Imiona w RPG

Kącik Gier Fabularnych
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Imiona na sesjach... uh... po prostu je wymyślam? ^_-
Nwo HadeS
Majtek
Majtek
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 17:54
Numer GG: 1349086
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nwo HadeS »

Ja swoje postacie standardowo nazywam HadeS albo Filleanna i nikt się nie czepia...
Durga
Majtek
Majtek
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 14:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: Thorris

Post autor: Durga »

Ja tworząc BNów wymyślam nowe imiona, korzystam z imion z książek lub filmów, bądź używam jakiegoś generatora(rzadko).
"Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, warto jest zasięgnąć porady..."
mungo
Szczur Lądowy
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 23:59

Post autor: mungo »

zgadzam się z przed mówcą imiona powinny być najmniejszym zmartwieniem na sesji ale jak mi są już potrzebne to je po rostu wymyślam np.łącząc wyrazy np.Kotrak albo najpierw dzieląc 2 wyrazy a potem klejąc je ze sobą.
Narai
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2006, 13:40
Lokalizacja: ze Skellige

Post autor: Narai »

Mój sposób na imiona jest taki: włączam worda, szarżuję na oślep po klawiaturze, a potem z tego bełkotu wybieram dźwięczniej brzmiące słówka.
Lubię też łacińskie i japońskie nazwy.
W efekcie powstają takie imiona jak Narai, Viscaria, czy Lyiren.
"Było smaszno, a jaszmije smukwijne
świdrokrętnie na zegwniku wężały;
peliczaple stały smutcholijne,
a zbłąkinie rykoświstąkały..."
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Popelnilem kiedys sam generator imion elfow, ktory mozna sobie obejrzec pod adresem http://irstation.goldeye.info/index.php ... =94&aid=48 , a bazuje on na tym warhammerowym (choc jest kilkadziesiat razy wiekszy). Efekty mozna zobaczyc pod http://irstation.goldeye.info/index.php ... =94&aid=49 . Kombinuje tez nad generatorami imion orkow i innych ras, ale jakos sie do tej pory nie zebralem do ich dokonczenia.
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

Ja ogólnie do każdej postaci, wymyślam swoje imiona..., denerwuje mnie to że później biora je moi gracze dla swoich postaci BN(jak chodźby Maldaen :evil: ) , ale w zasadzie używam generatory, tablicę Mendelejeva(nie wiem jak to się pisze[ połączenia niektórych nazw pierwiastków są boskie!]) A moje ulubione to Loran Anavries-Postać upadłego inkwizytora zapadła grajkom w pamięć... :)
Prosiak (PrQ)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Mi podobają się imiona wymyślone prze Feliksa W. Kresa. mam wrażenie, ze gość bierze jakiś wyraz i zmienia w nim jedną literkę - a efekty są naprawde fajne. Przykłady? Prosze bardzo:

:arrow: Tereza - zmienione imię Teresa,
:arrow: Karenira - zmieniene Karenina,
:arrow: Raladan - zmieniona nazwa świętego miesiaca Ramadan...

Moze to tylko zbieg okolicznosci, ale czemu nie można by spróbować generowac w ten sposób imion? Tym bardziej że są przyjemne dla ucha i łatwe do wypowiedzenia...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ciekawe co by powiedzieli gracze gdyby uslyszeli imie Rydzyg... Hmm...
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Ważne jest aby imiona były charakterystyczne i łatwe do zapamiętania. Później wychodzą takie dziwne okoliczności jak "Czekaj, jak on miał na imię..." A dla standardowych BN jak sprzedawca ogórków w sam raz jest krzysiu, a nie Van der Saleresso - bez udziwnień.
Wilczy Głód
Mat
Mat
Posty: 416
Rejestracja: czwartek, 13 lipca 2006, 13:03
Numer GG: 818926
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Wilczy Głód »

Heh... Właśnie z tym zawsze miałem największy problem. Kiedy robiłem postac (jestem graczem) potrafiłem wymyslic wszystko o niej: historię, rodzinę, miasto i jego mieszkańców, znajomych, marzenia... dosłownie WSZYSTKO! Tylko imienia nigdy nie potrafiłem wymyślic...

