Gry z serii The Elder Scroll's

cRPG Corner

Czy grałeś w grę z serii TES?

Tak
92
85%
Nie
16
15%
 
Liczba głosów: 108
Geralt Riv
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 14:33
Lokalizacja: Kaen Morhen/ Rivia

Post autor: Geralt Riv »

A o Oblivionie coś cicho. Super grafa, fabuła, no drobne błędy, niezauważalne właściwie:) Jak zacząłem grać na moim procku 1.5 GH i karcie Radeon X800 GTO to się cięło, ale jakoś sobie z tym dałem radę, ;]
Kto wyzywa Obliviona na pojedynek "najlepsi z najlepszych"? Moim zdaniem The Witcher, Wiedźmin. Już niedługo kolejna wspaniała, moim zdaniem gra. (nie kierujcie się moim nickiem:)) TESIII i IV są jedyne w swoim rodzaju. Pozdrawiam
Tej nocy nie zobaczysz gwiazd, bo łuna nad Cintrą.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Geralt Riv pisze:A
Kto wyzywa Obliviona na pojedynek "najlepsi z najlepszych"? Moim zdaniem The Witcher, Wiedźmin. Już niedługo kolejna wspaniała, moim zdaniem gra. (nie kierujcie się moim nickiem:))
Owszem Wiedźmin wymiata... Gra podobno ma być nieziemsko dynamiczna, czyli cały Geralt z Rivii :D:D

A co do pojedynku to oczywiście Gothic 3 (Tak. Wieczny konflikt rodzinny. Gothic czy TES. Ja póki co wybieram Gothica w każdej postaci ;) )
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

zapuscilem obliviona na jakies 5 minut, stwierdzilem,z e grafa nie jest tak fajna, jak ludzie mowili, a perspektywa kolejnego zaczynania w wiezieniu sprawila, ze nie kontynuowalem gry.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:zapuscilem obliviona na jakies 5 minut, stwierdzilem,z e grafa nie jest tak fajna, jak ludzie mowili, a perspektywa kolejnego zaczynania w wiezieniu sprawila, ze nie kontynuowalem gry.
Ech, szkoda slow. Jak mozna ocenic gre w 5min? Zwlaszcza TAKA gre. Toz poczatkowy dialog z imperatorem trwa dluzej. Ja ostatnio zajzalem w sejwy i w ostatnim jest jakies 200h rozgrywki, a musze nadmienic ze w ciagu tych 2stu h nie nudzilem sie ani przez chwile. No nic, Twoja strata.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Szelmon pisze:Jak mozna ocenic gre w 5min?
No, ale zauwaz, ze ja jej nie ocenilem ;)
No nic, Twoja strata.
Zobaczymy kiedys.. moze uda mi sie jednak przejsc morrowinda, daggerfalla i arene, to wtedy bym ruszyl obliviona, ale tak to poki co szukam czegos ciekawszego ;).
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:
Szelmon pisze:Jak mozna ocenic gre w 5min?
No, ale zauwaz, ze ja jej nie ocenilem ;)
Twoja ocena: gra nie warta poswiecenia jej wiecej niz 5. minut.
Oceniles. ;)
eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:
No nic, Twoja strata.
Zobaczymy kiedys.. moze uda mi sie jednak przejsc morrowinda, daggerfalla i arene, to wtedy bym ruszyl obliviona, ale tak to poki co szukam czegos ciekawszego ;).
Ja zaczalem od Morrowinda. Areny i Buggerfalla raczej nie posmakuje. Kazda czesc TESa jest niezalezna opowiescia, nie musisz znac wczasniejszych, by w pelni docenic najnowsza. Ale co ja tu bede pierdzielil, i tak to wszystko wiesz. Dla mnie Morrowind i Oblivion to absolutne wyzyny komputerowego RPG i jak slysze ze kogos nudzily, to mi kark sztywnieje ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Twoja ocena: gra nie warta poswiecenia jej wiecej niz 5. minut.
Oceniles.
Nie, wkladasz w moje slowa cos czego nie miaelm na mysli.
Dla mnie Morrowind i Oblivion to absolutne wyzyny komputerowego RPG i jak slysze ze kogos nudzily, to mi kark sztywnieje Wink
Osobiscie, po kilkudziesiecu godzinach gry w morro, uwazam, ze tworcy sobie zbyt trudne do osiagniecia cele wyznaczyli. Jak chcieli stworzyc wirtualny swiat, powinni pozwolic na gre w kilka/dziesiat osob. Jak chcieli stworzyc ciekawa przygode, musieliby stworzyc duzo ciekawsza fabule. Ani jedno, ani drugie im niestety nie wyszlo.[/list]
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:
Twoja ocena: gra nie warta poswiecenia jej wiecej niz 5. minut.
Oceniles.
Nie, wkladasz w moje slowa cos czego nie miaelm na mysli.
Sprecyzuj wiec co miales na mysli. Z Twojego posta wynika, ze gra Ci nie odpowiada, bo ma "nie taka fajna grafe jak mi mowili" i zaczyna sie w wiezieniu. Troche to glupie ni sadzisz?
eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:
Dla mnie Morrowind i Oblivion to absolutne wyzyny komputerowego RPG i jak slysze ze kogos nudzily, to mi kark sztywnieje Wink
Osobiscie, po kilkudziesiecu godzinach gry w morro, uwazam, ze tworcy sobie zbyt trudne do osiagniecia cele wyznaczyli. Jak chcieli stworzyc wirtualny swiat, powinni pozwolic na gre w kilka/dziesiat osob. Jak chcieli stworzyc ciekawa przygode, musieliby stworzyc duzo ciekawsza fabule. Ani jedno, ani drugie im niestety nie wyszlo.[/list]
Cele celami. Ale tak czy inaczej stworzyli najbardziej rozbudowanego cRPGa dla jednego gracza w historii gatunku (Morrowind), i powtorzyli to w Oblivionie. Szkoda ze TYLKO powtorzyli. Jesli chodzi o fabule, to nie ona jest w TESie najwazniejsza.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Szelmon pisze: Jesli chodzi o fabule, to nie ona jest w TESie najwazniejsza.
Nie wiem jak w Oblivionie, ale w Morrowindzie fabuła nie była taka zła. Może bez żadnych ciekawych zwrotów akcji, ale było w niej coś, przez co chciało się odkryć co będzie dalej. Poza tym w Morrku jest też świetny klimat, może przez tą "nietypowość" świata. No bo chyba nikt nie powie, że świat Morrka jest wtórny?
...
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

