Izabella

ODPOWIEDZ

Na ile oceniasz ten tekst

1
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
3
3
100%
4
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
6
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3
Midnight
Marynarz
Marynarz
Posty: 225
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 17:49

Izabella

Post autor: Midnight »

Izabella


Jej aksamitny glos rozchodzil sie po przestronnym wnetrzu hotelowej sypialni. Spiewala smutna piosenke o niespelnionej milosci do nieosiagalnego kochanka, o milosci bedacej polaczeniem bolu, tesknoty i slodkiego smaku jego krwi w jej ustach. Oczy miala polprzymkniete, usta delikatnie rozchylone, zlociste wlosy falowaly unoszone powiewami duzego wiatraka umieszczonego w kacie. Po delikatnie zarozowionych policzkach splynela pojedyncza lza. Izabell spiewala zawsze ilekroc w srodku nocy zbudzil ja ten sen. Sen o kochanku, o mezczyznie ktory jako jedyny zawladnal jej sercem, ktory nauczyl ja co to przyjazn, zaufanie, oddanie, o tym ktory zranil ja najmocniej, o Williamie Mantera, egzekutorze z klanu Ventru. Dzis nadszedl czas jej slodkiej zemsty. Dzisiejszego wieczoru zgladzi Williama i sen minie raz na zawsze. Morderczy usmiech pojawil sie na jej ustach gdy szykowala sie do wyjscia w ciepla, ksiezycowa noc…..


Sala balowa w podziemiach jednego z najstarszych budynkow w Minneapolis pelna byla odswietnie ubranych przedstawicieli klanow nalezacych do Camarilli. Dzisiejszej nocy ksiaze Dero goscil w swoim palacyku, wielkiego egzekutora klanu Ventru sr Williama Mantera. Jako, ze egzekutorzy niezbyt czesto uczestnicza w zyciu towarzyskim Rodziny wydarzenie to mialo byc jedynym w swoim rodzaju. Ksiaze zaprosil z tej okazji Izabelle Renis, utalentowana spiewaczke z klanu Torreador, ktorej glos zachwycal wszystkich czlonkow Rodziny.
Uroczystosci trwaly prawie cala noc. Wystep pieknej Izabeli zakonczyl sie glosnymi owacjami tak iz piosenkarka musiala zaspiewac biss. Nad samym ranem goscie udali sie na spoczynek do swych apartamentow zadowoleni z przyjemnie spedzonej nocy. Nie wszyscy jednak powstali nastepnej…..


Izabela szykowala sie do zadania jakie sobie wyznaczyla. Ubrana jedynie w przezroczysta koszulke nocna podazala korytarzami w kierunku sypialni egzekutora. Byla pewna ze jeszcze nie zasnal. Czekal na jej przybycie jak juz nie jeden raz w przeciagu ich dlugiego niezycia. Drzwi uchylily sie nieznacznie, wystarczajaco jednak aby mogla sie wslizgnac do srodka. Natychmiast jej talie oplotly silne ramiona, a usta zostaly zmiazdzone namietnym pocalunkiem. Mantera nie zamiezal ukrywac jak bardzo stesknil sie za swoja kochanka. Nie wiedziala kiedy znalezli sie w ogromnym lozu z baldachimem jakie znajdowalo sie w sypialni oddanej mu przez ksiecia.
- Nareszcie przyszlas – Zamruczal, przygryzajac delikatnie platek jej ucha. – Juz myslalem, ze bede musial po ciebie pojsc moja slodka.
Jakze on go kochala! Kochala i nienawidzila jednoczesnie. Te jego cudownie delikatne dlonie gladzace kazdy najdrobniejszy skrawek jej nagiego ciala, jego usta podazajace za zrecznymi palcami, glos, ktory sprawial iz prawie calkiem zapomniala po co sie tu znalazla. Ale to pozniej…. Namietnosc porwala ja niczym potezna fala na wzbuzonym morzu. Kochali sie dlugo i namietnie.
W koncu wykonczeni opadli na poduszki. William leniwie gladzil nagie cialo pieknej Izabelli. Zupelnie nie spodziewal sie tego co nastapilo.
Torreadorka wiedziala ze musi sie pospieszyc. Udajac iz pragnie sprawic mu wiecej przyjemnosci przylgnela ustami do zaglebienia w jego szyi. Drobne, aczkolwiek ostre jak szpilki kly zaglebily sie w jego skore. Slodki smak krwi wypelnil jej usta sprawiajac tym niewyslowiona rozkosz. Pozwolil jej na to, rowniez zatracajac sie w rozkoszy. Ufal jej, wiedzial iz przerwie we wlasciwym momencie, w koncu kochala go, byl dla niej niczym ojciec. Blad w swoim rozumowaniu zauwazyl jednak odrobine za pozno. Izabella bynajmniej nie zamiezala przerywac. Goraca lzy splynely po jej policzkach skapujac na ramie kochanka gdy ten coraz slabiej probowal ja od siebie odsunac. Plakala nad nim i nad soba, plakala teraz gdyz pozniej juz nie bedzie mogla.
W koncu oderwala swe usta od jego skory. Ostatnia kropla jego krwi splynela z kacika jej czerwonych warg mieszajac sie ze lza. Izabella trzymala w ramionach bezwladne cialo ukochanego. Wiedziala iz teraz zacznie sie polowanie, i ze to ona bedzie zwierzyna. Wiedziala ze musi czympredzej uciekac i znalesc sobie schronienie. Wiedziala to wszystko jednak wciaz tulila go do siebie. Ocknela sie dopiero po paru godzinach. Z przerazeniem stwierdzila iz juz niedlugo bedzie noc. Odrzucila bezwladne zwloki od siebie, nie mialy juz dla niej zadnego znaczenia, teraz liczyla sie tylko chec przetrwania. Musiala sie spieszyc w przeciwnym bowiem razie……. Nie nie chciala nawet myslec co sie stanie jak ja zlapia. Szybkim krokiem wybiegla z komnaty egzekutora.

