jRPG

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

Ulubione jRPGi

seria Chrono
6
10%
seria Xeno
0
Brak głosów
seria Dragon Quest\Warrior
0
Brak głosów
seria Breath of Fire
3
5%
seria Tales of...
0
Brak głosów
seria Fire Emblem
0
Brak głosów
inna gra\seria (jaka?)
10
16%
nie znam się
20
32%
nie lubię
3
5%
seria Final Fantasy
19
31%
seria gier Nippon Ichi (Disagea, La Pucelle itd)
1
2%
 
Liczba głosów: 62
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

jRPG

Post autor: Pita »

O.K. W Polsce jest bardzo mało popularnych jRPGów za wyjątkiem Final Fantasy. Temat jest po to, aby uświadamiać innych i obalać pewne mity. Czekam na jakieś pytanka.

Z serii jRPGów polecam:
Seria Chrono (3 części), Serie Xeno (4 części, jedna gra na komóry, jedna książka) i Vagrant Story. Postaram się co jakiś czas wypisywać ciekawe serie. Pozdro

W ankiecie jest tylko kilka z setek serii, ale te akurat są najbardziej znane w Polsce. Oczywiście wiem że to kropla wody w oceanie jRPGów dlatego liczę na was.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 kwietnia 2007, 10:05 przez Pita, łącznie zmieniany 2 razy.
Har Har Har
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

jRPG = Japan Role Playing Game. Tak? Dobrzxe się domyślam?
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Hmmmm... Ciekawe kto głosował "nie lubię tego shitu" :D.

Gry jRPG do mnie nie przemawiają prócz Chrono Triggera.

Sabrae: dobrze się domyślasz.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Brakuje odpowiedzi:
"Nie znam się na tym"
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Brawo LOD!!!!!!! Naprawdę - jesteś szczery, a to cud w naszym tolerancyjnym inaczej społeczeństwie.
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Patrzcie na głosowanie - toż to ręce opadają. Może ludziki tak głosujące podzielą się z nami swoimi "złotymi" (teraz trzymać się mocna - ostra metafora) "myślami"
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Kurde, nie bylo mojego ulubionego typu (hentai jrpg ^^), wiec musialem zaglosowac na FF :P

W sumie moja opinie na ten typ gier wiele osob zna (w tym autor tematu), wiec nie bede sie powtarzal :P Powiem tylko, ze jako taka wiedze na temat takich gier mam (a juz szczegolnie tych starszych, bo ostatnio konsola jaka kupilem byl pegasus :P), wiec chyba je lubie :P
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

He, he Crawik pytanko: czego nam się urywa każda rozmowa??? A hentai jRPGi rzutne specjalnie dal Ciebie, he,he:) Swoją drogą jestem genialny - pierwsza wersja ankiety miała 30 odpowiedzi i dopiero się kapnełem że tyle się nie da upchnąć (sick!). Z innych serii polecam Star Ocean, Dragon Quest i Valkyrie Profile. Chcecie to bedę walił krótkie recki.
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Wiesz, nie mam pojecia. To chyba strach przed tym, ze stwierdza iz gadamy sobie jak na czacie. Koniec koncow my sie glownie wypowiadamy na takie tematy :P

Dragon Questa kiedys zaczalem grac, ale nie mialem serca go przejsc. Moze w wakacje sie zabiore :P
Star Ocean nie gralem, ale mam zamiar kiedys to nadrobic :)

Za to bardzo lubie Seiken Densetsu 3. Kolejna gra, ktorej nigdy nie przeszedlem :P (a zaczynalem od poczatku z 3 razy ;)) A to wszystko przez to, ze jak sie walczy z 8 bostwami (czy co to tam bylo), te ktore juz sa martwe nie sa zaznaczane na mapie. Biorac pod uwage to, ze zawsze zarzucam gry na jakis czas (ot chocby miesiac\dwa), nigdy nie pamietam z kim walczylem :/ No i do tego ostatni raz w to gralem z 2 lata temu ;)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

W którego Dragon Quest grałeś??? Stratego - rpgowcom polecam Front Mission (5 części + dwie poboczne), Ogre Battle (nie mam pojęcia ile części już to ma) i Final Fantasy Tactics.
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Gralem przez chwile w DQ 1&2 (kompilacja na snesa).
Co do taktykow, nie podobal mi sie Tactics Ogre (bo to chyba tak sie nazywalo o ile dobrze pamietam), Front Mission tez byl jakis dziwny (przynajmniej w ten ktorego gralem), za to FFT (wer. psx, zeby nie bylo) to sam miod, szczegolnie ze wzgledu na fabule. Jedyna wada tej gry, to potrzeba bezcelowego lazenia po mapie by napakowac swoje postaci (ale w sumie to jest ogolna wada cyklu :P)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Ogre Battle\Tactics (podwójny tytuł jak Dragon Quest\Warrior) to jedna seria,a jest cholernie nierówna - nie wiem w którą gre grałeś. Może grałeś w Front Mission Gun Hazard albo Alternative bo to części poboczne i są średnie.
A z walkami - czepiasz się w FFT każda walka czysty miód (a można przejść bez levelovania - fajny hardcore - polecam!). FFTA to porażka.
Swoją drogą sprawdź Dragon Warriory VI,VII,VIII - szczególnie ten ostatni jest nazywany "nowym Chrono Triggerem". A z Taktyków sprawdź jeszcze Vandal Hearts (dwie części) i gry Nippon Ichi Software: Disagea, La Pucelle TActics i kilka innych. Te "dobre" Front Missiony mają po prostu cyfry w tytule.
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

A ja kiedys gralem w taktyka w swiecie Tenchi Muyo ^^ I odradzam zblizania sie do tego, bo jest kiepskie :P
I tak patrzac na tytuly w ankiecie, przypomniala mi sie Tales of Phantasia. Calkiem mila gierka ^^
No i jeszcze jest cos takiego jak Bahamut Lagoon. Tez dosc mile, choc zbyt dlugo nie pogralem :P Ale kiedys to przejde!
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Tak Bahamot Lagoon jest świetne, ale Super Mario RPG i tak jest lepsze:)
A z serii Tales of to Tales of Destiny na PSX-a jest przegenialne.
Warte obadania jest również Xenosaga/Xenogears, seria Mana, seria SaGa i genialny Suikoden I&II (niestety kolejne są słabsze).
Har Har Har
Rose the Dark Dragoon
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 27 stycznia 2006, 04:02
Lokalizacja: Stargard Szczecinski

Post autor: Rose the Dark Dragoon »

A gral ktos w "The Legend of Dragoon"? Powoli zaczynam sie zastanawiac, czy nie jestem jedyna fanka tej gry w Polsce... To by znaczylo, ze mnialam w lapkach unikat na skale kraju... Buuu... I juz nie maaaam... Buuu.... :'(
"Ci, co maja skrzydla, niech leca spelniac marzenia!"
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Tak grałem w Legen of Dragon i..... nie trawie tej gry - ale znam kilka osób które mają obsesje na jej punkcie więc nie jesteś sama.
Har Har Har
myszaq
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 22:45
Lokalizacja: Z nienacka
Kontakt:

Post autor: myszaq »

Zdecydowanie FFT wygina, jedna z lepszych gier w ktora gralem, dobra muzyka, fabula przy tej grze nieda sie nudzic... a to jest tylko jedna z gier serii final fantasy
Obrazek
ODPOWIEDZ