Mork& Eyden

ODPOWIEDZ

Jak się podobało??

1.kompletne dno
7
54%
2.żenujące
2
15%
3.ujdzie w tłoku
4
31%
4.nawet, nawet można przeczytać
0
Brak głosów
5.bardzo ciekawe
0
Brak głosów
6.ekstra oby tak dalej
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 13
Mork
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 31 października 2008, 12:12
Numer GG: 0

Mork& Eyden

Post autor: Mork »

W zatłoczonej karczmie przy stole pod ścianą na przeciwko drzwi siedzieli dwaj młodzieńcy w ciemno zielonych strojach podróżnych, ich miecze leżały na stole koło nich. Popijali piwo które jak się okazało było najlepszym trunkiem w tym przybytku, dziczyznę w sosie własnym.
Eyden machnął na kucharza by ten przyniósł kolejny dzban piwa – niezłe to żarcie, nie jadłem takiego od tego turnieju łuczniczego w stolicy dwa miesiące temu. – odezwał się Mork pomiędzy kawałkiem mięsa a łykiem piwa. – Ale to piwo smakuje jak psie szczyny. Gdy drzwi zajazdu się otworzyły Mork i Eyden jak na komendę podnieśli głowy. Do sali weszło pięciu mężczyzn czterech z nich miało na sobie skórzane kaftany i krótkie miecze przy pasach a piąty ubrany był co najmniej jak hrabia biała koszula z bufiastymi rękawami, na to kamizela z adamaszku i luźne spodnie, przy pasie wisiał rapier bynajmniej nie do walki. Był krótko ostrzyżony za to miał bujne brodę i wąsy.
Usiedli przy stole na środku sali i zamówili, gdy przyszła dziewka z zamówieniem każdy do którego podeszła klepnął lub uszczypnął ją w krągły pośladek. Za to pan „hrabia” złapał ją za rękę i zawinął nią tak że usiadła mu na kolana, a on zaczął ją macać po obfitym biuście i wkładać rękę pod spódnicę. Eyden który na to patrzył ze zmarszczonym czołem powiedział – nie będę na to patrzył, zaraz im pokażę jak się traktuje kobiety. – siedź, nie narażaj się a przy okazji mnie miejscowym, dopiero co przyjechaliśmy. Mieliśmy przenocować do rana i ruszyć dalej, nie możemy sobie pozwolić na rozgłos. – chyba jednak sobie z nimi pogawędzimy, spójrz idą tu – mruknął Eyden.
- Witam panowie czy mogę się przysiąść? – zapytał „hrabia” mocnym głębokim głosem.
- Pewnie – Mork wzruszył ramionami. – Nazywam się Walbert i mam dla was robotę – zanim któryś zdążył się odezwać dodał – płacę dwa tysiące teraz i dwa po robocie.
- przykro mi – tym razem odezwał się Eyden – nie zabijamy – powiedział a w myślach dodał: za pieniądze.
Walbert spochmurniał, zastanawiał się co powiedzieć – wyglądacie jakbyście się znali na rzeczy. – mylne wrażenie, poza tym pańscy ludzie też nie wyglądają na mnichów.
- Może, ale nie chciałbym sobie brudzić rąk, ale skoro nie chcecie pomóc to będę zmuszony się was pozbyć. Możecie donieść komuś niewłaściwemu o moich planach.
