Imiona w RPG

Kącik Gier Fabularnych
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Post autor: Brzoza »

Jeśli chodzi o fantasy to raczej nie lubię polskich imion. Albo posluguję się jakimiś słownikami, np Tolkienowskim, Sapkowskim czy Paollinowskim,
Jakby u Tolkiena i Sapka nie było słowiańsko brzmiących imion :lol:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

U Tolkiena to chyba raczej nie za dużo :P Jakieś 3? I co, tak elfa nazwiesz czy kransoluda? "Sławek"? ;p No wiesz... Co do sapkowa to wolę slowiańskie lekko zmodyfikowane, np z inną literą jedną, jak tu ktoś kiedyś proponował. Tak że brzmią słowiańsko ale i trochę egzotycznie. I tak są tylko dla ludzi...

Skojarzeń politycznych z Edgarem nie mam... przychodzi mi na myśl tylko Poe. Można powiedzieć, że albo jestem niedouczoną ignorantką, albo mój umysł nie jest skażony polityką :)
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Lea pisze: Skojarzeń politycznych z Edgarem nie mam... przychodzi mi na myśl tylko Poe. Można powiedzieć, że albo jestem niedouczoną ignorantką, albo mój umysł nie jest skażony polityką :)
Jak ja Ci w tym momencie zazdroszczę :wink: Ale jakoś tak w naszej ekipie kojarzy się wszystko ze wszystkim. Dlatego polskie imiona to bardzo grząski grunt. Niektóre zagraniczne też ;] Przez to trzymamy się tych kanonicznych dla systemu, żeby nie prowokować do skojarzeń, a te potrafią być bardzo fantazyjne :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

A mnie z czasem coraz łatwiej idzie wymyślanie imion dla moich postaci. Większy jest problem z NPCami, na imiona których często nie mogę się zdecydować. Dla postaci wymyślam je szybko i bez problemu. Co ciekawe okazują się prawie zawsze idealnie pasować do osobowości wykreowanego bohatera. I tak Eris jest chaotyczna, Aria buntownicza, Wilga płochliwa, Pheonix zawsze wstaje z popiołów, Askarien jest radosnym bóstwem, a Wsłuchująca Się W Wiatr zamyśloną Garou... A to tylko wierzchołek góry lodowej... Zaczynam nabierać wprawy :D Zwykle charakter postaci buduję na fundamentach jakie daje mi jego imię. Nie zawsze, ale często.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Srebrnoskrzydła
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:51
Kontakt:

Post autor: Srebrnoskrzydła »

Och.. nie mam nic do slowianskich imion, tylko do polskich wspolesnych, ktore nie bardzo mi pasuja do fantasy. A jesli chodzi o Tolkiena czy Sapkowskiego, to napisalam SLOWNIKI.. a wiec opieram sie na tworzeniu imion w oparciu o slownik elficki.
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Ależ wiem, pisałaś o słownikach, spokojnie... Piłam do mojego znajomego Brzozy, który nie pierwszy raz liczy słowiańskie imiona w świecie tolkienowskim :wink: Robiłam kiedyś zestawienia imion słowiańskich i celtyckich, mam ich sporo jak ktoś potrzebuje (choć zdaję sobie sprawę, że każdy sam też dużo wymyśli, w końcu rodzime).
Artos
Kok
Kok
Posty: 928
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 19:37
Numer GG: 1692393
Lokalizacja: Świnoujście - Koszalin -Szczecin
Kontakt:

Post autor: Artos »

ja tam się zgadzam z WinterWolfem :D Imiona najłatwiej się wybiera dla własnych postaci ;) No i oddają charakterek jej ^^'
Obrazek
Obrazek
War, war never changes...
ODPOWIEDZ