W co teraz gracie?

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Sorry, że teraz odpowiadam, ale nie aglądałem przez czas osttni tutaj. Co do tekstu do Sacred, to mogę spróbować napisać conieco, ale jeszcze chcę trochę poznać grę. Jakby co to prześlę.

A co do postu Haer'dalisa: Ja bym nigdy nie zakwalifikował IWD do HnS. Jest tu mowa o jedynce, ta stwarza takie wrażenie trochę "hakensleszowate", ale myśle, że jest to cRPG najzwyklejszy. Bo IWD 2 z pewnoscia taki jest. W porównaniu do Sacred, IWD I nie jest hack'n'slashem, ale w porównaniu do BG to można posądzić. Jak dla mniee to jest erpeg.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Carch nie ja zakwalifikowałem ID do HnS tylko osoba, która robiła recenzję tej gry dla CDA. Jako, że się z tą opinią zgadzam, toteż ją powtarzam.
Lorelai
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 12 grudnia 2004, 17:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lorelai »

to może ja sie przywitam :) (wdzięczne dygnecie ;) )

przeszłam (lub przynajmniej miałam wielke checi do przejscia, ale po drodze miałam dość :P )
- sage Baldur's gate (do bg2 wracam ciągle, ciagle dodaje nowe modyfikacje)
- sage Fallout
- sage IWD
- Planescape Torment (druga po bg2 najlepsza dla mnie crpg)
- no i totalną porażke NWN

obecnie znów przechodzę bg1, co by potem eksportowac postac do bg2 i zagrac albo dualem kensai/mag, albo Morituri albo Sword Angel
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

A bardzo miło mi się grało w ok 50% z tych gier, np.:
Fallout 2- za**** gra, niezła fabuła. :D
BG2- (j.w)
Diablo 2+ dod- gram ciągle od chwili wydania :twisted:
Diablo 1- mój pierwszy raz z rpegamii :lol: ( niezapomniana noc na levelu 12, bardziej utkwił mi tylko tekst z D2: " Doszedłeś tak daleko jedynie po to by umrzeć") :evil:.
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Terion
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: środa, 24 listopada 2004, 11:55
Lokalizacja: Menzoberranzan
Kontakt:

Post autor: Terion »

Siemka wam, jak by to żec widzę że mamy podobne gusta, gdyby było inaczej to by mnie tu nie było, grałem w wiele z tych gier, i niechce mi się ich wymieniać , jednak najlepsza z gierek jakich grałem i posiadam (jestem z tego bardzo dumny) saga Baldursa. Choć ostatnio mi się niechce w niego grać, nawet z modami, to pogrywam sobie czasem, tak dla zabicia czasu, a właściwie potworów, bo nic inngo tam ciekwaszego niema -Świątynie pieprzniętego zła, zdzibko nudne, no dobra bardzo nudne, jeśli chodzi o fabułę, ale walki są bardzo efektywne choć mogą być długaśne.
Randalf Czarny
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 00:30
Lokalizacja: z tawerny "Pod Wiedźmińskim Mieczem"

Post autor: Randalf Czarny »

Ja mam pomysł na kącik o starych cRPG (typu Eye of the Beholder, Pool of Radiance. Might and Magic). Tyle, że jest to tylko pomysł, bo nie wiem, kto i jakie teksty będzie pisał (może solucje?).
Homo homini lupus est.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Skor piszemy co sądzimy o poszczeólnych tytułach, więc tak:

Arcanum - gra wyraźnie niedopracowana, ale mimo to naprawdę wielka (strach pomyśleć co by było gdyby autorzy mieli jeszcze więcej czasu (czyli więcej $ na koncie)) - wciągająca, wielowątkowa opowieść z masą zwrotów akcji i do tego ten świat w którym mało co jest taki jakim być się wydaje i nie ma niczego, ani nikogo w pełni białego lub czarnego

Saga BG - cóż, pierwsza część choć całkiem interesująca, raczej stanowi dopiero przedsmak tego co nas czeka w BG2 - ciekawe zadania, wiele wielkich lokacji do zwiedzenia, ciekawi NPC... grać nie umierać!

Saga Fallout - o tym już pisałem całkiem sporo, więc tu ograniczę sie tylko do jednego zdania: przerasta ona nawet swoją legendę

Diablo - w część 1 grałem niewiele, a 2 dość szybko mi się znudziła...

Deus Ex - wspaniała fabuła (łączy chyba wszystki teorie spiskowe), KLIMAT i to coś, co przykuwa do monitora

IWD I - hmmm... jak dlamnie to jednak Hn'S - jest co prawda niezła fabuła, zadania poboczne itp. ale wszystko sprowadza się i tak do walki

IWD II - no tu już jest troszkę inaczej - gra wciąż oparta głównie na walce, ale i inne zdolności (np. myślenie) bywają często przydatne, a i zadania bardziej ambitne

Planescape: Toment - taaak, to jest to! Wspaniały świat (zwłaszcz Sigili), świetne dialogi i genialna fabuła, a do tego ten mroczny klimacik... godzinami możnaby wymieniać zalety tej gry (choć wady też są) - jeden z najlepszych cRPG wszech casów, a do tego bardzo bliski "prawdziwym" RPG

