W co teraz gracie?

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Żeby napisać, musiałbym spełnić psi obowiązek testera i pograć. ;P A ja mam od paru lat problem ze znalezieniem czasu na ukończenie "gołego" BGII, więc.... ;P
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

O tak :!: Jeśli o mmorpg, to może być RuneScape. Jak ktoś nie wie o co chodzi, niech wejdzie na http://www.runescape.com.

A ze "zwykłych" cRPG może być... hmm... dajcie mi chwilę... FALLOUT :!: :P
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Mi brak kącika o Planescape: Torment. Chyba jeszcze nie było tego kącika w Tawernie?
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Był - bodaj RUNY UDRĘKI...

Ale wtopa....

Ale obciach...

:lol: :P :wink:
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Ja gram w Icewind dale jedyny mój cRPG :( Mam też Morowind ale to nie jets taki prawdziwy cRPG
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Khazar pisze:Mi brak kącika o Planescape: Torment. Chyba jeszcze nie było tego kącika w Tawernie?
Oj, prawdziwa wtopka:D
Bo to byl jeden z lepszych kacikow... Zamieszczony byl tam miedzy innymi WIELKI bestiariusz i o ile dobrze pamietam slownik, a nawet jakies wiersze...
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

a moze zamiast cofac sie w czaasnie napiszecie cos o np. Swietynie albo neverwinter? Dungeon siegie... bo w ciagle tylko o bg, planescape, fallooucie.. przeciez te gry sa jush stare.. Nie cofajcvie sie i nie piszcie po raz 20 te stych samych opisow itp. idzcie do przodu!!
DuchX
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 19:33

Post autor: DuchX »

dsadfga_atadf_a pisze:a moze zamiast cofac sie w czaasnie napiszecie cos o np. Swietynie albo neverwinter? Dungeon siegie... bo w ciagle tylko o bg, planescape, fallooucie.. przeciez te gry sa jush stare.. Nie cofajcvie sie i nie piszcie po raz 20 te stych samych opisow itp. idzcie do przodu!!
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej...
Idąc tą drogą, zamiast omawiać ciągle Mickiewicza, Szekspira i Konopnicką (ich twórczość jest już stara), zaczniemy omawiać w szkołach tylko Jacka Kaczmarskiego??!! ;)
"Czlowieka mozna zniszczyc, ale nie pokonac"
Ducha nie mozna ani zniszczyc ani pokonac.
Ducha X - nawet nie pytaj ;)
dsadfga_atadf_a
Mat
Mat
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:26
Lokalizacja: zz...zzz... Zasnąłem (:
Kontakt:

Post autor: dsadfga_atadf_a »

nie rozumiem tego prownania? :/
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Ja jestem za pomysłem Phoenixa - kacik o Sacred, bo hack'n'slash cRPG tez jest, a rzadko jest o hack'n'slashach na łamach TRPG. HJak dla mnie byłoby ciekawe, bo właśnie w Sacred pocinam ( a raczej wycinam seeeeeeeeeeetki hybryd)...
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Asthner pisze:Nie kojarzę czy w kącikach BG były kiedyś solucje, opisy, przeglądy, poradniki i inne materiały dotyczące najważniejszych modów do serii? Jeśli nie, to z chęcią bym na takim tekście oko zawiesił... ;)
Jeśli ktoś miał tak jak ja nadzieję na pozytywny odzew, kiedy pisałem cytowanego posta, to mam dobrą wiadomość. Udało nam się zwerbować kilka osób ze środowiska twórców polskich modów do gier na Infinity Engine. Powstanie podkącika jest jest już pewne na 90%, więc możecie zaproponować, o jakich modach byście chcieli poczytać. :)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Ekstra, bo ostatnio z crpgc jest cieńko, nawet bardzo. A o jakich modach? Opowieści z Północy Wybrzeża Mieczy, Tajemnice Wybrzeż Mieczy i The Darknest Day, hm, co tam jeszcze było?

Carchmage: jak pykasz, może byś coś skrobnął?

A moja propozycja: co byście powiedzieli na podkącik o gameboy'owych rolplejkach? jRPGc już zdaje się nie żyje, więc tam się tego nie upchnie, a wbrew pozorom trochę tego typu gierek na GB jest.

Jeszcze jedna sprawa, pośrednio związana z tematem, ale jednak.
Kryzys w cRPG. Weźcie sobie do ręki tegoroczne sidiekszyny. Recenzje erpegów: Sacred (totalny h&s), Spellforce (mix rpg z rts) i dodatek do NWN. I o czym tu kurcze pisać ?!

