Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Zmienione - dajesz Wielki Mistrzu Zakonu Blachy ;0 a skoro jesteśmy już w temacie - są na forum jacys ludkowie z GBA, NDS lub PSP poza Szelmom i mną?
Har Har Har
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Arxel »

Ja mam GBA. I zbieram na NDS.

BTW. FE rządzi. Wszystkie części:P
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Szelmon »

Dobra. Wymienie tytuly, ktore widzialem i nad ktorych zakupem sie zastanawiam, ale nie wiem czy warto.
Pierwsze co mi sie rzucilo na galy to MoH: Heroes. Mam ostre opory przed kupieniem FPSa na konsolke, boje sie sterowania. Ale jesli warto, to sie zmusze i byc moze przelkne strzalki/analog i te wszystkie guziczki. Dalej Gangs of London czy cos takiego. Co to w ogole jest? Dalej Godfather. Moze byc ciekawe, ale nie wiem czy nie lepiej zainwestowac w GTA. Takze Scarface, ta sama historia co z Godfafather.
Na razie chyba tyle. Nastepnym razem sobie pospisuje tytuly, coby mnie skleroza znowu nie zaskoczyla.
Dajesz Mistrzu Dwoch Galek! ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Jelcyn »

Ja coś niecoś na GBA popykiwałem swego czasu. Nie pamiętam ile czasu spędziłem nad Shining Force, Final Fantasy Tatcics (GENIALNA!), Fire Emblem, Tatcics Ogre:The Knight of Lodis, Lord of the Rings; Two Towers i Third Age, Medabots, Pokemony i nad wieloma innymi tego typu gierami. GB ma swój urok, magię, która przyciąga do tego malutkiego ekranu i sprawia, że nie można się oderwać.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

JA bym się wystrzegał Medal of Honor - ta gra ma zwalone sterowanie, Gangs of London to spin-off the Gateway, niezbyt udany. Scarface niestety przerobili z gry ala GTA na pseudostrategię na kilka godzin. Godfather na PSP jest bardziej rozbudowany niż na PC i PS2. Będę musiał zasięgnąc języka i najlepiej wybrac się do kumpla bo jeżeli Daxter na PSP jest chocby w połowie tak boskim połączeniem gatunków jak Jak 2 z PS2 to należy go wykopac spod Ziemi. A godfathera bierz w zaelznosci od tego czy obrzydly Ci już miasta z GTA3 i GTA Vice City
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Szelmon »

Pfffff... Znowu zobaczylem cos co mi cisnienie na moment podnioslo :) Tom Clancy's Rainbow Six na PSP. Screeny wygladaja ciekawie i zastanawiam sie czy sie nie skusic. Slyszal ktos cos na jej temat? Warto?
(moglbym sobie czytac recki na necie, ale wole przysparzac Pitkowi roboty ;) )

Edit:
Cholera, albo to moze byl Ghost Recon? Nie jestem pewien...
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Unikaj - zero planowania, poobcinane misje, a screeny są "lekko poprawiane". Już lepiej w podobnych klimatach rozejrzec się za Socom.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Szelmon »

O Socom czytalem w CDA, ale jeszcze nigdzie nie widzialem. Dzieki za info, bylem juz bliski kupienia, ale skoro gniot to pierdole.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
dante_tha_don
Marynarz
Marynarz
Posty: 165
Rejestracja: piątek, 28 lipca 2006, 17:27
Lokalizacja: 8540463

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: dante_tha_don »

I Rainbow Six Las Vegas i GRAW2 wyszły na psp i są całkiem niezłe ale Socom lepiej sprawia się na multi jeśłi masz z kim grać. Przed zakupem tego ostatniego bym poczekał bo niedługo wychodzi trzecia cześc.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

:( ma ktoś tanio sprzedać na GBA Return of The King?
Har Har Har
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Kloner »

Ja nie mam i nie wiem, kto mógłby mieć. Proponuję poszukać na giełdach itp.
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Hmmm obecny line-up gier na PSP i DSa masakruje tak, że chwilo mogłyby nie istnieć sprzęty stacjonarne. PSP dostanie masę wybitnych pozycji, o których nie chce mi się pisac bo go nie mam :P zaś DS min nowego Fire Emblem, Golden Sun, Bangai-o, Advance Wars, Civilization, Harvest Moon i Rune Factory. O tym, że właśnie zadebiutowała na niego najnowsza Zelda i ma średnią grubo ponad 90% nawet nie wspominam, ma ktoś mi dać dużo kasy na zakupy?
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Szelmon »

To dla mnie juz Ci sie nie chce pisac szujo jedna??? Nie zapominaj ze jestem szczesliwym posiadaczem PSP i chetnie uslysze conieco z godnego zrodla, na co czekac i na co wywalac lekko zapracowane siano ;P Sama Twoja wzmianka o TES na PSP sprawila, ze popiskiwalem w ekstazie dobrych 15 minut xD Rozpisz sie troche a rzuce dla Ciebie dziewczyne xD
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Szelmus wybacz, że teraz dopiero ale byłem zajęty ;*

otóż po pierwsze na PSP niedawno pojawił się Final Fantasy Tactics - mimo, że nie jest tak dobry jak oryginał na PSXa i tak ową konwersje należy znać. Innego wyjścia nie widzę. Star Wars: Battlefront Renegade Squadron - świetna gra do multi, taki handheldowy Battlefield. Sega Rally Evo - nie tak dobra jak na stacjonarkach, ale nadal gra świetna i mocarna. Oprócz tego nowy Syphon Filter: Logan Shadow, Monster Hunter Freedom 2 - hack & slash na długieeeee godziny, oraz Joan D'Arc - bardzo dobry tRPG od Level - 5. A z ciekawych rzeczy to udało się szarej strefie wymyślić sposób na zbrickowane PSPki, oraz uruchamiać coraz lepiej dużo starszych gier z PC.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Szelmon »

Hmmm, to uruchamianie starszych gier z PC brzmi dla mnie niepokojaco kuszaco... Tyle ze ja teraz nie mam za bardzo czasu na zabawy w takie kombinacje. Poza tym chyba nie ma sensu kombinowac, skoro tyle spasnych gier jest dostepnych "standardowa" droga ;) Dzieki za namiary, bede sie rozgladal za wymienionymi tytulami :) Chociaz przez ostatnie 2 miesiace konsola przegrywala batalie o miejsce w plecaku z ksiazka, i nawet pokryla sie warstewka kurzu lezac na polce. Ten kurz przerazil mnie na tyle, ze postanowilem przywrocic ja do lask na jakis czas, albo conajmniej wprowadzic rownouprawnienie konsolowo-ksiazkowe ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: kaziu »

Jak zawsze te lepsze tematy to ja muszę ożywiać...

Po wielu dniach szukania znalazłem Love hine advance po POLSKU (gra była wydana po jp tylko), teraz mam zamiar wpakować ją na kartridż'a i grać gdzie popadnie ^^
Ten rom działa na 100% cała treść dialogów jest przetłumaczona itp. ^^
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Chciałem tylko napisać, że River City Ransom EX, jak i Double Dragon Advance są genialnymi chodzonymi bitkami na GBA. Zatem krótkie pytanie - czy ktoś chętnie przeczytałby recenzję?
Har Har Har
ODPOWIEDZ