LoK:SR 1 i 2 - nbiezwykły klimat i świat i do ego fabuła jakiej nie powstydziłby się nie jeden RPG - SR1 postawione było głównie na zgłębianie świata (bardzo rozbudowanego) i owej fabuły, wiec nie było w nim żadnych trudniwejszych fragmentów (choć czasem trzeba było sie pomęcyć przy niektórych fragmentach zręcznościowych) i głównym wyzwaniem były zagadki (choć i one nie były zbyt trudne), w SR 2 natomiast dużo więcej było walki i platformówkowych wrcz fragmentów, niż myślenia, a świat gry był niemiłosiernie organiczony (gracz w kółko biegał tam i spowrotem). Dlatego IMO SR 1 > SR 2

Vampire: TM - hmmm.... nawet wciągający... Hn'S (mnóstwo walki i przewidywlna akcja) niewiele mający jednak wspólengo z systemem pn'p - pograć jednak można, przy czym nie należy oczekiwać po rze zbyt wiele realizmu lub dobrego odwzorowania realiów ystemu.
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

W mojej liście zapomniałem wymienić SACRIFICE, czy ktoś o tej grze słyszał ew. grał?
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Sacrifice? Bugrifice bardziej tutaj pasuje. Niby taki wielki nastepca Diablo 2, ale mnie takie wydanie HnS potwornie nudzilo, w dodatku te przedmioty znikajace z ekwipunku - trzymac sie z daleka, bo gryzie!
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Czy ci chodzi o Te Sacrifice, gdzie biega się magiem, służy bóstwom, przewodzi armiami sylfid, zwiadowców itepe, czy chodzi Ci o jakieś Inne Sacrifice, o którym prawdopodobnie nie słyszałem??
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

Chodzi mi o Sarifice wypuszczone w tym roku, spolszczone (choc spartolone bardziej pasuje) przez Cenege (Ascaron, jest chyba tworca tej gry). Do wyboru w tej grze jest kilka postaci: gladiator, serafin(ka), wampirzyca, mag bojowy, mroczny elf i elfka lesna.
Niedawno, z tego co wiem doczekal sie nawet oficjalnego dodatku...
Randalf Czarny
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 18 listopada 2004, 00:30
Lokalizacja: z tawerny "Pod Wiedźmińskim Mieczem"

Post autor: Randalf Czarny »

Haer'dalis - z twego opisu wynika, że pomyliłeś tytuły!
Tobie chodzi o Sacred!
Pisałeś coś o znikających przedmiotach - ja grałem trochę, mój brat więcej i nigdy nam się nic takiego nie zdarzyło...
Homo homini lupus est.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Vampire Bloodlines i Ice Wind Dale 1
Kamil Master
Majtek
Majtek
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 18 grudnia 2004, 22:32
Lokalizacja: z Warhammera prosto z Altdorfu
Kontakt:

Post autor: Kamil Master »

Ja tam gram w MU fajny crpg chodzisz i rżniesz ile wlezie tylko nie wolno zabijać swoich bo to może sie źle dla nas skończy.Jeszcze pykam w Ultime ale jednak osobiscie wole MU :)
CRD
Pomywacz
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 00:19
Lokalizacja: Oś Zła Jaworzno
Kontakt:

Post autor: CRD »

W tej chwili rżnę ostro w Divine Divinity, god bless media markt, które sprzedaje takie cuda za 9,99. Zupełnie niedoceniona gra, przypominająca klimatem Fallout w świecie fantasy. Kupa świetnej zabawy - może całość nie dorównuje dziełom sygnowanym logiem Black Isle, ale i tak jeśli brać pod uwagę tylko stosunek cena/jakość to jest najlepsza gra w moim życiu :)
Clashes of thoughts, of desires and hope lift you up, straight up to the top of the world!
Niziolica
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 25 grudnia 2004, 20:46
Lokalizacja: Rzeszów (Thaash'aylien)

Post autor: Niziolica »

Baldursy genialne, Fallout genialny, Icewind genialny, Torment genialny (Swoją drogą, Tawerna RPG to chyba jedno z niewielu forum w Polsce, gdzie ktoś jest zdolny przyznać tej grze właściwe znaczenie i wielkość), czepiacie się NWN tylko dlatego, że mózg skwasiły wam poprzednie dzieła z Czarnych Wysp, na temat starszych gier nie ma co pisać, nowsze zawsze są "be", gdyż skupiają się na innych możliwościach i cechach tego nieszczęsnego gatunku... Według mnie nic się nie zmieni w Tawernie dopóty, dopóki fantom Icewind Gate nie przybierze nieco bardziej materialnej postaci. Tymczasem proponowałabym zarzucenie metodyki porównywania gigantów i stawienie czoła nowej generacji gier cRPG, które mają do perfekcji doprowadzony system gry sieciowej... Bez niej bowiem ten gatunek będzie bardzo powoli konał.
Koniec z tym!
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ja tam wczoraj kupilem baldura2 (bo 1 juz z 2 razy przeszedlem), a tak to oczywiscie fallout (1+2+tactics), diablo 2 lod, planescape torment (najlepsza gra na swiecie!!!) i czasami arcanum.
ODPOWIEDZ