Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

ODPOWIEDZ
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Blue Spirit »

dobra, pierwsza część opowiadania ze świata neuroshimy by ja. Jeśli wam się spodoba, pojawi się następna część, gwarantuję. Musicie tylko skomentować ;)

1.
Mutant zaryczał rozdzierająco, zasłonił twarz zielonymi rękoma, zaszarpał się w twardych uściskach Łowców.
- Gadaj - syknął Smith pochylając się nad ścierwem - Albo zrobimy z ciebie kaszankę i nakarmimy nią twoich pobratymców!
Mutant nie odpowiedział, zaryczał jeszcze głośniej. Will pomyślał że sprawa jest już skończona, nie mają szans. I nie mylił się.
- Dobra - warknął drugi łowca, Hugo, nasilniejszy z całej liczącej dwadzieścia głów grupy Łowców Mutantów którzy ostatnimi czasy zajmowali się jednym z najbradziej kłopotliwych gangów mutanckich w okolicy. - Nic nam, zakompleksiona kurwa, nie powie. Kropnij go, Smith i jedźmy dalej.
Smith smarknął przez palce i uniósł miniaturowe uzi na poziom głowy mutanta
- Jakieś życzenie, skurwysynu?
- Tak - warknęło ścierwo - Żebyś, kurwa, skończył w szambie z poderżniętym gardłem.
Wargi Smitha wykrzywiły się we wściekłym grymasie. Łowca przeładował Uzi i władował cały magazynek w głowę mutanckiej kurwy.
Opryskany krwią, Smith podniósł się z przysiadu na którego padł by dokonać egzekucji i rzucił do reszty
- Ruszajmy.

***
Wioska Hangletton była obskurna i pełna miejscowego błota towarzyskiego. Dziś jednak było całkiem pusto na ulicach, tylko od czasu do czasu jakiś nic nie warty śmieć przebiegł przez drogę niknąc w krzaczorach po drugiej stronie, zapewne by nachlać się do nieprzytomności. Zniszczone drogowskazy - poprzewracane nieuprzątnięte samochody. Hangletton. Stolica wśród debilskich sekt, wiosek, kurewskich osad pełnych skurwysynów, jebanych knajp gdzie jedyne co można pić to szczyny gospodarza. Jebana, pusta dziura bez jednej gospody czy bordelu. Kompletne zero.
A nie, jest jedna gospoda. Nazywa się "Pod mlekiem zdrowych krów" co za popierdol to wymyślił?
Tak czy siak, dziś ta pierdolona knajpa była pełna. Gościła dokładnie dwudziestu Łowców Mutantów, a gospodarz zamiast być wniebo wzięty, był wściekły jak pies. Goście nie mieli gambli... Szeryf kazał dać im wszystkiego czego chcą.
Tak więc, nieważne jak zły był knajpiarz, musiał usługiwać Łowcom. A na brak zajęć od nich nie narzekał, o nie...
- Ty, dawaj jeszcze pięć piw - krzyknął Smith siedząc w czołowym miejscu kwadratowego stołu wykonanego, jak mu się zdawało, ze starych opon do których przybity był blat zbity z masek samochodów osobowych przetopionych w jakiejś hucie. Smith rządził. Gdy karczmarz przyniósł piwa, ten wziął je a go kopnął tęgo w zadek, na co reszta hulajpartii zareagowała głośnym, ochrypłym śmiechem.
- Zwijaj się, kurwa, jebany złamasie! - zaryczał Smith gdy gospodarz z zakłopotaną miną zbierał z ziemi puste szklanice które spadły mu z tacy gdy go kopnięto. - I spierdalaj za ladę! I córę zawołaj żeby tu przyszła, słyszysz?
- Nie przesadzasz, Smith? - warknął Will, chłopak o ciemnych włosach, zielonych oczach i dobrej budowie, młody i zdolny. - Jeszcze chcesz biedakowi córkę zgwałcić?
- Nie przejmuj się, wiemy że wolisz chłopów, pedale jebany - zarechotał Smith a reszta zawtórowała mu ochoczo. Oblicze Willa pociemniało.
- Nie rządzisz tu.
- Chcesz się, kurwa, przekonać? - Smith wstał. Will zreflektował - nie miał szans, nie teraz, nie w tym momencie, gdy kurwa była trzeźwa.
- Widzicie? - zaryczał Smith - Ja tu, kurwa, władzę sprawię taką że się nogami dziadzio mój w grobie zacznie przewracać i to tak że...
- Córuchna moja...
Przybył gospodarz z córką, pulchną blondynką o ładnych niebieskich oczach.
- Świetnie - rzekł Smith podnosząc się - Doskonale.
Knajpiarz wyszedł. Nie był ciekaw co się będzie tam dziać.