- Tyle że my nie wiemy co to za plany w końcu nie powiedział nam pan kogo mamy się pozbyć. – Niby tak ale w tym mieście wystarczy podejrzenie. Mork złapał za widelec z dwoma zębami i wbił go Walbertowi w oko po czym wstał wyjmując miecz. Kątem oka zobaczył że Eyden idzie w jego ślady i przebija jednemu z ludzi hrabiego pierś. Mork nie lubił gdy Eyden zabiera mu całą zabawę więc skoczył na stół i ściął zamaszystym ruchem głowę kolejnemu zabijace. Jeden z pozostałych przy życiu próbował naciągnąć kuszę ale Eyden wyszarpnął z ukrytego w rękawie futerału nóż i rzucił nim prosto w szyję nieszczęśnika. Ostatni pechowiec próbując uciekać poślizgnął się na krwi kolegów i runął na ziemię. – Błagam nie zabijajcie mnie, zrobię co tylko zechcecie.
Albo mówił za cicho albo Mork Niechciał go słuchać bo przebił mu serce i wytarł miecz w jego koszulę.
- Tego ostatniego mogłeś oszczędzić – poskarżył się Eyden – Ta, żeby wrócił z kolegami? O nie!
- Dobra zostawmy to, teraz i tak już za późno.
- Trzeba skrócić nasz pobyt w tej mieścinie chyba, czekaj- Mork uklęknął przy trupie Walberta i zaczął go przeszukiwać.
- Co ty robisz?
- Szukam… o mam to chyba to – wyjął z wewnętrznej kieszeni zwitek pergaminu, rozwinął go a na karcie widniała twarz dość nieudolnie narysowana a na odwrocie napis „Mark Grable, posiadłość Grable’ów”
- hej – zawołał do karczmarza - gdzie jest posiadłość – zerknął jeszcze raz na kartę – Grable’ów?
- jak stąd wyjdziecie w prawo aż dojdziecie do strażnicy tam skręcicie w lewo i prosto drogą za miasto jakieś pół godziny drogi.
- Dzięki zawołał Mork ciągnąc Eydena do wyjścia.
- Chyba nie myślisz tam jechać co? – zapytał go gdy oporządzali konie w stajni.
- Czemu nie może sypnie kasą jak się dowie że pozbawiliśmy go kłopotu?
-Chyba w to nie wierzysz – zrobił podejrzliwą minę bo znał już przyjaciela dość dobrze i wiedział że ten się waha. – No dobra może nie wiemy co to za jeden ale chyba dlatego w ogóle się ruszyliśmy z domu. Żeby szukać przygód, no i jedna nas znalazła. – Masz rację pewnie przesadzam, skończyłeś? No to ruszamy.
Przed wieczorem byli pod bramą nie posiadłości a małego zamku.
- Ciekawe co uważają za zamek skoro to jest posiadłość? – nooom – odezwał się Mork spoglądając na wieżyczki dla łuczników wysoko ponad ich głowami. Zapukamy czy zawołamy? – Patrz ktoś wychodzi.
Przez bramę wyszedł żołnierz niskiego szczebla i warknął – Czego tu przybłędy jedne?
- My do pana Grable’a, jest? – szybko odezwał się Eyden by niedopuścić do głosu Morka który pewnie walnął by tego człowieka za tak chamskie zachowanie. Kiedyś powiedział że szlacheckiego zachowania się nigdy nie wyzbędzie by mu przypominało kim był.
- A w jakiej sprawie? – burknął sierżant jak się domyślił Eyden po wyszytych piorunach na kapocie żołdaka. – Pilnej i jak nas nie wpuścisz to pan będzie zły – warknął tym razem Mork.
- A skąd się niby dowie skoro was nie wpuszczę? Ha!? – I tu nas masz, Eyden sięgnął do juków i wyciągnął mały mieszek wypełniony a raczej wypchany po brzegi złotem.
- Będzie twoje jak nas wpuścisz i zawiadomisz pana Grable’a. Stoi?
- Żołdak otworzył szeroko oczy i oblizał się chciwie patrząc na sakiewkę – stoi a nich mnie kulawa gęś kopnie jak nie stoi. – Chyba słabo płaci ten Grable pewnie możemy się pożegnać z kasą za tego ja mu tam było, Walberta.



