W co teraz gracie?

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Eriol Velcrow »

LotR: War in the North.

Po godzinie grania mogę powiedzieć, że to zwykła, dynamiczna gra akcji - nic specjalnego ani nowatorskiego ale gra się całkiem przyjemnie ( choć to opinia wyrobiona po dość krótkim okresie gry - przy dłuższym graniu, jeśli nie jest jakoś urozmaicona, pewnie nuży dość mocno ). Grafika raczej przeciętna ( o czym świadczy chociażby fakt, że udało mi się uruchomić w maksymalnych detalach na moim laptopie który jakimś monstrum wydajności nie jest). Klimat - brak, fabuła - nieprzekonywująca i niewciągająca, postacie - hmm, czy można wymyślić coś bardziej sztampowego niż krasnoludzki wojownik z wielkim toporem, ludzki Strażnik i elfia czarodziejka miotająca czary jak AK-47 kule ( pomijając zgodność ostatniej postaci z realiami świata Tolkiena) ?

Generalnie jeśli ktoś szuka porządnego hack&slash'a TPP nie powinien być zawiedziony, jednak jeśli ktoś chciałby zobaczyć grę action RPG (a tak jest określana na portalach internetowych - czyli tak samo jak np. Mass Effect i Wiedźmin ) to będzie bardzo rozczarowany.

P.S. Cały post, tak jak napisałem, powstał po mniej więcej godzinie grania więc może się okazać, że gra nagle przejdzie metamorfozę i stanie się przyzwoitym RPG... choć raczej w to wątpię ;)
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Diabeł »

Skyrim. I tyle. Co tu więcej dodawać. W tym roku już nie pokaże się lepszy cRPG...
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

Też bym sobie pograł, ale cena jest przerażająca :?
Ja pogrywam sobie teraz w SWAT4. Nawet fajne :)
00088888000
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Diabeł »

Gra jest warta tej ceny. Ale rozumiem, że cena konsolowa tak cię powala, bo 140 zł za grę to nie jest jakoś wybujanie dużo... :)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

Miałem na myśli cenę za wersję pc :). Moim zdaniem zdecydowanie to jest dużo. Zwykle nowości kosztują teraz do ok 120 złoty max.
Mam jeszcze jedno pytanie- gra wymaga internetu? A jeśli tak to rejestracji po instalacji czy instalowania przez internet? W moim przypadku jest to rozstrzygający argument w sprawie kupna gry :lol:
00088888000
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Sirion »

A ja za to wziąłem się za The Old Republic, na razie beta testy. Jeżeli gra będzie dalej trzymała taki poziom jak na początku... To cóż, czas powitać nowego króla mmo...
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: BAZYL »

Alien pisze:Miałem na myśli cenę za wersję pc :). Moim zdaniem zdecydowanie to jest dużo. Zwykle nowości kosztują teraz do ok 120 złoty max.
Mam jeszcze jedno pytanie- gra wymaga internetu? A jeśli tak to rejestracji po instalacji czy instalowania przez internet? W moim przypadku jest to rozstrzygający argument w sprawie kupna gry :lol:
Na stronie TRPG była zniżka, dzięki której można kupić tę grę w "normalnej" cenie. Poza tym z tego co wiem to jest ona zintegrowana ze Steamem - musisz mieć sieć do aktywacji, po instalacji ściąga się ok. 5 giga aktualizacji, a potem to w sumie nawet nie wiem... W wymaganiach nie wspomnieli o stałym połączeniu z siecią.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Ardel »

Wystarczy mieć internet przy instalacji (mnie ściągało ponad 2giga aktualizacji. BLAH!). Potem można "logować" się na konto Steam w trybie offline.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

Czyli raczej sobie w Skyrima na razie nie pogram -,-
00088888000
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Diabeł »

Masz czego żałować. Gra jest o wieeeeele lepsza od Morrowinda, nawet z uproszczeniami w mechanice (w sumie dobrze, że nie trzeba skakać przez 3h, zeby zlevelować... :P).
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

Gadałem z paroma kumplami i być może pod koniec tygodnia dam radę zainstalować już :D Jeśli tak to przez następny miesiąc mnie nie ma ;)
00088888000
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: jokemaster »

Diabeł pisze:Masz czego żałować. Gra jest o wieeeeele lepsza od Morrowinda, nawet z uproszczeniami w mechanice (w sumie dobrze, że nie trzeba skakać przez 3h, zeby zlevelować... :P).
Nie trzeba skakać ? Czemu nikt mi o tym nie powiedział wcześniej ?
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Alien »

Dobra skyrima jako tako zaliczyłem ,tzn- wątek główny, mroczne bractwo i gildę złodziei. Gra jest dobra, ale jakoś mnie nie powaliła (fakt, od dłuższego czasu jakoś żadna gra mnie specjalnie nie wciąga), ale miała parę fajnych motywów np. list od mrocznego bractwa z odciśniętą dłonią i dopiskiem "Wiemy", albo quest włączający się przy pierwszym spaniu, po otrzymaniu tego listu. Chodzi mi o ten w którym trzeba było wybrać swoją ofiarę.
Mechanika natomiast jest fajna w swojej prostocie. Perki są ciekawym urozmaiceniem. W sumie tyle z moich wrażeń.
00088888000
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: BAZYL »

Ja gram w Skyrim już prawie 200 godzin i ciągle nie rozumiem fenomenu tej gry. Uproszczona, wtórna względem Fallouta: New Vegas i pełna mniejszych i większych bugów (sukcesywnie naprawianych przez kolejne łaty). A "perki" są perkami wyłącznie z nazwy - to zwykłe punkty doświadczenia przeznaczane na rozwój drzewka umiejętności, z prawdziwymi perkami nie mają nic wspólnego. Ale jak się okazuje, ciemnym masom graczy wystarczy wcisnąć kit i łykają wszystko. No ale pełnoprawna recenzja niebawem...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: Diabeł »

BAZYL pisze:Ja gram w Skyrim już prawie 200 godzin i ciągle nie rozumiem fenomenu tej gry.
200 godzin? I nie rozumiesz? To co cię trzyma przed komputerem? :D
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: bOdziO Wolf »

Dla odmiany grywam w Heroes III Horn of the Abyss. Jest to fanowski (tak jak Wake of Gods) nieoficjalny dodatek aktualnie jedynie po rosyjsku i w wersji beta ale i tak nie przeszkadza to cieszyć się nowym miastem piratów. Trzeba przyznać ze miasto zarówno pod względem graficznym (wszystkie modele robione od podstaw - nie żadne tam przekolorowanki) jak pod względem balansu gry miasto wypada świetnie. Fajne są również dodatkowe (drugie) upy dla niektórych jednostek.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Reaktywacja cRPGc: W co teraz gracie?

Post autor: BAZYL »

Diabeł pisze:
BAZYL pisze:Ja gram w Skyrim już prawie 200 godzin i ciągle nie rozumiem fenomenu tej gry.
200 godzin? I nie rozumiesz? To co cię trzyma przed komputerem? :D
Szczerze? Tylko chęć napisania solidnej recenzji.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