Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

cRPG Corner
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Sam wiesz, że uważam handheldy za przyszlosc elektronicznej rozrywki. Gry na nie wymagają mniejszych budzetow, a z zasady schodzą w większych ilosciach, dlatego tez developerzy moga naprawdę rozwinąc skrzydła. A PSP to sweitna zabawka - przy odrobinie wysilku posiadac Pirates!, Shin Megami Tesnsei, Vagrant Story, Tactics Ogre, Riverie w kieszeni? Must have. Żałuje, że nie jestem w stanie sobie na nią pozwolic, ale bedę kombinował hehe. Choc DS tez jest smakowity...A i stary, dobry GBA robi (zaluje ze niedawno sie go pozbylem, lecz musialem ;/)
Har Har Har
Lisio
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 3 czerwca 2007, 00:00
Numer GG: 0

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Lisio »

Wiesz po co kupować psp? Dla gier które i tak wyszły na wszystkie możliwe konsole? Sorry ale niespecjalnie mi się chce grać w remake'i wszystkiego co się da ; p. Psx-a można kupić na allegro za 150 zł z całym sprzętem , PSP za 670 zł bez osprzętowania. Prosty wybór ; p.

Co do DS-a to dzięki obłudze dodatkowo gba to najlepsza konsolka na rynku. Przynajmniej dla mnie , bo kiedy widze nowe gta,gowa,socomy,getaway i pełno innych durnych serii.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

nie prawda PSP ma duzo ciekawych gier exkluzywnych a ja bym je bral, zeby wlasnie moc pograc chocby w dwa pierwsze Shin Megami Tensei i Pirates gdzie zechcę. Oczywiście DS jak i GBA to konsole na ktorych mucha nie siada - swietne gry, pomyslowe rozwiazania, ale brakuje mi troche ciekawych RPGow na DSa (tylko błagam jako takiego nie podawaj FFIII :P). Jesli bede w stanie pod koniec wakacji kupie DSa lub PSP - mam duzy problem z wyborem.
Har Har Har
Lisio
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 3 czerwca 2007, 00:00
Numer GG: 0

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Lisio »

Akurat motyw pogrania kiedy zechce do mnie nie przemawia ; p. Co do jrpg na ds-a , hm tu nie ma co oczekiwać :) Myślałem ze będzie ich tyle co na gba jednak widać w którą strone to idzie. Jednak zapowiedzi FFTA 2 i FF : Cośtam Wings i kilku innych brzmią interesująco. Szczególnie FFTA co jedynka to jedna z moich ulubionych gier. Zamiast psp lepszy psx , a problem z wzięciem slima gdziekolwiek też nie jest wielki. A i telewizor z HD do tego nie potrzebny :D
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Do mnie przenosne granie przemawia i jakos mimo ze mama PS2 SLim to sobie nie wyobrazam latania z nim. A obecne FFy to syf jakich mało, więc po FFTA2 nie spodziewam sie nic dobrego.
Har Har Har
Lisio
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 3 czerwca 2007, 00:00
Numer GG: 0

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Lisio »

Wiesz , może nie syfy. Ale są po prostu inne. Inaczej mówiąc są na poziomie gier jakie robił enix wtedy. Nie licząc dragon questa na 6-7 na 10. A myśle że ffta 2 to jednak będzie hit. Jeżeli rozwinie się jeszcze pomysł z ffta i zwiekszą troche poziom trudności. Slim nie slim , pod pache można wziąść :D
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Lisio pisze:Wiesz , może nie syfy. Ale są po prostu inne.
Skomercjalizowane, płytsze, krótsze, bardziej pod publike. Wywalili wszystkich najważniejszych ludzi więc odstajemy papake na poziomie MTV i BRavo.
Lisio pisze: Inaczej mówiąc są na poziomie gier jakie robił enix wtedy.
Nie prawda. Pierwsze VP, DQ VI, VII, E.V.O i kilka innych gier spokojnie konkurowało z większością gier ówczesnego Squaresoftu.

Lisio pisze: Nie licząc dragon questa na 6-7 na 10.
wez jeszcze raz napisz to zdanie w innej formie bo go nie kapuje. Albo kapuje na kilka sposobów.
Lisio pisze: A myśle że ffta 2 to jednak będzie hit. Jeżeli rozwinie się jeszcze pomysł z ffta i zwiekszą troche poziom trudności.

