Fable

cRPG Corner
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

Kozax pisze:Po za tym, dla czego każda konwersja z konsol na pieca od razu rzuca się w oczy, od razu widać słąbsze textury i tak dalej?
Bo gry na konsole sa robione pod rozdzielczość TV a nie monitora od PC, a developerom się nie chce tego zmieniać przy robieniu porta bo zwyczajnie się to nie opłaca, rynek gier video na PC już od dawna schodzi na drugi plan. Zresztą wraz z technologią HDTV nie bedzie juz takiego problemu. A te twoje nowinki odnosnie nowego x boxa i jego przegrzewaniu to tylko i wyłącznie kilka odosobnionych przypadków rozdmuchanych w necie przez Sony :roll:
Kozax pisze:Jak myślicie pojawi się fable 2?
tak jest juz zapwiedzainy, ale póki co tylko na x 360 ;)

tak btw. to myślałem że już wszyscy zatwardziali bojówkarze PC są na wymarciu, jednak sie myliłem
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Fable miało byc rewolucją - nie jest, miało byc grą na lata - nie jest, rozbudzała wyobraznie - niepotrzebnie. Mam nadzieje że na E3 pokaża coś arcyciekawego odnosnie sequela






OFFTOP

to moze tak:
na grach na PC ide o zakłąd że lepiej znam, sie od Ciebie, dowody?? :

Bijatyki:

Mortal Kombat - konwersja na PC są dostępne czesci: 1,2,3 ultimate 3, 4 - kazda z gier jest nie zbalansowana i slaba jezeli chodzi o system, poza tym jak pisałem to konwersje i dinozaury na dodatek...

Prince of persia - to nie bijatyka tylko action- adventure...mylisz gatunki - rodowód - konsola

Guilty Gear Isuka - swietna gra, choc dostepny tez na PC GGXX Reload jest bardziej skillowy i lepszy - polecam raczej jego, po za tym - konwersja

ja na PC polecałbym bardziej serię King of Fighter i Street Figtera Alpha 3 niz jakies MK...- acha offkoz to konwersje

wyscigi:

Toca - seria zaczeła na PC, później przezuciła sie na konsole, nowe czesci spox, nie czepiam sie - ale konwersje z konsol..

Need For Speed -buhahah komercyjny szit od EA kazdy kto ma cos wspólnego z wysigami nie rusz atego... poza tym - konwersja...

Colin Mac Ray Rally -pisze sie Colin Mcrae Rally - konwersja, niezle ale... nie przepadam

ja polecałbym na PC - Juiced, Rally Extreme, Carmageddon 2, Outran Cost to Cost (offkoz wszycho za wyjątkiem Carmy 2 konwersje, lecz Carma 2 jest na konsolach)


Gry Sportowe:

FIFA i inne EA GAMES - patrz Need 4 speed

Raczej konwersje gier konami - Pro Evo itd, gry midway ale EA... LOL

Jak nie fpp to masz:

Rainbow Six (można było grać w tpp) - fpp dobrze o tym wiesz tryb tpp tylko dodatek - seria jest na konsolach

Splinter Cell (też postrzelać można było) - ta gra to skradanka, przy okazji konwersja z konsol

StarWars: Jedi Academy - bardziej siekanka niz strzelanka, ale niech Ci bedzie... swietna gra przy okazji, jest na konsolach..

ja raczej bym napisał tu z gier na PC: Expanable, Reload, Mercenaries, Dark Gun...- o dziwo DG to exclusiv na PC lol


Jeszcze jakies pytanka Twisted Evil ??
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

tak miło się gra mi znów w Fable :) Najlepiej jakby w 2 były wytyczone ścieżki, jak w 1, lecz by można było z nich zejśc i zapuścic się w np. las. Słyszeli też wszyscy, ze w Fable 2 będzie broń palna??
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad zakupem tej gierki. Boje sie jednak ze po Oblivionie, Fable jedynie mnie zirytuje. Nie wiem czy sluszne sa to obawy, gral ktos w obie gierki? Czy Fable daje rade, nawet jesli jest sie rorpieszczonym przez ESIV?
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

powiem tak : z całym szacunkiem dla TES IV, ale zasnełem przy nim. Przy Fable nie da się zasnąc. Gra co prawda jest uproszczona, krótka i niezbyt epicka, ale np. każdy quest sprawia przyjemnośc czego nie uświadczyłem w TES IV. Gra jest zabawna, troche kreskówkowa, ale daje naprawde dużo zabawy. Obok Planescape'a to mój ulubiony RPG na PC-ta, a bez podziału na platforme też powinnien sie znaleźc w mojej 10 ulubionych RPGów. Fabuła jest niczym specjalnym, ale nie o nią w grze chodzi. Acha system walki jest duzo przyjemniejszy niż w serii TES.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Dzieki. Czyli ze lekka latwa i przyjemna. W sumie to nawet dobrze, bedzie przynajmniej jakas odskocznia po skonczeniu Obl. Heh, a do tego czasu moze Fable'a jeszcze troche przecenia :wink:
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

