Fable

cRPG Corner
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Fable

Post autor: Pita »

Ciekawi mnie czy są na forum jacyś fani Fable? Sam dorwałem tą grę 1,5 roku temu na X-boxie, a za miesiąc planujem kupno Fable:lost chapters. Gra jest świetna, dość nieliniowa, miła klimatycznie. Pozwala na ogromną swobodę. Osobiście polecam!
Har Har Har
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

też mam x boxa 8) świetna gra ale krótka (12 H ?) a kto brał pod uwagę obietnice twórcy gry Petera Molyneuxa mógł się zdrowo przejechać i zawieść - w końcu fable powstawało 4 lata . Ja jestem zadowolony z gry i równięż niedługo sprawdzę "zagionione rozdziały" .
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Tak co do obietnic to gra miała być RPG-iem ostatecznym. Czego tam miało nie być........ Za to mydlenie oczu pana Petera Molyneuxa to powinno się karać
Har Har Har
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

dokładnie, czego on nie obiecywał - ogromny i zróżnocowany świat, to że nasze czyny będę wpływały na uniwersum gry (no że jak np. podpalisz sad z jabłkami to ich cena w danej prowincji wzrośnie :lol: )
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Może spełnią obietnice przy dwójce? (ta a jedzie tu czołg)
Jednak mimo wszystko doskonała gra w stylu jakiego brakuje i na konsolach i na pc.
Har Har Har
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

Pita pisze:Jednak mimo wszystko doskonała gra w stylu jakiego brakuje i na konsolach i na pc.
zgadzam się i gorąco zachęcam do grania :D a sam wracam do Jade Empire
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Jade Empire - to jest dopiero gra! A Fable 2 już zapowiedziano.
Har Har Har
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

Pita pisze:Jade Empire - to jest dopiero gra! A Fable 2 już zapowiedziano.
o jade mepire napisze w swoim czasie, na chwilę obecną stawiam ją na równi z Kotorem a w fable II podobno będzie towarzyszył nam pies :?
Obrazek
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Naciagnąłem dwie strzały na cieciwę mojego refleksyjnego łuku. Powróciły wspomnienia...Ale oni byli za blisko...Muśniecie lotek od strzał, odrzuciła nostalgie w jakiś kąt umysłu...Jakby zwolnione tempo...Jeden padł z rozdartym przez strzałę gardłem, zacisniete na tętnicy palce - całe zakrawawione. Drugi dostał w rękę. Powolnym, jakby leniwym ruchem założyłem łuk na plecy, wyjąłem Kieł i ofensywnym piruetem zaatakowałem w pierś przeciwnika...Mineliśmy się, schowałem miecz do pochwy i odszedłem...On padł, po niedługiej chwili...

Jeden ze smaczków :D
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
Gralem w Lost Chapters.....i nie poweim zeby byla zla..ale stawiac ja na rowni z Kotorami??Dla mnie to typowy h&s....fabula prosta jak drut....pelno wrogow itd....fajnie sie gra,owszem ale..nie az tak aby mowiec ,ze t rewolucja w crpg(tak jak w prasie branzowej...rozbroilo mnie to).
Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

Wszystko co podobne do Gothica is good!
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Nie rewolucja z tej gry żadna. A podnieta tak jak z Diablo - gra w jednej setnej nie zasługuje na taką popularność jaką ma. Ale nie jest zła.
Har Har Har
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
Swego czasu gralem w The Lost Chapters i zgadzam sie...jest krotka,jak na crpg to wybitna nie jest....ale gra sie dosc milo.....
Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Bardzo krótka, Na zagubione rozdziały schodzi od 10 do 15 godzin, w zależności od tego kto gra :P Fabuła tandetna jak zdjęcia Leppera. Zaskakująco liniowe mapki. Mała ilość questów...

Ale o dziwo grało mi się bardzo przyjemnie, rozwój postaci jest przemyślany, a i to, że są jakieś tam wybory dobro/zło jest fajnie. Zwłąszcza spodobało mi się to, że można zamordować włąsnąsiostrę, aby ulepszyć miecz :)
:twisted: No i super moment był z tym, jak się spotkało siostrzyczke w obozie bandytów. Ogólnie wrażenia z gry bardzo pozytywne, ale niestety jest raczej na jeden raz :) No imożna podziwiać włąsne szramy :) :twisted:

A i jeszcze jedno. Czy komuś udało się za pierwszym razem i bez nerwów przejść ten moment z zakradnięciem siędo obou bandytów? Bo ja niewiem, ale musiałem próbować z 5 razy.

Heh, dosyć haotycznie, ale mało czasu, a treści dużo, więc nie bijcie :P
Obrazek
Obrazek
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

Kozax pisze:Czy komuś udało się za pierwszym razem i bez nerwów przejść ten moment z zakradnięciem siędo obou bandytów? Bo ja niewiem, ale musiałem próbować z 5 razy.


tzn. akcja z bramą ? za drugim razem 8), cierpliwość + chowanie się za kamieniami i już jesteśmy w środku, a tu już masakra, mój hero z mieczem przebijał się przez zbójników jak dziki rex a exp leciał jak deszcz w czasie ulewy :wink: szkoda, że gra nie licząc kilku questów jest taka prosta. Zginąłem może raz, dwa a że miałem itemki wkrzeszające to game over nie widziałem na oczy ...
Obrazek
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Kę?? Ittemy wskrzeszające? Niewiem co to jest, sam zginąłem raz, jak robiłem questa na golasa ;) ale wtedy automatycznie zaczyna questa od początku. Uważam że podczas normalnej fabuły zginąć nie sposób: Spowolnienie czasu + dobra ulepszona broń i ewentualnie jakiś czar i nikt temu nie sprosta :)
Obrazek
Obrazek
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

nie pamiętam jak ten item się nazywał ale miałem ich kilkanaście pod koniec gry, gdy raz zaciukał mnie wilkołak, szybko go użyłem i w glorii i chwale oraz białej auroli nasz bohater zmartwychwstaje ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