Czy można stwarzać nowe rasy ?

Kącik Gier Fabularnych
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Falandar pisze:Dobrym pomysłem może być nie tworzenie nowej rasy, ale nadania jej specyficznego wyglądu, typu np. karły.
Karły... niekoniecznie. Bez obrazy ale karłów w pewnym sensie mi niziołki przypominają. Nie znaczy że to jakaś ujma, bo niziołki są fajne i nadzwyczaj zręczne, aczkolwiek by się przydało coś... oryginalniejszego. A co to by było? Hmmm... Może czerwonoskóre (mocno czerwone) pół olbrzymy, o masie i brzuchu takim, że trudno opisać. Zaś siłę by czerpały z charyzmy, dalej byszła siła połączona z magią.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

Trudno powiedziec żeby takie olbrzymy czerpaly sile z charyzmy. Charyzma ma swoje podstawy u ogólnego wizerunku i umiejetności prowadzenia rozmowy. W tym przypadku byloby to zastraszanie czerpiace z rozmiarów i groźnego wyglądu olbrzyma.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Niekoniecznie trzeba się trzymać stereotypów, że skoro coś jest nieco większe niż przeciętna, to musi być głupie. A charyzma, czemu nie? Korzystanie z masy to swoją drogą może być wykorzystywane, bo taki grubas jest nieco skrępowany w wymachiwaniu bronią.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Czy można stwarzać nowe rasy ?

Post autor: Mekow »

Ja do swojego autorskiego fantasy, wprowadzam sporo nowych ras.

Niektóre pochodzą z innych(różnych) systamów(źródeł). Jak na przykład nefaryta:
Obrazek

Inne wymyślam samodzielnie. Jak na przykład Coccinella (lub tzw. Biedronkowiec):
Obrazek


Do nefaryty jest już sporo danych. Ale dla Coccinella powstała cała kraina, kultura, obyczaje, historia itp.

A wy co ciekawego wymyśliliście ?
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Czy można stwarzać nowe rasy ?

Post autor: Ardel »

Ten na N przypomina mi skrzyżowanie Ilthida z jednorożcem (lol).

Ale Biedronkowce, jak już się przekonaliśmy w Tajemnicy wilkiego lasu, lub też karcie postaci, którą od ciebie dostałem, są całkiem interesujące
ODPOWIEDZ