***

- Klną, kurwa, jak jakieś cholerne żule spod przedwojennej biedronki, zgwałcili moją córkę, biedna sie nie mogła podnieść rano! Wyżłopali całe piwo a ten... - tu oblicze karczmarza przecięła jakgdyby błyskawica gniewu - Smith, czy jak mu tam, później kazał mi przynieść nieskażonej wody. Kurwa jedna nie wie że nikt tutaj takowej nie widział wody? Ale jak gadam to...
- Dobrze, dobrze - westchnął szeryf unosząc dłoń - Jakieś postępy w zwalczaniu mutantów?
- Wiem że wczoraj capnęli jednego, ale oczywiście ten... Smith go zajebał. John, ja już nie mam sił.
- Dobra - John uniósł dłoń - Jesteś wolny, bierz córę i wypad z Hegletton. Dzięki za informacje.
- A zapłata?
- Zapłata? Zapłata po pierwsze, miała być po misji Łowców a po drugiego po wielumiesięcznej służbie. Tak więc...
Gospodarz westchnął. Głośno. Długo.

Obudzili się nad ranem, pod studnią z brudną wodą. Wszyscy. Dwudziestu, jedni bardziej pijani od drugich. Will wstał pierwszy ale i on miał niezłego kaca. Przeszedł chwiejnym krokiem dystans dzielący go od studni, wyciągnął wiadro, napił się. Smith zaszeptał coś przez sen. Will spojrzał na niego z odrazą
- Rozpierdolę cię, kurwo - charknął biorąc kolejny łyk - Ale trochę później.
Wytarł usta i podszedł do pierwszego lepszego Łowcy. Wziął zamach i kopnął go w żywot.
- Aaaa... kurwa jebana przez stu afry...
- Zamknij się, debilu i pomóż mi dobudzić pozostałych!
Wstawali, jedni kląc jak diabły, inni jak niewinne dziateczki. Ci ostatni różnili się od innych tym, że w ich zdaniach pojawiło się więcej słów "kurwa" niż "pierdolić".
Smith był pijany najbardziej i to jego trzeba było budzić najdłużej. Gdy się to udało, zaczął tak szydzić przekleństwami, że paru najzwyczajniej padło na ziemię i zaczęło trzepać paciorki jak, kurwa, jakieś boże dzieci.
- Trza się zabrać do roboty - syknął Will potrząsając pijakiem - Wstawaj, pedale!
W końcu ruszyli, po wielu, wielu utarczkach i walce trzech z nich. Smith prowadził, Will szedł na końcu a w jego dłoni błyszczała najzwyklejsza na świecie strzelba myśliwska.
- Szybciej!
Przyspieszyli. Po paru godzinach, krajobraz z pustynnego zaczął robić się bagnisty. Musieli być już gdzieś na granicy Texasu, gdyż kilku z Łowców zaczęło kasłać - mieli alergię na jebaną Ostrą Trawę, zwaną przez Smitha "Zieloną Kurwą". "Zielona Kurwa" rosła wszędzie na bagnach, toteż Łowcy kasłali all the time. Will podejrzewał że w najbliższym czasie może stać się to dla nich diabelnie niebezpieczne.
Wkrótce musieli brodzić w błocie i szlamie. Kaktusy zastąpił szare palmy bez liści i resztki nędznych paproci. Od czasu do czasu jakiś Łowca klął i pakował kule w gigakomary latające wszędzie dookoła i kąsające boleśnie. Gdyby Will nie powiedział że w ten sposób gdy dojdą do obozu drwali, nie zostanie im ani jedna kula, zapewne wystrzelaliby je wszystkie.