Ciąg dalszy nastąpi jak się komuś spodoba.
Mork
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 31 października 2008, 12:12
Numer GG: 0

Re: Mork& Eyden

Post autor: Mork »

hej jak dajecie głos moglibyście uzasadnić choć paroma słowami a nie ni cześć ni pocałuj mnie gdzieś
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Mork& Eyden

Post autor: AsiaWZieleni »

Podstawowe zasady gramatyki i interpunkcji przestudiuj, od tego trzeba by zacząć. A jeśli miał to być awangardowy eksperyment, to jego sens jest zbyt skomplikowany, nie łapię niczego.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Szasza
Bombardier
Bombardier
Posty: 639
Rejestracja: niedziela, 1 października 2006, 17:54
Numer GG: 10499479
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Mork& Eyden

Post autor: Szasza »

To miało czymś być i pewnie tym jest, ale jeszcze nie pojmuję tego sensu. Pewnie można by utwór powyższy nazwać "szortem", ale podobne (a czasem lepsze) rzeczy można znaleźć w dziale "sesje", tudzież w ich archiwum.
Obrazek
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Mork& Eyden

Post autor: jokemaster »

Mork pisze:Popijali piwo które jak się okazało było najlepszym trunkiem w tym przybytku (...) Ale to piwo smakuje jak psie szczyny.
Skoro tak to ja wole nie wiedzieć jak tam smakuje woda.
Mork pisze:Gdy drzwi zajazdu się otworzyły Mork i Eyden jak na komendę podnieśli głowy. Do sali weszło pięciu mężczyzn czterech z nich miało na sobie skórzane kaftany i krótkie miecze przy pasach a piąty ubrany był co najmniej jak hrabia biała koszula z bufiastymi rękawami, na to kamizela z adamaszku i luźne spodnie, przy pasie wisiał rapier bynajmniej nie do walki. Był krótko ostrzyżony za to miał bujne brodę i wąsy.
Usiedli przy stole na środku sali i zamówili, gdy przyszła dziewka z zamówieniem każdy do którego podeszła klepnął lub uszczypnął ją w krągły pośladek. Za to pan „hrabia” złapał ją za rękę i zawinął nią tak że usiadła mu na kolana, a on zaczął ją macać po obfitym biuście i wkładać rękę pod spódnicę.(...)
- Witam panowie czy mogę się przysiąść? – zapytał „hrabia” mocnym głębokim głosem.
- Pewnie – Mork wzruszył ramionami. – Nazywam się Walbert i mam dla was robotę – zanim któryś zdążył się odezwać dodał – płacę dwa tysiące teraz i dwa po robocie.
"Hrabia" wchodzi do karczmy - zamawia jedzenie - obściskuje kelnerkę - podchodzi do bohaterów. Czy tylko ja nie widze w tym logiki ?
Mork pisze:- przykro mi – tym razem odezwał się Eyden – nie zabijamy – powiedział a w myślach dodał: za pieniądze.
Walbert spochmurniał, zastanawiał się co powiedzieć – wyglądacie jakbyście się znali na rzeczy. – mylne wrażenie, poza tym pańscy ludzie też nie wyglądają na mnichów.
- Może, ale nie chciałbym sobie brudzić rąk, ale skoro nie chcecie pomóc to będę zmuszony się was pozbyć. Możecie donieść komuś niewłaściwemu o moich planach.
- Tyle że my nie wiemy co to za plany w końcu nie powiedział nam pan kogo mamy się pozbyć. – Niby tak ale w tym mieście wystarczy podejrzenie.
Bo zabicie dwóch osób w miejscu publicznym w ogóle nie będzie podejrzane .
Mork pisze: Mork złapał za widelec z dwoma zębami i wbił go Walbertowi w oko po czym wstał wyjmując miecz. Kątem oka zobaczył że Eyden idzie w jego ślady i przebija jednemu z ludzi hrabiego pierś. Mork nie lubił gdy Eyden zabiera mu całą zabawę więc skoczył na stół i ściął zamaszystym ruchem głowę kolejnemu zabijace. Jeden z pozostałych przy życiu próbował naciągnąć kuszę ale Eyden wyszarpnął z ukrytego w rękawie futerału nóż i rzucił nim prosto w szyję nieszczęśnika. Ostatni pechowiec próbując uciekać poślizgnął się na krwi kolegów i runął na ziemię. – Błagam nie zabijajcie mnie, zrobię co tylko zechcecie.
Z opisu wynika ze bohaterowie pozabijali ich widelcami. Ostro. No i naciąganie kuszy w takim momencie. Genialny pomysł.
Mork pisze: - Szukam… o mam to chyba to – wyjął z wewnętrznej kieszeni zwitek pergaminu, rozwinął go a na karcie widniała twarz dość nieudolnie narysowana a na odwrocie napis „Mark Grable, posiadłość Grable’ów”
Zabójstwo dość znanych osób w okolicy nie wywołuje żadnej reakcji. Karczmarz jak gdyby nigdy nic odpowiada na pytanie morderców którzy ( fanfary ) znajdują w ciele " zleceniodawcy" "wizytówkę" przyszłej ofiary.

