Komputery czy konsole? - gry

cRPG Corner
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Sirion »

Tevery Best pisze:Ja powinienem otrzymać dofinansowanie, pozwalające mi na zakup nowego GeForce'a do piecyka. A potem będę mógł cośkolwiek wydanego po 2007 na nim odpalić :P.
To już lepiej (ale i drożej :? ) dwa zakupić i podpiąć ;)

I wierz mi, że ten lapek ratuje mnie bardziej - ja wreszcie będę mógł odpalić coś normalnego powyżej roku 2005 (nie licząc Football Managera) :?
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
stukley
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 25 grudnia 2008, 17:23
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: stukley »

Ja jestem wierny PC-tom choć ostatni upradgowałem sprzęt nadal problemy są :(
Kocham PC od zawsze i mam nadzieję że tak zostanie !!!!!!!!!!
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Kloner »

Cóż, a może jakieś argumenty? Opisz swój sprzęt, powiedz dlaczego jest Twoim zdaniem lepszy od konsoli itp.
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Dream
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 21 grudnia 2008, 15:00
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Dream »

Cóż, jest to temat dość trudny, bo od kiedy pamiętam gram na PC, i jestem z nim związany... rzekłbyś emocjonalnie. Natomiast postęp idzie w górę, i obawiam się że za parę lat konsole przegonią pecety, i czy będę chciał, czy nie, będę musiał się na nie przerzucić.
Ale póki choć jeden człowiek na świecie będzie miał PC, to i ja będę go mieć.
A tak szczerze, to nie oszukujmy się. pecetki rządzą.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Solarius Scorch »

Dla zamęcenia podam nowy argument przeciw konsolom: TV. Aby grać na konsoli, trzeba mieć TV. Tutaj (w Pyrlandii) przyjemność ta kosztuje 160 euro rocznie abonamentu RTV. W tym roku postanowiliśmy: dziękujemy, postoimy. Nie mamy telewizora i nie ma do czego podpiąć slima... ale PC-ty mamy dwa, działające. :)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

kup przejsciowke do monitora ....
Har Har Har
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Solarius Scorch »

Pita pisze:kup przejsciowke do monitora ....
Wiem, wiem. Może kiedyś. :)
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Aras »

Dla zamęcenia podam nowy argument przeciw Pecetom: czekasz 7 miesięcy na GTA4, kupujesz, instalujesz, brniesz przez procedury i... nie działa. Instalujesz od nowa i.... nie działa. Masz Peceta o parametrach dwa razy lepszych od Xboxa 360 i... nadal nie działa. Wchodzisz na Youtube, patrzysz... a tam Hitlerowi tez nie działa.


łiiiiii!!!!!!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Solarius Scorch »

Uff, jak dobrze że gram tylko w strategie... :P
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Tevery Best »

@Aras: na moje to to jest argument przede wszystkim przeciw przeklętym trójpalczastym leniwcom, którzy wydają grę tylko po to, żeby udowodnić potem akcjonariuszom, że się nie opłaca (choć niezgodnie z prawdą), i nie musieć robić konwersji, bo to za dużo zachodu. Panom z Rockstar mogłem przebaczyć wiele, bo GTA to seria dość wyjątkowa, szczególnie ostatnie części. Ale to, co się dzieje na niektórych kompach z czwórką, to przechodzi ludzkie pojęcie. Celowo piszę, że na niektórych, bo mam relacje ludzi, którzy na całkiem przeciętnym sprzęcie odpalają i działa dobrze. Dziwna sprawa w sumie. BTW: filmik z Adolfem genialny jest.
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

Dla zamęcenia podam argumenty przeciwko konsolom: po kilku godzinach pracy na komputerze stać mnie na nową grę, a nawet konsolę.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: kaziu »

Arch pisze:Dla zamęcenia podam argumenty przeciwko konsolom: po kilku godzinach pracy na komputerze stać mnie na nową grę, a nawet konsolę.
C++ to nie gra a my tu gadamy tylko o grach i ich "lepsiejniości" na konsolach/pc.


ps: ile ty masz za godzine ? Bo powiedzmy szczerze 670(x360)/1200?(ps3)/1000(wii)/415(ps2)zł dziennie to przesada ;o no chyba że ci chodziło o ps1 czy cuś ;]
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Arch »

C++ to nie gra a my tu gadamy tylko o grach i ich "lepsiejniości" na konsolach/pc.
AutoCad nie C++.

