Umysl, magia czy sila fizyczna?

Kącik Gier Fabularnych
Akandre
Pomywacz
Posty: 66
Rejestracja: sobota, 15 lipca 2006, 10:05
Numer GG: 6761922
Lokalizacja: Gliwice

Umysl, magia czy sila fizyczna?

Post autor: Akandre »

Wiem, ze byly podobne tematy, ale mi nie chodzi o konkretna klase postaci, tylko kogo najbardziej lubicie: osoby pokroju psiona, magow. skradaczy, dystansowcow czy wojownikow?

Ja osobiscie najbardziej lubie postaci posiadajace bardzo silnie rozwiniety umysl i mogace bez zabijania wyciagnac potrzebne informacje albo wejsc do (wydawaloby sie) miejsc, ktorych nie mozna "zwiedzic". Psion to dla mnie ideal, szczegolnie, ze w prawdziwym swiecie mamy przynajmniej namiastke wszystkiego, poza nim-mamy silaczy (pudzian :D ), dystansowcow (lucznicy, teraz np. snajper), skradaczy (a kim sa dzisiejsi zlodzieje i komandosi?), magow (na upartego mozna tu wrzucic szamanow i starozytnych kaplanow, bo potrafili robic rzeczy, ktorych nie rozumieli inni-to byla dla nich magia, ale chodzi mi o iluzjonistow, bo sie mowi, ze to "magia"), ale nikogo podobnego do psiona juz nie ma, ani nikt nie udaje, ze nim jest.
"Living is easy with eyes closed"
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

glownie bardzi, artysci, itp. ale to zalezy od mistrza. Sproboj byc malarzem w podziemiach pelnych orkow. Na drugi ogien ida naukowcy, mnisi, potem sa magowie i na samym koncu silni idioci.
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

Najlepiej byc kims z pogranicza magii i walki. Ja często chodze paladynem lub łowcą.
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
Memo
Bombardier
Bombardier
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Memo »

Temat chyba bardziej do KGF:O, ew. cRPGc?

Ja najbardziej lubię grać wszelkiej maści cyrulikami/felczerami/chirurgami/sanitariuszami/co tam jeszcze się wymyśli. Zaraz za lekarzami są wojownicy, ale nie pancerni rycerze, a zwinni szabliści. Kupcami też mi się gra całkiem przyjemnie. Nie znoszę za to magów. Gram głównie w wfrp i sądzę, iż gracze nie powinni mieć możliwości brania profesji parających się magią.
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!
Odmiana nicka mego:
M: Memo; D: Mema; C: Memowi; B: Mema; N: Memem; Msc: Memie; W: Memo!
shade
Mat
Mat
Posty: 514
Rejestracja: poniedziałek, 5 czerwca 2006, 19:10
Lokalizacja: z kapusty

Post autor: shade »

Siła i magia?? Mag bitewny oto odpowiedź, moja ulubiona profesja. Fechtunek i magia to dość potężna kombinacja. Lubię też grać czystymi magami (głównie złymi lub neutralnymi) i wojownikami, ale w tym przypadku wybieram podobnie jak Memo, lekka zbroja i zwinność. Opancerzone palladyńskie puszki jakoś mi nie podchodzą.
Wilczy Głód
Mat
Mat
Posty: 416
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2006, 13:03
Numer GG: 818926
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Wilczy Głód »

A ja ostatnio grywam głównie jako wojownik. Jak się uda to w jakiejś pożądnej zbroi... Po prostu uwielbiam kiedy ktoś mnie trafia, ale praktycznie nic mi nie może zrobic(te 200kg stali na sobie się przydaje :))
Co jest gorsze? Niewiedza, czy obojętnośc?
Nie wiem... nie obchodzi mnie to.