Wkrotce ogloszono Lowy.
Ostatnio zmieniony piątek, 9 marca 2007, 16:05 przez Midnight, łącznie zmieniany 2 razy.
Now this is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning.
Sarphea
Pomywacz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 17:50
Kontakt:

Post autor: Sarphea »

Tekst jest całkiem przeciętny.
To, co mnie raziło w nim, to nieliczne błędy ortograficzne, takie jak: "znalesc" i "czympredzej".
Po drugie- powtórzenia "Nad samym ranem goscie udali sie na spoczynek do swych apartamentow zadowoleni z przyjemnie spedzonej nocy. Nie wszyscy jednak powstali nastepnej nocy….. ".
Po trzecie- błędy w fabule- piszesz, że Izabella kochała Williama(swojego kochanka) jak ojca. Mam nadzieję, że to tylko przeoczenie, w przeciwnym wypadku tekst jest po prostu niesmaczny.
Po czwarte- starałaś się robić przecinki, ale nie do końca wyszło Ci to poprawnie. Musisz pamiętać, że przed "iż", których miałaś wiele w tekście stawia się przecinek, albo na przykład w zdaniu "Nie nie chciala nawet myslec co sie stanie jak ja zlapia." po pierwszym "nie" również powinnaś go użyć, zdania składowe oddziela się nim, chcesz określić jakiś wyraz- używasz tego magicznego znaku np. w "Nie wiedziala kiedy znalezli sie w ogromnym lozu z baldachimem jakie znajdowalo sie w sypialni oddanej mu przez ksiecia. "przed "jakie".
Ogólnie, przepraszam ze porównanie, tekst nieco przypomina fragment "Harlequina". Moja ocena to tylko 3.
Gwiazdy by ciemniej było, smutek by stale dreptać, oczy po prostu by kochać, wiara by czasem nie wierzyć...
Midnight
Marynarz
Marynarz
Posty: 225
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 17:49

Post autor: Midnight »

Saraphea co do twojego komentarza mam tylko jedno ale. Otoz dla wampira slowo OJCIEC nie oznacza dokladnie tego co dla smiertelnika. To tyle odnosnie uwag. Dziekuje za ocene.
Now this is not the end. It is not even the beginning of the end. But it is, perhaps, the end of the beginning.
Sarphea
Pomywacz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 17:50
Kontakt:

Post autor: Sarphea »

Cóż... widocznie się pomyliłam(przepraszam, jestem tylko człowiekiem)- nie jest to błąd w fabule, tylko fragment, który po prostu uważam za niesmaczny, a do subiektywnego zdania mam prawo.
Gwiazdy by ciemniej było, smutek by stale dreptać, oczy po prostu by kochać, wiara by czasem nie wierzyć...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Izabella

Post autor: BAZYL »

:arrow: Brak polskich znaków;
:arrow: Wielowielokropki;
:arrow: Literówki;
:arrow: Tekst o niczym, brak motywów, konsekwencje zasygnalizowane tylko;
:arrow: Ogólnie zgadzam się z Sarpheą – trójeczka.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: Izabella

Post autor: Zaknafein »

Miałem cichą nadzieję, że Midnight to Selina...
http://wampir.elx.pl/articles.php?id=251
Jednak tekst Seliny nie tylko miał polskie znaki, jak również nie miał błędów, które przykułyby moją uwagę...
Smutna sprawa.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Izabella

Post autor: Brzoza »

A mnie to sie wydaje jakoś zrobione na fali twilight'u pfe.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Izabella

Post autor: BAZYL »

Zaknafein pisze:Miałem cichą nadzieję, że Midnight to Selina...
http://wampir.elx.pl/articles.php?id=251
Jednak tekst Seliny nie tylko miał polskie znaki, jak również nie miał błędów, które przykułyby moją uwagę...
Smutna sprawa.
Tutaj tekst pojawił się wcześniej... Zersztą możliwe że to ta sama autorka pod 2 pseudonimami.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: Izabella

Post autor: Zaknafein »

BAZYL pisze:Zersztą możliwe że to ta sama autorka pod 2 pseudonimami.
Taką miałem nadzieję.
BAZYL pisze: Tutaj tekst pojawił się wcześniej...
Skoro tak, to przepraszam, musiałem pomylić się przy liczeniu. Wybaczcie. I Ty, Midnight, wybacz.
ODPOWIEDZ