LARP

Kącik Gier Fabularnych
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Larpy

Post autor: Ravandil »

Alucard pisze:Ostatnio grałem w wielkiego larpa AlienVsPredator. Bardzo ciekawa zabawa, Ale jezeli tego nie liczyć, z larpami mam maly kontakt... Poza tym mam19 lat... ludzie dziwnie patrzą na goniących po lasach prawie dorosłych ludzi :D
Na grających w RPG w miejscu publicznym dziwnie patrzą, więc to jest już powoli norma... Ale ciekawe - na 19-latka dziwnie patrzą, więc jest źle, 15-latka rodzice na to nie puszczą... Wychodziłoby na to, że docelowa grupa takiego Larpa jest zbiorem pustym ;) Dlatego najlepiej jest olać innych :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Larpy

Post autor: Keyhell »

Olać mamusię?! Jak możesz tak mówić! :D

Hmmm... Jak na_razie mojego wieku nie wyjawie. Wiedzcie ze nie jestem dorosły. I ja jakoś nie mam problemów z dostaniem się. To zalezy od "starych" czyt. jacy ci się trafią. Hmmm... Ale jak się gra w LARP'a w środku lasu, to raczej trudno o śmiejące się z "dużych dzieci" tłumy. Co najmniej o rodzinke na grzybobraniu. :D
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Larpy

Post autor: Phoven »

Ravandil pisze: Na grających w RPG w miejscu publicznym dziwnie patrzą, więc to jest już powoli norma... Ale ciekawe - na 19-latka dziwnie patrzą, więc jest źle, 15-latka rodzice na to nie puszczą...
Trzy LARPy mam za sobą a pietnastka dopiero co stuknęła ;P Ogólnie najtrudniej dostać się na By Nighty* z powodu ograniczeń nałożonych przez organizatorów. Zresztą szczerze mówiąc przez moje miejsce zamieszkania (mieszkam całkiem niedaleko lasu, koło tzw. Poligonu**) przez co jakiekolwiek wyjście w strone wspomnianego Poligonu kończy się spotkanie z grupą paintballowców, LARPem, harcerzykami czy innymi dziwakami uwielbiajacymi hasanie po lasach i bunkrach ;> Sam niedawno przechodząc wraz z paroma kumplami (w celach tzw. integracyjnych ;)) opuściłem gębę na podłogę gdy wyskoczyło na nas paru dwudziestolatków z karabinami. Na szczęscie po krótkiej wymianie zdań miast nas przebarwić poszli sobie chowajac sie w krzaki. ;P A i bractwa Rycerskie w lecie urządzają tam swoje meetingi. ;P Wiec paru wojowników goniacych faceta przebranego za elfa nie stanowi zbytniego zdziwienia :>

*Czyli cykliczne larpy WoDa.
** Dla niezorientowanych mieszkańców Trojmiasta - to "to coś" niedaleko Moreny ;)
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Larpy

Post autor: Keyhell »

Masz wesoło! :D

Ja mieszkam w Opolu, na skraju miasta, koło lasu. Niedaleko znajdują się różne "ciekawe" miejsca, przez co w lesie także można coś spotkać. Niezbyt często bo las duży, ale można. Ale wojownicy goniący elfa to rzadkość. Prędzej nadepnąć można na zakamuflowanego paintballowca (co się zdarzyło mojemu koledze) albo znaleźć dwójkę okładających się lateksowymi mieczami (specjalne do LARP'a) gości. Ogólnie - zazdroszczę ci Phoven. Tak jak ty, to nawet ja nie mam.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Larpy

Post autor: Azrael »

A czy jakiekolwiek potyczki ASG to już jest LARP?

I jak to wygląda, bo naprzykład nie wyobrażam sobie siebie jako krasnoluda :D
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Larpy

Post autor: Phoven »

Azrael666 pisze:A czy jakiekolwiek potyczki ASG to już jest LARP?

