Własny system

Kącik Gier Fabularnych

Czy podoba ci się pomysł tworzenia systemu autorskiego na forum?

TAK
56
73%
NIE
21
27%
 
Liczba głosów: 77
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Mylisz sie mój drogi - dobry dodatek moze zrobić jedna osoba - wymago to jednak od niej duzo pracy i uporu, a niewielu jest ludzi którzy mogli by sie tego podjąć - ponadto uważam że tylko dodatek worzony przez jedna osobe moze być w pełni zgodny z oczekiwaniami... autora!
Rashkel
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 13 września 2004, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Rashkel »

BAZYL pisze:dobry dodatek moze zrobić jedna osoba - wymago to jednak od niej duzo pracy i uporu, a niewielu jest ludzi którzy mogli by sie tego podjąć - ponadto uważam że tylko dodatek worzony przez jedna osobe moze być w pełni zgodny z oczekiwaniami... autora!
Naprawdę niewielu jest w stanie zrobić samemu dodatek (ja w każdym bądź razie do tych osób nie należę :D). Swoją drogą im więcej chetnych (oczywiście bez przesady :D) tym więcej pomysłów. A jeśli chodzi o oczekiwania, to nie liczy się opinia autora, a tych co będą grać w ten dodatek (lub system, jak kto woli).
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Rashkel pisze:
BAZYL pisze:dobry dodatek moze zrobić jedna osoba - wymago to jednak od niej duzo pracy i uporu, a niewielu jest ludzi którzy mogli by sie tego podjąć - ponadto uważam że tylko dodatek worzony przez jedna osobe moze być w pełni zgodny z oczekiwaniami... autora!
Naprawdę niewielu jest w stanie zrobić samemu dodatek (ja w każdym bądź razie do tych osób nie należę :D).
A ja należę. Może bym i dodatek mógł sam zrobić. Czemu tak mówię? A temu, że ja tworzę coś większego niźli dodatek, a mianowicie własny system. Nie powiem jednak o nim nic, bo jeszcze Bazyl oskarży mnie o reklamowanie się na forum ;-).
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Czasami napisanie grywalnego i kompatybilnego dodatku do jakiejs gry może być znacznie trudniejsze od stworzenia autorskiego systemu. Niemniej - pisałem już - do wszystkiego trzeba czasu - nie da sie usiaść i wszystkiego po prostu napisać.

Z drugiej strony liczba osób zaangarzowanych w tworzenie systemu/dodatku nie może być też za duza, bo nic tak nie drażni autora jak współautor, który zawala terminy, zwleka z napisaniem czegoś, czy nawet nie może napisać czegoś z przyczyn niezależnych.

Jeżeli chcecie sie podjac tworzenia dodatku - miejcie to również na uwadze..
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

No to czajcie to:

Post autor: Runiq »

E tam, dodatek...

Lepiej zrobić własny. Proponuję połączenie dwóch światów: fantasy i cybepunk. Co wy na to? Wyobraźcie to sobie: Tłucze się dwóch gości: Mag i Barbarzyńca. Ten drugi wygrywa, a tu nagle wyskakuje ziomal z M4. :D

Nazwa...

WARPUNK & DRAGONS :D
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Już wcześniej odrzuciliśmy ten pomysł, bo trzeba stworzyć od podstaw:
- świat
- rasy
- potwory
- mechanikę
- państwa
- gospodarkę świata
- sytuację polityczną
- historię
- itd., itp.
Tak więc, Runiq, bardzo proszę, czytaj wcześniejsze posty, bo już dawno BAZYL (czy ktoś tam inny) nie poparł tworzenia nowego systemu, a reszta forumowiczów poszła za nim (nawet ja sam się przekonałem).
Obrazek
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Moja nikła znajomość systemów każe mi poza tym uważać, że system łączący sf i fantasy istnieje i nazywa się Shadowrun. :P Ale co ja tam wiem...
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

No o tym nie wiedziałem, Asthner. Ale dzięki - będę szukał Shadowruna (o ile taki system istnieje :) ).
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

istnieje ... nielubie takich "crossoverow" .... jakies to takie nijakie...
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Rashkel
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 13 września 2004, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Rashkel »

Chcecie innowacji. Pomysłów może być masę. Oto kilka z nich np:
- przenieście fantasy w kosmos (coś podobnego jest już w Crystallicum, ale kilka takich systemów nie zaszkodzi)
- zróbcie fantasy w erze lodowcowej
- można zrobic system fantasy rozgrywający się w latających miastach krążacymi nad skażoną powierzchnią planety
Skrótowo mówiąc, im dziwniejszy pomysł, tym może byc ciekawiej ( oczywiście bez przesady).
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Post autor: Radkoff »

ten pomysl z Epoka lodowcowa nie jest zly .....

