Pytania dotyczące pierwszej mej sesji

Kącik Gier Fabularnych
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Doświadczeni gracze powinni być wyrozumiali dla MG i powinni mu mimo wszystko pomagać :) Bo jeśli już są doświadczeni, to bardziej się orientują od początkującego Mg...
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

CoB doświadczeni gracze tak postępują . Wiedzą dokładnie , że powygłupiać można się przy piwie , bo i atmosfera inna i żarty jakoś częściej się sypią. :D Natomiast jeśli już umawiaja się na sesję to po to żeby pograć , a nie rozwalać ją . Inna sprawa , że oprócz doświadczenia to i te parę lat różnicy robi swoje ( jak rozumiem doświadczony gracz to taki z 2-3 letnim stażem minimum ).
Zdarzają się wyjątki , ale najczęściej są pacyfikowane , jeśli MG nie daje rady przez samych graczy .
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 marca 2006, 21:13 przez Yacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Dla mnie doświadczony MG to 6 lat+, ale zdarzają się tacy z darem, którzy już po 2 latach wymiatają. Różnica wiekowa też jest brana pod uwagę i często starsi się zachowują gorzej :/. Ja mam szczęście, że gram z rówieśnikami.

Doświadczeni gracze nie powinni krytykować Mistrza Gry niezależnie od jego poziomu i tyle.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

BLACKSouL pisze:Dla mnie doświadczony MG to 6 lat+, ale zdarzają się tacy z darem, którzy już po 2 latach wymiatają. Różnica wiekowa też jest brana pod uwagę i często starsi się zachowują gorzej :/. Ja mam szczęście, że gram z rówieśnikami.

Doświadczeni gracze nie powinni krytykować Mistrza Gry niezależnie od jego poziomu i tyle.

Oczywiście rozumiem, że chodzi tu o: naśmiewanie się, wywyższanie, deprecjonowaine, bezwzględne i prymitywne wykorzystywanie doświadczenia itp., a nie o konstruktywną krytykę? Odsyłam zresztą do threada "Kodeks Gracza" - http://www.tawerna.rpg.pl/forum/viewtopic.php?t=1093.

(P.S. jak się robi takie fajne linki, kliknięcie których wysyła pod wskazany, ukryty adres?)
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Chodzi Ci o coś takiego?? Najlepsze forum
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Solarius Scorch pisze:(P.S. jak się robi takie fajne linki, kliknięcie których wysyła pod wskazany, ukryty adres?)
A tak:
[ url=http://tawerna.rpg.pl ]tawerna.rpg.pl[/ url]
Jak napiszesz bez spacji, to wydzie coś takiego: tawerna.rpg.pl :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Gość

Post autor: Gość »

Bardzo dziękuję za pomoc. Zaklęcia to nie moja specjalność :)

Wracając do tematu: I jak poszło, Famir? Skoro już wszyscy Ci radziliśmy, to chcemy poznać rezultaty! :) Udało się? I co zrobiłeś, jeśli nie masz nic przeciwko wyjawieniu? Dawaj, mów!
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Ups... to byłem ja.
(System reinstalowałem i zapomniałem się zalogować...)
Famir
Marynarz
Marynarz
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2006, 22:49

Post autor: Famir »

Sesje mam w tą sobote, więc powiem jak było w sobote wieczorem.... aczkowliek dzięki waszym radom już sobie wypracowałem pewną strategie działania... hehehe :twisted: :twisted: :twisted:
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

To cóż to dużo mówić, powodzenia :D
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

dla przyszłych debiutantów

Post autor: Lea »

Ja niedawno miałam okazję debiutować w prowadzeniu przygody i po sesji powiedziano mi co było super a co słabo. Nastała chwila, w której gracz (mg od paru lat) zaczął się trochę nudzić - powiedział mi, że to nie była sprawa fabuły, ale chwilowego braku pomysłów na rozwiązanie zagadki. Obmyślałam przygodę za wielką na jedną postać, ale (na szczęście w porę) wspomogłam ją enpecem.
Tak że nie zawsze zastój oznacza klęskę i trzeba spuszczać na to kurtynę;)

Co do systemu ja bym polecała świat, który mg dobrze zna. Gracze dobrze gdy znają/lubią świat, ale nie jest to konieczne, zawsze mogą w nim zacząć. To mg musi na pierwszej sesji znać świat, bo pewniej się przez to będzie czuł.
Wilczek1991
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 11 lipca 2008, 23:05
Numer GG: 0

Jestem zielony. HELP!!