"Najchętniej zaraz oddałbym się diabłu gdybym, do krocset, sam diabłem nie był!"
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

No ja bardzo lubie grac wojami - nie koniecznie ograniczonymi umyslowo, a wrecz przeciwnie - sa to osoby, ktore stawiaja finezje, precyzje i fortele ponad wszystko (nie tylko w walce). Tak wiec wymyslne strategie sa na poczatku dziennym ^_^ Z drugiej strony uwielbiam tez grac Krasnalami, ktorzy lubia pijatyki i bijatyki :]
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Skusiłbym się na magusa, który równocześnie bardzo dobrze posługuje się bronią, idealny dla mnie jest czarodziej Tradycji Ognia z WFRP :).
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

A mnie kręcą tacy jak ja - charyzmatyczni, zręczni i inteligentni, co zwykle przejawia się w formie podżegaczy, naukowców, intelektualistów, techników. Mimo wszystko każdego, nawet najpotężniejszego przeciwnika można zabić dzięki mądrości i inteligencji, lub charyźmie i nie trzeba wcale narażać się na skaleczenia, lub opętanie przez używanie magii ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

ja teraz zacząłem się lubować w napier*******ch. Tacy nawe bez jakichś konkretnych mo\cy. Największy atuta - siła :D
.
Gall Gael
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: sobota, 2 września 2006, 14:33
Kontakt:

Post autor: Gall Gael »

Mag + Wojownik znający sie na akrobatyce = Rzeźnik którego ciężko zabić chyba ,że :
1. Meteorem albo zaklęciem/wybuchem(zbędne skreslić) obszarowym
2. Armią czegoś tam. Byleby szybką
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

Ja osobiście lubię też bohaterów, który chowają sie w cieniu, podejdą po cichu do firay poderżna gardło i wrócą spowrotem do cienia. Tylko mam trudności grania taka postacią :D
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

A ja najbardziej lubie postacie ladne, charyzmatyczne i o wysokiej inteligencji emocjonalnej, ktorym latwo przychodzi przekonywanie czy tez uwodzenie. Powinny tez umiec o siebie zadbac (umiejetnosci wojownicze, zwlaszcza zwiazane ze zwinnoscia i ogolnie pojeta dynamika). Poteznymi magami byc nie musza, a nawet nie powinny, choc jakies tam pomniejsze talenty (glownie zwiazane z wyczuwaniem czy wspomaganiem ciala) sa bardziej niz mile widziane.
Lestat
Pomywacz
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 21:03
Lokalizacja: Neverwinter=>
Kontakt:

Post autor: Lestat »

Najlepiej jeśli postać zarębiście macha mieczem i ma wysoki poziom zaklęć uzdrawiających i wzmacniających.
ObrazekObrazek
http://www.f-a-e-r-u-n.blog.onet.pl -blog z moimi opowiadaniami *,...,*GiVe Me YOuR sOuL *,...,*
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Nie wiem czy już to pisałem, ale marzy mi się gra w WFRP Fanatykiem. Już na dzień dobry pkt. obłędu... Świetna zabawa! Ale nie mam MG od WFRP. :cry:
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

LOD pisze:Nie wiem czy już to pisałem, ale marzy mi się gra w WFRP Fanatykiem. Już na dzień dobry pkt. obłędu... Świetna zabawa! Ale nie mam MG od WFRP. :cry:
ja bym poprowadził, ale nikt ze mną nie chce grać w inne gry niż te której są w podforum APW :P :(



a ja lubię grać wojownikiem w sensie takiego jaki można było zrobić w Diablo 1, Zbroja, Topór i do tego Kula Ognia i Ściana Ognia na wysokich poziomach. Na końcu Diablo kroczył po moich Ścianach Ognia, a ja uciekając dostawałem od niego Apokalipsami aż dotarł do mnie, trzy ciosy toporem i pada. Ale w grach typu Fallout to raczej dystansowcem, a grach typu Arcanum to przywódcą NPC, a w grach typu Fable czy Morrowind to wojownik z domieszką magii (jak w Diablo :D )
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Lubię też mózgowców, którzy wygrywają walki inteligęcją a nie siłą. W grach fabularnych najczęściej gram nimi a w cRPGach (jak już wyzej wspomnialem) używam jakichś wojowników z wysoką siłą i dużą umiejętnością walki broniami - wszelacy rycerze, magowie wojownicy czy gladiatorzy.
.
ODPOWIEDZ