*Inne* systemy

Kącik Gier Fabularnych
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

*Inne* systemy

Post autor: Falka »

Jest temat poświęcony Neuroshimie, KC, DnD, Warhammerowi... A co z innymi systemami? Tymi, których praktycznie nikt nie zna? ;)

Dzisiaj przypadkiem trafiłam na system o wdzięcznej nazwie Macho Women with Guns i... ja chcę w to grać :D
I tak się zastanawiam: słyszał ktoś coś o tym wcześniej? Bo dosyć stare jest toto...

Znacie jeszcze jakieś inne ciekawe systemy, które chcielibyście polecić? Ale nie autorskie - o autorskich możemy podyskutować w innym wątku :)

(KrucaFuks: to jest dobre miejsce do napisania, jaki Amber jest fajny;))
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

OOOOŻ... To zdjęcie przyprawiło mi palpitacji serca, niekontrolowanych skurczy mięśni i oczopląsu :!:

Takich rzeczy nie powinno się zamieszczać na forum. Albo przynajmniej z wiekowym ograniczeniem dostępu :D .

Chociaż w sumie... ja też mógłbym zagrać :D :D :D
Goth
Marynarz
Marynarz
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 22 lipca 2005, 13:21
Numer GG: 20804960
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Goth »

Jedno trzeba przyznac ciekawa okladka =] ale zawartosc trzeba przestudiowac zanim sie w to zaglebic.
Moze by tak zaadaptowac w Spycraft tudziez vice versa.
Z ciekawostek moge podac Rifts i Blue Planet v2
narazie brak
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

W Macho Women with Guns gra się bardzo łatwo w dowolnym systemie teraźniejszościowym :]
Co do innych systemów, to zgadzam się z Gothem w sprawie firmy Palladium Games (wydawcy Rifts), tyle że ja znam Nightspawna (w późniejszym wydaniu znanym jako Nightbane). To taki miły systemik, coś między Światem Mroku a superbohaterami. Gracze wcielają się w zmiennokształtne istoty, z których co jedna to bardziej zakręcona w swojej formie "crinos" (mogą przypominać zwierzołaki, demony albo cenobitów z Hellraisera itd.). Nightspawni walczą z Nightlordami z innego wymiaru, którzy z ukrycia sprawują władzę na Ziemi poprzez skorumpowane i zinfiltrowane instytucje rządowe. Takie tam, bardzo zabawne i fajne, no i mhrroczne :)
Max Smirnov
Marynarz
Marynarz
Posty: 201
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 11:40
Numer GG: 0
Lokalizacja: Domek bez Klamek
Kontakt:

Re: *Inne* systemy

Post autor: Max Smirnov »

Falka pisze:Dzisiaj przypadkiem trafiłam na system o wdzięcznej nazwie Macho Women with Guns[/url] i... ja chcę w to grać :D
To się da załatwić, Falka... :) Jedna z moich graczek po prostu uwielbiała takie postacie, najchętniej nie rozstające się karabinem gaussa albo przynajmniej granatnikiem :) Było sporo zabawy, aczkolwiek w końcu jej sztandarową postać uśmiercił inny gracz - chociaż nie bez tego, że przedtem ona wybiła połowę (męskiej) drużyny, a nie byli to piętnostalotkowie, tylko hardzi rolpleyerzy, którzy z niejednej bomby napalm wąchali :)
Smok
Pomywacz
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 18 marca 2006, 13:49

Post autor: Smok »

Polecam system Legenda 5 Kręgów-w realiach feudalnej Japonii. Sori, poprzednia wzmianka była o autorskim systemie :oops: . Ale wracając, ten system nie jest strasznie stary, ale godny uwagi i chyba ciągle dostępny za dobrą cenę.
"Jam jest Troksar barbarzyńca, szaman Temposa-Boga Wojny, z Doliny Lodowego Wichru, posiadający najwięcej żelaza na Północy, przyjaciel Wielkich Magów i Kowali, pogromca nieumarłych i demonów, podróżnik ku południu, szerzący wiare w swego Boga"
Yurika
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 18:55

