Pisma o RPG

Kącik Gier Fabularnych
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Moze i mozna... tyle ze w USA takie rzeczy sa raczej skierowane do geekow (bo kto normalny gra w RPG?), wiec pewnie mozna sie natknac na rozne dziwne rzeczy, ktore u nas wywolalyby usmieszek politowania.
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Jesli juz robić gazetki, w której byłby tylko jeden system na jeden numer to niech to będzie tygodnik.
By magazyn mógł ukazywać sie co tydzień sztab ludzi by musiał pracować, by co siedem dni coś nowego wkładać do czasopisma.
No i właśnie dlatego w Polsce niema pism RPG.

Zamiast wytykać błędy może trzeba poszukać rozwiązania?
Staramy się właśnie roztrząsnąć troszkę ten problem w owym temacie. Mnie zastanawia co spowodowało, że Gwiezdny Pirat przestał być wydawany. Pisali, że pojawi się wydanie listopadowo-grudniowe, ludzie postulowali, że będzie listopadowo-grudniowo-styczniowo-lutowe. Niestety mięli rację i chyba jedynego pisma papierkowego nie zobaczymy. Biorąc jeszcze po uwagę, że pisemko o planszówkach mają wydawać. Czyżby rynek owych gier prześcignął popularnością rpg?
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Nie wiem co dzieje się z GP, ale muszę przyznać, że wiązałem duże nadzieje, co do Fantazynu.
Z pisemkami eRPeGowymi jest tak, że nie można pisać tylko o RPG - albo inaczej, powinno się pisać o wielu rzeczach, ale przez pryzmat RPG. Nie można nastawiać się tylko na gry fabularne same w sobie - artykuły kulturowe, naukowe itp. winny także ujrzeć światło dzienne w pisemkach.
A dlaczego?
RPG nie jest na tyle niewyczerpanym tematem, by zaistnieć samodzielnie. Przez to upadają magazyny czysto RPG-owe, przez to na konwentach poświęconych grom fabularnym, pojawia się coraz więcej atrakcji, z nimi nijak powiązanymi ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
makk
Tawerniany Zabójca Trolli
Tawerniany Zabójca Trolli
Posty: 425
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 23:10
Numer GG: 6386578
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Post autor: makk »

Nie wiem co dzieje się z GP, ale muszę przyznać, że wiązałem duże nadzieje, co do Fantazynu.
Również liczyłem na Fantazyn, z tego co ostatni raz przeczytałem na forum postanowili wydawać pisemko internetowe ale jak na razie i stronaka i forum nie działają.
Nie można nastawiać się tylko na gry fabularne same w sobie - artykuły kulturowe, naukowe itp. winny także ujrzeć światło dzienne w pisemkach.
Zgadzam się, różnego rodzaju felietony właśnie związane z tematyką ogólno eRPGową. Osobiście bardzo podobało mi się raz w Piracie jak przedstawiono badania naukowe, jakiejś osobistości o graczach i RPG, poruszanie owych tematów daje atuty w rozmowach z innymi na temat naszego hobby, a nie kończy stwierdzenia "Jesteś dziecinny grając w gierki...".
Obrazek Obrazek
Hope is the first step on the road to disappointment.
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

W empiku widziałem gazety o tematyce RPG, ale w języku angielskim właśnie.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Falandar pisze:W empiku widziałem gazety o tematyce RPG, ale w języku angielskim właśnie.
Gazety? Masz chyba na myśli czasopisma? :twisted:

A już na poważnie: możesz rzucić jakimś przykładem? Akurat mieszkam w kraju anglojęzycznym. ;)
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

GP zaczął się wreszcie wydawać. Pod postacią pdf-u tym razem. Ale jeśli dalej ma mieć taki layout to dziękuje bardzo...
.
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Może będę złośliwy, ale takiego shita jak GP nie widziałem już dawno. Pierwszy raz czytałem coś, co mnie w 90% nudziło Oo Jeśli to ma być debiut zinu to nawet dobrze. Jeśli przeniesienie papierowego pisemka na poletko sieci, to tragicznie. Więcej pokomentuję sobie na blogu, chociaż tutaj także nie polecam ludziom ceniącym czas, lektury GP ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

CoB pisze:Może będę złośliwy, ale takiego shita jak GP nie widziałem już dawno. Pierwszy raz czytałem coś, co mnie w 90% nudziło Oo Jeśli to ma być debiut zinu to nawet dobrze. Jeśli przeniesienie papierowego pisemka na poletko sieci, to tragicznie. Więcej pokomentuję sobie na blogu, chociaż tutaj także nie polecam ludziom ceniącym czas, lektury GP ;)
Absolutnie sie zgadzam. Czytalem jeden numer i musze powiedziec, ze widywalem lepsze ziny internetowe. Poziom materialow taki sobie, pelno autoreklam ("Juz wkrotce wypuszczamy NS HEX, odwalicie kite z ekstazy" - i tak na co drugiej stronie), przygoda ponizej przecietnej (chocby BLACKs robi lepsze do Neuro), a przede wszystkim jakis taki klimacik niecheci do czytelnikow "bo nie pozwoliliscie nam robic Portala, buuu". Ja na pewno tego wiecej nie kupie, wole cos poczytac w Internecie. Albo pogadac ze znajomymi o RPG.
ODPOWIEDZ