Fable

cRPG Corner
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Szelmon pisze:
Solarius Scorch pisze:Na zakończenie: wiem JAK to zabrzmi, ale... ludzie, jak się uprawia seks??? ;)
Wiec to o to chodzilo... Bylo mowic od razu to bym Ci San Andreas i patcha Hot Coffee pozyczyl ;)
Ćśśś, nie tak głośno, bo zaraz Karczmarz2 mnie napiętnuje :)
A wracając do gry, to jeszcze jej nie skończyłem, ale mam jeden poważny zarzut, wiążący się z charakterem (dobry/zły). Otóż ja bynajmniej nie gram aniołem, często popełniałem czyny złe, a jednak nieuchronie dostałem już aureolę... Innymi słowy, żeby uchodzić za złego, trzeba być kompletnym psycholem, zabijać kogo popadnie i w ogóle nie kierować się logiką ani własnymi chęciami. Nie zabiłem na przykład Whisper, bo zawsze chciałem ją poderwać, a z martwej nie miałbym pożytku. Nie zgodziłem się na "złą" ofertę Lady Grey, bo nie była dość dobra (sam mogę osiągnąć to samo), a nie na skutek skrupułów; poza tym współpraca z nią oznaczałaby zapewne pójście na rękę Jackowi, a to dla mojej postaci niedopuszczalne. Nie zabiję też siostry, bo to jednak rodzina, a źli ludzie też dbają zazwyczaj o własną krew... I tak dalej. A przecież tak łatwo dałoby się to poprawić, wystarczyłoby by wartość czynu na plus albo minus zmieniała się w zależności od tego, jaka jest twoja pozycja (będąc ucieleśnieniem dobra w oczach ludzi, po wybiciu szyby dostaniesz dużo więcej punktów zła niż gdybyś był podłym łobuzem i odwrotnie - pomysł Smirnova). Może kiedyś nauczę się programować i zrobię moda :)
początkującyRPGowiec
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 19:39
Numer GG: 0

Re: Fable

Post autor: początkującyRPGowiec »

Fable rulezzzzzzzzzzzzzz. Mam Lost Charpers na X-boxa (360 8) ) i gra jest super tyle ,że... działa tylko w formacie obrazu 4:3 (ja mam 16:9),ale telewizor się sam dostosował :lol:
Atra gulia un ilian tauthr ono un atra ono waise skólir fra' rauthr - Niechaj dobry los i szczęście stale ci sprzyjają i bądz ochroną od złego

Eragon - książka Najstarszy i Eragon (ekranizacja deznadzejna)
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Fable

Post autor: Alucard »

Jaaa... superrrrr... woooow. Może bez emocji. Gra jak niejedna kobieta. Miła dla oka, w dotyku też niczego sobie, ale na dłuzsza mete nie ma się czym szczególnie podniecać... ot tak, na chwilkę. Grałem w dziesiątki lepszych. Mimo to nie piętnuję giercy, po prostu taka se
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Fable

Post autor: Pita »

bardzo dobra, jak na PC odkrywcza, luzna, zabawna, wysmienita tylko zalosnie krotka. Ale swietna rzecz, BTW "początkującyRPGowiec" sprawdzales czy przypadkiem nowa łata do gier z pierwszego Xa nie pozwala Fable uruchomic tak, aby wykorzystywało cały potencjał Twojego TV?
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Fable

Post autor: Szelmon »