Post autor: Yurika »

I tak nic nie pobije systemów autorskich. Nie ma to jak satysfakcja z dobrze obmyślanego schematu.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Yurika pisze:I tak nic nie pobije systemów autorskich. Nie ma to jak satysfakcja z dobrze obmyślanego schematu.
To prawda. Zresztą na rynku po prostu nie wszystko można znaleźć... Poza tym zazwyczaj wolę poświęcić czas na wymyślanie niż zakuwanie wiedzy stworzonej przez kogoś innego.
Z drugiej strony praca z systemami oficjalnymi to spotkanie z twórczością innych ludzi, nieraz przy tym na wysokim poziomie, a więc bywa fascynująca.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Znacie może jakieś systemy, w których się gra zwierzątkami? :)

Czytam właśnie książkę, w której główni bohaterowie to leśne zwierzątka ^^ Jest mysz-wojownik, dzielny wiewiór i pusta wiewiórka, która podrywa wszystko, co się rusza, zając-cyrkowiec i inne takie. Łącznie z piratami (wodne szczury) i masą czarnych charakterów. Brzmi jak bajka dla dzieci, ale czyta się to jak zwykłe fantasy.

I tak mnie zaczęło zastanawiać podczas czytania, czy jest możliwość pogrania sobie wiewiórczym assasinem, czy muszę sobie sama jakiś system spreparować?
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Uciekinier
Marynarz
Marynarz
Posty: 169
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 22:13

Post autor: Uciekinier »

Zwierzątka? Czytałem na kompie kiedyś Albedo, sytem wyglądał bardzo sympatycznie, zwłaszcza te lisy, myszy, krogulce, borsuki, krety czy wielbłądy z kałachami, tudzież inną bronią przyszłości... Wbrew pozorom bardzo mi się to spodobało!
Wciąż mnie ścigają!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Uciekinier pisze:Zwierzątka? Czytałem na kompie kiedyś Albedo, sytem wyglądał bardzo sympatycznie, zwłaszcza te lisy, myszy, krogulce, borsuki, krety czy wielbłądy z kałachami, tudzież inną bronią przyszłości... Wbrew pozorom bardzo mi się to spodobało!
Właśnie właśnie, też chciałem wspomnieć o Albedo. Nigdy nie miałem okazji w to zagrać, ale podręcznik zapowiada się ciekawie. Szczególnie podobało mi się rozwinięte podejście do kwestii antropologiczno-społecznych, czyli jak gatunek zwierzaka wpływa na ich życie i kształt cywilizacji, jaką tworzą (czy są to stworzenia stadne, jakie są relacje przywódcze, czy mają okres rui itd.). Poza tym to całkeim przyzwoite, lekkie SF.

Jeśli zaś szukasz Falko innych książek o zbliżonej tematyce, polecam Przebudzenie kamiennego boga Farmera - fajne technofantasy awanturniczo-przygodowe w starym dobrym stylu.
Furriesy wszystkich krajów, jednoczcie się! 8)
Dark samurai Rikimaru
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 25 maja 2006, 11:22
Lokalizacja: Cesarstwo

Post autor: Dark samurai Rikimaru »

:twisted: aaa ja was odeślę do zupełnie nowatorskich i twórczych systemów tworzonych na właśnie takich forach jak to... gram aktualnie w takiego i jak skończymy to przerabiamy całego RPG-A na historię i może jakiś fragment wstawimy Wam tu do polany Loren... 8)
Don't take it personal it's just a bussines...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

wiedzmin: gra wyobrazni <- <ironia> JEEEEEEEEEE, swietna mechanika! </ironia>

podsumowanie systemu: mechanika - cienka, swiat - swietny
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Post autor: Mekow »

Z jeszcze niewymienionych tutaj systemów to jest (było?) "Oko Yrrhedesa" (pisownia słowa Y... jest niepewna) - obecnie grywam w system autorski bazujący na tym.

