Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: BAZYL »

Dobrze napisane recenzje czyta się z prawdziwą przyjemnością, bez względu na to o jakich grach traktują...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Aras »

Pisz Piotrze, pisz :D

ja mam rozmemłane 4 gry na DSa (aha, no własnie - kupiłem DSa ;) ), Advance Wars, Another Code, Assasins Creed i Phoenixa Wrighta :| nie mogę znaleść czasu by którąś wykończyć (łyknąłbym Another Code, tylko doszedłem do zagadki gdzie muszę sam przestawiać puzzelki, a ja tego nigdy nie zrobię -_-''), bo są średnio nadają się na krótkie sesyjki...

Jako nowy posiadacz tej konsolki, przyznam że jestem w niej zakochany, i za żadne PSP bym jej nie wymienił, bawię się jak nigdy!
Obrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: kaziu »

Aras pisze:
Assasins Creed
Przyjemnie się gra? Jest grywalna? Bo oglądałem gdzieś trailera i całkiem całkiem.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

http://www.skizo.org/news,nds,Premierow ... ,3487.html

hmmm kolejny hit na DSa ?

pozniej cos przeedytuje o jakims RPGu na DSa
Har Har Har
vorador
Pomywacz
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 marca 2008, 08:39
Numer GG: 0

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: vorador »

Ja posiadam psp, mam trochę rpgów na tą konsole ale nie tylko. Zapodam kilka tytułów: Final Fantasy Tactics, Disgea Afternoon, Naruto Ultimate Ninja, Dungeon Siege to z rpgów. Bardzo fajne są 2 pierwsze tytuły, które zapodałem. Final Fantasy wciąga jak nie wiem, Disgea skolei to piękna parodia historii o wampirach w dodatku pięknie rysowana i zabawna. Naruto jeszcze nie testowałem :).

Lubię także bijatyki. DB Another Road, Tekken Dark Ressurecion, Mortal Kombat Unhained, Marvel Nemesis-cóż to za wspaniała gra.
Meee
Majtek
Majtek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 22:08
Numer GG: 0

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Meee »

Jeśli chodzi o RPGi na PSP, to natknąłem się ostatnio na taką stronę:
http://www.tlrgames.com/psprpgs/PSPrpgs.html
Brakuje może części opisów, ale i tak warto zobaczyć

Poza tym polecam grę Patapon, która wyszła jakiś tydzień temu.
"You killed your own blind brother?"
"It would be cruel to let him live after what I did to his eyes"
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Szkoda, tylko ze Final Fantasy Tactics na PSP jest gorszy niz 10 letni oryginal naa PSXa a najlepsze RPGi na PSP to wlasnie konwersje z obu maszyn Sony...


Ogolnie PSP jest IMHO srednie, ale bardzo popularne w Polsce.... I ciesze sie ze brac pocketowa sie powieksza :)
Har Har Har
vorador
Pomywacz
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 marca 2008, 08:39
Numer GG: 0

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: vorador »

Mi sie bardzo podoba, teraz załatwiłem sobie Valkyrie profile, Papatona również ciekawe się stuka rytmy, które wprawiają te pamperki w ruch. Ja nie mam warunków na duzą konsole a inaczej w gry na sony nie miałbym okazji pograć tak więc psp jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Uważam, że to kwestia gustu i nie chcę tu rywalizacji co lepsze DS czy PSP dla mnie to kwestia gustu. Jeżeli mówisz, że Tactics lepszy jest z PSX to poszukam go w internecie moze gdzieś to znajde w końcu mogę grać w gry z psx na psp.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Jasne sam uwazam ze dla osob ktore nie maja PS2 i PSXa PSP jest swietnym wyborem....


