...my jesteśmy bohatery - JA, TY I BOO!...

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Darkelfft
Marynarz
Marynarz
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2004, 19:46
Lokalizacja: z miejsca, gdzie mnie nogi zaniosły ( ostatnio trakt między Mantarem a Skulldust)
Kontakt:

Post autor: Darkelfft »

Baldurs Gate 2:
Wg. mnie nie do pobicia jest spec od rzepy i super błyskawicznego cośtam :) . Lubię, gdy podczas zamętu w walce słychać głos w głośnikach:
" Co, rzepa ci nie smakuje!?", wyżej wspomniane "Oops, odbiło mi się rzepą" itp. Niezły też jest Minsc i Mega Super Kosmiczny Chomik Boo ( chyba przekręciłem nazwę), jego najciekawszym okrzykiem jest:
" Skopać tyłki w dobrej sprawie!!!" :twisted:
Fallout 2:
Chyba najlepszy był Sulik ze swoim sledgehammerem :D.
Gorasul:
Roszondoras rządzi. :wink:
Pałętam się tam i tu, zabijając rzezimieszków, cwaniaków, złodziei, oczyszczam arenę, pałętam się po lesie w nocy, bo jestem niezniszczalny Skrytobójca 10 poziomu :D...
Otchłań
Terion
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: środa, 24 listopada 2004, 11:55
Lokalizacja: Menzoberranzan
Kontakt:

Post autor: Terion »

A ja uwielbiam gadający miecz, zawsze ktoś miał go w drużynie, był dla mnie jak dodatkowy kompan :twisted: , a szczegulnie uwielbiałem jego porady typu co mam zrobić -zabić, zabić ich wszystkich BuHaHaHaHaHaHaHaHaaa , ale lubiłem też wszystkich, no może poza druidem zmienokształtnym i Edwina (raz miałem go w dróżnie to dorwał się do czaru przemiany płci, wtedy był ok :twisted: )
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Najlepsze byly pogadanki Jana od Rzepy z innymi postaciami. Tja ten kolo potrafil czlowieka rozgrzac. Ale jak mozna pominac Tiaxa?? NIkt nie stoi tam gdzie stoi Tiax chyba, ze Tiax na niego nadepnie
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Moi NPC:
1: Cassidy (Fallout2)- Czy trzeba go komuś przedstawiać ?? Normalnie najbardziej wyszczekany towarzysz mej dróżyny jego teksty są boskie: Dorwe cię potne zwłoki spale nasram na nie i zakopie, Tata dał mi imie z postaci z przedwojennego filmu ponoć to teżbył kawał sukinsyna, Przebiłeś piep"kaszle"szone płuco, Wiem wiem masz mine typu to ja tu żądze.

2: Jolle Bingo (KOTOR)- Hehe staruszek z SW: hehe jego teksty typu: Może będziesz miał szczęście i zaśsie cię do silników Darth Malaka :)

3: Magnus (Arcanum)- Hahaha teksty krasnali zawsze są powalające :D

4: Elf/Licz z odciętej Dłoni (Icewind Dale)- LAliśmy się z kumplami z jego tekstu: Wibrolandium kręci się wiruje. Heh zachowywał się jak nalany :D
Niziolica
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 25 grudnia 2004, 20:46
Lokalizacja: Rzeszów (Thaash'aylien)

Post autor: Niziolica »

NPC? Wspaniałe postaci... Niektóre z nich zdolne były naprawdę spędzić sen z powiek, w niektórych można się było zakochać, niektóre nienawidzieć... Zdarzały się takie, które znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości w moim życiu.

Zawsze uwielbiałam Haer'dalisa za niesamowitą elokwencję i z miłości do bardów... Poza tym, jeśli chodzi o Baldura, to słynne trio- Jaheira (Podobna trochę do Lidki z Robinsona, uwielbiam ją za głos i mądrość), Viconia (Franca, głos z "Rodziny zastępczej" i minimalna ilość HP nie pokonały mojej fascynacji mrocznymi elfami) oraz Aerie (Także genialna seyiu, ciekawa koncepcja postaci i ogólnie rzecz biorąc wrażenie nierealnej cukierkowatości robi z kłótni z jej udziałem prawdziwego Jersey Cowa). Jan i Edwin, postacie chwalone za wspaniałe teksty, nie znalazły miejsca w moim sercu.

