Komputery czy konsole? - gry

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

O ja pier...

czyli teraz będziecie mi wpierać, że np Maxa Payne czy Deus Exa spiraciło 10 milinów osób, podczas gdy GTA 4, które właśnie zaliczyło 13 milionów nie spiracił nikt? Dzięki, za poprawę humoru słonka ;) Wg Waszej genialnej teorii wszystkie Fallouty, Baldury, MAss Effecty i inne z PC to wielkie smierdzące kupy do serii Final Fantasy (co jest buliszitem) ale ok, zaraz uznacie że jedynie polacy znają się na grach i to popularność w Polsce = jakość gry prawda sarmacka krwio :lol: ?

PS: Arch dalej nie umiesz czytać, już napisałem że średnia jest mało istotna, a co więcej napisałem, że wg teorii którą szerzysz sam się mieszasz w zeznaniach, a Ty dalej w zaparte idziesz. No shit, rozmowa z wami jest jak rzucanie piłką o ścianę. Ehhh

PS2: Widzisz Chrono Cross też nie jest jakiś super popularny, a wg gamespot ma ocenę 10/10. To w końcu to kupa, czy najlepszy jRPG świata wg waszych genialnych teorii?

PS3: chyba specjalnie dla Was znów zaczne naduzywac emotek, bo sie za bardzo spinacie, biorąc wszystko jakby to był real life słonka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

czyli teraz będziecie mi wpierać, że np Maxa Payne czy Deus Exa spiraciło 10 milinów osób, podczas gdy GTA 4, które właśnie zaliczyło 13 milionów nie spiracił nikt?
Ah ten słodki Steam. Ciekawe czemu producencie tak go kochają :D
Waszej genialnej teorii wszystkie Fallouty, Baldury, MAss Effecty
Mass Effect... hmm nawet bym się zgodził :P Ale o ile dobrze pamiętam to Mass Effect sprzedawał się... że tak powiem masowo :D

Final fantasy rozeszły się w liczbie 40 000 000 egzemplarzy... ale ile było gier w serii?

Zresztą powiem jeszcze raz: wyniki sprzedaży to nie to samo co popularność.

PS
Chrono Cross ma sporo fanów. A chrono trigger jeszcze więcej. Wniosek: jest popularne :P
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

Wiesz, że GTA IV było najpierw na konsolach, gdzie można go piracić? wiesz że już hulają piraty GTAIV na PC? :mrgreen:


Wiesz ilu ludzi piraciło Finale? Ile grało na emulatorach? A części w głównej serii jest 12ście. Z czego sama 7ka to 8 milionów minimum (choć niektórzy mówią o 10, dane sprzedaży gier są zazwyczaj bardzo niepewne). Stawiam, że seria ma 40 baniek już dawno za sobą.

tak seria Chrono jest jako tako popularna, ale gdzie jej do finali?

Słowem - chcecie ciągnąć tą dyskusję trzymajcie się faktów, znajcie temat i sypcie konkretnymi argumentami. Bo zaraz dojdzie do filozoficznych rozważań i uznamy że każda gra jest popularna
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

Jeszcze raz mam mówić o wynikach sprzedaży? ;> Jeśli gra ma die-hard fanów to jest popularna i na pewno coś tych ludzi przy tej grze trzyma.
Kyou_Kenshi
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 18 września 2006, 18:24
Lokalizacja: Faerun

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Kyou_Kenshi »

Każda dobra gra ma die-hard fanów, choćby trzech, więc każda dobra gra jest dobra :mrgreen: .
Punished is not the man himself, but the evil that resides in him.
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

czyli teraz będziecie mi wpierać, że np Maxa Payne czy Deus Exa spiraciło 10 milinów osób, podczas gdy GTA 4, które właśnie zaliczyło 13 milionów nie spiracił nikt?
Wyjebiste, kur** wnioski! Brawo! Ni huja nie wiem skąd to wziąłeś, ale jesteś lepszy niż House, Poirot i Sherlock Holmes razem wzięci.
Wg Waszej genialnej teorii wszystkie Fallouty, Baldury, MAss Effecty i inne z PC to wielkie smierdzące kupy do serii Final Fantasy (co jest buliszitem) ale ok
Mogę wiedzieć o jakiej kur** teorii mówisz?
zaraz uznacie że jedynie polacy znają się na grach i to popularność w Polsce = jakość gry prawda sarmacka krwio ?
HolmsoPoirotowoHouse!

