Imiona w RPG

Kącik Gier Fabularnych
Raven
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: niedziela, 26 marca 2006, 16:54
Numer GG: 2708525
Lokalizacja: myszków dolnych

Post autor: Raven »

Ostatnio mój mistrz gry był po ciężkiej nocy :wink:. mimo to miał szampański humor. Więc imiona były dziwne

paladyn zwał się Rydzyk
elfka nosiła ksywę Beger
krasnolud wojownik Giertych itp.
A ŻEBYŚCIE ŻYLI W CIEKAWYCH CZASACH... WSZYSCY... TY TEŻ CO SIĘ TAK GAPISZ... WIEM GDZIE MIESZKASZ, WIEM CO JADASZ NA KOLACJĘ, WIEM....
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

Imiona sa fajne.
Spółgłoska - samogłoska i inne literki
albo Samogłoska - spółgłoska i inne literki, np.
FIrbe
ORoe
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Mi się wydaje, że (oczywiście w granicach rozsądku) imiona powinny raczej pasować do świata, w jakim się chce bawić... Jeśli to Arkona i gracz jest Słowianinem, imię musi być słowiańskie, nie ma zmiłuj, bo skąd jej rodzice wytrzasnęliby inne? Zamiast imienia dopuszczam ksywki, jeśli nie są za bardzo wykopane z innej bajki.

Jeśli świat jest o nieokreślonej zbyt stereotypowo orientacji fantasy, czasem uciekam się do starego dosowego generatora imion;p

Ale prawie zawsze, gdy zamierzam grać np elfem, albo Celtem, Japończykiem czy kimś innym o dość skrystalizowanym klimacie, albo gdy tworzę takie npce, mam pewien nawyk - uwielbiam, gdy imię coś znaczy w języku tej postaci. Nie za wszelką cenę, ale staram się często tego trzymać. A jak języka nie znam, to szukam jakichś podstawowych informacji, słowniczków lub gotowych imion.
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Post autor: Obelix »

ale lech to jaknajbardziej słowiańskie imię, ale MG się nie podoba bo mu się kojarzy z piwem i solidarnością
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Carrabin
Pomywacz
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 10 marca 2005, 16:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Post autor: Carrabin »

A w podręczniku L5K są japońskie sylaby, z których można składać imiona. Próbki?

Ide Dobaru - dyplomata jednorożców, samuraj kumpla nazywał się Pepsiku, a z tych sylabek da się złożyć Nahuyamito...

Ale MG się na takie imiona nie zgadza. I ma rację swoją drogą - bo byłby brecht śmiechem zawsze, gdy taki Ide Dobaru się przedstawia.
Bortasz
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: środa, 1 lutego 2006, 19:28
Numer GG: 8153680
Lokalizacja: Marienburg

Post autor: Bortasz »

Raz miałem ochote zabić. Kumpel gra Mnichem z dalekiego kraju Kiatze (Japonia w Fantasy) O Wdzięcznym imieniu STEFAN!!! Ja rozumiem że imiona nie tworza klimatu i na siłe ich wymyślanie tylko psuje Zabawe ale jednak niemożna przesadzać i otwierać podręcznika z imionami i wybierać na chybił trafil.
Z innych numerów pamiętam braci orków Starszy był Gun młodszy MiniGun.
Ja zwykle gram ludzimi więc MG pozwalają mi korzystac z mojego Standardowego zestawu Bortasz Keliar. Mam jeszcze w prawdzie Szotrab Reliak ale wole Bortasz.
Dyslektyk Dysortografik i Dysgrafik koszmar Senny Miodka postrach polonistów Wszelakiej płci
Nonkonformistyczne spojrzenie na problem ortografii polskiej.
Lifthrasil
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: czwartek, 15 czerwca 2006, 10:46
Numer GG: 0

Post autor: Lifthrasil »

Bortasz pisze:imiona nie tworza klimatu
Jakto nie? Imiona tworzą klimat! Jak wszystkie nazwy z reszta.
Przykład:

- Sesja w W:MW, akcja dzieje się w Rumunii, ok. roku 1234. Imiona graczy: Wasyl, Iwan, Borys.
- Sesja w W:MW, akcja dzieje się w Rumunii, ok. roku 1234. Imiona graczy: Ebrithil, Liwedtvf, Xiniasbieada

Na obu mrok, nocna ucieczka przed światłem pochodni... itp.


Która sesja byłaby bardziej klimatyczna?
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

No ja pamietam, jak Kairon swojego wierzchowca chial Bhaal nazwac ^___^
Jak dla mnie imie powinno fajnie brzmiec i to jest jedyne kryterium. Niektore typy postaci ida dobrze z pewnymi imionami, niektore nie.

