jRPG

cRPG Corner
ODPOWIEDZ

Ulubione jRPGi

seria Chrono
6
10%
seria Xeno
0
Brak głosów
seria Dragon Quest\Warrior
0
Brak głosów
seria Breath of Fire
3
5%
seria Tales of...
0
Brak głosów
seria Fire Emblem
0
Brak głosów
inna gra\seria (jaka?)
10
16%
nie znam się
20
32%
nie lubię
3
5%
seria Final Fantasy
19
31%
seria gier Nippon Ichi (Disagea, La Pucelle itd)
1
2%
 
Liczba głosów: 62
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Szelmon pisze: Co mnie drażni w jRPG, to gejowskie wdzianka bohaterów :wink:
hehe oblookaj Magna Carta i wygląd głownego bohatera xD dzięki Bogu gejowskie wdzianka nie są tak częste jak się utarło xD a w tego finala to grałes na PS2 czy PS1?? A widzę, że qmple Hardcorowiec - Vagrant po japonsku :) w sumie gra wywarła na wszystkich wtedy wrazenie - chyba 3 czy 4 pisma po premierze japonskiej walneły opisy, recenzje etc. A to do dzis sie nie powtórzyło.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

No, kumpel to hardcorowiec na maxa. Graliśmy na PS1. Jakby mi ktoś łeb w Japonii rozwalił, to nie wiedziałbym jak poprosić o pomoc, ale za to biegałbym z karteczką ze znaczkiem oznaczającym miksturę leczącą ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Nwo HadeS
Majtek
Majtek
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 17:54
Numer GG: 1349086
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nwo HadeS »

Głosowałem na FF bo nie zauważyłem odpowiedzi "inne" :lol:
Ja jestem za Fhantasy Star. Kojaży to ktoś :?:
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Phantasy Star - oczywiscie, że kojarzy ktos - np. ja ^^ . Sztandarowa seria SEGI, poza tym Phantasy Star On- line wprowadził konsole w swiat MMORPÓW - był 1 przedstawicielem tego gatunku na nich :)
Har Har Har
Nwo HadeS
Majtek
Majtek
Posty: 113
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 17:54
Numer GG: 1349086
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nwo HadeS »

A która częśc Ci/Wam się najbardziej podoba? Ja obstawiam częśc 4
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Mi osobiście najbardziej podobał się Phantasy Star On-line 2 na DreamCasta.
Z innymi częsciami z tym z 4 miałem za mały kontakt, zeby oceniac.
Har Har Har
Kyou_Kenshi
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 18 września 2006, 18:24
Lokalizacja: Faerun

Post autor: Kyou_Kenshi »

Zagłosowałem na "Inne", gdyż moimi ulubionymi jrpg są seria Suikoden (piątka już niebawem w Polsce :D !) i Vagrant Story.

A tak w ogóle, to marzy mi się rpg na podstawie Berserk'a ;).
Punished is not the man himself, but the evil that resides in him.
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Jeszcze nigdy nie grałem w japońskiego RPGa. Ale mógłbym sprubować zagrać w takiego Finala naprzykład.[/code]
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

No RPG jeszcze nie ma, za to sa gierki zrecznosciowe. Nie wiem jak to wyglada z PS2 (bo calkowicie nie siedze w konsolach - przynajmniej nie teraz :P), kiedys za to byl "Sword of Berserk" na DC.

A co do jRPG - ostatnio wziela mnie ochota na ponowne przejscie Chrono Trigger... Kto wie, moze sie poddam i se nieco pogram :]
Kyou_Kenshi
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 18 września 2006, 18:24
Lokalizacja: Faerun

Post autor: Kyou_Kenshi »

Jeszcze nigdy nie grałem w japońskiego RPGa. Ale mógłbym sprubować zagrać w takiego Finala naprzykład.
Jeśli szukasz "lekkiej, nastolatkowej przygody", to myślę, że Finale od 7 w górę powinny Ci się spodobać :wink: . Jeśli jednak wolisz coś poważniejszego, to koniecznie sprawdzaj Vagrant Story, Valkyrie Profile, Xenogears, Final Fantasy Tactics, lub z nowszych Shin Megami Tensei : Lucifer's Call (choć nie polecałbym zaczynać od tego tytułu. No chyba, że lubisz dungeon'ówki w stylu Eye of the Beholder ;) ). Zawsze możesz też spróbować serię Chrono albo absolutną klasykę gatunku - Dragon Quest'a (seria, która zapoczątkowała jrpg). Niedawno w Europie wydano część ósmą.
No RPG jeszcze nie ma, za to sa gierki zrecznosciowe. Nie wiem jak to wyglada z PS2 (bo calkowicie nie siedze w konsolach - przynajmniej nie teraz Razz), kiedys za to byl "Sword of Berserk" na DC.
Sword of Berserk jest super :) . Na PS2 jest też gra, rozgrywająca się w uniwersum tej serii, ale niestety nie wyszła poza Japonię :( .

OT

BTW, fajny avatar z Killy'm ;) .

EOT
Punished is not the man himself, but the evil that resides in him.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Podpisuje się wszystkimi konczynami pod Kyo z wyjątkiem dwóch małych "ale": Dragon Questa łykaj co najwyzej 7 i 8 bo jako calosc seria jeszcze gorsza niż FFy (wyjatek tactics i FFXII) A do gier powaznych, mądrych i ciekawych jeszcze dopisałbym Xenosage i OGRE BATTLE SAGA :)
Har Har Har
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Dzięki za porady jak będe miał troche czasu to może się skusze.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

gwoli scislosci - potrzebna Ci bedzie konsola xD
Har Har Har
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Z tym może być problem a nie ma jakiś emulatorów :?:
Kyou_Kenshi
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 18 września 2006, 18:24
Lokalizacja: Faerun

Post autor: Kyou_Kenshi »

gwoli scislosci - potrzebna Ci bedzie konsola xD
Niekoniecznie do wszystkich tytułów ;) . Ale prawda, że najwięcej radości jest , jeśli gra się w nie na konsoli.
Dragon Questa łykaj co najwyzej 7 i 8 bo jako calosc seria jeszcze gorsza niż FFy
DQ 8 jak najbardziej polecam. Miła, lekka(pod względem klimatu, bo ogółem jest dość trudna ;) ) gierka, z jajcarskim scenariuszem, zabawnymi i fajnie zaprojektowanymi postaciami, piękną muzyką i sporym światem (ale nie spodziewać się drugiego Elder Scrolls ;) ).

BTW Pita, grałeś we wszystkie DQ? Piszesz ze są słabe, ale trafiłem na takie opinie, iż część trzecia jest doprawdy wybitna. No a do jedynki szacunek trzeba mieć, z wiadomych powodów ;) (choć niekoniecznie trzeba lubić).

Aha, jeszcze jedno Remik - jeśli lubisz epickie, dramatyczne i poruszające powieści stawiające na politykę, niż na typowe dla jrpg "ratowanie świata", to sprawdzaj koniecznie serię Suikoden :) (zwłaszcza cześć drugą).
Punished is not the man himself, but the evil that resides in him.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

są, są ale czesc gier nie działa za poparwnie, w wielu grach leży masa rzeczy a np.PS2 nie zemulujesz. Porozgladaj sie PSone na allegro chopdzi za grosze, N64 tez
Har Har Har
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

ale wtedy bym nie mial skąd wziąść gier
ODPOWIEDZ