Dlaczego szli do obozu drwali? Ano, to im najbardziej się okoliczna grupa mutantów naprzykrzała. Mutanckie kurwy kradną im drzewo i prowiant a potem spieprzają w dżunglę i ni chuja, nie da się ich znaleźć. Smith i reszta liczyli że drwale naprowadzą ich na trop.
Wkrótce trafili na ścieżkę wydeptaną w "Zielonej Kurwie". Szli nią powoli, a źdźbła kłuły ich w łydki, mimo iż ubrani byli w grube ubrania. I te ubranie również, przyczyniły się do tego żę było im coraz cieplej, aż w końcu pot zaczął spływać po nich jak masełko rozpuszczone na pysznych ziemniakach.
Znów zaczęli kląć, później zdjęli ubrania i pochowali je do plecaków.
Minęło południe. Wieczorem dopiero, gdy ten jebany, radioaktywny księżyc wstąpił na cholerne niebo i zaczął świecić niezdrowym, niebieskawym światłem. Wtedy Smith nagle zatrzymał pochód i pochylił się nad ścieżką.
Na "Zielonej Kurwie" widniały ślady. Wielu osób. Smith doczytał się siedemnastu.
- Mutanci? - zapytał George, najgłupszy z grupy - Ilu?
- Nie mutanci, kretynie - warknął Will podchodząc z drugiej strony - To ludzki trop. Drwale.
Smith pokiwał głową.
- Nie czujecie zapachu żywicy? Ja wyczułem go już dawno.
Will powęszył i faktycznie - w powietrzu unosił się lekki zapach ściętego drewna i żywicy.
- Dobrze jest - pokiwał głową młody - Myślałem że będziemy szli dłużej.
George udał że myśli tak samo i gorliwie pokiwał wielką, łysą czachą.
- Ja też.
Smith zmierzył go pełnym pogardy spojrzeniem i kiwnął na resztę by za nim ruszyli.
Wystrzelili do przodu, tym razem szybciej i żywiej, pełni pasji.
I, jak przewidział Smith, po niecałej godzinie marszu ujrzeli dużą polanę na której paliło się kilka ognisk. Przy ogniskach siedzieli ludzie, mężczyźni, co nie uszło uwadze Łowców i wszyscy wyposażeni byli w strzelby i siekiery. Całość otoczona była niskim płotkiem, z bramką której pilnowało dwóch, tęgo zbudowanych drwali. Obydwaj byli zarośnięci jak odyńce i tak też wyglądali - pozbawione karków debile z siekierami.
Smith wskazał na dwóch swoich, jak mu się wydawało - najlepszych: Ashleya i Colta. Pierwszy był wysoki i jasnowłosy; drugi niski i łysy. Jego ksywa to Napoleon. Nie pytać dlaczego.
Smith, Ashley i Colt zbliżyli się do odyńców powoli, podczas gdy reszta pozostała tam gdzie była - trzydzieści kroków od płotka, w głębokiej ciemności. Drwale nie powinni o nich wiedzieć.
- Stać! - zaryczał drwal-strażnik wymachując siekierą - I godoć wszystko, jak na spowiedzi bo buzdyganem przez ryj przełożę.