No pewnie ze nie! Nie pamiętam gry z 5 metrowymi grzybodrzewami i z rezydencjami w skorupie wielkiego kraba :P
Obrazek
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

Co do grzybów to jest to motyw stosowany w innym świetnym RPG o nazwie Mario. Już złożyłem skargę o plagiat i mam nadzieję że wąsaty (nie, nie Stalin) hydraulik dostanie należne mu odszkodowanie :x 8)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
eRyahXa0S/Darth Wojtex
Marynarz
Marynarz
Posty: 262
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2004, 18:44
Lokalizacja: Negative Material Plane, Fortress of Regrets (Bytom)
Kontakt:

Post autor: eRyahXa0S/Darth Wojtex »

Sprecyzuj wiec co miales na mysli.
Ze mi sie nie spodobala i nie zachecila do dalszej gry :).
Nyano
Mat
Mat
Posty: 589
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2006, 11:51
Numer GG: 3030068
Lokalizacja: Z ukrycia i cienia

Post autor: Nyano »

eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:Jak chcieli stworzyc ciekawa przygode, musieliby stworzyc duzo ciekawsza fabule. Ani jedno, ani drugie im niestety nie wyszlo.
Zaiste, fabuła jest do pupci...
Ciekawi mnie tylko jak dobrze ją znasz, bo przejść wątek główny nie jest równoznaczne z poznać fabułę...
eRyahXa0S/Darth Wojtex pisze:po kilkudziesiecu godzinach gry w morro
Oj, biedny ty... Nie musiałeś się zmuszać, by zaczynać jako więzień i to w dodatku w grze o gorszej grafice niż Oblivion. Serio, nie musiałeś...
Zamroczony mrrrok pisze:Nie pamiętam gry z 5 metrowymi grzybodrzewami i z rezydencjami w skorupie wielkiego kraba
Hm... a ja pamiętam. Nazywała się Morrowind bodajże ;p
Nie wspominając już o gigantycznych grzybowieżach mieszkalnych ;)
Bóg na Krzyżu był tylko kolejną religią, która uczyła że miłość i morderstwo są nierozłącznie związane - że w końcu Bóg zawsze pije krew
Lea
Marynarz
Marynarz
Posty: 249
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 20:16
Numer GG: 2956891
Lokalizacja: Celestrin
Kontakt:

Post autor: Lea »

Drzewa mieszkalne to jedna z najładniejszych rzeczy w morrowindzie :) Te zjeżdżalnie i schodki, zakrętasy i wykończenia, drewniane uliczki w portach... Nie lubiłam opuszczać tych miast.

Podobały mi się szczegóły architektoniczne. Pamiętam jak urządzałam sobie (na niskich poziomach) wspinaczki, czasem nawet na ruiny twierdz krasnoludzkich i robiłam sobie na nich zdjęcia :)

Tylko te duże robactwo jakoś mi nie podeszło... ale potwory typu hunger, atronach, ogrillon, czy ta latająca brzydka pani, te były świetne. :shock: A najlepsze ze wszystkiego było odkrywanie jak się łapie dusze ich wszystkich...
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Ciekawostka-Zwiadowca Lesny Elf wybral sie na zwiad i skoczyl z Caldery daleeeko za Balmore... Jak?? Polecam zwoje lotu Ikara :D Morrowind
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Elfin pisze:Ciekawostka-Zwiadowca Lesny Elf wybral sie na zwiad i skoczyl z Caldery daleeeko za Balmore... Jak?? Polecam zwoje lotu Ikara :D Morrowind
Moja ulubiony typ postaci - zarówno rasa jak i profesja :) Ale mam nadzieję, że to było z jakimś amuletem powolnego spadania albo coś, bo inaczej mogłoby sie okazać, że jest to podróż w jedną stronę :) W moim przypadku w chwili roztargnienia zapominałem włączyć wolniejsze spadanie i... wiadomo jak się to skończyło :) I nie polecam używać Lotu Ikara w jaskiniach. Ja tak zrobiłem w jaskiniach Tel Fyr (tam gdzie ci spaczeni). Zakończyło się przeleceniem przez teksturę i utknięciem w przestrzeni wirtualnej, gdzie nie było nic oprócz zielonego koloru otoczenia :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Heimdall
Bosman
Bosman
Posty: 1898
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 20:11
Lokalizacja: Asgard

Post autor: Heimdall »

Ravandil pisze:Zakończyło się przeleceniem przez teksturę i utknięciem w przestrzeni wirtualnej, gdzie nie było nic oprócz zielonego koloru otoczenia.
Gdzieś wyczytałem, że można w ten sposób (używając zwoju Lotu Ikara) przelecieć przez tę barierę w Labiryncie pod Pałacem Viveka (tam gdzie jest kaplica Trójcy) :) .
...
ODPOWIEDZ