Grafika cRPGów

cRPG Corner
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Jakoże temat jest o grafice, to wątek fabuły został pominięty. Oczywiście zgadzam się, że jest najważniejsza. Jednak mówiąc o cRPGach, to większość z nich (tych komercyjnych), fabułę ma przynajmniej znośną, toteż można w tym temacie to pominąć.
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Ja uważam że grafika nie jest zbyt ważna, w grach typu RPG. Oczywiscie, jest fajnie podczas gry zatrzymać się i popatrzeć na zachodzące słońce, ale jeśli reszta gry jest skopana, to obejdzie sie bez tego zachodu, wschodu słońca, czy pięknego wodospadu...W Baldurze, nie ma wcale tak zniewalajacej grafy, a do tej gry wracam po raz -enty...
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Grafika nie jest najważniejsza, zobacz choćby na pierwszego fallouta. Gra genialna, ale ma starą grafike, a grają w nią dalej tysiące osób :)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Kloner pisze:Grafika nie jest najważniejsza, zobacz choćby na pierwszego fallouta. Gra genialna, ale ma starą grafike, a grają w nią dalej tysiące osób :)
Gdy grałem w stare crpgi typu Fallout i Baldur's Gate nie patrzyłem na grafikę - te gry jej nie potrzebują, mają za dobry klimat i fabułę by ktoś zwracał uwagę na grafę :D.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ja jestem ostatnio maniakalnym graczem w RPG tekstowe... I co tu mówić o grafice?
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

eee....co najwyżej o czcionce :wink: :D
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

heh, a ładną masz tą czcionkę? :P
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Ba! Jak dobrze idzie to się wybija z Times New Romanowej czcionki sprzed... 11 lat? :lol: (nie no żartuję, bo akurat Timesa tam nie ma ale też za wiele się od niego nie różni. ;))
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
Jesli idzie o mnie to kocham grafike jak w Diablo 2,Baldurach,Icewindach,Divine Divinity,Planescape'a ,a nie znosze tej z Newerwintera czy Ghotica.
Pozdro
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

w cRPGach to nie grafika jest wazna tylko tresc fabula itd.. w jakims FPSie czy innym grafika sie przydaje, ale cRPGi powstały od RPGów które nie mają wcale grafiki a też są grą jakby nie patrzeć
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Dokładnie. Roguliki nie mają w ogóle grafy, Planescape ma genialne opisy pobudzające wyobraźnie, Fire Emblem grafę po prostu wyraźną i przejrzystą itd... Choć z drugiej strony przy niektórych akcjach z takiego FFX to idzie się zmoczyć! Wydaje mi się że z grafą w cRPGach jest jak z samym gatunkiem czyli cholerne zróżnicowanie, bo na przykład ADOM nie potrzebuje grafy, za to nie wyobrażam sobie żeby w słowach dało się opisać plastyczność Midgaru... Czyli dobra grafa nie jest zła, ale koniecznym wymogiem nie jest :) :lol: :lol: :lol: :roll: :twisted:
Har Har Har
Firekage
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 08:24

Post autor: Firekage »

Elo.
Zgadzam sie w 10 proc.
Planescape wogole byl genialny..ale jesli idzie o grafe...nie moze byc zla....(nawet jesli fabula jest ok w tym co zaraz napisze)...bo jakos nigdy GHOTIC mnie nie urzekl.....a rpg ze snesa owszem....(i to i tamto nie mialo grafy..wiec o co chodzi jakby)
Pozdro.
...............Tonight I hear you whisper
Deep inside within my head
Tonight I see familiar faces
Voices of the dead calling me...............
Belath_Nunescu
Marynarz
Marynarz
Posty: 385
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Lokalizacja: Tam, gdzie słońce świeci inaczej
Kontakt:

Post autor: Belath_Nunescu »

A mnie Gothic urzekł! I to bardzo... od czasu do czasu go przechodze :P Grafika moze w jedynce niezbyt piekna, ale dla mnie ta gra ma to coś :D
Ale cóz...o gustach się nie dyskutuje
"One day the sun will shine on you
Turn all your tears to laughter
One day you dreams may all come true
One day the sun will shine on you..."
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Moim zdaniem w Gothicu jedynce grafika była wspaniałajak na tamte czasy, choć robiona na komputerach domowych z prockiem ok 1GHz :) tą gre zrobili geniusze
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Post autor: WinterWolf »

BLACKSouL pisze:Gdy grałem w stare crpgi typu Fallout i Baldur's Gate nie patrzyłem na grafikę - te gry jej nie potrzebują, mają za dobry klimat i fabułę by ktoś zwracał uwagę na grafę :D.
Racja, racja:) Są po prostu takie gry, które nie potrzebują mieć ładnej oprawki, by stać się legendą. A są też i takie, które bez ładnej grafy nie zwrócą na siebie niczyjej uwagi (nie dotyczy to Finali, bo bez wzglądu na grafę zawsze się w nie dobrze grało :wink: )
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Adriano89
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 15:42
Lokalizacja: mroźna północ
Kontakt:

Post autor: Adriano89 »

Za kilka lat grafika w oblivionie będzie wyśmiewana, to samo gothic3. Jeśli ktoś będzie grał w te gry, to na pewno nie ze względu na grafikę.
Ale gdyby się zastanowić, to grafika w grach nie pójdzie już dużo dalej. Myślę, że w grach będzie się rozwijała głównie inteligencja przeciwników, może upowszechnią się generatory zapachu?Albo inne cuda??
inna perspektywa
Memo
Bombardier
Bombardier
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Memo »

Wpierw piszesz, że grafika Obliviona & Ghotica 3 będzie za kilka lat wyśmiewana, a potem piszesz, że grafika nie pójdzie już dużo dalej. A więc skoro nie pójdzie dużo dalej, niby czemu miałaby być wyśmiewana :roll:?

A serio, to grafika jest ważna. Nie najważniejsza, ale ważna. Pograjcie sobie w Morrowinda wpierw na gf2mx, a potem na gf3. Różnica jest porażająca (ta woda!). Od razu chce się grać ;p. Żeby nie było, w Strife'a (grę chyba z 1996) pogrywam do dziś ;p.
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!
Odmiana nicka mego:
M: Memo; D: Mema; C: Memowi; B: Mema; N: Memem; Msc: Memie; W: Memo!
ODPOWIEDZ