Grafika cRPGów

cRPG Corner
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Eberk pisze:Tak wydaje mi się że jest to coś jak NWN ale chyba lepsze bo ja sam to NWN grałem ale jakoś nie mogę się do niego przyzwyczaić. Niby przeszedlem ale jakoś nie chce mi się w to grać.
I wydaje mi się, że trsfiłęś w sedno NWN... Niby przeszedłem, niby fajne, bogate, ładnie wygląda, ale jakoś grać się nie chce (mam zresztą parę teorii dlaczego, ale nie tu jest miejsce na to). Jeśli jednak jest coś co wygląda podobnie, na pewno jest warte uwagi, bo grafika w NWN jest jednak śliczna. Ciekawe, ciekawe...
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

A co do grafiki w NWN to masz racje jest ładna ale chyba nie ma w co grać bo gra isę nudzi przy pierwszym razie a jak się to już przejdzie to ja nie wiem bo od tego jak to przszedłem to już w to nie gram.
a gre to ja przeszedłem w ciągu kilku dni. :P
Więc grafika to raczej nie ratuje NWN :cry:
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Eberk pisze:A co do grafiki w NWN to masz racje jest ładna ale chyba nie ma w co grać bo gra isę nudzi przy pierwszym razie a jak się to już przejdzie to ja nie wiem bo od tego jak to przszedłem to już w to nie gram.
a gre to ja przeszedłem w ciągu kilku dni. :P
Więc grafika to raczej nie ratuje NWN :cry:
Przeszedłem grę w parę dni, ale powiem jedno - mimo, że grafika już ma swoje lata, na wysokiej rozdzielczości i z wszystkimi efektami wygląda imponująco. Sam niedawno włączyłem NWN na nowej karcie graficznej i bardzo ładnie wyglądała, ale był jeden szkopuł - nie chciało mi się grać w tą grę. Już wolałem włączyć BG 2 i przejść go jeszcze raz.
Durga
Majtek
Majtek
Posty: 110
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 14:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: Thorris

Post autor: Durga »

BLACKSoul pisze:Już wolałem włączyć BG 2 i przejść go jeszcze raz.
Zgadzam się w pełni choć ja lubię także IceWindDale'a I i II
"Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, warto jest zasięgnąć porady..."
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

Tak BG2, czy Ice Wind Dale to bardzo fajne gry. Są dość stare ale jare.
Ja teżź grałem w ice wind dale'a ale go nie przeszedłem bo jest to dość długa gra i wcale się szybko nie nudzu jak np. NWN o czym już wspominaliśmy. Co do BG to też grałem bo chyba nie da się nie grać w coś takiego. BG jest fajny i się nie nudzi. A grafika jak na tamte czasy
też niczego sobie. chciał bym wiedzieć co wy o tym myślicie. :)
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Eberk pisze:Tak BG2, czy Ice Wind Dale to bardzo fajne gry. Są dość stare ale jare.
Ja teżź grałem w ice wind dale'a ale go nie przeszedłem bo jest to dość długa gra i wcale się szybko nie nudzu jak np. NWN o czym już wspominaliśmy. Co do BG to też grałem bo chyba nie da się nie grać w coś takiego. BG jest fajny i się nie nudzi. A grafika jak na tamte czasy
też niczego sobie. chciał bym wiedzieć co wy o tym myślicie. :)
Mi grafika nie przeszkadza. Te rysowane ręcznie lokacje są fajniejsze od 3-wymiarowych obiektów NWN i tekstur :/. Ej a tak w ogóle - to ten temat miał być o serwerze DnD online a nie o grach. Dlatego: Proszę o powrócenie do tematu :D.
[Albo nie - juz można pisać dalej - dop. BAZYL]

[Nie podszywać się pod moderatora! ;p - dop. MAd Phantom]
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

a co myślicie na temat grafiki w Diablo 2?
Ja sądze że jest dobra jak na gre z tamtych czasów. :)
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Hmmm... Nie zachwyciła mnie niczym szczególnym... Najlepszą grafę z starszych cRPGów wydawanych za czasów Black Isle ma wg mnie Planescape Torment.
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

czasami grafa w tormencie byla troche za "jaskrawa". az w oczach bolalo, ale jak na tamte czasy to grafa byla piekna!

ps. morte rlz :D
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

W Baldur's Gate wszyscy wyglądali prawie tak samo... Każdy złodziej w kapturze, magowie w szatach, itp. W Planescape mieliśmy różnorodnych bohaterów o niepowtarzalnych wyglądach, np. wspomniany przez laRy'ego Morte, który był latającą czaszką, lub chociażby żywą zbroję (nie pamiętam jak się nazywała). Mi do gustu przypadła szczególnie złodziejka Anna :D...
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

A mi się podobała kolorowa grafika Baldura II. Jakoś fajniejsze efekty czarów były tam niż w NWN... (Może tak gadam bo jestem stary). Choć w NWN zatrzymanie czasu (czar) to miodzio ^_^ Jak się listki zatrzymują. Ehh... A co do Diablo 2. Tam nie jest grafika ważna, ale rąbańsko :D
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

w sprawie diablo jestem takiej samej myśli ja CoB al w diablo grafika nie jest specjalna ale ładna mi się wydaje.
A co do BG II to grafika jest ładna ale nie zachwyca. Co prawda kiedyś uważałem że grafika jest świetan ale czas przemija i komputery się zmieniają. I teraz to co kiedyśzachwycało teraz jest tylko zabytkiem. :wink:
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Mysle nieco inaczej. Jezeli kiedys mi sie grafika podobala, teraz tez mi sie podoba. Bo nie chodzi o jej jakosc, a o klimat jaki sie z jej pomoca tworzy. W baldurach zas klimat jest przedni. Nigdy nie zapomne Dzielnicy Swiatyn noca...
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Każda grafika przemija, ale niektóre mogą zachwycać całymi latami jak np. BG 2. Może grafika nie jest super i nie ma tam jakichś bajerów, których nazwy nie potrafi wymówić nikt prócz ich twórcy :D, ale jest klimatyczna. Mnie zachwycała grafika w Morrowindzie.
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

Tak grafika w Morrowindzie jest bardzo fajnie zrobiona.
To są tekstury ale bardzo ładnie zrobione, bo bardzo ładnie to wygląda.
Ja sądze że w Morrowindzie nie fajnie zrobione są czary. Poprostu nie ładnie to wygląda i tyle. Grafika w Morrowindzie jest przednia ciekawe jak w nowej odsłonie.
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Chyba już kiedyś gdzieś wspominałem o tym... Dla mnie idealna grafika w cRPG to rzut izometryczny, teren 2D, postacie i czary 3D. NIe jestem pewien czy w engine'ie Infinity były postacie 3D - w każdym razie IWD, IWD II, BG I i II, Temple of..., Kult, Sacred... Te gry miały najlepszą wg mnie grafikę, wolę znacznie bardziej taką niż - mimo, iż piękniejszą - grafikę Morrowinda.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: CoB »

Zgadzam się z przdmówcą ;) (Może to wina sentymentu?)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
ODPOWIEDZ