Kodeks Gracza

Kącik Gier Fabularnych
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Była mowa o nie przenoszeniu problemów z gry do realnego życia, ale powinno się też wspomnieć o przypadku przeciwnym, gdy np. osoby się nie lubią w RL, więc gnębią się w grze, chociaż nie mają ku temu (w grze)powodów.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

To jest najgłupsze zachowanie, u mnie w drużynie nielubią jednego gracza i wszyscy ciągle mi szepczą na ucho: "Kill Mati Kill Mati". Jakieś karteczki mi dają ("Kill Mati") itp. A ja naprawdę chcę go zabić, bo oszukuje czasami :).
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Już to pisałem ale bez numerków, więc dla wygody dyskusji powtarzam:

9. Przygotowuj się do sesji!
10. Podejmuj wyzwania! (to się wiąże z aktywnością)
11. Nie bój się głęboko wczuwać!

Dodam jeszcze:
12. Szanuj pracę MG! Należy mu się za trud.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Ja dodam 13. Wcielaj się w postać!!
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

ad13) Wcielaj się w postać!! To chyba sam gracz robi dla przyjemności, na tym w końcu polega fantasty, ale niektórzy tak tylko przyjdą pograć i tyle. Ale wcielanie się w postać robi o wiele, wiele ciekawszą grę. A z resztą wcielanie się w swojego bohatera robi wielką rozrywkę dla gracza, więc nie sądzę żeby była to zasada dla gracza, chociaż, powinien to robić... :wink:
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Uwierz mi, wiele sesji z moim MG poległo, bo pół teamu nie wczuwało się w postać ;/
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

14-zmieniaj postacie którymi grasz. Grales krasnoludem wojwnikiem?? A wczesniej ?? Tez Krasnalem... Teraz co masz?? Krasnala berserkera?? Aha... A potem bedziesz mial Krasnoluda Wojownika?? Taaa, skad to wiem to moja sprawa.... Takich przypadkow jest pelno.... Ale miales Trolla wojownika? Zagraj Elfką Bardką lub złodziejką. Warto się zmieniac, bo granie tego samego w kolko jest nudne....
15-Tworz swoja historie! Jak ktos ma historie, wiadomo gdzie mozna go uderzyc, gdzie wplesc watek. Chyba ze ktos napisze: Urodzilem sie w pewnym duzym miescie. Od malego chcialem zdobywac magiczne przedmioty i złoto. Za takie historie to dawac ujemne PDki :P
16-Nie atakuj osoby bedacej pierwszy raz na sesji!! Takie osoby sie tylko zniecheca. Znam przypadek, gdy jeden gracz ciagle powtarzal: Pluje G1 w twarz. I MG tak dlugo na to pozwal, az postac nie wiadomo jak sie utopila... takich to tylko zsylac na wieczne tortury.
17- Wczuwaj sie- jestes Elfem, to na skarby swiata nie rob bezsensownych rzezi. Jestes Krasnoludem, nie ukladaj wierszy. Jestes Orkiem, nie zabieraj sie za dyplomacje,.

AVE to na dzisiaj tyle, bo juz z leksza zmecznony jestem...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

ad14) nie jest konieczne, ale ciekawe (jak już było pisane)

ad15) z tym się zdodzę...

ad16) to chyba jest oczywiste, mi by na to sumienie nie pozwoliło, gracze jak mają kogoś nowego na sesji, to powinni go uczyć, i być dla niego (jej) wyjątkowo mili.

ad17) to już było pisane, wcześniej przez inną osobę... :wink:
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Fakt, nr 17 trzeba oddalić jako już wspomniany wcześniej... Poza tym, szczerze mówiąc, nie podobają mi się przykłady. Co jest nie tak z krasnoludem układającym wiersze? Albo z orkiem dyplomatą - przecież oni też takowych mają, i to całkiem sprytnych! Wczuwać się w rolę trzeba, to prawda, ale nie jest powiedziane że mają być to stereotypy.
Proponuję więc modyfikację punktu 17:
17) Niech twoje postacie będą nie tylko ciekawe, ale tez logiczne!
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Co do punktu 17 to jest w pewnym sęsie trochę prawdy, ale nie jest to konieczne. W końcu każdy robi co chce, kto zabroni inteligętnemu, i mądremu krasnoludowi układać wiersze? Nikt, i nic... A z resztą występują (rzadko) ale występują Orki dyplomaty... Ale w pewnym sęsie powinno być tak jak już zapisał Tori, ale nie koniecznie...

