Jaki rodzaj broni wybieracie?

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ

Jaki typ broni preferujesz??

Miecze
85
42%
Topory
34
17%
Obuchowe
4
2%
Młoty
11
5%
Miotane
4
2%
Strzeleckie
43
21%
Inne (napisz jakie w wiadomości Lolu)
21
10%
 
Liczba głosów: 202
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Falka pisze:Na ostatniej sesji nie mieliśmy kart postaci, a kostki potoczyły się raz w ciągu 4-godzinnej sesji i to była jedna z lepszych sesji, w jakich brałam udział.
Ja tak zazwyczaj prowadzę. 8) Ostatnio podczas kilkugodzinnej sesji kulałem zaledwie parę razy... to parę razy to było kulanie statsów przy tworzeniu postaci. Czyli nie licząc wypełniania karty postaci cyferkami (czasem się przydają by stwierdzić czy ktoś jest w tym dobry a nie zaraz kulać...) to kości nie użyłem ani razu.

W takiej sytuacji spytacie po co mi podręcznik? Ano, jest potrzebny jak nie wiem co... Pomaga mi on ogarnąć wiele rzeczy, tworzyć i ogólnie masakrycznie mi pomaga... ja jedynie zasady z kośćmi tak dokońca nie wyznaję (jak jest walka to czasami trza żucić... ale przecież nie walczy się często...). Zawsze się coś znajdzie kiedy (czyt. praktycznie co chwilę) zaglądam do podręcznika. To jest świetne w WFRP, że expa zdobyte się zupełnie inaczej, lepiej, ciekawiaj rozwija co daje ogromne możliwości. Dlatego, że prowadzę sesję nie na walce, a na przygodzie, to uważam za najlepszy system WFRP. Od walki i expienia jest D&D...

A po takiej sesji ja (MG) mam ból głowy, giganta... ale warto. Przynajmniej wiem że mózg mi się rozwija. :lol:
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja zazwyczaj robię jedną walkę na przygodę, by gracze, którzy wybrali wojowników czuli się przydatni. Co do kostek, lubię przygody takie pół na pół. Czasami lepiej niektóre sprawy zostawić kostkom do rozstrzygnięcia :).
MisticDrone
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 13:07
Lokalizacja: z waszych koszmarów
Kontakt:

Post autor: MisticDrone »

łe co wy tam bronie pfffff ja gram najczęsciej nosferatu i mi moje dwie łapki wystarczają :oops: , ewentualnie duży nóż wojskowy :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

W WFRP trudno raczej pięściami ciągle walczyć, dlatego trzeba mieć jakąś broń.
MisticDrone
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 13:07
Lokalizacja: z waszych koszmarów
Kontakt:

Post autor: MisticDrone »

to to tylko bronie odnosnie młotka mają być o_O no to ee buuu :P to jak się da to ja chce katany dwie albo łuk i strzły :P
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Nie nie tylko odnośnie Młotka, ale ja gram głównie w Młotka, dlatego o nich wspomniałem. Nie gram w inne systemy fantasy i moje wypowiedzi są oparte o WFRP.
Mal'Duin
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 23 listopada 2005, 21:37
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Mal'Duin »

zazwyczaj będzie to Miecz (tudzież Katana), choć naprzykład takim kosturem nie pogardze, gdyż wysoka zręczność i coś związanego z aktorstwem, to zabójstwo z gracją...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Ja niedługo zrobię postać mrocznego elfa opartego na dwóch sejmitarach jak Drizzt Do'Urden. Za bardzo podnieciłem się Trylogią Mrocznego Elfa :lol:.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Poprawka Black... podniecasz się nadal :lol:
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

LOD pisze:Poprawka Black... podniecasz się nadal :lol:
Zobaczysz co będzie jak kupię i przeczytam trzecią częśc :lol:. Sejmitary to bardzo fajna broń. Szkoda, że w WFRP niezbyt popularna...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Co do trylogii mrocznego elfa: Lubię Salvatora, też się tym podniecałem, ale patrząc chłodnym okiem dochodzę do wniosku, że te wszystkie serie z Mrocznego elfa to telenowela jakaś :wink:
Odnośnie dwóch sejmitarów: zawsze zastanawiało mnie czy pchnięcia sejmitarem to wygodna rzecz. Jakoś to ostrze zakrzywione i takie do cięć przystosowane, a tu masz - przyjdzie Dritzz i zacznie Cię takim pchać ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Pchac moze, tyle ze za bardzo sie sejmitarem nie wbije :P
Za to moze kluc jak nadziakiem ^^
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Trylogia M-Elfa jest fajna, ale wg mnie za dużo w niej walki bez jaj. Czytam, czytam i co chwilę walka jest. Zauważyłem to dopiero przy drugiej części.
Villemo
Bombardier
Bombardier
Posty: 622
Rejestracja: wtorek, 4 października 2005, 15:21

Post autor: Villemo »

CoB pisze:(...)Odnośnie dwóch sejmitarów: zawsze zastanawiało mnie czy pchnięcia sejmitarem to wygodna rzecz. Jakoś to ostrze zakrzywione i takie do cięć przystosowane, a tu masz - przyjdzie Dritzz i zacznie Cię takim pchać ;)
Sejmintary są broniami kłutymi czy siecznymi?
Fie fye foe fum,
I smell the blood of the asylum.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Odnośnie sejmitarów jest to broń sieczna. Nie da się nią wykonywać chyba pchnięć.

Ja przerzuciłem się na włócznię (Łowca Demonów, magiczna włócznia w WFRP :D:D:D).
Villemo
Bombardier
Bombardier
Posty: 622
Rejestracja: wtorek, 4 października 2005, 15:21

Post autor: Villemo »

włócznie są dobre ale nie są tak szybkie jak bronie jednoręczne i przy ich używaniu nie można używać tarcz. :?
Fie fye foe fum,
I smell the blood of the asylum.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Ta, tyle ze jak masz wlócznie przeciwnik musi do CIebie dojsc zanim wbijesz mu ja w oko. Wlócznia to bardzo potezna bron, do ktorej bez tarczy nawet nie oplaca sie podchodzic.
ODPOWIEDZ