- To ma być, kurwa, buzdygan? - wzrok Smitha zatrzymał się na wyszczerbionym toporzysku debila - To w najlepszym wypadku kilof jest.
- Zamknąć się! - ryknął odyniec - Godoć!
- Jesteśmy Łowcami Mutantów a to - Will zwołał resztę - Nasi ziomkowie.
- Nie gangersi jesteście? - zapytał drwal nie zauważywszy piorunującego spojrzenia jakie Smith rzucił na Willa - Nie mutantowie?
- Nie, kurwa, nie jesteśmy mutantowie - rozklął atmosferę Ashley - Jesteśmy tu w poszukiwaniu... informacji.
- Lepiej żeby były dobre i prawdziwe - dodał Colt
- Bo - wtrącił Smith - Jesteśmy bardzo gwałtowni.
Will poruszył się lekko, gdy reszta grupy doszła.
- No dobra - burknął drwal - Zawołam tego, no, szefa.
- Co za jebany dziad - westchnął Smith gdy tamten odszedł - Jeszcze by się zesrał na środku tego pierdolonego obozu, możeby ładniej pachniało...
Will spojrzał na niego z odrazą. Mu zapach odpowiadał - żywica kojarzyła mu się z przedwojennym światem, ze zdrowymi, zielonymi roślinami.
- Mi się podoba.
- Boś tęgi chuj i popierdol - skomentował Smith.
- Spieprzaj, głupi debilu.
- Chcesz wpierdol?
- Spróbuj cwaniaku!
- Idą - ostrzegł cicho Colt.
Faktycznie, nadchodziło dwóch ludzi. Rzecz jasna drwali, ale jeden z nich wyglądał nieco inaczej od reszty tego jebanego gówna. Był dobrze zbudowany, czysty, nie śmierdział i miał bujną czuprynę. Reszta była łysa, dla porównania.
- Jestem Jonak Jo Jo - rzekł nieśmierdziak - Wódz tych drwali
- Zajebiście - Smith zmierzył go wzrokiem - Any Informations?
- E?
- Macie jakieś informacje o zmutowanych?
- E?
- Mutanty coś wam podpierdalają, jebany złamasie!?
- O tak - wykrzyczał Jonak podskakując - Cały czas! Albo, kurwa, ludzi albo zbiory. Drewno... Te, no, leki, kurwa...
- Dobra, kiedy ostatni raz tu byli? - zapytał Ashley.
- Przedwczoraj.
- Co ile atakują?
- Nie... Nieregurarnie - wycharczał Jonak z trudem.
- Ale co miesiąc, tydzień?
- On się ciebie pyta - wyjaśnił Smith - Czy mutanty podpierdalają wam zbiory raz tygodniowo, miesiącowo czy rokowo.
- Tygodniowo
Will pokiwał głową
- Oczywiście... Nie złapaliście żadnego? - potarł się po poliku - Ale może wiecie gdzie siedzą zmu... mutanty?
- Nie - pokręcił głową nieśmierdziak - Nie wiemy. Ale wiemy skąd przyłażą.
- Przecież o to on pytał, kurewski pierniku! - ryknął Smith. Jonak spojrzał na niego ze złością.
- Nie krzycz, kurwiszonie bom zmęczony po dniu pracy. Niedaleko stoi stara fabryka, skąd kurewstwo wychodzi.
- Dobra, wiemy co chcemy - Ashley złapał Smitha za ramię, bo ten chciał już rzucić się na odyńca - Idźmy tam.
Colt chrząknął.
- Nie wydaje mi się... by był to dobry pomysł...
Miał rację, wszyscy słaniali się na nogach.
- Spać, kompania - krzyknął Smith - Możemy się kimnąć w waszej... willi?
- Taaa
- Świetnie.


