Fable

cRPG Corner
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

A jak się miało rogi? To już chyba bez aureoli ;) ??
Obrazek
Obrazek
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

Kozax pisze:A jak się miało rogi? To już chyba bez aureoli ;) ??

no taka poświata była :wink: tak czy inaczej gra jest prosta ale grywalna, przejdę ja sobie niedługo po raz drugi, tym razem z dodatkiem four chapters
Obrazek
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Four Chapters? Co to za dodatek jakiś nowy, czy chodzi ci o zaginione opowieści?
Obrazek
Obrazek
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

a chyba chodzi mi o lost chapters :) bo na x boxa najpier był Fable a teraz wraz z premierą na PC wydano lost chapters, gra gitara :)
Obrazek
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

A co ty na XBoxie jedziesz? Sory, ale według mnie to czysty szajs, a "Nova Generacja" czyli Xbox 360 to już śmiechu warte, miało to pobić PC, a jak jest? :P
Obrazek
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

A co ty człowieku wiesz o konsolach?? PCta to bije już SNES a co dopiero Xbox 360. A Fable na Xie było rok wczesniej niz na klonie, a wraz z premierą lost chapters na to badziewie wyszła i wspaniała wersja Xboxowa. Jak nie znasz sie na konsolach to nie szczekaj, OK?? BTW co z Xboxem takiego złego? Że nie ma Fallaouta?? szkoda słów...
Har Har Har
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Wiem to, człowieku, że taki Xbox 360 przegrzewa się po 5 - 7h grania tak, że musi postać i się shłodzić. Po za tym: Oblivion, żęby mógł płynnie chodzić na XB 360 został obcięty z niektórych efektów, które dla współczesnych pieców nie są jakimśwyjątkowym obciążeniem :P Po za tym, pokaż mi jakiegoś porządnego MMORPG'a, RTSA, bądź RPG'a (i nie mów tu o Final fantasy ileś tam bo to nie jest prawdziwy RPG) na konsole, to postawie ci zgrzewkę browarów, ale na szczęście nie będę musiał bo nie ma czegoś takiego :P :twisted: [/url]
Obrazek
Obrazek
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Czy ja się przesłyszałęm? Final Fantasy to nie RPG. Stary zaczynam się zastanawiać czy ty masz w ogóle na te tematy jakiekolwiek pojęcie. Grałeś może kiedyś w FF1, 2 Tactics? To tak samo jakby mówić, że Diablo nie jest RPGiem.

Właściwie powyższa wypowiedź to taki offtop, ale nie mogłem się powstrzymać
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

OK:

MMORPG: Final Fantasy XI, Phantasy Star Online 1,2,3, Everquest Adventures, Nobunaga,

RTS: Pikmin 1,2 WarHammer 1,2, Kessen 1,2,3, Battle for MiddleEarth 2, C&C Red Alert Retaliation, Goblin Comander,

RPG: KOTOR 1, KOTOR 2, Jade Empire, Fable, Kings Field 1,2,3,4, Wizardy, Xenosaga, Xenogears, Vagrant Story, Disagea, Shadow Hearts, Deus Ex, Stella Deus, La Pucelle Tactics, i specjalnie dla ciebie Final Fantasy Tactics, Final Fantasy Tactics Advance, Final Fantasy XII

Wypisywac dalej bo niechce mi sie, ale jak co to codziennie wypisze po kilka tytułów. A adres pod który masz wysłac zgrzewke podac na PM??

BTW skoro FF to nie RPGi to wiec że Baldurs Gate tez nie jest RPGiem :twisted:

EDIT: wypisz mi pożądne bijatyki, wyścigi, gry sportowe, strtzelanki nie fpp na klona, OK??

EDIT2: I gry "nietypowe" koniecznie!!

EDIT3: Xboxa 360 chyba widziałes jakiegos uszkodzonego bo te co ja widzialem funkcjonowały ciągle normalnie.... A Obviliona obcieli z kilku efektów z powodu nieudolności twórców nie zas mocy Xa która nie została wykorzystna jeszcze nawet w 30%... Poza tym na PC Obvilion tez nie ma tych efektów - gdyż wersja konsolowa nie może byc gorsza od klonowej (zasada microsoftu). A niestety dla ciebie X ciągnie takie efekty - tylko trzeba dac tą konsole nie-lamerą.
Har Har Har
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Jelcyn pisze: To tak samo jakby mówić, że Diablo nie jest RPGiem.
No Daiblo II nie jest RPGiem :P :twisted: To Tak zwany hak'n'slash a do RPG brakuje w nim, chociażby głębszej fabuły, czy dialogów, oraz NPC. Bo chyba nie powiesz, że fabuła w nim jest jakoś rozbudowana, dialogi rozwinięte a NPC mają charakter i sens... :P Do tej samej szufladki można wrzucić takie "RPG" jak "Sacred" na przykład. A w Final fantasy nie grałem więc sory że powiedziałem że to nie RPG, ale trochę o nim czytałem i słyszałem i takie są moje wnioski.