Mówicie o grach. Komputer jest maszynką do robienia pieniędzy na gry (and other stuff), więc to się chyba liczy? Cena gier ma znaczenie.

Pieniądze dostaję od projektu i kilka razy zdarzyło mi się zarobić siedem stów w 7 godzin. Po przeliczeniu.
Kenshin-san
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 19:10
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Kenshin-san »

http://www.gamespot.com/features/620255 ... slot;img;2 - najlepsza grafika na PC?
Ale skoro już odpowiadam, to zauważ - większość klasycznych RPGów, uznawanych dziś za kultowe jest mniej lub bardziej liniowa.
Co? Że Planscape Toment, Fallout, BG, Morrowind, Gothic i KOTOR to liniowe gry?
"Jeżeli gry takie jak seria BG, morrowind, czy przede wszystkim Gothic oraz KOTOR są uznawane za najlepsze na PC to tylko świadczy o tym, jaki ten rynek jest... żałosny."
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Pita »

Jeżeli gry takie jak seria BG, morrowind, czy przede wszystkim Gothic oraz KOTOR są uznawane za najlepsze na PC to tylko świadczy o tym, jaki ten rynek jest... żałosny. Swoją drogą Gothica nie lubia na zachodzie, to jakiś polsko-niemiecki fenomen ta grę stawiać w jednym rzędzie z (nielubianym przeze mnie ale jako tako docenianym) Tesem.
Har Har Har
Kenshin-san
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 19:10
Numer GG: 0

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Kenshin-san »

Masz rację Pokemony, Finale i Legend of Zelda biją Baldurs Gate'a i Fallouta bez problemu. :roll:

Edit:
Jeżeli gry takie jak seria BG, morrowind, czy przede wszystkim Gothic oraz KOTOR są uznawane za najlepsze na PC to tylko świadczy o tym, jaki ten rynek jest... żałosny.
Nie było "najlepsze", a kultowe. To robi różnicę, bo Mario jest uznawany za kultową platformówkę, a za najlepszą raczej nie.
Odwracasz uwagę od konsol i mojego "zapytania" atakiem na PC. Ja się spytałem czy te gry są liniowe i dałem link do testu z którego wynikało iż na PC jest najlepsza grafika, a ty... toż to pod offtop podchodzi.
"Jeżeli gry takie jak seria BG, morrowind, czy przede wszystkim Gothic oraz KOTOR są uznawane za najlepsze na PC to tylko świadczy o tym, jaki ten rynek jest... żałosny."
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Komputery czy konsole? - gry

Post autor: Craw »

Pita pisze:Jeżeli gry takie jak seria BG, morrowind, czy przede wszystkim Gothic oraz KOTOR są uznawane za najlepsze na PC to tylko świadczy o tym, jaki ten rynek jest... żałosny. Swoją drogą Gothica nie lubia na zachodzie, to jakiś polsko-niemiecki fenomen ta grę stawiać w jednym rzędzie z (nielubianym przeze mnie ale jako tako docenianym) Tesem.
Pita, Ty mi tu na Baldurki nie najeżdżaj :P A TES zaiste jest słaby, ale to przez to, że twórcy dali graczom zbyt dużo pozorowanej wolności.

Na temat liniowości się nie wypowiadam, bo ostatnio dochodzę do wniosku, że praktycznie każdy cRPG jest liniowy. Fallout 1 i 2 nie były, ale potem to już poleciało. Niby jest wybór questów, niby fanie, ale tak naprawdę idzie się jedną, z góry wyznaczoną ścieżką i wychodzi tylko nieco bardziej skomplikowane Diablo.


A kłótnie co jest lepsze - RPG z kompa czy z konsoli są absolutnie bez sensu, bo to są zupełnie inne typy gier i łączy je jedynie zdobywanie doświadczenia i rozwinięta fabuła. To tak, jakby porównywać Hummera z jakimś Ferrari - dwa wspaniałe auta, ale nikt o zdrowych zmysłach by ich nie zestawiał.
ODPOWIEDZ