Komercyjnie na pewno. Ale nie zapominaj, że człowiek który stał za pierwsża czesci juz nie pracuje w SE :) A poziomu trudnosci nie zwiększa, mozesz byc pewien :)
Lisio pisze: Slim nie slim , pod pache można wziąść
I siedziec z nim w parku/szkole/autobusie patrząc sie na niego?
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Azrael »

Jezu co za durna dyskusja.
Ja sam gdybym nie miał potrzeby "renowacji" kompa kupił bym se PsP. Czego ty Lisio nie rozumiesz?
Co prawda wątpie abym grał na PSP w domu, ale opłaca się go kupić na każdą chwile poza domem.
Dzięki niemu (w teorii) już nigdy czekanie na potczcie nie będzie nudne. To samo z przerwami w szkole, jazdą autobusem , posiedzenie w WC, czekanie na żone przed sklepem, oglądanie reklam, czekanie na autobus, czekanie na fast fooda i wiele, wiel innych. Gdy tylko znajde tysiaka na ulicy wydam go na PSP.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Ja jednak jesli uzbieram ciape biore Nintendo DS - przemawiają do mnie bardziej innowacyjne gry, a i z chęcią popykam w kilka strategi, mase przygodowek, kilka fppow oraz troche gier z GBA. Szczegolnie napalony jestem na Elite Beat Agents :P
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

UWAGA!!!!!!!! Bioware (chyba nie musze przedstawiac -_-??) na DSa robi Sonic RPG !!!!!!! Tym, którzy nie wiedza to taki jez, maskotka SEGA. A Super Mario RPG było gra fenomenalną, dlatego licze z ei pozycja z Sonciem sie uda wysmienicie :)
Har Har Har
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: kajtek Raulin »

Ja na GBA mam Lord of the ring:The fellowship of the ring oraz Lord of the ring:The Third Age.
To tyle z RPG.
Polecił by mi ktoś jakiegoś RPG na GBA?
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Ravandil »

kajtek Raulin pisze:Ja na GBA mam Lord of the ring:The fellowship of the ring oraz Lord of the ring:The Third Age.
To tyle z RPG.
Polecił by mi ktoś jakiegoś RPG na GBA?
A czy naprawdę jest taka potrzeba? Przeczytaj sobie cały temat od początku, w ciągu całej dyskusji przewinęło się sporo tytułów, może znajdziesz coś dla siebie. To zadanie chyba nie jest ponad ludzkie siły :P A w razie czego jest tona różnych serwisów internetowych, wystarczy poszukać :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Okresl dokładniej jakiego typu RPGa szukasz. Czy h&s, czy Arpg, trpg, jrpg, w jakim stylu z jakim poziomem trudnosci, jak długiego + dodaj tytuly gier jakie lubisz. Postaram sie pomoc.

EDIT: albo wal na mail jesli bedzie Ci sie chcialo piotr_rnext@o2.pl. Na forum jednak sie nie pojawie juz perdko/ lub w ogole, albo tylko zeby odebrac PMki od pewnych osob + w kilku tematach odpowiedziec.
Har Har Har
Dźwiedź
Majtek
Majtek
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 27 września 2004, 01:53
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Dźwiedź »

Czekam na D&D Tactics na PSP i nową wersję OpenFirmware D-Alexa, bo Dungeon Maker nie chce mi się odpalić.
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: kajtek Raulin »

Pita pisze:Okresl dokładniej jakiego typu RPGa szukasz. Czy h&s, czy Arpg, trpg, jrpg, w jakim stylu z jakim poziomem trudnosci, jak długiego + dodaj tytuly gier jakie lubisz.
Hmmm....
Tytuły jakie lubie...
wcześniej wymienione dwie części władcy.
Szukam czegoś w rodzaju:
chodzę sobie bohaterem i rozwiązuje questy.Podchodzę do potwora....walka...ale nie taka w stylu H&S tylko podzielona na tury.
Oczwiście rozwijam postać kupując jej przedmioty i ulepszając jej sstatystyki.
Świat gry=fantasy(nie przepadam za SF)
Trudność gry...
hmmmmm.....
nie ma być super trudna ale też na ma być dziecinnie łatwa.
Jak długaaaaa ma być gra...?
hmm.....
to nie odgrywa roli....
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

W sumie moim zdaniem może odpowiadac Ci Final Fantasy 1&2 na jednym kartridzu naraz, lub FF6. Ale bardziej cenie sobie nastepujące tytuły: Fire Emblem: Sacred Stones - taktyczny rpg w turach, dlugi i rozbudowany, Tactics Ogre: Knight of Lodis - taktyczny RPG IMHO najlepszy na GBA, Onimusha Tactics - gorsze od TO, ale nadal dobre, Riviera promised land - bardzo nitypowa i mangowa gra, ale wprost niesamowicie wciagająca i jedyna w swoim rodzaju. Szkoda ze nie lubisz sci-fic bo Twojemu opisowi odpowaidaloby rowniez Phanatsy Star Collection - czyli 3 gry w 1.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Szelmon »

Proponuje zmienic nazwe tematu z "RPG..." na "Gry...". Bede mogl wtedy w tym miejscu zadawac niezliczone pytania o niezliczone tytuly na pspulca :D Czy warto kupowac czy nie. Moge to rownie dobrze robic na PW, ale wtedy nikt inny nie skorzysta z porad mistrza Pity ;) I jego wiernego giermka Arasa ;) ;) ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
ODPOWIEDZ