Komputery czy konsole? - gry

cRPG Corner
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

Sir_herrbatka pisze:Atak wściekłości fanatyka konsol? ;) Czas podgrzać atmosferę!
Obrazek
Sir_herrbatka pisze: Pamiętaj że na pc wciąż wychodzą tytuły na widok których sony i nintendo mogą się najwyżej poślinić, choćby SC2. ;)
I? Jak będzie dobry to zagram. Tak jak grałem w jedynkę na PC, olewając wersję na N64. Ale Wy, macie coś k*rwa nie tak chyba z oczami, bo dla Was pisanie że ktoś gra na wszystkich platformach nie wystarczy. Stosujecie zasadę dresiarstwa - kto nie z nami, ten przeciw nam. Słodko. Zatem powtórzę - gram na każdej platformie, bo każda ma coś dobrego do zaoferowania. I póki co SC2 mnie nie interesuje, bo moim skromnym zdaniem od czasów Starcrafta i Diablo 1 każda gra Blizzarda jest coraz gorsza. Mimo to jest gro gier na PC, na które czekam. Ale większość z nich nie dostanie takich ocen jak GTA IV i Oblivion więc może lepiej nie będę o nich tutaj pisał :(
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

Aaaah słodki Flame War :D
I? Jak będzie dobry to zagram. Tak jak grałem w jedynkę na PC, olewając wersję na N64.
Jaki jest sens grania w SC bez Battlenetu (pomijając już "cudowny" fps tej wersji)? ;)
Ale Wy, macie coś k*rwa nie tak chyba z oczami, bo dla Was pisanie że ktoś gra na wszystkich platformach nie wystarczy.
Znaczy masz w domu N64, PSX, Xbox, Xbox 360, PS2, Wii, PS3 oraz segę dreamcast na dodatek? I grasz na wszystkim? No to super :D
I póki co SC2 mnie nie interesuje, bo moim skromnym zdaniem od czasów Starcrafta i Diablo 1 każda gra Blizzarda jest coraz gorsza.
Jedyną sensownym wskaźnikiem jakości gry jest jej popularność... sorry ale taka jest prawda. A skoro tak to Warcraft 3 złą grą nie jest, a i jeszcze WoW którego fenomenu nie jest w stanie pobić jak na razie ani jedna błyszcząca nowością produkcja. Koniec oftopu.

A ty stary wypij jakieś środki uspokojające, wyłącz kompa i wszystkie kosnole, obejrzyj jakiś film, wyjdź na spacer... będzie fajnie zobaczysz ;)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

Sir_herrbatka pisze:Aaaah słodki Flame War :D
I? Jak będzie dobry to zagram. Tak jak grałem w jedynkę na PC, olewając wersję na N64.
Jaki jest sens grania w SC bez Battlenetu (pomijając już "cudowny" fps tej wersji)? ;)
Żaden, dlatego wole wersje PC.
Sir_herrbatka pisze:
Ale Wy, macie coś k*rwa nie tak chyba z oczami, bo dla Was pisanie że ktoś gra na wszystkich platformach nie wystarczy.
Znaczy masz w domu N64, PSX, Xbox, Xbox 360, PS2, Wii, PS3 oraz segę dreamcast na dodatek? I grasz na wszystkim? No to super :D
Mam w domu PSone X2, PS2, DS, Neo Geo, NESa, SNESa, XO, PC, GBC jak już musisz wiedzieć.
Sir_herrbatka pisze:
I póki co SC2 mnie nie interesuje, bo moim skromnym zdaniem od czasów Starcrafta i Diablo 1 każda gra Blizzarda jest coraz gorsza.
Jedyną sensownym wskaźnikiem jakości gry jest jej popularność... sorry ale taka jest prawda. A skoro tak to Warcraft 3 złą grą nie jest, a i jeszcze WoW którego fenomenu nie jest w stanie pobić jak na razie ani jedna błyszcząca nowością produkcja. Koniec oftopu.
Jeśli tak jest to najlepszymi grami świata są GTA IV, seria Halo, seria Final Fantasy, seria Mario i Pokemony. Innymi słowami - pierniczysz bzdury waćpanie. Popularność, nie jest żadnym wskaźnikiem jakości. Harry Potter jest popularny, film Spider-Man i faszyzm też. A nie uznałbym ich za dzieła
Sir_herrbatka pisze: A ty stary wypij jakieś środki uspokojające, wyłącz kompa i wszystkie kosnole, obejrzyj jakiś film, wyjdź na spacer... będzie fajnie zobaczysz ;)
Jak już interesuje Ci tak bardzo moje życie osobiste to wiedz, że pracuje, uprawiam dwa sporty, robię dwie szkoły i mam sporo różnorodnych hobby zarówno tylko dla siebie jak i w grupie (i nie jest to WoW). Stąd czasem chętnie siadam przed konsolą/PC. Uwierz, że wiem najlepiej jak dysponować własnym czasem i nic Ci do tego słonko ;*
Har Har Har
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