Post autor: Wilczek1991 »

Witam. Gra Warhammer zafascynowala mnie niedawno. Ale mam taki problem ze chcialbym zostac mistrzem gry a niebardzo mi swita co i jak z tym wszystkim. Ma ktos moze jakis poradnik czy cos w tym stylu ogolem do Warhammera?? Z gor ;) y thx.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Jestem zielony. HELP!!

Post autor: Solarius Scorch »

Wilczek1991 pisze:Witam. Gra Warhammer zafascynowala mnie niedawno. Ale mam taki problem ze chcialbym zostac mistrzem gry a niebardzo mi swita co i jak z tym wszystkim. Ma ktos moze jakis poradnik czy cos w tym stylu ogolem do Warhammera?? Z gor ;) y thx.
Kurde Wilczek, zabiłeś mi klina tym pytaniem. Niby mógłbym odpowiedzieć opryskliwie "kup se podręcznik i se poczytaj", ale tyle chyba sam wiesz i byłoby to czyste statsiarstwo (plus chamstwo). Z drugiej strony trudno polecić coś obok podręcznika i dodatków - nie ma czegoś takiego jak przewodnik po Starym Świecie w rodzaju tych śródziemiowych (a szkoda).

Odpowiedź może nie będzie tym czego oczekujesz, ale powiem Ci: kup podręcznik i przeczytaj go. Nie musisz od razu chwytać całej mechaniki, ale poznaj dobrze świat i wczuj się w klimat, bo to jest najważniejsze i zarazem najtrudniejsze do nadrobienia później. Gdy już poczujesz czym jest Stary Świat i co się w nim dzieje, powinieneś być w stanie stworzyć pierwszą przygodę - choćby prostą, byle miała w sobie ten Stary Świat, który sobie w głowie i sercu wytworzyłeś.

Jeśli poszukujesz dodatkowych inspiracji, rozejrzyj się za starymi wydaniami Magii i Miecza, w którym to czasopiśmie wałkowano Warhammera często. Polecam też zapoznanie się z podręcznikiem TofTa, do którego link znajdziesz w warhammerowym dziale tego forum - jest tam wiele dodatkowych informacji o świecie. Warto wreszcie rozmawiać z doświadczonymi Graczami i MG, a jeszcze lepiej wcisnąć im się na sesję (choć pamiętać trzeba, że doświadczony niekoniecznie znaczy najlepszy, ani też że należy ich niewolniczo naśladować).

Życzę powodzenia!
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re:

Post autor: CoB »

BLACKs pisze:Dla mnie doświadczony MG to 6 lat+, ale zdarzają się tacy z darem, którzy już po 2 latach wymiatają. Różnica wiekowa też jest brana pod uwagę i często starsi się zachowują gorzej :/. Ja mam szczęście, że gram z rówieśnikami.

Doświadczeni gracze nie powinni krytykować Mistrza Gry niezależnie od jego poziomu i tyle.
BLACKs, ja już wcześniej zacząłem tęsknić za tymi "starszymi i gorszymi" graczami, bo o ile wśród moich rówieśników trafi się jeden, który czuje sesję, to i tak z nim nie pogram, bo jest tylko jeden. Wolę drużynę oszołomów, nawet starszych (hehe :P) ale żeby grali, a nie stękali. Zresztą kiedy zacinałem się przy bardziej doświadczonych graczach (i starszych), a sesja schodziła na złe tory, to oni ją "rozwalali" w kontrolowany sposób i przynajmniej śmiesznie się kończyło ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
ODPOWIEDZ