Wasze ulubione miejsca do sesji!

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

Gdzie najbardziej lubicie grać?

W domu u MG
29
31%
U któregoś z Graczy
5
5%
Piwnice pełne pajęczyn i ciemności...
3
3%
Strychy z "naturalną klimą" :P
6
6%
W plenerze
9
10%
Na obozach, koloniach, wyjazdach etc
1
1%
W podróży
0
Brak głosów
Wszędzie dobrze
37
39%
inne
4
4%
 
Liczba głosów: 94
Necoho
Pomywacz
Posty: 36
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 17:49
Numer GG: 1680211
Lokalizacja: Babilon, Polska.

Post autor: Necoho »

Pomijając oczywiste miejsca, prowadziłem kiedyś w puszczy Podlaskiej. Można sobie gadać o gobasach w domu, ale wystarczyły ciemności, deszcz i namiot by uwerzyli że gobasy, wilki i głód mogą im zagrozić.
Kurak
Pomywacz
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 16:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kurak »

Jutro będę prowadzić sesję w szkole przy niewielkiej publiczności :) Ciekawe, jak wyjdzie... Tylko ze świeczek niestety muszę zrezygnować - nowe ławki są i jakbym je zababrał, to bym stracił swoje kopie kluczy do klas :)
Rybindil
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 15 czerwca 2006, 18:29
Lokalizacja: Throal
Kontakt:

Post autor: Rybindil »

Najbardziej lubię grać na moim własnym, ukochanym stryszku - tam jednak ze względu na warunki klimatyczne gramy jedynie w okresie wakacyjnym i zazwyczaj są to "nocki" :D . W porze chłodniejszej zdecydowanie najbardziej odpowiada mi mój pokój. Czuje się w nim najbardziej na luzie i najłatwiej jest mi w nim prowadzić. Sesje takie odbywają się zazwyczaj od późnego popołudnia do późnych godzin wieczornych/nocnych.
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

To chyba zależy, jaka sceneria na przygodzie, prawda? jeśli ktoś szlaja się po lochach czy kopalniach, to lepsza będzie piwnica niż las pełen ptaków :P
Ja najbardziej lubię kameralny plener, bo nasze sesje to głównie światy fantasy. Chciałabym kiedyś rozegrać sesję na łódce na jeziorze. Musiałaby mieć małą drużynę, ale u nas takie przeważają.
Choć do takej neuroshimy np najlepiej pasował mi ciasny pokój mg, pełen książek o broniach, autach i gadżetów militarnych.
Nigdy nie brałam udziału w sesji w żadnym lokalu gastronomicznym, wydaje mi się że czułabym się skrępowana. Przynajmniej na trzeźwo... :)
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Lea pisze: Nigdy nie brałam udziału w sesji w żadnym lokalu gastronomicznym, wydaje mi się że czułabym się skrępowana. Przynajmniej na trzeźwo... :)
No co Ty, przecież to najlepsza zabawa. Szczególnie ten wzrok ludzi, gdy któregoś gracza poniesie :) My gramy obecnie na stryszku pubu, a pod nami siedzą normalni goście. Ciekawe są reakcje, gdy widzą, jak ze strychu co trochę ktoś wyłazi do ubikacji. Raz mnie jakaś grupka metali zaczepiła i wypytywała, co my tam na górze robimy :) Chyba zrozumieli, choć nie jestem pewien :wink:
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Fevencil
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: piątek, 27 kwietnia 2007, 14:03
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Fevencil »

U kumpla na działce! Najlepiej z grillem i browarami w siatce!
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Ja gram zazwyczaj w plenerze albo na strychu... Jest najlepszy klimat... Sry za offtop ale mnie korci :P... Fevencil gdzie Ty mieszkasz bo ja tez z E-ga moze sie znamy ?? :D
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

garc mzona wszedzie i o kazdej poze :D kazde meijsce jest dobre potarfilem garc nawet podczs zakupow ;)
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

Fajnie się gra w szkole na lekcji albo gdy prowadzi się czysto storrytelingową sesję bez podręcznika i kart postaci w łóżkach gdy w każdej chwili można zasnąć :P
.
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

no dokladnie deep takie sesje sa najlepsze :D i powstaje na nich bardzo duzo fajnych motywow i kwiatkow:)
Hiro
Marynarz
Marynarz
Posty: 374
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 14:16
Numer GG: 5761430
Lokalizacja: Tam gdzie Tzeentch mówi dobranoc

