LARP

Kącik Gier Fabularnych
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

hmm mi ten skrót kumpel (nie znający sie na eRPeGach zbytnio) skojarzył z live role play... a to to raczej szukaj pod LARP a nie LRPG :)
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
bloodseeker
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 3 października 2004, 14:20
Lokalizacja: z Danii

Post autor: bloodseeker »

to jest to samo ale w danii (tam gdzie mieszkam) mowia na to LRPG

jeszcze jedno queszczon. w danii mamy wielka strone z nastepujacymi scenariami, datami, miejscami... taki kaledarz, czy w Polsce jest to samo? czy jest taka strona?

pozdro!
Matemetyka chaosu, rzadzi kolejami losu.
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Skoro nie było odpowiedzi to pewnie nikt nic nie wie... Ew. BAZYL?
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Strony z takimi informcjami - dotyczace polski - to gł. strony o konwentach (ew. konwentach LARPowych). Z najlepszych to jest mały wybór- strona Puszkina - najlepsza o konwentach itp.

http://www.puszkinsite.rpg.pl/konwenty/konwenty.php
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Fakt, trochę by to dziwnie wyglądało. Chyba że jakaś mutacja ;-).
Anyway, ja w LARP-a raczej nigdy nie zagram, bo nikt u nas nie robi żadnych LARP-ów, a zapłacić za to np. 15 złociszy i zginąć po pół godzinie grania (w najlepszym wypadku) to raczej nie na moją kieszeń.
Obrazek
Lorelai
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 12 grudnia 2004, 17:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lorelai »

w te, ostatnie juz moje tak beztroskie wakacje, wybralam się na Flamberg i byłam zachwycona. Za coś takiego moge zapłacić i tylko załuje, ze przyjechałam dopiero na grę głowną i opuścułam jednogniowgo Fallouta, FR i M&M. Jako, że pisząc magisterkę miałam mało czasu na poznanie realiów świata Raashmen, znajomi mi powiedzieli - masz grac braminką i tyle :P Dopiero na kilka dni przed Flamą dowiedziałam się, że baminki zyją w celibacie i łązą w białych giezłach. No to się wkopałam :P
Ale cóz, było za póżno, żeby zmienic profesje, no i nie miałam ochoty biegac po skalkach jako zwiadowca i rzucac szyszkami :P
Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu inni bramini lazili w brązowyc szatach i tylko ja wygladałam jak pieprzona reklama Viziru :P Na szzescie tylko pierwszego dnia. Potem wygladałam jak wstep do tej reklamy :P No ale miejsce na Flame wybrane jest świetnie - ruiny zamku, skalki i lasy są szalenie klimatyczne. Do tegp mnóstwo ludzi poprzebieranych (na walke finałową pod zamkiem zebralo się ok200 osob - turyści obsiedli ruiny i fotki nam pstrykali). Ciut niedopraconawe zasady walki - można nieźle oberwac, szczególnie jesli jest się malutką kobietką ważąca neicałe 50kg :) ) Jeśli ktoś zginał to, ewentualnie w noc poprzedzającą ostatni dzień gry. Wszytskim polecam Flamberg. Jelis mi sie uda z urlopem to za rok ja i moja lepsza połowa tez jedziemy :)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Odkurzyłem nieco ten temat i przerzuciłem go do KGFu. Może rozwinie się jakaś ciekawa dyskusja na temat LARPów w Polsce.

Bo jak organizowalismy Coolkon to chętnych do prowadzenia (i grania) nie brakowało, a to przecież znaczy że zjawisko istnieje i ma się całkiem dobrze!
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

moim zdaniem LARP to świetna sprawa tylko... nikt nie pilnuje zasad! Byłem ze 3 razy i w zasadach jest bić się tylko bronią białą z otuliną. Jak nic są tacy którzy mając to w (_!_) kopią. BA! Kopią mając glany! Jak oberwałem parę razy a raz z glana to mi się odechciało. Zresztą ogólnie nie tylko tego nie przestrzegają... ale sam pomysł jest świetny. Pora pomyśleć nad wykonaniem!
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ja bylem ostatnio na wizkonie (jak bedzie jakas fotka z moja osobba to dam linka na forum :D) i tam mielismy nawet MG (pozdro dla Liscia). w wampira gralismy :D bylo zajefajnie, musze powiedziec.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

No ja ostatnie larpy gralem na teleportkach. Bylo calkiem fajnie, choc na alienie wynikly pewne kontrowersje.
A zakonczenie dyplomatycznego fallouta roxx :)
dr
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 14:43
Kontakt:

Post autor: dr »

Miałem okazję rozegrania jednego LARPa swego czasu, ale miałem też wybór - albo LARP, albo coś trochu ważniejszego. I, niestety, okazja przepadła.
Coś mi jednak mówi, że w marcu - a najpóźniej w lipcu - będę miał jeszcze jedną :]
nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit...
Abdel
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 9 grudnia 2007, 21:24
Numer GG: 0

Larpy

Post autor: Abdel »

Hey,
ktoś was organizuje/bierze udział w jakiś larpach/grach terenowych?

Pzdr.
Abdel
Ogólnopolskie forum fantastyczne
http://www.mage.pl | http://www.rpg.info.pl
Ogólnopolska baza larpów i gier terenowych
http://www.larp.pl
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Larpy

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Miałem jakiś czas temu wziąć udział w larpie w Ustroniu, w realiach "Świata Mroku" ale jak starzy się dowiedzieli wpadli w histerię i nagadali mi że jak tam pójdę to mnie policja złapie i skończę w domu dziecka :D nic nie mogło ich przekonać. Kolega który na nim był opowiedział że podczas jednej z potyczek ktoś złamał palec, nie powiedziałem rodzicom bo byłaby jeszcze większa haja. Może w przyszłym roku pójdę.
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Larpy

Post autor: Keyhell »

Heh. Dawno nie brałem udziału. Mam juz stary, specjalny sprzęt do larpa. Wielki miecz półtoraręczny z włókien szklanych, pianki i lateksu i kilka innych bajerów.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Larpy

Post autor: Alucard »

Ostatnio grałem w wielkiego larpa AlienVsPredator. Bardzo ciekawa zabawa, Ale jezeli tego nie liczyć, z larpami mam maly kontakt... Poza tym mam19 lat... ludzie dziwnie patrzą na goniących po lasach prawie dorosłych ludzi :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Larpy

Post autor: Phoven »

Alucard pisze:Ostatnio grałem w wielkiego larpa AlienVsPredator. Bardzo ciekawa zabawa, Ale jezeli tego nie liczyć, z larpami mam maly kontakt... Poza tym mam19 lat... ludzie dziwnie patrzą na goniących po lasach prawie dorosłych ludzi :D
Dziwnie? ;P Większość profesjonalnych LARPów ma ograniczenie wiekowe - bez dowodu ani rusz ;P
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Larpy

Post autor: Alucard »

Nie konieczne.
Zależy od konwentu i ewentualnych rekwizytow, coby sobie krzywdy nie zrobić.
Akurat na tym był średni przedział 17-21... cuś tak

Zresztą do tego "dziwne" to jest to moje prywatne spostrzeżenie. Nie, żebym miał jakies ale, tylko, że ciekawie to wygląda z zewnątrz...
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
ODPOWIEDZ