Jednak za najgenialniejszą postać w historii RPGów jest, moim zdaniem, Anna z Tormenta. Uwielbiam ją zwłaszcza za wątek romansowy, gdzie zadziorna dziewczyna, huliganka, filuterna nastolatka, słodka kokietka i dojrzała kobieta zdają się kotłować w jednym wirtualnym ciele i robią nieboskie zamieszanie. To jedna z najrealniejszych wirtualnych postaci, z jakimi miałam do czynienia. No bo ile z tych uczuć i cech, które znajdziemy w Annie, możemy wskazać w swoim otoczeniu? Sami sprawdźcie.
Koniec z tym!
CRD
Pomywacz
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 00:19
Lokalizacja: Oś Zła Jaworzno
Kontakt:

Post autor: CRD »

Heh, miód na moje serce, istnieje na świecie osoba, która także potrafi docenić Annah z P:T :) Powiedzmy to szczerze - jeśli wziąć Annę, wyciągnąć z gry, przebrać nieco, ukryć ogon i postawić na ulicy w Anglii (bo tak się składa, że głównym językiem wszelakich uniwersów jest angielski :P ) to mogłaby sobie spokojnie - czy raczej niespokojnie - żyć jak każdy inny. Spróbować tego samego z niemal jakąkolwiek postacią z innego RPG to strata czasu.
Coś w tym musi być, bo jak Tormenta z wypiekami na twarzy kończyłem 4 razy, rozwiązując w ostatnim podejściu 113 z 117 questów, a wahając się charakterami od praworządnego dobrego wojownika (broń Devy to jest to :wink: ) a chaotycznego złego maga ANI RAZU Fall-from-Grace nie znalazła mojego uznania... Taki psikus.

Aha, pamiętajcie, że konkurs na otwarcie dziennika Nie-Sławy wiecznie żywy :wink:
Clashes of thoughts, of desires and hope lift you up, straight up to the top of the world!
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Jan Jansen - wiadomo za co, jak tylko walka się zaczynała to głosik wojowniczego bobasa: "Cio, ziepa ci się nie podoba?!?!":D
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

minsc i boo to chyba najfajniejsze postaci z bg2.
z tormenta to niedoceniacie ignusa. facet mial fajne teksty np. "podpalic?". facet mial swietnie dobrany glos.
dla tych ktorzy graja w tormenta:
jak jestes magiem to koniecznie wez ignus do druzyny. porozmawiaj z nim i powiedz ze chcesz rozmawiac o ogniu i plomieniach, potem powiedz zeby nauczyl cie czarow. stracisz pare hp-kow na stale ale mozna kilka razy tak z nim gadac i sie nauczyc swietnych czarow.
Mistrzu

Minsc i boo

Post autor: Mistrzu »

Minsc ma fajne teksty jak:
Nie marudzic bo przykopie.
Jest silny i dlatego zawsze go biore.Jeszcze jak sie nabije nim lvl to zeznik i tyle.Zabije kadzego potwora jezeli bezie sie nalezycie nim grac.
KraveN
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 5 lipca 2005, 12:45
Kontakt:

Post autor: KraveN »

Heh, aż na sercu ciepło się robi. Ech te teksty Jana. Ale zapomnieliście o pewnym fajnym tekscie Minsca (& Boo):
Zróbmy coś, bo Boo pogryzie nas w cieżko dostępnych miejscach!

i jeszcze

Zło, poznaj miecz, Mieczu poznaj Zło

oraz

Żyj od miecza, żyj długo i szczęśliwie.

I na dokładke z KotOR-a 2 ( na marginesie Jolee też jest niezły z tą swoją historyjką):Co cię łaczy z Handmeiden (Ręcznądziewicą :? ) ??
- Prędzej bym się przebił mieczem, po tym jak bym przebił ją.