Napisz mi co w niej takiego odkrywczego, bo chyba slepy jestem. Jesli odkrywcze jest to, ze gra jest jedynie bladziusienkim cieniem szumnych zapowiedzi, to ja dziekuje za taka odkrywczosc. Tak na powaznie, to takie np. Sudeki przyklulo mnie na dluzej do monitora, niz "odkrywcze, przelomowe"(LOL) Fable. Nie mozna gry mierzyc tym co rok przed jej wydaniem bajali tworcy. Moze na konsolach byla "odkrywcza", nie wiem bo sie nie interesuje, ale na PC przeszla bez wiekszego echa, zebrala w miare dobre recenzje, to fakt, ale ogolnie rzecz biorac zawiodla oczekiwania i pokladnane w niej nadzieje. Mowienie tu o odkrywczosci, przelomie itp. zakrawa na absurd. W porownaniu do takiego Obliviona, Fable wyglada jak totalna amatorszczyzna. Ba, nie wytrzymuje porownania z zadnym z wielkich cRPG ostatnich lat (Gothic, Boiling Point, V:TM Bloodlines, Call Of Cthulhu), wiec nie rozumiem dlaczego na sile starasz sie ja wepchnac do panteonu pctowych tylulow. Gra jest do BOLU liniowa (w Kangurku KAO 2 mialem wieksza swobode), absurdalnie krotka (20kilka godzin to chyba kpina tworcow, dema porzadnych tytulow starczaja na dluzej). Istne KINDERcRPG.
Zdaje sobie sprawe ze byc moze lekko przesadzam, ale ty Pita tez przeginasz, w druga strone. Ta gra nie jest wysmienita. Jest dobra, choc ja bym sie sklanial w strone "taka sobie" 5/10. Zaluje wydanej na nia kasy i raczej nie mam zamiaru naklaniac kogos do jej kupna, wrecz przeciwnie. Tworcy wcisneli uschniete gowienka w kolorowy papierek i wmowili wszystkim ze to najsmaczniejsza czekolada na swiecie, i widac ze u niektorych zadzialala autosugestia.
;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Fable

Post autor: Trankvilus »

Moze na konsolach byla "odkrywcza"
Nie bardzo. Tak szczerze, to przeszła bez większego echa, a średnią not miała w granicach 7/10 - jeśli dobrze pamiętam, ale mogę się mylić. W każdym bądź razie ja jej nie pamiętam, dlatego podejrzewam, że przynajmniej w Polsce większego szumu nie zrobiła.
Koyaanisqatsi!
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Fable

Post autor: Pita »

Wiesz jest o wiele bardziej odkrywczą grę na PC niz na konsole - tak jest wiele podobnych w zalozeniach tytulow, a konkurencja większa i bardziej róznorodna moze czas sie zainteresowac :). I na obu platformach sprzedała się bardzo dobrze, więc raczej przeszła z echem. Moze nie w naszym pięknym kraju, ale tutaj to tak jakby bardzo mało się liczy. Nie jest liniowa do bólu, choc swobody nie mozna jej zarzucic, poza tym pisalem o jej dlugosci itd - acha w jakie dema cRPGów zajely Ci 20 godzin? Ja tam takich nie spotkalem, chyba ze nie znam jakis mega-klasykow na PC w co wątpię. Ze jest cieniem swoich zapowiedzi, wiem lepiej od Ciebie, nie martw sie o to :) Bo interesowałem się nią długo przed jej premierą. I skoro PCtowcy tak dumnie cieszą się z konsolowego Kotora i Jade Empire to czego mam Fable nie porownywac do innych gier z PC? Zaden RPG na PC nie jest tak lekki, od dawna nie było takiego systemu walki, ciekawego systemu doboru misji. Interfejs jest prosty, wszystko jest bardzo przystepne dla gracza, a sama rozgrywka jest tak szybka, że niemalze arcade'owa. Gra jest komixowa, graficznie i fabularnie, ale to zle? Zygam juz mrocznymi czarnoksieznikami, przepowiedniami o pradawnym zle, dziecmi bogów itd. Tak na konsolach jest to wariacja Zeldy, nie doruwnujaca jej, ale na PC ciezko znalezc pdoobne gry (choc są, nie będę kłamał). Mi w Fable grało się lepiej niz w PCtowe Baldury, TESy, Gothici, czy konsolowe Dragon Questy, BoFy, .hacki. I jakos nie wyglada dla mnie przy nich na amtorszczyzne mimo ze jest mniej rozbudowane od kazdej. A przez dlugosc (a raczej krotkosc) nie darzy popasc w schematy. Mnie smiesza komentarze jaka ta gra nudna, ze za łatwa itd. Chcecie gry długiej i ciezkiej? Kupcie sobie PSxa z Tactics Ogre. I tak Szelmonie obaj przesadzamy i przyznaje sie - ale ja przesadza odpowiedzialem jedynie na przesadzone komentarze innych. Zatem swoje LOLe i całą hardcorowsc zachowaj dla siebie - na mnie wrazenia nie zrobi. Może, gdy dorwę jeszcze tych kilka serii RPGów które ponoc są wysmienite, lecz zarazem cholernie niszowe, Fable wyleci z hukiem z listy moich ulubionych gier RPGowych/koło RPGowych i wtedy przestanę jej bronic. Ale póki co to dla mnie jeden z 2 najciekawych RPGów na PC (obok Planescape) i jeden z 20 na konsole :). Pozostaje czekac na czesc drugą, tym razem Peter nie przesadza z zapowiedziami, a byc moze na E3 znów pokaze jakies gameplaye z Xboxa. Moze wtedy sie przekonasz?