a jeszcze moj pomysl :

System mowiacy TYLKO o zwyklych ludziach ... bez magii, superbohaterow, magicznych bestii i artefaktow ... postacie tak slabe zeby wyzwaniem byl nieDzwiedz ...... :D ..... fajne ale trudne .... najlepiej w swiecie zblizonym do Warhammera :twisted:
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Hie hie... To by było coś. Ale ja preferuje zamiast ludzi - zwierzęta, np: pies bokser (pasuje do rasy psów :) [wiadomo jakich - śliniących się :D ])kot snajper, niedźwiedź trzymający w łapie miniguna, etc. :D
Pyrtles
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 22 października 2004, 00:49
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Nie

Post autor: Pyrtles »

Tak mówiąc delikatnie średnio podoba mi się tworzenie systemu na łamach forum. Nie chce zabijać czyjejś inicjatywy, ale uważam to za pomysł bez przyszłości i marnowanie czasu i klawiatury.

Argumenty: Każdy ma jakiś system w który gra, ten jeden ulubiony do którego wróci zawsze. Sztuczne twory bez całej otoczki w formie dodatków, opisów świata nie mają szans, gdyż system nie opiera się tylko na mechanice. Mechanika to dodatek, czasami przyjemny, charakteryzujący dany system, ale na dobrą sprawę jak się go wytnie i wstawi inne zasady system pozostanie, gdyż można to czymś zastąpić, a całego wykreowanego świata nie. Wymyślając coś samemu pozbawiamy się tej słodkiej powłoki tajemniczości, co do faktu co jest za tą górą i co ta forteca oznacza na mapie. Grywalność w takie systemy jest bardzo krótka. Jeżeli już tworzyć taki system to też na 100% nie na forum, czyli gremialnie. Za koncepcję powinna być odpowiedzialna jedna osoba, która wszystko składa razem pod względem kompatybilności i ogólnych założeń.
Rozumiem, że inicjatywa tutaj przedstawiona ma zabarwienie humorystyczne, a mój tekst podpada pod poważny ton, ale proszę go traktować jako moje stanowisko w sprawie systemów autorskich przewidzianych jedynie dla niewielkiego i zamkniętego grona osób.
Rashkel
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek, 13 września 2004, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Rashkel »

Ja bym powiedział to inaczej: Tworzenie systemu RPG od podstaw, jest marnowaniem czasu.

Jeśli chodzi o pisanie dodatku, to nie zgadzam się z twoją opinią. Napisanie dodatku do systemu, którego rozwój zostal zatrzymany, jest jak najbardziej sensowne. Mowa o dodatkach rozwijających świat, a nie mechanikę. Przykładem takich dodatków moze być: opis Shosary lub terenów Polski w Earthdawnie. Nikt zresztą nie każe, kurczowo się trzymac tych dodatków. Nie wspomnę też, że niektóre autorskie dodatki, to również masa pomysłów na przygody.
Nie wydaje mi się też, żeby dodatek/system tworzyła koniecznie jedna osoba. Pozwolę sobie na przypomnienie pewnej zasady: Więcej ludzi, więcej pomysłów. Myślę też, że w przypadku wielu systemów/dodatków najpierw się rzuca pomysłami i pisze co tylko się da (w wyniku czego powstaje niezwykły bałagan), a potem się wszystko porządkuje i składa do kupy.
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Czy mi się wydaje, czy też temat ten, tak jakby, umarł?
Obrazek
Drakon
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: środa, 29 grudnia 2004, 16:42

Lokhart

Post autor: Drakon »

Ja mam swój system autorski. Słaby ale jednak.



Plansza wygląda jak tunele(z góry). Mam go w jakimś brulionie. Jakby go dopracować... Na razie są gotowe postacie i muszę wprowadzić tworzenie postaci.Nie ma w niej(na razie ) rzadnych kości(do gry) .Kości to mogłoby być rozwiązanie problemu.Jest kilka itemów.Pplansza jest jedna.
Gra nazywa się Lokhart. Ma już własny znaczek.[/img]f:/LK.
Jak ktoś jest zainteresowany to mój e-mail to mironbig@poczta.gazeta.pl


Powinienem odpowiedzieć.
Drakon
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: środa, 29 grudnia 2004, 16:42

NF

Post autor: Drakon »

Na forum mogę się również o nim rozpisać(nie szczegółowo).



PS.
Postacie mają levele i stasty.


PPS. Sorki za błędy nie sprawdziłem tego :D
ODPOWIEDZ