Polowanie na smoki

Jak oceniasz ten tekst?

na 1
13
50%
na 2
8
31%
na 3
3
12%
na 4
1
4%
na 5
0
Brak głosów
na 6
1
4%
 
Liczba głosów: 26
evo4
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 19:46

Polowanie na smoki

Post autor: evo4 »

:lol: :lol: :lol:

bylo i nie ma
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 stycznia 2007, 23:13 przez evo4, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam do mnie [you] http://knajpa-rpg.blo.pl forum powstało z zauroczenia przez Tawerne RPG.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Ojej...
Styl straszny, dodatkowo nie umiesz pisać dialogów - dlaczego po myślnikach jest mała litera? Toć zdania się z wielkiej zaczyna...
Z samymi zdaniami też nieciekawie - za długie są. Można by je spokojnie na mniejsze porozbijać.

Jak dla mnie dwa. Nie byłam w stanie tego wymęczyć, przestałam czytać w połowie. Chociaż może to i dobrze, bo jak cały tekst wygląda jak pierwsza połowa, to byłoby jeden jak nic.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

Już ci któryś z moderatorów wywalił wczoraj to opowiadanie, czyż nie? No to jeszcze raz napiszę co o nim sądze (oprócz argumentów które mi Falka ukradła ;) )
Gadające smoki - no cóż... jak mniemam każdy smok rozumuje w ten sposób: "O, jakiś gościu przyszedł mnie zabić, jak fajnie, pokonwersuję sobie z nim", zgadza się? Poza tym już nie chodzi nawet o sam fakt powodu rozmowy, ale o jej niemożliwość. Nie wydaje mi się żeby istota z gadzim pyskiem była w stanie mówić ludzką mową.
Nie tylko nie umiesz pisać dialogów, ale nawet opisów. Czemu nie ma żadnych opisów walk? Ot, przyszedł sobie facet, spotkał smoka i rzecze - "Giniesz smoku!" "Owszem, ginę!" - odparł mu smok po czym kopnął w kalendarz. Nie tylko walki nie są opisane, ale również miejsce akcji, wygląd postaci etc.
Myślę, że nie opłaci ci się już poprawiać tego opowiadania, bo ma zbyt wiele błędów. Jeśli starczy ci sił powinieneś spróbować napisać nowe.
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

:arrow: Tekst jest nieskładny;
:arrow: niegramatyczny;
:arrow: nieortograficzny;
:arrow: narracja przypomina bełkot;
:arrow: brakuje mu jakiejś myśli - nie ma fabuły - jest tylko jakiś quasiwątek, któy na dobra sprawę niczego do opowiadania nie daje;
:arrow: opowidanie nie ma zakońcenia ("ciąg dalszy nastąpi"? - w życiu nie widział opowiadania, które się tak kończy :P);
:arrow: Dialogi - o ile można to dialogami nazwać - są drewniane, podobnie narracja;
:arrow: postacie nie maja charakteru - ot takie papierowe ludki które idą...

Poza tym spodziewałęm się, że w zwiazku z tym, ze usunąłem to opowiadanie domyśłisz się, ze nie chodzi o samo dodanie ankiety - to mógłbym sam zrobić, ale widzę, że zamieściłeś tekst bez zmian - trudno więcej go usuwał nie będę - po prostu ocenię to co sobą prezentuje... A nic nie przezentuje - szkoda, że zera nie ma...

I jeszcze parę rad - spróbuj przeczytać jakąś książkę. To w sumie nie musi być książka - wystarczy opowiadanie - ot na przykład z miesiecznika "Science Fiction, Fantasy i Horror" - przeanalizuj strukturę opowiadania i sposób konstrukcji dialogów. I nie pisz form nie majacych zakończenia - opowiadania nie trzeba usiaść i napisać od początku do końca - możesz je tworzyc dłużej niż godzinę - a jesli koniecznie chcesz stworzyc od razu kompletne dzieło - pisz shorty - półstronnicowe opowiadanka, które sie kończą i nikt nie musi czekać na dalszy ciąg.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Po przeczytaniu obdartego zwoju, ze starannie wykaligrafowanymi literami, mroczna postać siedząca nieopodal jaśniejącego Okna wypuściła go z rąk i zarechotała donośnie. W jej myślach przeleciało wiele wspomnień. Patrząc na Tawernę znajdującą się za Oknem, postać przypominała sobie lata dzieciństwa spędzone w Akademii. Przyjmowano tam wielu nierozgarniętych typów, lecz czegoś takiego tam nigdy niewidziano. Postać przewiodłą opuszkami palców po dziwnym urządzeniu z kwadratowymi przyciskami, zwanym w tym świecie Klawiaturą, chociaż zagadkowy człowiek wiedział że był to Khel'azuella, starożytni artefakt wykonany przez elfy, walczące z gadającymi smokami. Artefakt o wielkiej mocy, pozwalający na komunikację z innymi posiadaczami tegoż przedmiotu. Postać po wymęczającym śmiechu umilkła zdziwiona. Patrząc na Khel'azuella, przypominała sobie, jak mało wysiłku wymagało od niej nauczenie się użytkowania artefaktu, jak szybko można oswoić ten zagadkowy przedmiot. I dziwiła się bardzo, widząc że nie wszystkim się to udaje, lecz rozumiejąc jakie są tego przyczyny. Ci Co Nie Umieją wpatrują się po prostu za bardzo w Okna, rozmieszczone po całym, szerokim świecie. Zapomnieli oni o innym, znacznie większym wynalazku, przewyższającym nawet Khel'azuella, a mianowicie o Księgach. Albowiem mądrość w nich zawarta, wpłynęłaby jak woda w Tego Co Nie Umie a wtedy należałby do Potrafiących i zostałby Stałym Bywalcem Tawerny. ;) :P
Ciąg dalszy NIE nastąpi
Daje 2 nie ze względu na jakieś tam dokonania (których szczerze mówiąc nie ma) a ze względu na solidarność z fanem Gothica (jak można się domyślić z opowiadanka). Gdyby nie liczne odchyły do tej niezłej gry, to ten potworek niewarty by był oceniania. Na plus autorowi należy zaliczyć to że wysoko się ceni (wiadać tą 6czkę, którą prawdopodobnie sam sobie wystawił) No i dwójka należy się też za to, że niektóre elementy potrafią naprawdę i szczerze rozbawić do łez.
Obrazek
Obrazek
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Zgodzę się z waszą opinią, narobił dużo błędów itd. ale weście to pod uwagę, że jako pierwszy cokolwiek napisał i za to +. Daje 4, za to że się jako jedyny odważył tu cokolwiek napisać i w ogóle za pisanie. DAJE 4...