Edit:
Właściwie to nie grywam, bo nie mam z kim, ale ciągle ulepszam mój system. Tawerna i jej forum bardzo mi w tym pomaga.


Odnośnie grania zwierzątkami to myśle, że spokojnie można wprowadzić (chyba do każdego systemu fantazy) nowe gatunki - obok elf'ów i goblin'ów pojawić się może: wilk, kot czy wiewiórka.
Oczywiście zawsze można stworzyć specjalny system autorski (gdzie bohaterami będą wyłącznie zwierzątka), ale myśle że można je po prostu dodać do tego (co jest już znane i) w co gramy.

Pamiętam jedną z fajniejszych bajek (dobranocek). "Brygada RR".
Bohaterami były zwierzątka (m.in. wiewiórki :) ), a akcja (tło wydarzeń) nie wykluczało ludzi - byli istotną częścią fabuły.
Można by z tego zrobić niezgorszy system (lub dodać taką brygadę, jako element systemu już istniejącego).
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 sierpnia 2007, 19:37 przez Mekow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Mekow pisze:Pamiętam jedną z fajniejszych bajek (dobranocek). "Brygada RR".
Bochaterami były zwierzątka (m.in. wiewiórki :) ), a akcja (tło wydarzeń) nie wykluczało ludzi - byli istotną częścią fabuły.
Można by z tego zrobić niezgorszy system (lub dodać taką brygadę, jako element systemu już istniejącego).
Jasne, można! Ja chętnie bym zagrał.
Ale tak naprawdę to moim wielkim marzeniem jest zagranie w Transformers RPG ;)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Solarius Scorch pisze:Ale tak naprawdę to moim wielkim marzeniem jest zagranie w Transformers RPG
oO, to ja jestem za takim systemem ^_^ W sumie mozna by bylo cos takiego sklecic i podpiac pod takiego GURPSa (jak ktos ma dostep)

No i zawsze ktos moglby poprowadzic na forum ;)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Craw pisze:
Solarius Scorch pisze:Ale tak naprawdę to moim wielkim marzeniem jest zagranie w Transformers RPG
oO, to ja jestem za takim systemem ^_^ W sumie mozna by bylo cos takiego sklecic i podpiac pod takiego GURPSa (jak ktos ma dostep)
O, fajnie, jest nas więcej. :)
Czy GURPS? Może być, GURPS do wszystkiego pasuje. Ja bym optował raczej za systemem Palladium Games, tym który jest w RIFTS czy Robotechu, ale na dobrą sprawę to wszystko jedno - i na d20 się da. Trzeba tylko siąść i napisać zasady :)

Skoro już wspomniałem o RIFTS, to rozwinę temat. System jest mało znany w Polsce, ale w USA to potęga, w dodatku wydają naprawdę świetne podręczniki w starym stylu. Akcja dzieje się na Ziemi w dość odległej przyszłości, kilkaset lat po magicznej apokalipsie - pewnego dnia na planetę powróciła magia i zalały ją hordy demonów. W świecie RIFTS jest zatem wszystko: roboty, magowie, potwory, czołgi, komputery, miecze itp., a w dodatku jakoś tam się nie gryzie. Najfajniejsze jest to, że w poszczególnych world bookach (wyszło ich na razie 30) opisane są poszczególne regiony Ziemi, co się tam dzieje, jak wyglądają itp. Polska na przykład jest skupiskiem miast-państw, z których dwa najważniejsze to Tarnów i Poznań ;)

A ja obecnie trochę siedzę nad tworzeniem Hogwarts RPG :)
Ostatnio zmieniony środa, 7 czerwca 2006, 14:22 przez Solarius Scorch, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