...my jesteśmy bohatery - JA, TY I BOO!...

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Jan Jansen ;) ten to miał gadane
I oczywiście (nie pamiętam jak sie to pisze) General Barnacky(?) z fallout'a- Za część świetnych haseł
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

Burp pardon prawda odbiło mi sie rzepą
Zrobie to zmyślnie i dokładnie choć nie koniecnie sibko ;D
Mnie rozbrajało powiedzenie Zbója a mianowicie
Za miedziaka moge połamać komuś rence :D
Obrazek
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Zamroczony mrrrok pisze: Za miedziaka moge połamać komuś rence :D
A to nie było w Tormencie?... zreszta nie jestem pewien
Jeszcze MORTE był genialny

Morte do Anny:
"O rany, ale gorąca dzierlatka! Spragniona uwagi? Jak jesteś zazdrosna, to do ciebie też mogę się poślinić..." BEZCENNE
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Stroskane Winogrono pisze:;)Ktos wspomnial ze BG narzuca znajomosci, ale przeciez nic nie stoi na przeszkodzie by Imoen czy tez elfiej dwojki (np.) sie pozbyc...
Ja wspominałam. Nie w tym rzecz, że trzeba z kimś się bratać. Tylko w tym, że niezależnie z kim się "przyjaźnisz", choćby to była drużyna złożona z samych łotrów, a wspomniane postacie zginęły choćby i z Twej własnej ręki, w bg2 i tak wmusza Ci się sypmatie drużynowe, mówiąc jak to podróżowałaś z wiernymi dobrymi druhami Jaheirą, Minscem, Khalidem i Imoen przez Krainy :P A te dwa to były mieszańce tylko tak poza tym.
Ja Jansena samego w sobie nie trawię, ale uwielbiam go w zestawieniu z Valygarem na przykład. Są takie postacie właśnie, co zyskują przy odpowiedniej drużynie. Ten paladyn też.
Koval
Marynarz
Marynarz
Posty: 310
Rejestracja: wtorek, 1 maja 2007, 23:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Koval »

Prawdę mówiąc, to BG2 odkąd przeszedłem pierwsze dwa razy, to od tamtej pory zawsze konstruowałem drużyny bez Minsca, Imoen czy Jaheiry. Gra nie promowała gry "tymi złymi", ale jaki był ubaw.
Polecam też grę samemu, tzn. tylko jedną postacią. To jest jeszcze lepsze. np. uciekanie magiem przed dwójką bandytów z kijami (bo nie mamy kasy na licencję na czarowanie) :D
"Ogrom szaleństwa jest najlepszym zmysłem."
RagudMezegis
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 01:59

Post autor: RagudMezegis »

Dwie ulubione postaci NPC to zdecydowanie Morte z PT i Linu z NWN. Bija wszystkie inne na glowe i klada na lopatki. Morte to odjechana gadajaca czacha a Linu jest po prostu slodziutka. Jak takiej nie wziac pod skrzydla?
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Morte owszem... a NW nigdy nie grałem (aż wstyd sie przyznać) mimo iz zaliczyłem wcześniej takie tytułu jak BD1 i 2, Fallout @ i tactics, Torment, Sacred, Dungeon siege, Morrowind, Gothic I i II oraz masa mniej znanych... Dziwne...

PS. Morte to NPC? (mi sie zawsze wydawało "Neutrala postać... coś tam cos tam". Ale mogę się mylić
RagudMezegis
Szczur Lądowy
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 01:59

Post autor: RagudMezegis »

Skoro juz o tym mowisz to zaczelo mnie to tez zastanawiac... Czy Morte to NPC? Nigdy sie nad tym do tej pory nie zastanawialem... PRrzyjmowalem to jako rzecz oczywista. Ale teraz...
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

No nie wydaje mi się... jeżeli skrót oznacza postać neutralną, to NPC to nie jest... ale jak mówiłem nie jestem pewny skrótu

Aaaa... i Bezimienny z Gothica za genialne hasło (To z przodu to twoja dupa czy głowa)
Mr.Zeth
Bosman
Bosman
Posty: 2312
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:15
Numer GG: 2248735
Lokalizacja: z Wrocławskiej Otchłani
Kontakt:

Post autor: Mr.Zeth »

Bezimienny z Gothica rzucał fajne teksty w ostatnich chwilach przygody w G1. Do tych orkowych mumii... "Taaa, wszyscy uciekać, dzieci, kobiety i gnijące mumie przodem". No i jeszcze "Smok gadał coś o zniszczeniu świata, globalej dominacji, bla bla bla, nic nowego". W 2ce się jeszcze zdarzały, ale w 3ce juz takich tekstów nie ma :(
UWAGA -ZŁOŚLIWY MG!

Mr.Z pisze posta
Obrazek

Miałeś to w upie? Nie miej tego w d*pie!
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Alucard 666 pisze:jeżeli skrót oznacza postać neutralną, to NPC to nie jest...
Npc to chyba raczej od non-player character... i wszystkie postacie oprócz Bezimiennego nimi będą. Tylko w takich grach jak kotor nie wiem czy dałoby się nazwać postacie (kontrolowane, jak Mira) npcami.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Nazwanie miry nie jest problemem ponieważ kontrolujesz ją tylko przez chwilę. PC to jest ta postać, która jest tobą w świecie gry a NPC to wsie inne, w tym towarzysza.

A co do postaci z Planescape to Morte, owszem. Ale to chyba jedyna gra, w której naprawdę lubiłem całą moją drużynę... Anna, Nisława, Ignus - to wszystko wspaniałe i ciekawe postaci. O! Już wiem, nie lubie Dak'kona, ale to wyjatek.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Post autor: Jelcyn »

Również Da`kon nie przypadł mi do gustu. Jakiś taki niemrawy był. Za to Anna strasznie mi się podobała, złaszcza kiedy wywiązał się romans pomiędzy nią, a Bezimiennym.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

Kurcze GII mam po angiełsku dlatego mało tam smiesznych powiedzonek
Obrazek
Obrazek
Mr.Zeth
Bosman
Bosman
Posty: 2312
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:15
Numer GG: 2248735
Lokalizacja: z Wrocławskiej Otchłani
Kontakt:

Post autor: Mr.Zeth »

I tak najlepsze były w 1ce... spraw sobie polonizację, bo bądź co bądź też są fajne texty (np. pogadaj w zamku oblężonym przez orków z gościem pilnujacym więzienia...) więc zalecam, zalecam :)
UWAGA -ZŁOŚLIWY MG!

Mr.Z pisze posta
Obrazek

Miałeś to w upie? Nie miej tego w d*pie!
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Mr.Z pisze:I tak najlepsze były w 1ce... spraw sobie polonizację, bo bądź co bądź też są fajne texty (np. pogadaj w zamku oblężonym przez orków z gościem pilnujacym więzienia...) więc zalecam, zalecam :)
Najlepsza gadka była z gościem, którego trzeba było wyzwać na pojedynek, w tym sławetny tekst w owcami i jeszcze bardziej rozbrajająca odpowiedź :) Z dwójki natomiast ogólnie fajne rozmowy były z Saturasem (w dodatku) i z Pyrokarem. Mało który bohater może sobie pozwolić gadać tak kpiącym tonem z, bądź co bądź, arcymagiem :P Ale wracając do tematu, to w Gothicu jest dużo fajnych postaci. A nawet, jeśli nie są specjalnie wyróżniające się, to jednak się je pamięta. Ja na przykład z takiego Morrowinda to nie pamiętam prawie żadnego NPC-a. A z Baldursa czy Gothica już dużo więcej, chociaż w BG grywałem dość mało. I jeszcze dodam jedną ze swoich ulubionych postaci, chociaż to nie jest gra RPG - to wujek Pej'h z Beyond Good And Evil. W końcu nieczęsto przyjacielem głównej bohaterki jest rozumna świnia w rakietowych butach :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

szukałem w necie spolszczenia ale wszystko do III :P
Przypomniałem sobie cos"Innos grant me your aid and...all that,well thats will be lastone" -ostatnia kapliczka do zpujurifingowania :)
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