Ale jest przynajmniej na co czekać: kiedy ja dorwę to Bard's Tale!
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

A może zrobimy listę, kto w jakie rpegi grał (coś jak ankieta)
Czy grałeś w:
REVENANTA
DIABLO
DIABLE: HELLFIRE
DIABLO2
DIABLO2: LORD OF DESTRUCTION
BALDURS GATE
BALDURS GATE: OPOWIEŚCI Z WYBRZEŻA MIECZY
BALDURS GATE 2
BALDURS GATE 2: THRONE OF BHAAL
NEVERWINTER NIGHTS
NEVERWINTER NIGHTS: SHADOWS OF UNDERTIDE (czy jakoś tak)
DUNGEON SIEGE
tych gier chyba nikt nie pamięta:
ADOM
ANGBAND
ROGUE
CRAWL
DIE BY THE SWORD
HERETIC
HERETIC 2
HEXEN 2
DEUS EX
THIEF
DARK VENGEANCE
LEGACY OF KAIN: SOUL REAVER
LEGACY OF KAIN: SOUL REACER 2
GUNLOK
ICEWIND DALE
ICEWIND DALE: HEART OF WINTER
ICEWIND DALE: TRIALS OF THE LUREMASTER
VAMPIRE THE MASQUERADE: REDEMPTION
WIZARDS AND WARRIORS
MIGHT AND MAGIC ( cała seria od jedynki do IX chyba)
DEATHTRAP DUNGEON
DUNGEON KEEPER 2 ( nie rpg ale można było opętać potworka i nim łazić)
GORASUL: DZIEDZICTWO SMOKA
itp. itd.

UWAGA! mogłem przekręcić nazwy (bez obrazy) :roll:
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

DIE BY THE SWORD - grałem, ale ceeRPeG to to nie jest. Raczej radosna siekaninka do cRPG mniej zbliżona niż Diablo.

DEATHTRAP DUNGEON - bosh! Jakie to było trudneee... Ale grałem... kilka minut. Potem mi się znudziło. Gupie to jajkiejś (Błędy w ostatnim zdaniu celowe).
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Poza kilkoma innymi grałem również w:
ADOM
DIE BY THE SWORD
HERETIC 2
WIZARDS AND WARRIORS
MIGHT AND MAGIC
DUNGEON KEEPER

Jak można napisać, że nikt nie pamięta takich hitów jak lub zasłużonych serii jak:

DEUS EX
THIEF
LEGACY OF KAIN: SOUL REAVER
ICEWIND DALE
VAMPIRE THE MASQUERADE: REDEMPTION
MIGHT AND MAGIC
DUNGEON KEEPER
?

Ale i tak najczęściej wracam do Baldur's Gate... A szykuje suę kolejny powrót (patrzeć: moje wcześniejsze posty w tym topicu). :)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Co do tych nie pamiętanych to chodziło o ADOM-a, CRAWLA, ANGBANDA, ni do całej reszty wymieninej później. DIE BY THE SWORD nie był rpg, ale troche go przypominał (mój błąd) :oops: .
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Haer'dalis
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2004, 11:58

Post autor: Haer'dalis »

O.k. zgodnie z listą:
DIABLO - bardziej HnS niż RPG, ale grało się wypaśnie :D. IMHO lepsze od D2
DIABLE: HELLFIRE - takie dziwne rozwinięcie Diabloska - niektóre rzeczy zawalili, inne fajnie wykonali, ale w sumie grało się fajnie :D
DIABLO2 - gra legenda, chyba nie muszę mówić, że (nie)regularnie powraca na mojego Twrdziela
DIABLO2: LORD OF DESTRUCTION - j/w
BALDURS GATE
BALDURS GATE: OPOWIEŚCI Z WYBRZEŻA MIECZY
BALDURS GATE 2
BALDURS GATE 2: THRONE OF BHAAL - tu podsumuję całą sagę - jeden z najlepszych pomysłów BI (po Falloucie) - tego się nie da opisać, to trzea zobaczyć :D
NEVERWINTER NIGHTS - niestety zawiodłem się na poddstwowej wersji gry, do tego stopnia, że po dodatki już nie sięgałem...
DEUS EX - grałem tylko chwile bo mi się strasznie haczyła. mam ją ze sobą w Anglii, więc może jeszcze po nią sięgnę...
LEGACY OF KAIN: SOUL REAVER - raczej nie jest to RPG :P, ale przygody Raziela są dość ciekawe i nie wypada ich pomijać
LEGACY OF KAIN: SOUL REACER 2 - j/w ale jeszcze bardziej zakręcona fabuła - fantastycznie się w to grało, z chęcią dorwę się do kontynuacji (o ile mi pójdzie na moim laptopie...)
ICEWIND DALE - kolejny HnS - piękne mapy, ładne efekty czarów, ale nie potrafił mnie wciągnąć w tym samym stopniu co BG (by być uczciwym przyznam, że ID i dodatek ukończyłem 2 krotnie)
ICEWIND DALE: HEART OF WINTER - j/w
ICEWIND DALE: TRIALS OF THE LUREMASTER - w ten dodatek jeszcze nie grałem. Znajomi mówili mi, że gdzieś występwał bug uniemożliwiwjący przejście gry, toteż się doń nie zabierałem
VAMPIRE THE MASQUERADE: REDEMPTION - baaaardzo klimatyczna gierka, choć powtarzający się schemat: przejdź kilka poziomów, wybij wszystko co się rusza by dotrzeć do bossa/głównego punktu, w pewnym momencie był tak ewidentny, że gra traciła nieco ze swego uroku (to i fakt, że główny bos potrafił przeżyć chyba 20 trafień rakietą z bazooki :shock: )
ODPOWIEDZ