Acha a ten kawalek ze sie nahypowalem na gre z powodu jej recenzji naprawde mnie rozsmieszyl. Powinnienes zmienic zawód. Bo troche ciezko zeby gre, której ani jednej recenzji nie przeczytalem nim w nia sam nie zagralem nagle tak bardzo polubił bo jej twórcy "wmawiali" mi jaka jest wspaniała. Akurat nikt mi nie wmawiał, a sama gra miałą spokojną kampanię reklamową, wiec sorry - no bonus, to nie przehypowane dzieła Nomury. Sam sobie tez nie moglem wmowic bo gotowy produkt wygladal inaczej niz zapowiedzi - i musialem od nowa zmieniac pojecie o nim.

acha - srednia na gameranking jest kolo 84% dla obu wersji - zatem oceny były lekko wyzsze niz podaliscie.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Fable

Post autor: Szelmon »

Sorry Pita, ale wymienianie Fabla jednym duszkiem z Tormentem, to jak wymienienie konsolowego Baldura razem z Vagrant Story. Smiech.
Z jednym sie zgodze, ze to prawie arcade, choc ja zamiast slowa "prawie" uzylbym "bardziej".
To ze TY wolisz proste, szybkie i przyjemne gierki, nie oznacza ze Fable jest czyms wyjatkowym. Jestes w tej opinii odosobniony. A zalety, ktore podajesz jako owa "odkrywczosc" w swiecie PC, posiada cale mnostwo tytulow z Raymanem i Kangorkiem Kao na czele ;)

Aha, nie ciesze sie dumnie z KOTORow i Jade Empire. Nawet w nie nie gralem. A zreszta z tego co slyszalem to przy nich tez Fable wypada bladziusienko.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Fable

Post autor: Pita »

Szelmon pisze:Sorry Pita, ale wymienianie Fabla jednym duszkiem z Tormentem, to jak wymienienie konsolowego Baldura razem z Vagrant Story. Smiech.
czyli nie mogę lubiec 2 roznych gier z tego gatunku? mam dzielic na "cRPGie w na silniky Infinity", "cRPG na silinku UE3", "jRPG z widokiem TPP" ?? Chyba nie. P:T to gra dużo bardziej złożona niz Fable, z lepsza fabułą etc. Ale obie uwielbiam, daltego będę je wymieniał,obok siebie. Może Witcher cos zmieni ?
Szelmon pisze: Z jednym sie zgodze, ze to prawie arcade, choc ja zamiast slowa "prawie" uzylbym "bardziej".
To ze TY wolisz proste, szybkie i przyjemne gierki, nie oznacza ze Fable jest czyms wyjatkowym.
Nie wole. Z RPGów najbardziej lubię rozbudowane taktycznie RPGi. Byle nie od Nippon Ichi Software. No powiedzmy ze w porownaniu do Ogre Battle Saga mozna nazwac FFT szybkim i prostym, ale tylko w tym przypadku. Z innych gatunków bijatyki 2D, scrollowane shotery, slashery, FPPy... Fable to najprostszy cRPG jakieo nie tylko lubię, lecz wręcz trawię.

