Czy można stwarzać nowe rasy ?

Kącik Gier Fabularnych
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Ja jestem zawsze za stwarzaniem nowych ras. Sama mam na koncie kilka dziwnych tworów. Najbardziej dopracowani są Wolveranie, których bardzo polubiłam. Troszkę się z tym namęczyłam. Najwięcej trudności było z nazwą :lol: To widać. Miała się kojarzyć z wilkami i wolałam by brzmiała nieco "z angielska", a niestety moim zdaniem wyszło śmiesznie... :cry:
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

WinterWolf pisze:Miała się kojarzyć z wilkami i wolałam by brzmiała nieco "z angielska"
Mi tam sie bardziej kojarzy z rosomakami niż wilkami ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Tak wiem :lol: Dopiero później się skapnęłam, że był sobie ktoś kto podobnie brzmiące miano nosił :lol: Niech żyje Wolverine! :D A ja tym czasem ide poszukać dla tej rasy innej nazwy.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Może Lupini? Chociaż tak samo określa się wilkołaków, ale nic nie szkodzi nadanie tej nazwy nowej rasie...
Zauważyłem tendencję do ciągłego wymyślania nowych ras w światach fantasy i... zastanawia mnie, czemu nikt nie wpadł na pomysł z tworzeniem (polecę banałem i przykrym stwierdzeniem...) ufoludków? Heh, chodzi mi oczywiście o kosmitów i tych... innych żyjących wiele lat świetlnych stąd...
A teraz pytanie, które mnie nurtuje od zarania moich bruz w mózgu: Czy myśląca maszyna jest już nową rasą?
Pozostawiam je bez odpowiedzi... Tak będzie lepiej.
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Nad Lupinami już się zastanawiałam. Stwierdziłam jednak, że nazwa ta nie pasuje mi do koncepcji. Qrcze... Jak tu nazwać rasę stworzoną przez demony w Otchłani?? :? Ale tak to już jest z własnoręcznie tworzonymi rasami... Niby wszystko gra ale zawsze znajdzie się coś co nie pasuje...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Heh dla mnie nazwanie nowej rasy nie stanowi problemu ;) I zwykle zaczynam tworzyć nhowe rasy od nazwy... Później idzie jak z górki, wymyślam wygląd, cechy charakteru i inne "ważne" rzeczy. Czasami nazwa rasy ulega przekształceniom, ale trzymam się zwykle jednej koncepcji - bo to nazwa daje "duszę" rasie, a ja muszę przyoblec ją w ciało.
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Z tym ja mam zawsze problemy... Tutaj niby nazwa pasuje jak ulał (wg mnie!). Niestety od razu kojarzy się z Wolverinem z X-men co było zdecydowanie niezamierzone... I niepożądane. Dlatego usilnie staram się znaleźć nową nazwę, która miałaby podobne brzmienie co pierwotna lecz nie budziła takich skojarzeń.
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Gość

Post autor: Gość »

Jeśli chcesz nazwę podobną do pierwotnej czemu nie skrócić nazwy. Volverni - wpada w ucho i nie kojarzy się z Wolverinem.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Gość pisze:Volverni - wpada w ucho i nie kojarzy się z Wolverinem.
Za to mi się kojarzy z takim fajnym autkiem, co się Volvo nazywa :D
WinterWolf pisze:Niestety od razu kojarzy się z Wolverinem z X-men co było zdecydowanie niezamierzone... I niepożądane.
Jak dla mnie Wolverine jest jak najbardziej pożądany :-)~~~
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Taaa... Oto cała Falcia :lol: Jeżeli tak bardzo pożądany jest przez Ciebie Wolverine to być może spodobaliby Ci się Wolveranie jako rasa (mam tu na myśli niektóre cechy ich ogólnego charakteru). A to skojarzenie z Volvo to prawdopodobnie z powodu dwóch literek "V" :D Cóż... Nie pozostaje mi nic innego jak tylko dalej się nad tym głowić. Jak rozwiążę ten problem to dam Wam znać :wink: Jeśli mi się nie uda również się o tym dowiecie...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Anonymous pisze:Jeśli chcesz nazwę podobną do pierwotnej czemu nie skrócić nazwy. Volverni - wpada w ucho i nie kojarzy się z Wolverinem.
Jak dla mnie to to samo, ale nieco inaczej się pisze. :P Więc co jak co, ale mi się kojarzy...
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Post autor: Mekow »

Ja gram w system autorski, więc uważam, że tworzenie nowych, oryginalnych ras jest bardzo wskazane. Polecam, bo choć roboty jest sporo to jest to dobre urozmaicenie. Jeśli twoi gracze znają wszystkie rasy z podręcznika to gra traci (przy dobrym MG to nie) tą nutkę tajemniczości (postacie nic nie wiedzą, a gracze wiedzą wszystko - i Zonk).

A oglądaliście może trzeci sezon Star Trek (ten nowy, gdzie gra Scott Bakula). Co myślicie o "Xindi" ? Pięć (było nawet sześć) zupełnie różnych ras, a wszystkie nazwane jednym słowem.
Elfy też dzielą się na leśne, śnieżne itd. - ale mają pewne cechy wspólne, a Xindi są przedstawicielami całkiem różnych ras.

Zasadniczo można stworzyć ogólnie pewną rasę, a następnie podzielić ją na ... podkategorie :? .
Np. Leśnych, morskich, górskich itp. itd.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 sierpnia 2007, 19:59 przez Mekow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Zawsze chcialem postraszyc Graczy snieznymi orkami - takie troche mniejsze, zawziete yeti. :]
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Lesne Krasnoludy, brzmi ciekawie :), chyba juz mam pomysl na artykul :D.

W WFRP jakos trudno wprowadzic cos "nowego", bo jak bedzie zbyt dziwnie wygladalo, to beda to palic na stosie, a jak bedzie wygladalo normalnie to nie bedzie "nowe" :D.
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Jestem ciekawy krzyżówki elfa z krasnoludem :twisted: To byłyby na swój sposób leśne krasnoludy ;)
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Krasnoludy lekko stąpające po ziemi kochające się zarówno w lesie jak i w kamieniu, będące wspaniałymi wojownikami, jak i rzemieślnikami, czy magami lub łowcami, przygrubawe z długą brodą złocistą brodą splecioną w 2 warkocze, spiczastymi uszami, młotem u pasa i z łukiem i kołczanem pełnym strzał na plecach... Co jak co ale jakoś mi się to nie widzi. :P
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Dobrym pomysłem może być nie tworzenie nowej rasy, ale nadania jej specyficznego wyglądu, typu np. karły.
ODPOWIEDZ