Czy można stwarzać nowe rasy ?

Kącik Gier Fabularnych
Kiva
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2006, 17:07
Kontakt:

Czy można stwarzać nowe rasy ?

Post autor: Kiva »

Na ostatnim forum była taka mozliwość, ja skrzyżowałam 2 rasy, elfy i driady i powstały eldry ;) Wymysliłam im jako taką historie zwyczaje itd... Tylko nie wiem czy na tym forum jest to mozliwe :D Byłabym wdzięczna gdyby odpowiedział admin lub mod :)
"Służ władcy uchem, lecz nie sercem. Bądź mu posłuszny, ale nie podążaj za nim ślepo..."

Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

A możesz wyjaścić dokładniej, o co Ci chodzi?
Bo jak o temat, w którym się rozmawia o hybrydach, to proszę bardzo, chętnie się przyłączę do dyskusji.

A jeżeli chodzi o coś innego, to czekam na szczegóły.

BTW. Można krzyżować wiewiórki z syrenkami, czy takie cosie już są niedozwolone? ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Falka, znaczy jakby to coś miało wyglądać? taki szczur z rudymi łuskami i płetwą na kitce? :D
Obrazek Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Nie, nie, nie. To by była taka zwykła syrenka, ale zamiast ludzkiej połowy miałaby wiewiórkę. Chociaż w sumie świnka morska byłaby lepsza - nie ma miejsca na ogon (bo już jest ryba), więc świnka bardziej pasuje. One sa od razu bez ogona, więc nie wyglądałaby tak głupio... No dobra, wyglądałaby, ale co tam ;)

Czyli moja hybryda (po przeanalizowaniu dodatkowych czynników) to syrenka morska (syrenka + świnka morska).
Wygląda tak jak powinna: górne pół to puchata świnka, dół to ryba.

:D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

To było od razu mówić, że o świrenki ci chodzi... :D
Obrazek Obrazek
Halgren

Post autor: Halgren »

Jeśli jesteś MG i chcesz stworzyć nową rasę to nic nie stoi ci na przeszkodzie... Ty jesteś bogiem i ty tworzysz świat i stworzonka w którym twoje pomioty "gracze :P " bedą żyć i próbować zniszczyć to nad czym się natrudziłeś :P .

Gdy jesteś zwykłym pomiotem to juz trudniejsza sprawa. Bo to MG musi zatwierdzic twój wymysł. Jeśli twoja postać ma być nowej rasy to musisz jeszcze jakąś naprawde ładną historyjkę wymyślić by twoj MG to "kupił" i zgodził sie na twoje "urojenia" :P. Sam mam jedną postać na ktorą mój MG nie chciał sie odrazu zgodzić, ale przekonała go historia postaci i uległ. Nie była to znowu jakaś dziwna rasa to zwykły pół-niziołek, ale zawsze coś mało spotykanego na traktach :P .

HALGREN IRONBEARD syn GUARDUS'a
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Zgadzam się. Możesz stwarzać nowe rasy, kto ci zabroni. Ja stworzyłem dużo ras, począwszy od mrówek, pająków i innych owadów do demonów, potworów itp. Jak tworzysz rasę musisz pamiętać o szczegółowym opisie dla daniej rasy. Jest to ważne z kilku powodów: jeden to taki że jak gracze spytają cię o wygląd stworzenie, to będziesz miał już dla nich pełną odpowiedź, a drugi to np. jak gracze pójdą pewnego razu, i spytają istoty (stworzonej rasy) skąd pochodzi itp. to także będziesz umiał im odpowiedzieć.

ŻYCZĘ MIŁEGO TWORZENIA BOHATERÓW...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Jak najbardziej można, a czasem wręcz należy! Tylko trzeba robić to dobrze, a więc pamiętać o tym o czym pisał Rodic (a więc wygląd, historia, domyślnie też kultura, to jak rasa jest postrzegana przez inne itd.). Poza tym oczywiście powinna być zbalansowana w mechanice, chyba że zamierzenie polega właśnie na grze przepakami (lub słabeuszami). Wreszcie, rasa musi pasować do świata gry, logicznie (nie ma to jak wprowadzanie niziołków do Barsawii w Earthdawnie, "bo gdzieś sobie żyją w górach wokół Throalu tylko nikt o nich nie słyszał" :)) i klimatycznie.

A tak poza wszystkim: ktoś stworzył coś fajnego w tym zakresie? :)
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

A co do współczynników, to należy wziąść wszystkie inne cechy aby ustalić jaką ona będzie mieć siłę, zręczność, prezentację itp. Nie należy przesadzać ze statystykami, ale też nie można dać np. pół-demonowy za mało żywotności, lub za dużo prezentacji czy charyzmy, bo przecież wiadomo że demony nie są ładne, ani np. inteligętne. To też ważna rzecz którą powinieneś wziąść pod uwagę.....
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

No ale czemu nie stworzyć rasy ładnych, inteligentnych demonów?
Toć właśnie o stwarzanie nowych ras tu chodzi, nieprawdaż? :)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Mamy rasę ładnych, inteligentnych demonów - Sukkuby. Ja bym proponował rasę miłych i dobrych BAZYLi - wtedy to byłby hit! Przecież to byłoby całkowite spaczenie BAZYLA :D
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

No to prawda, wkońcu fantasty :lol: . Ale nie należy przesadzać, i o to mi głównie chodziło, owszem może być inteligętny, mądry, i ładny demon, ale jak się ma zamiar ustalać współczynniki to należy wziąść to pod uwagę, że jak np. demon jest bardzo inteligętny, to będzie potrafił porozumiewać się w różnych językach itp.
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

A mi się zawsze wydawało, że demony są inteligentne i ładne ^^' Bo w sumie przecież nie zdobywałyby władzy i potęgi bez takich atrybutów... OMG - piękno jest zawarte także w surowych, ociosanych, demonicznych kształtach. Wielu malarzy to widziało :) Ale lepiej nie miec do czynienia z takim pieknem ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Umówmy się: jak już gramy demonami, nie martwimy się o to żeby nie były przepakowane, OK? :)
W przypadku zwykłych ras wypadałoby jednak się o to zatroszczyć, albo Gracze nie będą chcieli grać niczym innym... Poza tym to byłoby nieeleganckie i świadczące o nieudolności kreatora.
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Ktoś tam w którymś numerze TRPG stworzył rasę zwaną poikilitionami...czy cuś takiego.. o_O
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja pamiętam tylko Lazerów i Direntarów :D
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

BLACKSouL pisze:Ja pamiętam tylko Lazerów i Direntarów :D
I grzybostwora (czy jakoś tak) :mrgreen:
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
ODPOWIEDZ