Ale teraz mam sposób. Biorę słownik (polski albo angielski) i biorę po literze albo dwóch z kilku losowo wybranych wyrazów. I tak powstali np:
Ostuan, Colangel...
Co jest gorsze? Niewiedza, czy obojętnośc?
Nie wiem... nie obchodzi mnie to.

"Najchętniej zaraz oddałbym się diabłu gdybym, do krocset, sam diabłem nie był!"
Memo
Bombardier
Bombardier
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Memo »

A jak nie mamy pomysłu to bierzemy dowolne imię i nazwisko jakiejś osoby i piszemy je od tyłu. Tak powstał krasnoludzki łowca Reltih Floda ;p.
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!
Odmiana nicka mego:
M: Memo; D: Mema; C: Memowi; B: Mema; N: Memem; Msc: Memie; W: Memo!
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Post autor: Phoven »

Co jest takiego trudnego w wymyślaniu imon? :) Przecież tym można strzelać bez oporu ;) Faertis, Ihalmurn, Ceraica, Gobets, Iorif... Równie dobrze można mówić: Karmazynowy Misiek Bungee, Owocożerne Kluski Zmobie... etc. Troche wyobrazni :)
enormous
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 22:05

Post autor: enormous »

Prowadze WFRP. Często muszę na poczekaniu wymyślić imię dla npca.. Od jakiegoś czasu moi gracze śmieją się że każdy człowiek w Starym Świecie ma na imie : albo Hans, albo Klaus, albo Otto, Helmut, albo Gerard. Często jest tak że jak npc się przedstawi, gracze komentują to dość dosadnie "Oooo nie, znowu Helmut...." Od jakiegoś czasu uwazam na to i staram się nie popełniać takich błędów
Wiedza wynikająca ze zwątpienia jest silniejsza niż wiara.
Memo
Bombardier
Bombardier
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Memo »

No, ale jedne imiona są częściej spotykane, inne rzadziej. Ucisz graczy i po krzyku ;p. W każdym razie u mnie prawie każdy woźnica (jeśli gracze pytali o imię) miał na imię Joachim i gracze nie narzekali ;p.
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!
Odmiana nicka mego:
M: Memo; D: Mema; C: Memowi; B: Mema; N: Memem; Msc: Memie; W: Memo!
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Post autor: Septimus Helmheid »

Ja zawsze staram sie stworzyc imie ktore najlepiej pasuje do rasy, klasy i charakteru postaci. W tym celu uzywam obcojezycznych slownikow, n.p. chinskiego, lacinskiego, ksiegi imion, znalazlem tez strone z imionami celtyckimi, nordyckimi, i innymi. Potem tworze hybrydy roznych imion, slow itp.
Przyklad:
"Septimus" to z lacinskiego "Siodmy", a "Helmheid" to polaczenie "Helm" od "Helmowego Jaru" w trylogii Tolkiena i polowy jakiegos imienia pochodzacego z kultury wikingow.
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Septimus Helmheid pisze:Ja zawsze staram sie stworzyc imie ktore najlepiej pasuje do rasy, klasy i charakteru postaci. W tym celu uzywam obcojezycznych slownikow, n.p. chinskiego, lacinskiego, ksiegi imion, znalazlem tez strone z imionami celtyckimi, nordyckimi, i innymi. Potem tworze hybrydy roznych imion, slow itp.
Przyklad:
"Septimus" to z lacinskiego "Siodmy", a "Helmheid" to polaczenie "Helm" od "Helmowego Jaru" w trylogii Tolkiena i polowy jakiegos imienia pochodzacego z kultury wikingow.
Mogłbyś dać linka do tej stronki ??? Bo mi bardzo trudno wymysleć jakieś fajne imie :evil:
Obrazek
ODPOWIEDZ