Jak np gramy w L5K imiona moich postaci najczesciej biora sie z japonskich mordobic.
Czasami bawie sie w anagramy, choc tez to musi miec swoj efekt. No i zawsze mozna grac osoba ktora nie ma imienia (ew. go nie podaje ;))

I tak jeszcze BTW imion japonskich, to mi zawsze do glowy jako pierwsze przychodza Onanishi i Kucanago
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

A imiona szybko powtarzane też mogą fajnie działać, np satanista o ksywie Chakle. I powtarzajcie ChaKleChaKleCha :P Wychodzi Kelcha. Lub czytane od tyłu, np ksiądz o imieniu Łebaid- Diabeł :P Więc myślta i kombinujta, a gracze jak pomyślą to sami znajdą o wiele szybciej rozwiązanie tajemnic :P
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Alrikus
Marynarz
Marynarz
Posty: 237
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 10:27
Numer GG: 0
Kontakt:

Post autor: Alrikus »

Niezawodny sposób na imię w fantsy: samogłoska albo spółgłoska, potem ta druga, a potem na zmianę, ew. dwie samoggłoski: Zarekun, Imoat, Oguwar. :D
Obce lasy przemierzam, serce szarpie mi krtań!
Nie ze strachu - z wściekłości, z rozpaczy!
Ślad po wilczych gromadach mchy pokryły i darń,
Niedobitki los cierpią sobaczy!
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Miałem w drużynie pół-orka, którego imie chętnie bym wam podał ale nie wiem jak to zapisać... może krmkhhmkr ?? bo jak się przedstawiał to chrząkanie gardła było słychać :D

Imiona na pewno tworzą klimat, bo przecież jak tu można rozegrać sesje w mrocznych lasach drakwaldu ze żwirkiem i muchomorkiem ?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Falandar pisze:Imiona na pewno tworzą klimat, bo przecierz jak tu można rozegrać sesje w mrocznych lasach drakwaldu ze żwirkiem i muchomorkiem ?
Trzeba dać im wielkie dwuręcznie topory i kazać postawić pomarańczowy czub z włosów ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

a nie lepiej zestaw grabi i lopatek z biedronki w kolorze seledynowym, aby to sobie pogrzebali w piasku :D
Gość

Post autor: Gość »

Ja tam zazwyczaj brałem słownik wyrazów obcojęzycznych, łaciny albo arabskiego, potem wystarczy wylosować jakieś słowo i co najwyżej zmienić parę liter lub odmienić i imię gotowe.
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Tylko, że takie rozwiązanie najlepiej pasuje do sesji w klimatach fantasy. Sama miałam taki przypadek wśród moich graczy :D Początkująca graczka nie mogła znaleźć imienia dla elfki (profesja mag-wojownik). Rozwiązanie znalazło się przez przypadek w na chybił-trafił otwartym słowniku wyrazów obcych. Tak więc elfkę ochrzczono imieniem Silva co po łacinie znaczy bodajże "las". I co?? Czyż nie jest to jak najbardziej pasujące miano?? :D
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Post autor: Mekow »

Imie postaci powinno być dobrane do systemu i rasy.
Falandar pisze:Miałem w drużynie pół-orka ... krmkhhmkr ...
To jest świetnie dobrane :D


U mnie jeden początkujący gracz, chcąc się dopasować do systemu - autorskie fantasy, chciał mieć na imię Herkules. (Nie dostał pozwolenia).
Niektóre imiona się zbyt jednoznacznie kojarzą. Osobiście jak najbardziej pozwoliłbym na imie "Lech", ale np. grać elfem o imieniu "Legolas", albo czarodziejem o imieniu "Gandalf" - to już przesada.

Co innego imie (nadawane przez rodziców), a co innego ksywa, przezwisko czy psełdonim (ustalone przez samego siebie lub grupę przyjaciół).

Zawsze postać może się przedstawiać innym imieniem niż ma naprawdę. Jak np. "Radosław Psikuta" ( bez "S" na końcu :wink: ) - twierdził, że nazywa się Keler (o ile dobrze pamiętam).
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

Jeśli chodzi o imiona to ja mam bardzo dobry program do generowania imion fantazy. Nazywa się on "Fantasy Names Generator". Czasami imiona są dziwne, ale ogółem program się przydaje. VERY POLECAM
może go gdzieś zuploaduje i podam link ale narazie nie mam czasu.
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
ODPOWIEDZ