I dzięki tobie Sir_herrbatka Pita nie wytłumaczył mi dlaczego wszystkie wspaniałe konsolowe tRPG mają gorsze oceny niż Fallout: BoS.
Stosujecie zasadę dresiarstwa - kto nie z nami, ten przeciw nam.
Liczba mnoga? To ty z góry założyłeś, że gram tylko na PC.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

http://www.gamerankings.com/browse.html ... ev=3&site=

Fallout Tactics: 81.12%

Final Fantasy Tactics: http://www.gamerankings.com/browse.html ... ev=3&site=

troszkę wyżej

Disgaea: http://www.gamerankings.com/browse.html ... ev=3&site=

troszkę wyżej

Front Mission: http://www.gamerankings.com/browse.html ... ev=3&site=

troszkę wyżej?

Mam tak do rana? Wytłumaczę Ci - oceny nie są wyznacznikami (nawet mimo, że tamte są wyższe niż te dla FT...). Chcę Wam udowodnić od iluśnastu postów, że w kwestii gier RPG oceny jak i serwisy są marnym wyznacznikiem. Znam ten biznes od środka. I to, że Disgaea ma wyższą ocenę niż FT nie znaczy że jest lepszą grą. Wg mnie - nie jest lepsza, ani gorszą. Więc postaram się zrozumieć, że kwestia oceny RPGów to zbyt skomplikowana sprawa, żeby ufać serwisom. A im gra mniej przystępna (jak King's Field) tym dla niej gorzej. Zresztą propo tRPGów - każdy fan gatunku, wie, że najlepszym przedstawicielem jego jest Tactics Ogre: Let US Cling Together. O naprawdę słabej średniej. A dlaczego czerpała słabe oceny? argumenty z recenzji: za trudna, za trudna, nie można wskrzeszać swoich wojowników (można), za trudna (taktyczna jest), za wolna (tRPG ma przecież być szybki no tak), za skomplikowana fabuła (fakt, zajebista wada), graficznie średnia (oceniana w czasach hypu na 3D, sama była w 2D). Rozumiesz już? Dla mnie o jakości RPGa świadczą oceny fanów, np na gamefaqs. Sam ufam 4 osobom-przyjaciołom jeśli chodzi o gatunek i wiem że warto grać w gre, która gdzieś dostała 2/10 jeśli oni potwierdzą jej jakość. Ale oni znają gatunek, wręcz przeciwnie do np. Ciebie. Ale nie bój się też taki kiedyś byłem, ale później dorosłem :)
Har Har Har
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

Super teraz mogę powiedzieć, że City Interactive robi najlepsze gry, a jeśli ktokolwiek zaprzeczy powiem "Pier*** sie, nie znasz sie na grach. Znam kilka osób i sam sie znam, wiem co dobre. Mortyr Rulez!"
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

Obrazek

Jak widać - nie złapałeś o co chodzi :) Do tego nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Swoją drogą - jeśli masz Xboxa 1 i chciałbyś go przypadkiem sprzedać (w końcu to tylko wujowa konsola, nie ;P ?) to wal na PMke. Ale ok weźmy twoją teorię - czyli wypada, że Fallout Tactics może possać tamtym grą bo mają wyższą średnią i twoje zdanie o tym, że jest lepszą/równa/inną grą jest kupke warte? O.K skoro tak sądzisz. Ja tam jednak miałem inną teorię o średniej gier.