***
Noc minęła spokojnie.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Sihamaah »

Zacząłem czytać ale przestałem, bo przeginasz z przekleństwami... Dobre użycie przekleństwa jest okej, ale tutaj jednak Ci się nie udało.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Blue Spirit »

jest ciężko, klimatycznie i przegięcie. I o to chodziło, jak ci się nie podoba, nie czytaj.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: gaudat »

Masz chyba koleś problem z akceptowaniem krytyki ...
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Blue Spirit »

gaudat pisze:Masz chyba koleś problem z akceptowaniem krytyki ...
mhm, taa. Ty za to piszesz długie, pełne treści posty i sam krytykujesz teksty z normalnym dla człowieka cywilizowanego rodzajem słów którą wszyscy widzą.
Gaudat - jak ci się podobało, po prościej chyba nie można? Oczywiście wiem, nawet jeśli byłby to wiedźmak i tak do dupy bo ja piszę :D
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Matt_92 »

To że co drugie słowo to wulgaryzm, nie znaczy że to buduje klimat. Jeśli chodzi o wszelkie opowiadania, RPG itp., to jednak przeklinać trzeba umieć. To wygląda na próbę nadrobienia braku umiejętności przedstawienia klimatu wrzuceniem bluzg.

Dobra, to napisałem po lekturze pierwszego akapitu. Dalej PRZEGINASZ, umieszczenie czegoś takiego w miejscu publicznym woła o pomstę do nieba, bo klimat klimatem (pfff...), ale kultura obowiązuje.

Cóż... jeśli masz zamiar napisać jeszcze trochę, to MOŻE coś z tego będzie, ale jak na razie nic specjalnego się nie zapowiada.
A d'yaebl aep arse!
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: AsiaWZieleni »

Oj, boli, boli. Przejrzałam tylko, ale bogactwo językowe zdecydowanie na minusie. Jeśli nie stać autora na cywilizowany język, niech autor nie oczekuje, że czytać go będą cywilizowani ludzie. Kropka.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Vistim »

Ekhm... Język leży - ile razy można powtórzyć "mutant" i "łowca" w jednym, krótkim akapicie?
Przekleństwa w dialogach są OK, do momentu, w którym postacie używają ich sensownie, wrzucanie k*** do każdego zdania to brak wyczucia. Wrzucanie wulgaryzmów do opisu jest wg mnie brakiem szacunku do czytelnika. Opis miejscowości - dno. Po jego przeczytaniu dowiadujemy się, że wioska jest:
a) pełna miejscowego błota (czyli czego? oO Jeśli błota, to chyba normalne, że miejscowego, jeśli to metafora to rozumiem, że chodzi o ludzi?)
b)pusta, ale jednak ktoś jest
c)ma "krzaczory"
d)jest pełna $%***$^&%@*&*& oraz %#(^&
e)mimo to jest pusta

Ciężki klimat? Jego nie tworzy się wulgaryzmami. Poczytaj trochę książek, może zrozumiesz.

P.S. Nie dotrwałem do końca - zabiły mnie do spółki m.in. Brak Sensu i Marny Opis.
P.S.2 Może to lepiej rozumiesz :
Ten p*** k*** tekst jest zaje*** pok*** i ch*** mnie k*** obchodzi co sobie k*** myślisz, bo on się k*** po protu k*** nie nadje. K***!
Without compassion...
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Tori »