Ja dodam od siebie:

18. Nie krytykój pracy MG!- chodzi o to żeby gracze nie ktytykowali twojej pracy, np. mówiąc że mapa mogła być lepsza, lub że przygoda była trochę nudna, przez to MG może się czuć obrażony. :(
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Na 18 jest jenda rada. Nie podoba Ci sie mapa?? Zrob lepszą.Nudna przygoda?? Wymysl ciekawsza itp...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Bortasz
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: środa, 1 lutego 2006, 19:28
Numer GG: 8153680
Lokalizacja: Marienburg

Post autor: Bortasz »

Tak sobie przejzałem temacik. I zgadzam sie że Najwazniejsze przykazanie dla Graczy jest kilka razy tu juz napisany tylko pod rózna postacią. A mianowicie:
Wczuwaj sie. Nie graj postaci a nia bądz.
Jak to sie spełni to sesja będzie świetna.
Halgren

Post autor: Halgren »

Rodic pisze:18. Nie krytykój pracy MG!- chodzi o to żeby gracze nie ktytykowali twojej pracy, np. mówiąc że mapa mogła być lepsza, lub że przygoda była trochę nudna, przez to MG może się czuć obrażony. :(


A czemu gracz nie miał by krytykować ?? Jeśli coś mu się nie podobało niech to powie. Wady powinno się wytykać, oczywiście nie w trakcie przygody, tylko gdy sesja już dobiegnie końca.
Wydaje mi się jeśli ktoś popełni błąd lepiej mu o tym powiedzieć żeby to poprawił, niż pozwolić mu na następne tego typu błędy.
MG może i się napracował nad przygodą, ale to nie świadczy, że nie można mu wytknąć błędów jakie popełnił.

Dodał bym 19- niech gracz trzyma się "klimatu" sesji.
Jeśli MG wprowadza klimat mroku. Niech "odgrywana postać" nie zaczyna tańczyć, śpiewać, opowiadać dowcipy. Na takie rzeczy przyjdzie kiedyś pora ale nie dziś, dziś zapanował mrok i niech bedzie to czuć w każdej chwili.

HALGREN IRONBEARD syn GUARDUS'a
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Co do punktu 19 się zgodzę, ale co do waszej krytyki mojej 18- nastki to może i wy nie robicie map, tak jak ja. Ja żeby przygotować sesję, i napisać scenariusz potrzebuje kilku godzin myślenia, i pracowania. Narysowanie, i zrobienie mapy zajmuje mi min, 0,5 godz. Więc gracze powinni chyba uszanować trud MG nie? Gracze jedyne co mają do roboty to przyjść na sesję pograć i do domu... Więc należy się to MG nie???
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Ale MG ma więcej zabawy :D
Szczególnie przy prowadzeniu kampanii, kiedy widzi, że gracze błądzą jak dzieci we mgle, nawet w najgorszych koszmarach nie podejrzewając co się tak naprawdę dzieje i co ich już wkrótce czeka...
Gdyby nie to, któż chciałby być mistrzem, prawda? :D
Obrazek Obrazek
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Prawda. MG ma wiele przyjemności, np. zabawę śmiejąc się z graczy, kiedy oni nie wiedzą kąkretnej rzeczy w przygodzie, lub jak myślą nad bardzo łatwą, i banalną rzeczą dla MG... Wiele przyjemności sprawia mi także np. jak gracze toczą z kimś walką, w której sami się zabijają, np. krytykani w siebie... :lol:

P.S. Ale nie pora na dyskusję, czeba wymyślać kodeks gracza...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

O tak, przy tworzeniu map jest bardzo duzo zabawy.
Zakopcenie pokoju/kuchni (zalezy gdzie kto robi)
Opieprz od rodziny
poparzenie sie,
opieprz
trzy razy zaczynanie od nowa, poniewaz cos zle sie zapalilo
opieprz
poparzenie sie i glosne przeklinanie
opieprz
przypalenie podlogi/wykladziny/dywanu
opieprz za zniszczenie podlogi
w koncu przygotowanie mapy, rysowanie z starannoscia o szczeguly,
Wietrzenie calej chaty
potem przychodza gracze i narzekaja. O tak, bardzo duzo zabawy ;). A moze tak nowy topic o mapach?? A co do 19 to sie zgodze... I jeszcze do odgrywania postaci... Ktos prowadzi zawsze wygadanego T'skranga. Na wszystkich i wszystko fucka, a jak sie spotka z kims kto go rozlozy to od razu pokornieje....
Od dziś płacę Eurogąbkami.
ODPOWIEDZ