Uznajcie miecz za metafore. : :lol:
Niech nam żyje Jasio kiep, ten typ co wymyślił Piwo, Piwo, Piwo !

Amrug- s 8 z 8 m 4 Hp: 100/100 U: Latanie, Targowanie się E: miecz krótki, 2x łuk krótki, 2x pszeszywanica D 250 L 0 Pn 5
KA2o
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 15:20
Lokalizacja: Z małej dziury w czasoprzestrzeni.

Post autor: KA2o »

NR 1 To pyskate diabelstwo z Planescape. ( Ale nie za jakieś konkretne powiedzonko tylko za dialogi z nią prowadzone, chyba też się liczy, nie?).
Nr 1 ( Egzekwo) mimir z Planescape.
Nr 2 Chomik Minsca. ( Chociaż nic nie powiedział, jestem pewien, że jak by jednak coś powiedział, to by powiedział coś powalajacego, albo chociaz powiedział by coś co bym zapamiętał :D :wink: ).
I ostatni choć nie najgorszy Nr 3 czyli właściciel chomika.
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Masz dwa numery 1? : P Chyba bardzo lubisz te postaci :D Mogłeś dać jeszcze jedno ex aequo :wink:
A Mimir to nordycki bóg madrości :P

W DS2 można mieć ponoć wilka w ekwipunku (bądź inne zwierze)i go karmić czy cuś takiego, więc taki Minscowy styl 8)
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Raczej The Sims 8: Wilkolaki ^^

Hmm, ja ogolnie za minsciem srednio przepadam. Wkurza mnie ten koles i tyle. Za to lubie wredne odzywki Edwina :)

Jesli chodzi o inne postacie z gier, to bardzo lubie Squalla z FF8. Za co pytacie? Za chamstwo :)
timon
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: niedziela, 5 września 2004, 11:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: timon »

Ja tam za Minskiem szczególnie nie przepadam... może dlatego, ze w BG II grałem raczej drużyną po ciemnej stronie mocy, e.... znaczy ZŁĄ :)
ulubiona postać to zdecydowanie Viconia (za klimat i romas :P)
dalej Edwin (przydatnośc i motyw ze zmaina płci :)) i Jan (za teksty)
a z postaci prawdziwie nezależnych to zdecydowanie Drizzt (jak można ho było pominąć ??) i Noober
Pozdrawiam
Timon
---------
Kosci zostały rzucone, jak głosi stare powiedzonko nekromantów
Buncur
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 18 czerwca 2005, 16:51
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Buncur »

nienawidze noobera. zawsze go zabijałem. zawsze.
tru dis fild of distrakszyn ju did not dezert mi maj brader in arms
Greg O'Hr
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2005, 10:39
Lokalizacja: kolwiek
Kontakt:

Post autor: Greg O'Hr »

a moim ulubionym jest ...bodajze Thor sie nazywal...ten z Fallouta2, pilnujacy krow...chcecie wiedziec dlaczego, skoro porozumiewal sie jedynie (no, prawie) samogloskami? to zagrajcie postacia o minimalnej inteligencji! naprawde polecam-tylko po to zeby sie z nim spotkac...
take a look to the sky just before You die, it's the last time he will
Seth
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1448
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2005, 18:42
Lokalizacja: dolina muminków

Post autor: Seth »

A moim ulubionym BN jest Morte z Tormenta... koleś wymiata swoimi tekstami(Ojciec elfów! Masz taką twarz że pokochac cię mógłby tylko młot kowalski... i pokochał itp.) No i jest najluźniejszą postacią z cRPG jaką do tej pory miałem w drużynie, a jak mu się zafunduje wizytę u prostytutki... Nagrodę dla Najlepszej Postaci BN Mojego Kompa otrzymuje... MORTE! ZA PLANESCAPE: TORMENT ORAZ CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI!!!
Seth
Mu! :P (ja przynajmniej działam pod przykrywką)
http://www.pajacyk.pl/- wstawic do zakładek i klikać raz dziennie! NATYCHMIAST!
ODPOWIEDZ