A przykład Mortyra dałeś genialny - jesteś aż tak głupi, czy tylko udajesz? Musisz wymyślać takie rzeczy, zamiast przypomnieć sobie choć jedną grę, którą uważasz za lepszą od GTA mimo, że ma gorszą średnią? Czy, jesteś z tych graczy, którym jak recenzent pisze "płaczcie przy tej scenie" płaczą lub kłamią że płakali? Własne zdanie, poparte doświadczeniem i logicznym rozumowaniem przydaje się. I nie tylko jeśli chodzi o wybór rozrywki ;).
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

Innymi słowami - pierniczysz bzdury waćpanie.
jesteś aż tak głupi, czy tylko udajesz?
Ale Wy, macie coś k*rwa nie tak chyba z oczami
Dalsza dyskusja z tym panem jest bezcelowa. Tak tylko piszę gdyby ktoś nie zauważył ;)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

Argumenty się skończyły :cry: ? przykre, ale to Ty mnie nazwałeś fanatykiem (co jest obraźliwie), za to dziwi mnie Twoja obraza za waćpana. Zwracać się sir nie będę przecież do Ciebie słonko ;) ? A koledze zadałem proste pytanie, bowiem wszelkie próby dyskusji na poziomie z Wami kończą się albo: a) obracaniem kota ogonem, b) pita jest gópi i nie da się z nim dyskutować. Aha, fajnie, ok, ok, elo. Możesz teraz spróbować taktyki typu: poszukaj przyjaciół (mam), kobiety (mam), nie jesteś recenzentem żeby nas pouczać (jestem), twój pies jest głupi (jest). Ja czekam na sensowne kontargumenty, lub też przyznanie mi racji :oops:
Har Har Har
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

A czy ja się z tobą spierałem? Mnie po prostu bawi twoje zacietrzewienie oraz twoja postawa "ja Bóg" :lol:

Mieszanie konsol z błotem to nie jest moje hobby. Sam gram co niedzielę w Chrono Crossa i jakoś żyję. Gdybyś zaś nie próbował wrzeszczeć na wszystkich którzy nie mają takiego zdania jak ty być może ktoś traktowałby cię poważnie. :P
Kyou_Kenshi
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 18 września 2006, 18:24
Lokalizacja: Faerun

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Kyou_Kenshi »

Dalsza dyskusja z tym panem jest bezcelowa. Tak tylko piszę gdyby ktoś nie zauważył
akurat ten pan udowodnił Wam właśnie jakim sypiecie tu bullshitem. Argumenty się skończyły po tym Fallout Tactics (swoją drogą, nie cierpię tej gry ;P ) i nagle już rzucanie tekstami ala "nie ma sensu dalej rozmawiać z tym panem" ?

Ktoś pisał, że popularność jest wyznacznikiem jakości gry. Czyli jak rozumiem Planescape : Torment albo seria Thief to kiepskie gry? Tak jak i The Longest Journey i Max Payne (zwłaszcza dwójka)? I Grim Fandango? Albo System Shocki i Deus Ex?
Punished is not the man himself, but the evil that resides in him.
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

Czyli jak rozumiem Planescape : Torment albo seria Thief to kiepskie gry? Tak jak i The Longest Journey i Max Payne (zwłaszcza dwójka)? I Grim Fandango? Albo System Shocki i Deus Ex?
Te gry są popularne. I to BARDZO. Max Payne doczekał się nawet filmu :P
Kyou_Kenshi
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 18 września 2006, 18:24
Lokalizacja: Faerun

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Kyou_Kenshi »

No pewnie, popularne gry, w które prawie nikt nie grał, które pamiętają tylko fani ;P, i które mają problemy z powstaniem sequeli ze względu na słabiutką sprzedaż. Film Max Payne był w planach od czasów jedynki, która się sprzedała, to fuckt. Dwójka już komercyjnym sukcesem nie była.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 marca 2009, 17:53 przez Kyou_Kenshi, łącznie zmieniany 1 raz.
Punished is not the man himself, but the evil that resides in him.
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