Przeczytałem całość, teraz się trochę poczepiam. Po opiniach (tak, najpierw czytam opinie) sądziłem, że będzie coś koszmarnego. Zostałem zaskoczony (na plus), ale całość jest poniżej średniej. Lista grzechów głównych:
Blue Spirit pisze:zaszarpał się w twardych uściskach Łowców.
Błąd stylistyczno-językowy. Mogłeś to inaczej ująć.
Blue Spirit pisze:miniaturowe uzi
Co? Mini Uzi, to nie miniaturowe uzi. Kolejny błąd.
Blue Spirit pisze:Łowca przeładował Uzi i władował cały magazynek w głowę mutanckiej k**wy
Bluzg niepotrzebny, czytelnik sądzi, że Łowcy rozmawiają z jakąś prostytutką.
Blue Spirit pisze:podniósł się z przysiadu na którego padł
Błąd odmiany
Blue Spirit pisze:niknąc w krzaczorach po drugiej stronie
Niepotrzebne zgrubienie
Blue Spirit pisze:Stolica wśród debilskich sekt, wiosek, kurewskich osad pełnych sk***ysynów, jebanych knajp gdzie jedyne co można pić to szczyny gospodarza. Jebana, pusta dziura bez jednej gospody czy bordelu. Kompletne zero.
A nie, jest jedna gospoda. Nazywa się "Pod mlekiem zdrowych krów" co za popierdol to wymyślił?
Wstawienie kilku bluzgów w jedno zdanie nie jest fajne. A robienie ciężkiego klimatu Ci nie wychodzi.
Blue Spirit pisze:ze starych opon do których przybity był blat zbity z masek samochodów osobowych przetopionych w jakiejś hucie.
Błąd logiczny, nie wiadomo o co chodzi. Blat z masek, przetopionych? Po cholerę więc informacja, że akurat z masek?
Blue Spirit pisze:Gdy karczmarz przyniósł piwa, ten wziął je a go kopnął tęgo w zadek, na co reszta hulajpartii zareagowała głośnym, ochrypłym śmiechem.
- Zwijaj się, k**wa, jebany złamasie! - zaryczał Smith gdy gospodarz z zakłopotaną miną zbierał z ziemi puste szklanice które spadły mu z tacy gdy go kopnięto. - I spierdalaj za ladę! I córę zawołaj żeby tu przyszła, słyszysz?
Zasada nr1- zawsze szanuj barmana.
Blue Spirit pisze:- Chcesz się, k**wa, przekonać? - Smith wstał. Will zreflektował - nie miał szans, nie teraz, nie w tym momencie, gdy k**wa była trzeźwa.
Błąd przekleństwo, wstawione niepotrzebne.
Blue Spirit pisze:"Zieloną Kurwą". "Zielona k**wa"
Zdecyduj się. Albo cenzorujesz, albo nie. Hipokryzja też nie jest fajna.
Blue Spirit pisze:Łowcy kasłali all the time.
Makaronizm w czystej, nowej postaci.
Blue Spirit pisze:pakował kule w gigakomary latające wszędzie dookoła i kąsające boleśnie
? To jak duże były te gigakomary, że szło do nich strzelać?
Blue Spirit pisze:pot zaczął spływać po nich jak masełko rozpuszczone na pysznych ziemniakach
Ni cholery nie trafione porównanie
Blue Spirit pisze:radioaktywny księżyc wstąpił na cholerne niebo i zaczął świecić niezdrowym, niebieskawym światłem.
To pozwolę sobie pozostawić bez komentarza.
Blue Spirit pisze:Smith, Ashley i Colt zbliżyli się do odyńców powoli, podczas gdy reszta pozostała tam gdzie była - trzydzieści kroków od płotka, w głębokiej ciemności. Drwale nie powinni o nich wiedzieć.
Więc po cholerę chwilę później zostali zawołani do płotka?
Blue Spirit pisze:- Stać! - zaryczał drwal-strażnik wymachując siekierą - I godoć wszystko, jak na spowiedzi bo buzdyganem przez ryj przełożę.
Nietrafiona stylizacja słowna. Ten buzdygan to też niezły fail.
Blue Spirit pisze:wyszczerbionym toporzysku debila
Błąd, jak już, to na "toporzysku trzymanym przez debila"
Blue Spirit pisze:Jestem Jonak Jo Jo - rzekł nieśmierdziak - Wódz tych drwali
Kto? Nieśmierdziak? Słowotwórstwo to trudna dziedzina, wbrew pozorom.
Blue Spirit pisze:- za***iście - Smith zmierzył go wzrokiem - Any Informations?
Znowu stylizacja, znowu niepotrzebna angielszczyzna.
Blue Spirit pisze:Knajpiarz wyszedł. Nie był ciekaw co się będzie tam dziać.
Jasne, ojciec zostawia córkę na pastwę 20 chłopa bez słowa i reakcji. Nietrafiona akcja.
Blue Spirit pisze:- Klną, k**wa, jak jakieś cholerne żule spod przedwojennej biedronki, zgwałcili moją córkę, biedna sie nie mogła podnieść rano! Wyżłopali całe piwo a ten... - tu oblicze karczmarza przecięła jakgdyby błyskawica gniewu - Smith, czy jak mu tam, później kazał mi przynieść nieskażonej wody. k**wa jedna nie wie że nikt tutaj takowej nie widział wody? Ale jak gadam to...
- Dobrze, dobrze - westchnął szeryf unosząc dłoń - Jakieś postępy w zwalczaniu mutantów?
- Wiem że wczoraj capnęli jednego, ale oczywiście ten... Smith go zajebał. John, ja już nie mam sił.
- Dobra - John uniósł dłoń - Jesteś wolny, bierz córę i wypad z Hegletton. Dzięki za informacje.
- A zapłata?
- Zapłata? Zapłata po pierwsze, miała być po misji Łowców a po drugiego po wielumiesięcznej służbie. Tak więc...
A tu już błąd na błędzie. Raz- jak musiałeś porównać to do sklepu, to byś przynajmniej się szarpnął na sieć amerykańską, np Wall-Mart. Dwa- błyskawica gniewu, fail opis. Trzy- to jest właściciel baru czy więzień, że od tej chwili jest wolny i ma spieprzać z miasta? Cztery- zapłata. Z barmana zrobiłeś kozła ofiarnego, a barman w post-apokalipsie to facet, z którym nikt nie zadziera.


