CRP-bohater

System w realiach Polski Kazimierza Wielkiego.
Zablokowany
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

CRP-bohater

Post autor: mrufon »

Tworzenie bohatera jest pozbawione zupełnie elementu losowego. Zarówno cechy podstawowe jak i umiejętności wybiera się a potem przydziela im odpowiednie wartości punktowe. Są dwie pule punktów do rozdziału - na cechy i na umiejętności.

Bohater ma dwie niestandardowe cechy:

Sława SŁ
Przyjmuje wartości od 1-20. Opisuje rozgłos towarzyszący imieniu bohatera. Im wyższa jej wartość tym dalej i lepiej jest znany on i jego czyny. W okolicach miejsca zamieszkania bohatera wartość Sławy nie jest modyfikowana podczas testów k20. W innych częściach dzielnicy czy województwa odejmuje się 3 od testu, w reszcie kraju odejmuje się 6, poza jego granicami 10 punktów. Te modyfikatory odnoszą się do bohaterów pochodzących ze stanu rycerskiego. Nieco inne są dla mieszczan, odpowiednio -5/-8/-12 i dla kmieci -8/-12/-15. Najmniejsze ujemne modyfikatory podane wyżej, czyli –3 dla szlachty, -5 dla mieszczan i -8 dla chłopów, odnoszą się do obszaru całego województwa, w tym i jego najdalszych rubieży. W partiach bliższych miejscu zamieszkania postaci można je obniżyć, według uznania MG.
Ze SŁ mogą się wiązać korzyści, np. szacunek rycerstwa, uznanie mieszczan, władz miasta itd. Dużej SŁ mogą towarzyszyć i negatywy. Osoby wyklęte czy ścigane przez prawo będą unikały identyfikacji z wiadomych względów.
Test SŁ można wykonywać wtedy, kiedy np. bohater jest poszukiwany, a w jego wyglądzie jest coś charakterystycznego, umożliwiającego rozpoznanie, także kiedy rozgłos towarzyszący nazwisku może coś zmienić, mieć wpływ na jakieś działania i zachowania bohaterów niezależnych.

oraz

Żar Ż
Coś co aktywuje u bohatera najgłębsze rezerwy sił i daje nadzwyczajną moc, większą niż w innych sytuacjach. Czyli jest to szczególna okoliczność, podczas której bohater daje z siebie więcej, niźli to wynika z jego charakterystyki liczbowej. Takim Żarem może być głęboko zakorzeniona nienawiść – do Krzyżaków, poborców, straży miejskich, pachołków biskupich. Może to być religia a ściśle walka w jej obronie, wrażliwość na krzywdę, niesprawiedliwość, i inne, do negocjacji z MG. Liczba punktów Ż zależy od Osobowości bohatera i wynosi OS:2.

i tak dalej, szerszy opis w plikach, wkrótce na stronie...
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Czemu nie tutaj?
Obrazek
Zablokowany