Do tego nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Nie?
Swoją drogą - jeśli masz Xboxa 1 i chciałbyś go przypadkiem sprzedać
Mam 360.
(w końcu to tylko wujowa konsola, nie ;P ?)
Gram na nim w bijatyki i... i bijatyki TPP.
Ale ok weźmy twoją teorię - czyli wypada, że Fallout Tactics może possać tamtym grą bo mają wyższą średnią i twoje zdanie o tym, że jest lepszą/równa/inną grą jest kupke warte?
Jaką moją teorie? Skróce rozmowe:
Ty: Zero dobrych tRPG na PC'ty
Ja: A F:T i inne?
Ty: On nie ta liga co np. Niebieski Smok
Ja: Dziwne, bo ma wyższe oceny (pomijąc fakt, że wiele z gier o których pisałeś było na DS'a)
Ty: Coś o mojej teorii
WTF?
Ktoś pisał, że popularność jest wyznacznikiem jakości gry. Czyli jak rozumiem Planescape : Torment albo seria Thief to kiepskie gry? Tak jak i The Longest Journey i Max Payne (zwłaszcza dwójka)? I Grim Fandango? Albo System Shocki i Deus Ex?
Max Payna 2 nie był zbyt wybitny, ale twoje pojęcie na temat popularności gier jest... wybitne. Bo oczywiście znajdzie się jakiś gracz nie grający w Max Payna, albo Deus Ex'a...
Argumenty się skończyły po tym Fallout Tactics
Bo nie było kontrargumetnów? Sorry, ale to tak jakbym rzucił tekstem, że na konsole nie ma ŻADNEGO dobrego FPS'a, a potem szedł w zaparte, że nie ma i nic mnie do tego nie przekona bo ja wiem swoje.
A koledze zadałem proste pytanie, bowiem wszelkie próby dyskusji na poziomie z Wami kończą się albo: a) obracaniem kota ogonem, b) pita jest gópi i nie da się z nim dyskutować. Aha, fajnie, ok, ok, elo. Możesz teraz spróbować taktyki typu: poszukaj przyjaciół (mam), kobiety (mam), nie jesteś recenzentem żeby nas pouczać (jestem), twój pies jest głupi (jest). Ja czekam na sensowne kontargumenty, lub też przyznanie mi racji
Ty jak widać wybrałeś już wariant B, tylko za Pita wsadziłeś "inni".

Hm... przeskanuję tekst i zobaczę kto pierwszy w jakikolwiek sposób obraził kogokolwiek... Pita... to niemożliwe! WYGRAŁEŚ!
A przykład Mortyra dałeś genialny
Co ci sie w nim nie podoba?
Musisz wymyślać takie rzeczy, zamiast przypomnieć sobie choć jedną grę, którą uważasz za lepszą od GTA mimo, że ma gorszą średnią?
Znam, ale to jest już kwestia gustu. Jeśli mamy w dupie wszelkich recenzentów, wszelkie oceny itd. to pozostają nam już tylko własne gusta i w tym momencie możemy zakończyć dyskusje, bo żadnego konsolowca nie przekonam, że Heroes III to najlepsza gra jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne.
No pewnie, popularne gry, w które prawie nikt nie grał i które pamiętają tylko fani ;P
Jasne, nie zwracajmy uwagi na to, że tych fanów są miliony.
Kyou_Kenshi
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 18 września 2006, 18:24
Lokalizacja: Faerun

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Kyou_Kenshi »

Bo oczywiście znajdzie się jakiś gracz nie grający w Max Payna, albo Deus Ex'a...
No shit, sherlock. Problem w tym, że one sprzedały się źle. Bardzo źle. Deus dużo lepiej od Tormenta, ale wciąż nie tak dobrze jak powinien. Innymi słowy te gry nie są popularne jak przyrównać je do wspomnianych WC3 czy WoW. Co wedle tego:
Jedyną sensownym wskaźnikiem jakości gry jest jej popularność... sorry ale taka jest prawda.
wskazuje że są to gry, którymi nie ma co sobie zawracać głowy, czyż nie?

Whatever zresztą, nie zmienia to faktu, że wasze ograniczanie się do "jednej platformy bo to i tamto" i sianie bullshitu ze względu na jakieś fanbojowe przekonania po prostu ssą ;P .
Punished is not the man himself, but the evil that resides in him.
Sir_herrbatka
Mat
Mat
Posty: 518
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 12:51

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sir_herrbatka »

Popularność to nie to samo co wskaźniki sprzedaży :P
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

No shit, sherlock. Problem w tym, że one sprzedały się źle. Bardzo źle. Deus dużo lepiej od Tormenta, ale wciąż nie tak dobrze jak powinien. Innymi słowy te gry nie są popularne jak przyrównać je do wspomnianych WC3 czy WoW.
No to posłuchaj co Sherlock odkrył tym razem - Istnieje coś takiego jak piractwo :shock:
Whatever zresztą, nie zmienia to faktu, że wasze ograniczanie się do "jednej platformy bo to i tamto" i sianie bullshitu po prostu ssie ;P
Gram na dwóch platformach :roll:
ODPOWIEDZ