P.S. A jeśli można wiedzieć, to kto dał 6??? :?
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
szturm
Mat
Mat
Posty: 426
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 11:56
Numer GG: 8991900
Lokalizacja: sie wial szturmis? ^^
Kontakt:

Post autor: szturm »

pierwszy...? jak to? czegos tu nie rozumiem... no coz, podpisuje sie pod powyzszymi opiniami... dajac 2
szturm! a nie Szturm -.-

Tim, tirim tim.


I think you're the same as me...
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

a po za tym, tak na moje oko, to zerżnął kod forum tawerny rpg ;) ale to tylko taka mała dygresja ;)
Obrazek
Obrazek
szturm
Mat
Mat
Posty: 426
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 11:56
Numer GG: 8991900
Lokalizacja: sie wial szturmis? ^^
Kontakt:

Post autor: szturm »

co?! kod forum tawerny?! btw: witaj sasiedzie :D
szturm! a nie Szturm -.-

Tim, tirim tim.


I think you're the same as me...
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

taa.. chodziło mi o kod HTML, bo wiele elementów wygląda (i działa podobnie) więc zakłądam, że zerżnął sobie bezczelnie przynjamniej część kodu :P No witaj witaj, ale gdzieżeś do szkołyu chodził, jak w Tamtąd jest tylko 1, a ja Ciebie nie widziałem :P [Proszę trzymać się tematu - dop. BAZYL]
Obrazek
Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

To chyba wszystko zostało powiedziane podpisuje się pod uwagami mych przedmówców. Moim zdaniem w ogóle niepotrafisz pisać. u mnie 1
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Moja reakcja na to opowiadanie ==> :shock: BUAHAHAHAHA ...
Nie byłem w stanie przeczytać tego do końca, ponieważ powaliło mnie na kolana, brakiem sensu oraz formy :) Mógłby to być scenogram z opowiadania jakiegoś dziecka. Przynajmniej z tym mi się jakoś to skojarzyło. Jak dzieci coś opowiadają i chcą powiedzieć wszystko na raz, to mniej więcej w tym właśnie stylu jest.
Ponieważ dzisiaj jest piękna pogoda i autor użył Worda do wyłapania literówek i błędów, oceniam opowiadanie na "2".

PS: Doszedłem jedynie do 1/3, nie dałem rady dalej czytać.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

IMO to to jest co najmniej dziwne. Podpiszę się więc pod powyższymi wypowiedziami. Ale masz u mnie 2 za samą odwagę.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

Ech ciezko to ocenic, ciezko... Chyba odwyklam od systemu ocen szkolnych :)
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

Wybaczcie ale nie mogłem dotrwać do końca tej opowieści. Może nie powinienem być krytykiem, może nie mam prawa oceniać ale w każdym razie mi się to opowiadanie nie spodobało. Między innymi ze względu na dialogi, które tutaj są... ekhem... każdy widzi
Szalkie
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 17 sierpnia 2006, 16:10

Post autor: Szalkie »

Blee... brzydkie to. Opowiadanie brzydko zrobione pod względem gramatycznym, wykorzystuje stary, nudny motyw "Łowców Smoków" , i w ogóle jest nudne, nie ma prawa wciągnąć.
Obrazek

Serdecznie zapraszam!
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Post autor: Qler »

Ekhm... To "opowiadanie" jest naprawdę kiepskie. Nie chcę nikomu ubliżać, ale mogę ładniej, składniej i bardziej interesująco opisać proces defekacji... :? .

- zdania są niespójne ,
- sporo błędów ,
- niedorzeczność ,
- interpunkcja biedna ,
- treść jeszcze biedniejsza ,
- obrażanie Gothica ,
- dialogi w stylu: -on powiedział: ble, ble, bli, blu bli. Na to ten drugi: fla, fla, ugh, puk, puk... po czym obaj westchnęli: egh, mu mlu, pu, pu... ,
- kukiełkowate postacie bez charakteru... i w ogóle bez niczego... (Bezimienny, spoko gość sobie przychodzi i nagle pojawia się Garond i daje mu jeść... Aaaa! TEN Garond!! :? ) .

A oto skrócona wersja tego czegoś... chyba nawet ciekawsza!:P

Przyszedł kolo, zjadł zupę z bułką, wziął kilku ziomali i pozabijał smoki, a potem czekali na nadejście zagłady...

Po namyśle dam 2, ale głównie za odwagę lub po prostu poczucie humoru... No cóż... shit happens...
ODPOWIEDZ