A FFT tak na PSXa jest lepszy, ale to nie wielkie roznice - ma lepsza muzyke, brak loadinow in-game, nie posiada dodatkowych postaci z PSP ktore lekko wypaczaja fabule, rowniez tlumaczenie jest inne - mniej ugrzecznione, troche engrishowate, ale brudniejsze i dosadniejsze... Brakuje za to dwoch klas oraz przerywnikow filmowyvh z PSP, gra ma swoje wlasne
Har Har Har
vorador
Pomywacz
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 marca 2008, 08:39
Numer GG: 0

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: vorador »

Mi to co jest odpowiada :), ale nie spodziewałem się takiej sporej ilosci rpg na to: Tales of Eternia, Valkryrie Profile, Disgea Afternoon, Final Fantasty Tactics a to tylko niektóre. To dorównuje ilosci na pc a to tylko mała konsolka.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Hmmm przeciez handheldy zawsze mialy mase RPGow, gry na nie schodza lepiej niz gry na PC...A w porownaniu do tego co bylo na Gameboyach to te handheldy (DS, PSP) maja BARDZO malo RPGow...


Acha a ktos do sprzedania za jakas przyzwoita cene Neo Geo Pocket Color? Jesli ma+ jakies ciekawe gry byc moze chetnie wymienilbym sie za DSa...
Har Har Har
vorador
Pomywacz
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 3 marca 2008, 08:39
Numer GG: 0

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: vorador »

Mnie ta ilosc zadowala, zwlaszcza ze nie samymi rpgami zyje grywam rowniez w inne typy gier. Pozatym są takie fajne gierki jak Loco Roco czy też Potopon.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: kaziu »

Chyba trzeba odświerzyć taki ciekawy temat bo się marnuje.

Co do ilości rpgów na konsole; to ta mi ilość starcza(poszli raczej w strone jakości a nie ilości)
Bynajmniej przydałby się jakiś Golden Sun na ds'a lub jakiś kotor na ds'a =insta win z sony :P, minigierki w stylu sztrzelanaia do statków etc + rozbudowana fabuła :O marzenie się niby spełniają :}

A tu małe statystyki; Wyniki sprzedaży na całym świecie w zeszłym miesiącu (dane z NPD):

01. Nintendo Wii - 721,000
02. Nintendo DS - 698,000
03. PlayStation Portable - 297,000
04. Xbox 360 - 262,000
05. PlayStation 3 - 257,000
06. PlayStation 2 - 216,000

(z ndstuff.pl)
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Co prawda Dsowi brakuje czystych jRPGów, czy cRPGów, co prawda stoi średnio z Hack&Slashami oraz tRPGami, ale powiadam Wam, ta konsola to prawdziwy RAJ, RAJ dla fanów dungeon crawlingu/rogulikeów! Takiej ilości i różnorodności ze świecą szukać ! Zresztą walnę kiedyś dłuższy tekst o tym, tu na razie macie krótkie info o jednym z nich ;)
http://peacegrenade.wordpress.com/2008/ ... /#more-193
Har Har Har
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: kaziu »

Pita pisze:Co prawda Dsowi brakuje czystych jRPGów, czy cRPGów, co prawda stoi średnio z Hack&Slashami oraz tRPGami, ale powiadam Wam, ta konsola to prawdziwy RAJ, RAJ dla fanów dungeon crawlingu/rogulikeów! Takiej ilości i różnorodności ze świecą szukać ! Zresztą walnę kiedyś dłuższy tekst o tym, tu na razie macie krótkie info o jednym z nich ;)
http://peacegrenade.wordpress.com/2008/ ... /#more-193
"Balony w lochu po raz drugi"(tytuł zapowiedzi) i tag "hentai" wszystko mówi - must have

Ja z takich typowych hackenslaszów grałem w Dungeon Explorers, całkiem przyjemna gierka, ale i tak nie przebije EBA ;>(jestem fanbojem tej gry )
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Aras »

no nawet ja, wzorowy elobojek, siekałem do wczoraj w shiren the wanderer na DSie :mrgreen: świetny dungeon crawler, swietny bo oryginalny! definitywnie coś do pogrania na każdą okazję.
Obrazek
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: cwany-lis »

kaziu pisze:
Aras pisze:
Assasins Creed
Przyjemnie się gra? Jest grywalna? Bo oglądałem gdzieś trailera i całkiem całkiem.
Jeżeli chodzi o wersję na NDS'a to zło, porażka i gwałt bez mydła [oj, jak boli !] :cry: osobiście nie grałem ale oceny wprasie mówią swoje.

Sam za 4 dni bedę szczęśliwym posiadaczem PSP :P
Obrazek
ODPOWIEDZ