W co teraz gracie?

cRPG Corner
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Iblisiątko »

Devil May Cry cholernie mnie rozczarowało :( dla mnie łatwe i cholernie nudne, bez żadnego dreszczyka emocji jak w Prince Of Persia np. Grałam na PC, tam gdzie na przemian się Dante i Nero kieruje, nie wiem która to część....
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Pita »

4ka, nie przepadam za nią, seria przechodziła z łap do łap więc się tym nie sugeruj. + DMC zazwyczaj "zaczyna się" robić trudne od hard wzwyż;)
Har Har Har
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Iblisiątko »

Pita pisze:4ka, nie przepadam za nią, seria przechodziła z łap do łap więc się tym nie sugeruj. + DMC zazwyczaj "zaczyna się" robić trudne od hard wzwyż;)
No ok, ale jakiejkolwiek interrakcji z otoczeniem mi brakowało :/ (jak zrzucanie przeciwników w przepaść, odbijanie się od ścian....) a wgl to grałam właśnie na włączonym hardzie :/
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Pita »

Nie ten typ gry, poza tym jak piszę - DMC 4 jest rozczarowujące. Nie bronię przecież tej gry ;) A 3 i 1 to szczyt serii, tylko prawda taka, że w tym gatunku najlepsze rzeczy to Ninja Gaideny i Bayonetta, a DMC3 kupiłem... szukając czegoś znacznie mniej złożonego od nich ;)

Jeżeli chcesz tam poziomu trudności - tak od hard zaczyna się coś dziać. Wyżej jest już naprawdę nieprzyjemnie przy kilku pojedynkach. Nie wierze, że ktokolwiek byłby w stanie od ręki wykręcać wysokie wyniki punktowe na hard, bo chociaż tak nie wygląda to DMC jest serią w pobijanie swoich rekordów i granie ze stylem, a nie samo przechodzenie. Taki gatunek.

EDIT: Gram obecnie w Final Fantasy 13-2, które jest niesamowicie zaskakująco dobre o_O oraz Dragon's Dogma, która wydaje mi się najlepszym otwartym RPGiem akcji w historii.
Har Har Har
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Diabeł »

Z powodu posuchy na rynku, wróciłem do Dungeon Crawla Stone Soup. Zaskakujące, jak taki prosty rogalik może dać dużo zabawy ;)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

po raz któryś tam gotica 2 noc kruka. I mówcie cie uważacie, ale nie grałem w żadnego nowego crpg'a który by go przebił. Tym razem wziąłem się na 100% i zaliczam wszystko co się da. Tylko przez to za łatwo się zrobiło- pod koniec pierwszego rozdziału byłem w stanie pokonać cieniostwora, a dzisiaj "walczyłem" z krukiem- miałem przy sobie zwój "bryła lodu" i zabiłem go 4 ciosami bez straty życia :D A podobno NK jest tak ciężka -.-
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: No Name »

Bo zabicie Kruka jest banalne, poczekaj dalej. Jeśli grasz paladynem, to masz sporo ułatwień i pewnie nie będziesz miał większego problemu. Ale gra magiem, albo łowcą smoków to prawdziwe wyzwanie. Próbowałem wszystkie ścieżki. ;)
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Diabeł »

Alien pisze:po raz któryś tam gotica 2 noc kruka. I mówcie cie uważacie, ale nie grałem w żadnego nowego crpg'a który by go przebił. Tym razem wziąłem się na 100% i zaliczam wszystko co się da. Tylko przez to za łatwo się zrobiło- pod koniec pierwszego rozdziału byłem w stanie pokonać cieniostwora, a dzisiaj "walczyłem" z krukiem- miałem przy sobie zwój "bryła lodu" i zabiłem go 4 ciosami bez straty życia :D A podobno NK jest tak ciężka -.-

No masz racje, żaden pod kątem chujozy nie przebija Gothicka. Ciągle nie kumam jak można podniecać się takim crapem...
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

NoName- łowcą smoków :) Ale z tego co pamiętam to ogólnie nie było później zbyt ciężko :)
Diable- jak uważasz, mi żadna inna gra nie przypadła do gustu tak bardzo jak gothic
00088888000
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Pita »

Jako, ze od jakiegoś czasu nie mogę się skupić na jednej grze to naraz gram w GTA IV z epizodami, Saints Row 3, Virtua Fighter 5 FS, Dynasty Warriors 7, Warrriors Orochi 3 i Super Turricana...
Har Har Har
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

SR 3 jest wyjątkowo kiepski.
00088888000
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Pita »

Nie jestem daleko, ale póki co mam bardzo pozytywne wrażenia - choć mogą one wynikać z przechodzenia w koopie. Co nie elo w tej grze?
Har Har Har
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

Grałem dawno, nie przypadła mi do gustu głównie przez głupie zadania fabularne (wzięte z misji pobocznych dwójki). Poza tym głównym minusem było to że poprzednia część bardzo mi się podobała ( pod względem fabularnym też) i trójka jakoś nie wybroniła się w moim przypadku. Żeby powiedzieć dokładnie co mi nie pasowało to musiałbym zaliczyć raz jeszcze, na co kompletnie nie mam ochoty.

EDIT: przypomniałem sobie co mi nie pasowało :) W dwójce były świetnie dialogi :) Na dobrą sprawę chyba największy plus tej gry, a w trójce wyraźnie brakowało im tego czegoś. I Johnnego Gata nie było ;) A mimo że poprzednią część zaliczyłem kawał czasu temu dialogi z tą postacią dalej tkwią mi w pamięci.
00088888000
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Iblisiątko »

Szykuję się do zagrania w The Path. Grał ktoś? Z filmików na youtubie wynika, że jest cholernie liniowa. :/
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Pita »

Ciężko to nazwać grą w ogóle ;p

Ok skupiłem się na jednej grze - Catherine, po raz drugi <3
Har Har Har
Iselor
Pomywacz
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 13:16
Lokalizacja: Łódź

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Iselor »

The Path to bardziej rodzaj eksperymentu. Ciekawe i klimatyczne ale krótkie i szybko nuży. Warto jednak spróbować jak to sie je:)
Sargon
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2012, 20:56

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Sargon »

Ja się opowiem za grą spellforce. Według mnie nie ma sobie równych w swoim gatunku a rozwinięta fabuła daje wiele godzin ciekawej rozrywki.
"Tego co czułem
Tego co znałem
Nigdy nie ujawniałem w tym co okazywałem
Nigdy naprawdę wolny
Nigdy naprawdę wolny
Więc uznaje to za niewybaczalne."
Metallica "Unforgiven"
ODPOWIEDZ