Każda dobra gra ma die-hard fanów, choćby trzech, więc każda dobra gra jest dobra .
Boskie. Teraz powiedz jeszcze, że w WoW'a gra dużo osób, że ziemia jest okrągła i Gwiezdne Wojny nie są oparte na faktach.
A potem powiedz, że Max Payne nie jest(był) popularną grą.
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

Każda dobra gra ma die-hard fanów, choćby trzech, więc każda dobra gra jest dobra
Otóż to ;)
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: gaudat »

Krucjata Pity trwa ...
Prawie flame już tu się zrobił. Zluzujcie panowie.
IMO konsole i PC mają po prostu inną specyfikę. To tak jakby się kłócić czy lepiej smakuje cola czy dobre piwo. To w ogóle inne charaktery smaku. Nie można tego otwarcie porównać, choć niektórzy wolą piwo, inni colę.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

Ale PC'ty to piwo! ;)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

wole trunki z wyższej pułki tj konsole i Martini ;)

dziś do sieci wyciekło GTA Chinatown Wars, tak przy okazji
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

A kogo obchodzi te GTA ty lepiej powiedz :P Patologiczna gra polegająca na robieniu krzywdy bogu winnym ludziom.

I pomyśleć że kiedyś tak się czepiali DOOMa ;)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

Z tego co widze na forum skizo.org i N+ - bardzo wiele osób obchodzi ta seria ;)
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

Dobra. Tak czy inaczej to po prostu nie dla mnie :P
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Aras »

Ja tylko wrócę na chwilę do pewnej kwestii: to, że jakaś gra ma wyższa ocenę od innej NAPRAWDĘ nie musi znaczyć, ze jest lepsza. Tak, to chore, aczkolwiek przy tak dużych i nie-przystępnych tytułach jak co niektóre RPGi ciezko jest recenzentowi w okreslonym czasie przejść grę 10 razy, zobaczyć bonusy, sprawdzić kazdy Quest i zbadać wszelkie nawiązania do literatury/mitów/historii świata czy też rozgryść smaczki charakterystyczne dla danego developera .

Nie oszukujmy się - ilość gier jest tak przeje**na, że bycie 'żywą encyklopedią' chocby w zakresie jednego gatunku jest za ciężkie dla ludzkiego mózgu. Tymbardziej gdy ma się znać wszystkie fakty w tak rozległym świecie tRPG/RPG. Nie powinny tu zatem nikogo dziwić średnie oceny mniej promowanych i znanych tytułów, czy tez tych ekscentrycznych. Dlatego gry z 'marką' jak Fallout Tactics zwykle mają wyższe oceny od lepszych, aczkolwiek 'cichych' programów.

Co innego ocenić grę akcji na 10 godzin, w której nie mamy watpliwości co do tego, że poznaliśmy jej całą mechanikę w trakcie przechodzenia a co innego recenzowanie gier, które choćby jak Vagrant Story mają w sobie 'kuźnię' i pozwalają tworzyć własny ekwipunek. Zanim recenzent rozgryzie takie zalezności, efekty różnych materiałów i inne tego typu frykasy musi minąć czas.

Oczywiście, dałem tu najprostszy przykład, gdyż aż tak głęboko w gatunbku nie siedzę, a VS i tak dostawal świetne noty, ale myślę, że chociaz każdy zrozumiał o co mi chodzi.
Obrazek
ODPOWIEDZ