I jak to wygląda, bo naprzykład nie wyobrażam sobie siebie jako krasnoluda :D
Krótki cytat powinien rozwiać wątpliwości. ;PP
Wikipedia pisze:LARP (ang. Live action role-playing) - odmiana gry fabularnej rozgrywana na żywo.
Czyli czytając ze zrozumieniem - LARP to każda gra terenowa* w której gracze odgrywaja swoje postacie, zachodzi dość głęboka immersja a także występuje postać Mistrza Gry. Wiec odpowiadając konkretnie na Twoje pytanie: tradycyjne 'strzelanie do siebie', czy to będzie ASG czy Paintball NIE SĄ Larpami. Ale mogą sie nimi stać gdy spełnią powyższe warunki ;P

*I terenem może tu być zarówno jeden pokój jak i cały las.
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: LARP

Post autor: Kruk »

LARPy... Miałem szczęście brać udział w jednym (póki co) i wspominam niebywale przyjemnie. Graliśmy w Neurę w jakimś starym budynku daleko za miastem, fajnie przez Mistrzów przygotowanym (na ścianach m.in. spray'owe napisy w klimacie systemu). Ekipa świetnie się poprzebierała, każdy wykonał kostium domowym sposobem-efekt był imponujący. A i sam LARP, mimo wkradającego się pod koniec chaosu, odgrywało się wyśmienicie.
Sex, Drogen und Industrial
Abdel
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 9 grudnia 2007, 21:24
Numer GG: 0

Re: LARP

Post autor: Abdel »

Zapraszam wszystkich do bazy larpów i gier terenowych, którą wraz z kolegami tworzymy pod adresem http://www.larp.pl . Jeżeli możecie dodajcie tam artykuły z informacjami o imprezach, w których sami braliście udział.

Równocześnie zapraszam na poznańskie larpy.

Pozdrawiam
Abdel
Ogólnopolskie forum fantastyczne
http://www.mage.pl | http://www.rpg.info.pl
Ogólnopolska baza larpów i gier terenowych
http://www.larp.pl
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: LARP

Post autor: Kruk »

Zostałem przez znajomych zaproszony do udziału w LARPie bazującym na Wrotach Baldura. Przydzielili mi postać Edwina i tu pojawia się moja do Was prośba: nie mam dostępu do gierki w tym momencie, potrzebuję jak najwięcej informacji na temat tego gościa :smile: Piszcie, co wiecie, bo obawiam się, że moja ogólna wiedza w tej materii może nie wystarczyć... ;)
Sex, Drogen und Industrial
TofT
Majtek
Majtek
Posty: 90
Rejestracja: sobota, 8 lipca 2006, 04:37

Re: LARP

Post autor: TofT »

Kruk pisze:Zostałem przez znajomych zaproszony do udziału w LARPie bazującym na Wrotach Baldura. Przydzielili mi postać Edwina i tu pojawia się moja do Was prośba: nie mam dostępu do gierki w tym momencie, potrzebuję jak najwięcej informacji na temat tego gościa :smile: Piszcie, co wiecie, bo obawiam się, że moja ogólna wiedza w tej materii może nie wystarczyć... ;)
Wiele tego nie, ale możesz zerknąć tu i tu.
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: LARP

Post autor: Kruk »

A wie ktoś, co działo się z Edwinem w czasie trwania akcji Tronu Bhaala?
*
Już po LARPie, przyznać trzeba, że się chłopaki postarały. Graliśmy w pomieszczeniu urządzonym na karczmę w Saradush, włączając w to szynk, dziewki służebne, asortyment (tak jadło, jak i trunki) etc. Intryga dość zawiła, by każdy mógł się pogłowić nad sposobem osiągnięcia swoich celów, muzyka fajnie dobrana (głównie bazowała na OST do Baldurów), no i ludzie przyłożyli się do kostiumów. Podsumowując-LARP bardzo przyjemny i satysfakcjonujący. Jedynym mankamentem był pewien gracz, któremu na koniec nerwy puściły i wszczął dość pokaźną burdę...
Sex, Drogen und Industrial
ODPOWIEDZ