Zew Cthulhu

Kącik Gier Fabularnych
ODPOWIEDZ
Cordin
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2014, 19:57

Zew Cthulhu

Post autor: Cordin »

Witam, witam,
Już kiedyś zaglądałem na Tawernę i przykro mi widzieć, że tak się tu ostatnio cicho zrobiło. Na prawdę szkoda. Mam jednak nadzieję, że zostało tu jeszcze trochę rpg'owych wyjadaczy, którzy będą w stanie mi doradzić.

Otóż, ostatnimi czasy trochę czasu i chęci przybyło i wygrzebać mi się zdarzyło podręcznik do Call of Cthulhu. Mam już chętną ekipę, która chciałaby zagrać i jakieś tam niewielkie doświadczenie w mistrzowaniu (głównie systemów fantasy) Jedną taką próbną sesję CoC przeprowadziłem dla kuzynów i chyba klimat mi nie najgorzej wychodzi. Jednak w obecnej ekipie graczy, mam jednego tylko faceta i dwie dziewczyny. Wszyscy z nikłym raczej doświadczeniem w rpg. Mam zamiar poprowadzić scenariusz z podręcznika "Stepujący Nieboszczyk". Lata 1920, prohibicja itp.

Może ktoś byłby w stanie udzielić mi kilku rad? Znalazłem odpowiednią muzykę, atmosfera będzie i w ogóle. Jakoś będzie trzeba tę trójeczkę ogarnąć. Z tym, że wszyscy zapewne będą chcieć grać postacie o własnej płci, a w tym scenariuszu nie wiem czy nie będzie to przeszkodą. Tak samo jak w całych realiach 1920 (jakbym chciał przeciągnąć to do kampanii). Macie jakieś pomysły jak sobie tym poradzić? Albo jakieś inne rady do sesji jaką mam zamiar przeprowadzić?

Dzięki z góry ;)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4834
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Zew Cthulhu

Post autor: BAZYL »

No dobrze, temat ongiś nie był przesadnie popularny, pewnie dlatego, że pojawił się dość późno, ale z tematu o wyborze RPG wszech czasów wynika, że Zew Cthulhu jest całkiem popularny i lubiany. Ale od początku...

Kiedyś z borgiem napisaliśmy wspólnie tekst, jakoby gry planszowe zabijały erpegi. Uważam że to był dobry tekst, odpowiedni do tamtych czasów, może nawet potrzebny - choć oparty o dość kontrowersyjną tezę. Dziś, po ponad 12 latach od tamtego tekstu mogę powiedzieć coś zgoła przeciwnego: jeszcze nigdy gry fabularne w naszym kraju nie zawdzięczały tyle grom planszowym.

No dobra, chodzi o wydawnictwo Black Monk i ich wydanie 7 edycji Zewu Cthulhu. Mam, wsparłem zbiórkę, kupuję wszystkie dodatki, które do tej pory się ukazały i jestem pod wrażeniem jakości podręczników i ogólnej postawy wydawcy. A jako osoba wtajemniczona w wydania jednej z poprzedniej edycji tego systemu mogę powiedzieć więcej: pełen profesjonalizm.

Zastanawiam się czy są na forum inne osoby, które mają i grają w ten system. Co myślicie o polskim wydaniu i jak myślicie - jak długo uda się Monkom utrzymać tak wysoki poziom? Powiem szczerze, że ZC należy do grupy erpegów, które cenię najmocniej, ale gdy pojawiła się zbiórka, wsparłem ją raczej z sentymentu, a nie z prawdziwego przekonania, że będzie to tak udana akcja. I bardzo pozytywnie się zaskoczyłem! A jak jest z Wami?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
kaziu
Marynarz
Marynarz
Posty: 396
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Zew Cthulhu

Post autor: kaziu »

BAZYL pisze:
wtorek, 30 czerwca 2020, 21:00
Jestem fanem Lovecrafta, a sam Zew jako system znam z 6-7 lat, z 2 lata w nim prowadziłem, choć bardziej podoba się mi Delta Green. Posiadam podręcznik do 5 edycji, a widząc same pochlebne opinie nt. 7 edycji kusi mnie by zwołać jeszcze raz mych kultystów.
nesqui
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 27 czerwca 2020, 23:00

Re: Zew Cthulhu

Post autor: nesqui »

Polecam siódmą edycję. Kupiłem z miesiąc temu, i jest bardzo grywalna.
ODPOWIEDZ