acha tylko jedna mega-wypas-ważna rzecz o której zapomniałem : gra jest przeraźliwie krótka - po 23 godzinach miałem wszystko, dosłownie wszystkie questy, każdą czesc ekwipunku jaka istniała, każda bron, wszystkie legendarne przedmioty, wszystkie srenrne klucze, otworzyłem wszystkie demoniczne drzwi, wymasterowałem postac, kupiłem każdy dom i sklep. Coprawda można grac jako zły, neutralny i dobry, ale i tak przejscie każda z mozliwych dróg da nam góra 50 godzin zabawy. Dodam, że naprawde wyśmienitej. Nie wiem ile gra kosztuje teraz, wiem że na premierze wersja PC kosztowałą 49.99$ zaś Xboxowa 19.99$, ale na allegro napewno coś sie znajdzie ;p
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Main gott!!! To brzmi, jakby to jakies demo bylo! Pisałeś że krótka, ale 23h to absolutne przegięcie jeśli chodzi o RPGi. Oj, będą ją musieli jeszcze bardzo, ale to brdzo przecenić.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

wyluzuj, zawsze mozna przejsc na kilka sposobów, popchnąc fabułe w inny kierunek i zbudowac inną postac. IMHO mimo, że króciutka to świetna i naprawdę warto w nią pograc. Jeżeli nie będziesz się spieszył, pobawisz się przyzwancem, rozkochiwaniem ludzi w sobie, zas pozniej przejdziesz jako zły to nie bedzię źle
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Heh, ja zawsze męczę gry w taki sposób. Dlatego np. ukończenie Morrowinda z dotatkami zajęło mi coś koło roku czasu. To samo bylo z serią BG. Przywykłem do nieprzyzwoicie długich gierek :) Dlatego zareagowałem tak histerycznie n wieść o 23h.
Prędzej czy pózniej zagram w Fable'a, to nie ulega wątpliwości. Ciesze się jednak ze nie kupiłem go w czasie premiery, wtedy kosztowal u mnie 54 euro. Teraz zleciał do ok 25, mam nadzieje ze zanim ukończe Obl i Call of Cthulhu, to jeszcze troche potanieje.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Post autor: Remik »

Niby fable jest rozbudowane a nie można skakać. Kolejny mankament to mały świat gry. Ale ogólnie gra jest przyjemna w odbiorze.
RosoX
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 21 listopada 2006, 15:03
Lokalizacja: From X.S.F.Y.G.

Post autor: RosoX »

Fable: The Lost Chapters to bardzo dobra gra. Bardo ciekawe pomysły zostały wniesionę do świata RPG, np. Małżeństwo. Mała ilość zbroji jest nadrabiana ciekawymi brońmi. Ciekawym pomysłem było też kupno i udekorowanie domu. W tej grze rozwój postaci jest oszałamiający. Owszem, klas jest mało, ale nie o to mi chodzi. Każdy nasz czyn decyduje o wyglądzie naszej postaci. Zabijasz niewinnych ludzi i kradniesz, stopniowo zaminiasz się w złego demona. Jesteś niczym matka Teresa, stajesz się aniołem z aureolą (Ale bez skrzydeł, jaka szkoda). Zapomniałem powiedzieć o grafice. Jest cudowna. Wiecej takich RPG'ów.
Snikt! You call me runt.

Fani komiksów zaprzaszam - http://www.x-men.pl
Morgan
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 11 lutego 2007, 09:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Morgan »

zgadzam sie ze fable to bardzo dobra gra i że jest w niej dużo ciekawych pomysłów tylko szkoda ze jest taka krótka
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

23 godziny to krótka? Dla mnie to masa czasu, zwykle przy grze jestem w stanie spędzić do 8 godzin - czyli pierwsze posiedzenie, później zwykle już mi się nie chce :)
Z Fable jest inaczej. Pożyczyłem ją przedwczoraj od Szelmona i... pozostaje mi żałować, że już jutro idę do pracy :) Gra jest miła, wciąga, ładnie wygląda i ma w sobie wiele rozwiązań, które trudno znaleźć gdziekolwiek indziej, a aż się proszą.
Na zakończenie: wiem JAK to zabrzmi, ale... ludzie, jak się uprawia seks??? ;)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

albo burdel xD albo musisz miec juz zone, rozbudowany dom, ofiarowac jej cos, kazac isc za soba i trafic do sypialni gry bedziecie juz zmrok.


Acha na targach GDC juz zaprezentowano Fable 2 na Xboxa 360. Jest pies do tresury, bron palna, mozliwosc grania synem i kobieta, wiekszy swiat, szable i kilka innych bajerów. Ogolnie targi byly dobre, jesli chodzi o RPGi na te konsole:
Fable 2, Mass Efect, Lost Oddysey, Blue Dragon, Sacred 2, Elveon - szkoda, ze kasy mi nie styka bo dla samego Blue Dragona i Fable 2 z checia bym kupił.
Har Har Har
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Pita pisze:albo burdel xD albo musisz miec juz zone, rozbudowany dom, ofiarowac jej cos, kazac isc za soba i trafic do sypialni gry bedziecie juz zmrok.
Dżizas, to żeby przespać się z własną żoną trzeba się namęczyć i wykosztować o wiele bardziej, niż w burdelu?! Fakt, próbowałem tego co mówiłeś, ale bez przesady - nie rozdaję rubinów codziennie :P
Co do opcji rozbudowy domu, to właśnie się o niej dowiedziałem :) (Dom mam, w Oakvale.)
W każdym razie - dzięki!
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Solarius Scorch pisze:Na zakończenie: wiem JAK to zabrzmi, ale... ludzie, jak się uprawia seks??? ;)
Wiec to o to chodzilo... Bylo mowic od razu to bym Ci San Andreas i patcha Hot Coffee pozyczyl ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
ODPOWIEDZ