TEż przepraszam za OfTopa ale musiałęm odpowiedzieć.

A prawdą jest, że Fable, chociaż nie doskonałe, to jednak jest na poziomie.

Edit:

Bijatyki:

Mortal Kombat(y, których troche było)
Prince of persia (szczególnie warrior within, i to w dodatku, wzbogacone o elementy platformówki)
GuiltyGearl Isuka ;) (wiem że to konwersja, ale jest w końcu na piecyka)

Wyścigi:

Toca
Need For Speed
Colin Mac Ray Rally

Gry Sportowe:

FIFA i inne EA GAMES

Strzelanki (A dla czego nie fpp? Bo nie ma porządnych na konsolach?):

Jak nie fpp to masz:

Rainbow Six (można było grać w tpp)
Splinter Cell (też postrzelać można było)
StarWars: Jedi Academy
_________________________________________________

Dla czego mamy się tu bawić w wymienianie? To nie jest kolejna bezsensowna wojna konsole vs PC... ;)
Po prostu w konsolach nie "pogrzebiesz" nie podkręcisz procka czy nie wymienisz karty, a to właśnie dodaje smaku piecyką, sprawia, że każdy jest inny, przypomina wręcz tuning samochodowy. A jeżeli ktoś jest w tym dobry, to nawet przy małym nakładzie finansowym wykrzesa ze swojego sprzęta potwornąmoc.

PS. A na czym piszesz tego posta do Tawerny? chyba że nie powiesz ze na XBoxie ;)

PS2. (a to taka konsola ;) stary tekst z CDA ;) ) A na czym powstają gry na konsole? :P :P :P


:twisted:
Obrazek
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Czekam na zgrzewke piwa.... PoP to nie bijatyka, Mortale są góra średnie, NFS to lole podobnie jak gry od EA. Strzelanki nie fpp podałes żadne, a fppy sa na konsolach i to rządzące (podobnie jak i na PC). Posta pisze z Pc ale mółbym go pisac chocby z DeCeka lub PS2 :lol: X 360 sie czepiasz a do grzebania w nim jest masa: wersje Core i zwykła, zmian obudowy, "klapki" itd - BTW konsole da sie podkręcac. A Fable 2 zapowiedziano na Xboxa 360 :twisted: Czekam na to piwo czy mam wypisywac wiecej gier?? A Final Fantasy to seria bardzo zróżnicowana i bardzo nierówna - wiec wypowiadaj sie o niej jak zagrasz w conajmniej 6 tytułów z serii i nie przejdzies tak na oko z 3. Nie bede sie bawil w wymieninie, ale przyznaj sie do bledu a raczej NIEWIEDZY - zauwaz zeto konsole maja 90% rynku w garsi (10% to PC, automaty i komórki )
Har Har Har
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Czytałeś może ostatnia tawernę? Tam jest jasno wytłumaczone dlaczego Diablo TO JEST RPG, podobnie rzecz ma się z Finalami.

Konsole pozatym mają również swój własny urok, niekiedy o wiele lepszy od "piecyków", ale to zależy również od gier, w jakie na nich pykamy.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

A skąd wiesz że 90 do 10 a nie 80 do 20? Masz jakiegoś linka do tych jakże interesujących informacji? Pozatynm mam swoje zdanie o grach i nikogo nie bede do niego przekonywal. Tak samo mi sie nie podobaja gry na konsole jak tobie na kompa :P :twisted: I to nas różni :P Dla mnie te mangowe produkcje sa co najwyżej zabawne :P
Obrazek
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

czekam na to piwo... a jezeli myslisz ze na konsole są tylko mangowe rpgi to ponownie gratuluje znajomosci tematu.
Har Har Har
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

No dobra dobra niech stracę:

Obrazek

:P :twisted:

A po za tym na kompach i grach na pieca to ty się też za bardzo nie znasz ;)
Obrazek
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

"A po za tym na kompach i grach na pieca to ty się też za bardzo nie znasz"

Przykład?? Ja tam pogrywam w Pctowe gry - np. RPG co by nie było offtopa czekam aż mi przyslą Fable na PC - chce to zobaczyc.
Har Har Har
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Ojjj... Pisałeś przecież żebym podał przykłąd gier sportowych, strzelanek tpp, i bijatyk. Z czego wynika, że się nieznasz :P A ja się nie znam na konsolach i niech tak zosyanie :P

Po za tym, dla czego każda konwersja z konsol na pieca od razu rzuca się w oczy, od razu widać słąbsze textury i tak dalej?

________KONIEC Z OFTOPEM!!!__________NA tym skońćzmy ok?________


Jak myślicie pojawi się fable 2?
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