Ogólnie rzecz biorąc słabo. Fabuła nijaka i oklepana jak tyłek kelnerki z opowiadania. Na dodatek kilka całkowitych absurdów. Siadaj trója.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Mork
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 31 października 2008, 12:12
Numer GG: 0

Re: Mork& Eyden

Post autor: Mork »

dzięki za komentarze i na swoje usprawiedliwienie mam to, że to pierwasza "rzezcz" którą stworzyłem a interpunkcja nie jest moją najlepszą stroną
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Mork& Eyden

Post autor: AsiaWZieleni »

Pierwsze dziesięć "rzeczy" spal. Później możemy pogadać.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Re: Mork& Eyden

Post autor: Nyano »

AsiaWZieleni pisze:Pierwsze dziesięć "rzeczy" spal. Później możemy pogadać.
Z początku przyszedł mi do głowy komentarz równie błyskotliwy co obraźliwy, jednak się powstrzymam.
Zamiast tego powiem prosto i komunikatywnie, jak Wujek Dobra Rada:
Aśka, nie p****ol ;)
jokemaster pisze:Z opisu wynika ze bohaterowie pozabijali ich widelcami. Ostro. No i naciąganie kuszy w takim momencie. Genialny pomysł.
Nie, moim zdaniem z opisu wynika, że pozabijali ich mieczami.
Wyjątkiem jest hrabia, który... umarł od dźgnięcia widelcem w oko!
I ta nieszczęsna kusza... :|
Mork pisze:Popijali piwo które jak się okazało było najlepszym trunkiem w tym przybytku, dziczyznę w sosie własnym
Widzę tu dwie możliwości interpretacji tego tekstu:
:arrow: Piwo było w istocie dziczyzną w sosie własnym.
:arrow: Pili piwo i pili dziczyznę.
Mork pisze:Ciąg dalszy nastąpi jak się komuś spodoba
Dla mnie czytanie powieści lub opowiadań jest ucztą. Bywa tak, że dania są pyszne. Bywa też tak, że nie da się tego połknąć lub nawet włożyć do ust.
Ty zrobiłeś coś w stylu 'Chodź Nyanuś, poczęstuję Cię kurczakiem i powiesz mi czy smaczny', z tym że jak mogę Ci powiedzieć jak smakuje podczas gdy rzeczony kurczak wesoło i beztrosko hasa po podwórku i nijak nie jest jeszcze gotowy, by go spożyć.
Przyrządź dziada i dopiero pytaj. IMO to nie jest miejsce dla niedokończonych opowiadań. Tu się ocenia skończone opowiadania pod względem tego czy nadają się do Polany czy nie. Niedokończone z definicji się nie nadają.
Jeśli chcesz walnij je w odpowiedniejszym dziale i spytaj "Hej, ludzie, co o tym myślicie? Pisać dalej czy sobie odpuścić? Dobre to? Jakieś sugestie?", ale na Bogów nie tu.

Oceniając pod względem tego czy chciałbym to przeczytać w Polanie:
:arrow: 1
Sam chyba rozumiesz dlaczego.


I, na litość boską, nie pal!
Nie pamiętam kto i nie chciałbym strzelać, ale kiedyś pewien znany pisarz zapytany skąd bierze swoje pomysły odparł coś w stylu, cytuję z pamięci: 'Z dymu. Palę to co napiszę, wdycham dym i piszę jeszcze raz", jednak mimo wszystko nie polecam.
Pamiętaj, palenie zabija i może powodować impotencję.
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Mork& Eyden

Post autor: AsiaWZieleni »

Nyano, gdybym miała robić to, o co mnie posądzasz, najprawdopodobniej byłabym w lepszym humorze. A tak, jestem zła, i tak, jedną z przyczyn tego jest, nawiązując do Twojej wypowiedzi, fakt, że ktoś próbuje mi wcisnąć surowego kurczaka na obiad. Dziękuję, ale nie.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Mork& Eyden

Post autor: BAZYL »

:arrow: Pierwsze zdanie do wywalenia.
:arrow: Drugie zdanie do wywalenia.
:arrow: Pozostałe zresztą też.
:arrow: To nie jest po polsku.
:arrow: Nawet dialogi są napisane jakoś tak dziwnie.
:arrow: Ortografia, interpunkcja, składnia, logika…
:arrow: Boooosh! Co za naiwność…
:arrow: Strasznie to ziomalskie…
:arrow: 1, bo niżej się nie da.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