Koniec końców, jestem ciekaw kontynuacji.
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Matt_92 »

A język używany w opowiadaniu to bardzo nieudana próba przeniesienia NS w realia Wiedźminlandu.
A d'yaebl aep arse!
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: No Name »

Przeczytałem i jestem ciekaw kontynuacji. Fakt, z bluzgami przesadziłeś, ale przesadzają również ci co nie przeczytali całości z tego powodu.
Gdyby nie to jedno to opowiadanie czyta się naprawdę przyjemnie. Oczywiście jest sporo innych błędów, ale nie przeszkadzają w znacznym stopniu.

Rada z mojej strony - Postaraj się aby w narracji nie było bluzg, a jedynie w dialogach.
A język używany w opowiadaniu to bardzo nieudana próba przeniesienia NS w realia Wiedźminlandu.
Chłopie, o czym ty gadasz?
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Matt_92 »

Chociażby
"- Stać! - zaryczał drwal-strażnik wymachując siekierą - I godoć wszystko, jak na spowiedzi bo buzdyganem przez ryj przełożę."

I jeszcze coś wcześniej znalazłem, teraz Ci nie napiszę, bo dawno to czytałem.
Cały czas miałem takie dziwne wrażenie że to jakaś próba stylizacji czy cuś.
A d'yaebl aep arse!
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: No Name »

Mi to tam nie przypomina wiedźmina, jakby chciał się przybliżyć do sapkowskiego to pewnie napisałby coś z chędożeniem :)

A z tym buzdyganem mocne hasło. Siekiera, buzdygan - no prawie to samo :P
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Blue Spirit »

Matt, czytałes to:
- Dobra, kiedy ostatni raz tu byli? - zapytał Ashley.
- Przedwczoraj.
- Co ile atakują?
- Nie... Nieregurarnie - wycharczał Jonak z trudem.
- Ale co miesiąc, tydzień?
- On się ciebie pyta - wyjaśnił Smith - Czy mutanty podpierdalają wam zbiory raz tygodniowo, miesiącowo czy rokowo.
- Tygodniowo
swoją drogą wg niektórych osób to dość śmieszne :|

No nic, jeśli wzrosło zainteresowanie prozą na TRPG, to może te forum ma jeszcze szansę przetrwać z rok. Rozwinę opowiadanie WYZBYWSZY SIĘ PRZEKLEŃSTW, oraz tych wszystkich, okropnie obciążających mnie zarzutów o kopiowanie prozy sapkowskiego!
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Road to Hell (opowiadanie inspirowane Neuroshimą)

Post autor: Tori »

Blue Spirit pisze: No nic, jeśli wzrosło zainteresowanie prozą na TRPG, to może te forum ma jeszcze szansę przetrwać z rok.
Blue Spirit, ale żeś dopieprzył :D :lol:
Od dziś płacę Eurogąbkami.
ODPOWIEDZ