Szelmon pisze: Jestes w tej opinii odosobniony. A zalety, ktore podajesz jako owa "odkrywczosc" w swiecie PC, posiada cale mnostwo tytulow z Raymanem i Kangorkiem Kao na czele ;)
nie wiedziałem ze to RPGi xD
Szelmon pisze: Aha, nie ciesze sie dumnie z KOTORow i Jade Empire. Nawet w nie nie gralem. A zreszta z tego co slyszalem to przy nich tez Fable wypada bladziusienko
Nie dla mnie. Choc oba KOTORy i Jade Empire są swietne i sądze ze KOTORy by Ci się spodobały, Jade Empire nie. Poza tym to gry twórców Baldura (Bioware) i ludzi, którzy kiedys grzebali chocby przy Icewindach i Falloutach (obecne Obisiad). Zatem możesz wiedziec czego sie spodziewac.
Har Har Har
początkującyRPGowiec
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 19:39
Numer GG: 0

Re: Fable

Post autor: początkującyRPGowiec »

Pita pisze:bardzo dobra, jak na PC odkrywcza, luzna, zabawna, wysmienita tylko zalosnie krotka. Ale swietna rzecz, BTW "początkującyRPGowiec" sprawdzales czy przypadkiem nowa łata do gier z pierwszego Xa nie pozwala Fable uruchomic tak, aby wykorzystywało cały potencjał Twojego TV?
Tak. Sprawdzałem ,ale w Xbox Live nie ma nawet jedego pliku na temat Fabla !
Niestety gra została zrobiona na słabszy sprzęt niż mój w końcu została zrobiona chyba 3-2 lata temu,a wtedy nie było za dużo takich telewizorów. I przyznaje Pita gra jest bardzo krótka ,ale to w końcu cRPG można przejść na kilka sposobów (i to pierwszy cRPG o jakim usłyszałem :shock: )
Atra gulia un ilian tauthr ono un atra ono waise skólir fra' rauthr - Niechaj dobry los i szczęście stale ci sprzyjają i bądz ochroną od złego

Eragon - książka Najstarszy i Eragon (ekranizacja deznadzejna)
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Fable

Post autor: Szelmon »

Pita pisze:
Szelmon pisze: zalety, ktore podajesz jako owa "odkrywczosc" w swiecie PC, posiada cale mnostwo tytulow z Raymanem i Kangorkiem Kao na czele ;)
nie wiedziałem ze to RPGi xD
Nie sadzilem ze dasz sie na to zlapac :D Jednak sie dales. Wlasnie o to mi chodzilo, ze to NIE cRPGi. Co jest zaleta w przypadku arcade dla dzieci, nie koniecznie nia pozostaje w cRPGu...

Z reszta, nie ma sensu sie spierac. Ty Fable lubisz, ja nie. Niech na tym stanie. Ja np. wielkim sentymentem darze Sea Dogs, wiem jednak ze nie jest to kamien milowy w dziejach komputerowej rozrywki, i godze sie z tym. Ty na sile starasz sie udowodnic ze Fable to gra wyjatkowa, podczas gdy "obiektywnie" rzecz biorac to SREDNIAK jakich wiele.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Fable

Post autor: Pita »