Post autor: Hiro »

Kochana, stara, dobra, chłodna, milutka, wygodna, przestronna, opatentowana... moja piwnica. Generalnie tylko tam gramy. Mam że tak powiem graczy preferujących zimniejsze pomieszczenia. Czasem w pokoju z kominkiem bo ciepełko można sobie zrobić :roll: Kominek służył też do rytualnego spalenia niegrającej postaci.
Obrazek
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Jesli chodzi o miejsce to mogę grać wszędzie, choć jakis zaciszny pokoik z dala od rodziców, rodzeństwa i innych "przeszkadzajek" jest wg mnie najlepszy. U mnie jest o tyle trudniej, że często takiego miejsca nie mamy i musimy grać gdzie popadnie. Ostatnio miałem stworzyć postacie dla kolezanek z klasy, a że miejsca jakos ie było to poszkiśmy do parku, zasiedliśmy przy takiej marmurowej szachownicy i tworzyliśmy. Przechodnie i ludzie siedzący nieopodal dziwnie się patrzyli, zwłaszcza, gdy zauważali "te dziwne kostki" i karty postaci. Tak sobie myśle, czy aby tam sesyji nie poprowadzić w najbliższym czasie.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Post autor: Mekow »

Miejsce trzeba dobrać do sesji. Jaśli postacie chodzą po podziemiach to lepsza będzie piwnica i tak dalej.

Ale najlepsze i uniwersalne jest: przy stole "W domu u MG". MG wie jak będzie wyglądać sesja i może wszystko ładnie przygotować.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

A ja niedlugo bede moze mistrzowal (choc pisalem; Nigdy wiecej mistrzowania... :wink: ) na sesji na otwartym powietrzu... Ale to nie bedzie zwykla sesja... Gracz zamiast rzucac koscia bedzie np. strzelal z luku do celu z odpowiedniej odleglosci i na podstawie tego jak trafil bede (oczywiscie po dodaniu premii np. z usprawnienia broni okreslal czy stworzenie zostalo zranione czy nie).... Podobnie bedzie z mieczem... Hehe szkoda tylko ze to ja bede tym ktory przed ciosem gracza bedzie sie musial bronic... Nie mam tylko pomyslu jak to zrobic z magia... I tutaj prosze forumowiczow o wsparcie....
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Ciekawy pomysł... ;)
A co do magii t czy ja wiem... może pchnięcie kulą (ognia) 8)
Muszę kioedys wyprubować, ale póki co moja miejscówa w piwnicach klasztoru jest spoko więc starczy nam na dużo dużo sesyjek ;)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

A my mamy dwa nowe miejsca do grania:
:arrow: Mieszkanie babci, zajmujące pół piętra kamienicy. Mamy do wyboru około 10 pokoi, dlatego nie narzekamy na brak miejsca. Chociaż... Przydałby się tam komputer lub projektor. Za to mamy rekwizyty na sesję: mnóstwo leków do NS, zielony, powiginany wazon przypominający kawałek spaczenia i ciupagę.
:arrow: Chata jednego z graczy. Pokój jest tak klaustrofobiczny, że po ustawieniu stołu i krzeseł nie można się poruszać po pokoju bez skakania i turlania. Idealny pokój do sesji typu horror. W dodatku mamy rekwizyty: miecz i halabardę :D.

Odnośnie pomysłu Elfina:
A co myślicie o zastąpieniu rzucania kośćmi grą w dartsy? :D
Kurak
Pomywacz
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 16:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Polska

Post autor: Kurak »

Dzisiaj miałem sesję w domu jednego z graczy. Gracz nowy - jego druga sesja, bardzo się tym przejął, i cały wcześniejszy dzień przygotowywał pokój. Okna pozasłaniane, a po całym pokoju rozłożone wiele roślin, w rogach rozstawione świeczki, po prostu bardzo fajnie to wyglądało. I sesja super wyszła :D
Tylko jego babcia jakoś tak się dziwnie patrzyła na te świeczki w mhroku ;)
ODPOWIEDZ