Szelmon pisze: Nie sadzilem ze dasz sie na to zlapac :D Jednak sie dales. Wlasnie o to mi chodzilo, ze to NIE cRPGi. Co jest zaleta w przypadku arcade dla dzieci, nie koniecznie nia pozostaje w cRPGu...
ale niekoniecznie musi byc wadą. I na co sie mialem dac zlapac? Zazartowalem sobie tylko z tej ironicznej wypowiedzi, chyba ze ta pułapka ma ukryte dno (jakby co popraw mnie) ?
Szelmon pisze: Ty na sile starasz sie udowodnic ze Fable to gra wyjatkowa, podczas gdy "obiektywnie" rzecz biorac to SREDNIAK jakich wiele.
podaj mi takie sredniaki jak Fable, będę cholernie wdzięczny bo moze i przeoczyłem jakas megawypas grę ?

I wiem, ze do porozumienia nie dojdziemy za cholerę. Ja czekam na Fable 2, Ty nie. Ja czekam na Front Mission 1st, Ty zapewne nie wiesz co to jest. Ja lubię różnorodne RPGi, TY nie. Dwa światy. A właśnie to lubię w tym gatunku - jego roznorodnosc. Od gier dajacych ogromną swobodę, po gry liniowe do bolu. Od systemow walki w turach, przez ATB, po real-time. OD gier gdzie musze siedziec z kartka i zapisywac kazdy ruch, a walki trwaja po godzine, po takie jak Fable gdzie ide i robię masową rzez Itd, Itp.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Fable

Post autor: Szelmon »

Tak. Kazdy kto Fabla nie uwaza za przelom i objawienie dla ubogiego swiata pctowych rpg, jest ograniczonym prostakiem, ktory zamyka sie w swoim swiatku nudnych, skomplikowanych i nieprzyjaznych dla gracza produkcji. Nie przesadzasz delikatnie Pita?
Ja tak na prawde nic do Fabla nie mam, nie mialem odruchow wymiotnych grajac w niego. Smieszy mnie po prostu upor z jakim starasz sie zrobic z tej gry "cos wyjatkowego", cos czym nie jest. Przyjemna arcade z elementami RPG i nic wiecej. A pamietam Twoje slowa typu: "przelom w historii gatunku" itp., troche to nie na miejscu, nie sadzisz?

Nie bede sie z Toba licytowal na tytuly, bo to bez sensu.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re:

Post autor: Azrael »

Pita pisze:Nie rewolucja z tej gry żadna. Ale nie jest zła.
I czego ty się czepiasz Szelmo?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Fable

Post autor: Pita »

Ja czekam na te sredniaki. Nie piszę, że lubisz "nudne, skomplikowane i nieprzyjazne dla gracza produkcje". Z tego co wiem lubisz TESy, o których tak napisac nie mogę. Bo obiektywnie nie są ani nudne (lecz powolne), skomplikowane są to fakt, ale chyba zaleta , prawda? A nieprzyjazne? Za cholere nie. Nudny, nieprzyjazny i skomplikowany to może byc pierwszy Shin Megami Tensei jak sie nie ma motywacji. I nie nazwałem Cie nigdzie ograniczonym prostakiem. Ty pierwszy zaczeles pisac texty typu ze lubie tylko gry lekkie i łatwe, a inne Twe texty typu recenzenci uzywaja kodow tez są O_O. Ogolnie jak na gry an PC ostatnich lat - jest wyjątkowy. Nie mowie ze bardzo, a co mi się podobało możesz sobie poczytac na stronie tawerny. Tak przesadzam z hypowaniem tego tytułu, przyznaję. Ale wiele osób przesadza z wrzucaniem na niego. Tak jak Ty przesadzasz z tym ze ja przesadzam, badz z demami cRPGów ktorych przejscie zajmuje dluzej niz Fable (jesli takie jednak jest nadal czekam i wtedy przeproszę).

PS: spoko juz niedlugo nie bedziesz musial sie ze mną klocic/plakac nad moja glupota. Oddaje najnowszy numer cRPGie i mnie nie ma. Tawerna RPG nigdy nie stawiala na cRPGie, a to co bylo od zawsze mialo fanow wsrod posiadaczy PC. Dlatego moje pisanie o grach konsolowych rowna sie pisaniu do szuflady, a nie bede walil setnej recki Baldura. Przejde na jakis typowo konsolowy darmowy serwis i wiecej moze zaczne sie udzielac w robocie.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Fable

Post autor: Szelmon »

Pisales Pita, ze z Morrowinda i Obliviona zieje nuda i ze przy nich zasypiales. Nie pamietam gdzie i kiedy, ale pamietam ze tak pisales. Teraz zmieniles zdanie na "obiektywne", jak widze. Nie napisalem nigdzie ze lubisz TYLKO gry lekkie, latwe i przyjemne, nie przekrecaj moich wypowiedzi. Nie wyciagaj z kontekstu moich slow, to o recenzentach gdzies tam, kiedys tam, to byla ironia. No i powiedz mi ze recenzenci nie uzywaja kodow, nigdy... :)

Wracajac do Fabla, to chyba zbyt bierzesz do siebie moja niechec do niego. Co najmniej jakbys nalezal do grona tworcow, ktorzy ja spartaczyli ;) Wyluzuj troche. Przestan przesadzac z wychwalaniem, to ja przestane robic przeciwwage.
Momentami sam sobie przeczysz. Azrael666 przytoczyl Twoje slowa: "Nie rewolucja z tej gry żadna. Ale nie jest zła.", ja moglbym przytoczyc cos zupelnie przeciwnego, niestety nie mam juz w archiwum Twojego uzasadnienia do przyznania tej grze znaczka jakosci :( Pamietam jednak ze mowa byla o kamieniach milowych, rewolucyjnych pomyslach i wyznaczaniu nowych kierunkow w rozwoju cRPG. Lekka przesada.

@PS. Czy ja sie z Toba kloce? Nie uronilem tez ani jednej lezki nad Twoja glupota ;) Nigdy tez nie wyzwalem Cie od idiotow, mlotkow i debili tylko dlatego ze smiales zazartowac sobie z jakiejs serii, ty zas w taki wlasnie sposob mi sie przedstawiles dawno temu ;) Szkoda jednak ze odchodzisz. Czy rzucenie kacika, jest rownoznaczne z odejsciem z forum?
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Fable

Post autor: Pita »

O TESach napisałem że dla mnie są nudne i zasypiałem przy nich. Ale obiektywnie nudne nie są, bo wiem, że można dostac przy nich wypieków. Pisałem na forum o tym, że wg. mnie są gry obiektywnie dobre - i TESy na 100% do nich należa - ba nawet subiektywnie je za takie uznaję, ale są całkowicie nie w moim guście. Mimo to mam zamiar na tych wakacjach znów wziąsc się za Obliviona. I raczej tak - odejscie z tawerny, będzie rownac się odejsciu z forum, bo nic mnie w sumie na forum (poza sporów z Tobą :P) nie trzyma. O Fable pisalem jak pisalem przy uzasadnieniu bo chcialem ten cholerny znaczek wywalczyc. Tak samo jak chcialbym (jesli zostałbym) dla Beyond Good & Evil. Choc moze faktycznie i Fable obiektywnie naprawde na znaczek nie zaslugiwało. Pamiętaj Szelmo - tylko krowa nie zmienia zdania :P Jesli post jest chaotyczny wybacz- pisze go po 1 w nocy, wlasnie oczywiscie wstalem i jestem oczywiscie wypoczety, zeby oczywiscie jutro w dzien padac na pysk. Acha - kodu uzylem raz w zyciu. W Tenchu 2 xx lat temu jak gralismy z bratem i bylismy bachorami bez cierpliwosci - bo w zasadzie tamta gra polegała na cierpliowsci :P po latach dopiero zagrąłem w nią tak jak nalezało.
Har Har Har
ODPOWIEDZ