Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Pita »

Har Har Har
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: cwany-lis »

Jeanne D'arc na PSP - RzOnDzI 111!!! :mrgreen:

Obrazek

cudaczny misz-masz - śliczna grafika, wstawki anime, arcyciekawa mieszanka pseudohistoryczna + żaby, demony, orki i berbeć Henryk na tronie z pluszowym kotem :shock: + kosmicznie grywalny system gry - wyceniam ją na modłę neo+
9.6/10
Obrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: kaziu »

Czy może jest tu ktoś chętny na partyjke Metroida lub inną grę przez wf? Chciałbym spróbować swoich sił w podobno jednej z większych zalet desa.



ps; nie wiedziałem gdzie to napisać; tu czy w "MMORPG - spotkajmy się":p
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Pita »

Nie wiem, kurde ja może jak ogranę moego, DSa bo coś się jebło mu w konfiguracjach... ale bede probowal, tylko nie wiem w czym tkwi obecny problem. Ja bym chetnie zagral w Metroida, lub Shirena - dungeon crawling we dwóch roxxx!
Har Har Har
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Aras »

ja w ogóle nie mam pojęcia jak do tego podejsć ;( a bym Pitę dźgał mieczykiem oj dźgał i by przegrywał, c'nie ?
Obrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: kaziu »

http://www.ndstuff.pl/forum/poradnik-ja ... %E6+pc54g2
Może się przydać.

Pita ni dy ry dy zrypać confa w desie, da się jedynia na cepa ustawić...
Mi tam W-F działa normalnie i nawet net'a mogę przeglądać(dshobro ftw).



edit: moja klawiatura je słowa -.-
Dioskias
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:15
Lokalizacja: Minas Tirith
Kontakt:

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Dioskias »

miałem okazje grać na Gameboy Advance i musze powiedzieć że nawet fajna sprawa ale tylko kiedy gdzieś wyjeżdzamy to dla zabicia czasu polecam... ;)
....:::Walka człowieka przeciwko władzy, jest walką pamięci przeciw zapomnieniu:::....
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Azrael »

Mam zamiar kupić jakąś przenośną konsolę (właściwie, to zamierzam, zamierzam, a zabrać się nie mogę) no więc mam pytanka:

1. nDS odrzuca mnie samym wyglądem (może to głupie, ale tak jest), te kilka gier co na niego widziałem wyglądały gorzej niż screen'y jakie widziałem z PSP... a rysowanie mnie nie kręci. Są jakieś atuty nDS'a o którch nie wiem (odrazu mówię, że wiem tyle ile tu napisałem ;P) PSP czy nDS?
2. Zanim odpowiecie na to wyżej powiedzcie mi (znający branżę) czy jest może za niedługo zapowiedziana premiera jakiejś konsolki? Bo nie chce kupić teraz PSP, żeby za miesiąc dowiedzieć się, że już gier na to nie robią bo wyszło PSP2 :D
3. No właśnie co z grami? PSP czy nDS? (dla mnie liczy się również cena gier, ale to sam sprawdzę :()

Teoretycznie mógłbym odpowiedzi na te wszystkie pytania znaleźć na stronkach, ale potwornie nie chce mi się szukać, a i wolę odczytać opinię wielu osób.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Pita »

Azrael pisze:
1. nDS odrzuca mnie samym wyglądem (może to głupie, ale tak jest),
DS ma 2 wersje designu
Azrael pisze: te kilka gier co na niego widziałem wyglądały gorzej niż screen'y jakie widziałem z PSP...
PSP ma lepszą grafę, moca jest lekko niżej od PS2. DS to moc około Psone.
Azrael pisze: a rysowanie mnie nie kręci. Są jakieś atuty nDS'a o którch nie wiem (odrazu mówię, że wiem tyle ile tu napisałem ;P) PSP czy nDS?
DS - dotyukowy ekran, wykorzystywanie ustawien ekranu i mikrtofonu w grach, lepsze, bardziej innowacyjne gry, wieksza ilosc gier, dobry online,wsteczna kompatyblinosc z GBA; homerbrew:

gry, mody, emulator: NES, SNES, GB, GBC, Wonderswan, Neo Geo, SMD, SMS, PC, programy graficzne, muzyczne, ogladanie filmow, MP3, MPEG4, setki innych programów

PSP - ladne gry, glownie gorsze wersje niektorych gier z PS2 i Wii, troche swietnych exkluziwow

homebrew: ES, SNES, GB, GBC, Wonderswan, Neo Geo, SMD, SMS, PC, PSone, ogladanie filmow, MP3,


nie ma zapowiedzianego nowego pocketa, wiec atakuj smialo

z gier wole DSa, ale PSP warto miec dla emulacji PSone. DS ma wiekszy wybor gier i gatunkow, mega hardcorowe zajebiste dungeon crawlery oraz mase nowych ideii. Na PSP tego brakuje
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Pita »

PSP świetnie się rozkręca - w tym roku min Persona, Tekken 6, Soul Calibur... ogółem zaczyna mi się podobać ta maszynka. I to bardzo.
Har Har Har
Miruness
Pomywacz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2009, 10:05
Numer GG: 0

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Miruness »

Na PSP obecnie gram w Dissidia Final Fantasy - kto zna tytuł? ;)
Pochwalę się, że jestem dzielna, bo nie odstraszyły mnie krzaczki (English Version in the making) i chociaż przy ekwipunku mam jedno wielkie zgadywanie, to sama rozgrywka wygląda świetnie. :)
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Ragnar »

Ostatnio na DS odpaliłem Mario&Luigi:Partners in Time. Gra wymiata, nie oderwałem się od niej przez cztery godziny.
Miruness
Pomywacz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2009, 10:05
Numer GG: 0

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Miruness »

Ragnar pisze:Ostatnio na DS odpaliłem Mario&Luigi:Partners in Time. Gra wymiata, nie oderwałem się od niej przez cztery godziny.
Wiem, że mowa tu o grach na przenośne konsole, ale muszę zrobić malutki wtręcik z PS2 - do hack.//g.u. pewnego dnia zasiadłam o 8 rano, a odłożyłam pada o 2 w nocy, wkurzona, że już na oczy nie widzę i muszę przerwać... XD
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Ragnar »

Ja tam potrafiłem do rana siedzieć...
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Pita »

Nie wytrzymałem i kupiłem sobie własne PSP, więc mam obie przodujące kieszonkonsolki. Narazie na PSP mam dwóch faworytów - DarkStalkers Chronicles - piękna, porządnie dopasiona, długa do rozpracowywania i rozbudowana bijatyka 2D z mrocznym, lekko zabarwionym erotyką klimatem i świetnymi postaciami oraz niezgorszą fabułą. Holy Invasion of Privacy Badman: What Did I Do To Deserve This? - czyli Dungeon Keeper + SimAnts + Mr. Driller + Magical Drop wykonane w konwencji gry ze SNESa. Świetna i popieprzona gra. Oprócz tego posiadam parę poprawnych konwersji innych gier - Samurai Shodown Anthology, King of Fighters Orochi Saga, Rivieria
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

Post autor: Pita »

http://gry.trpg.pl/Dungeon-crawler-w-kieszeni-a754.php pozwoliłem sobie zrobić mały przegląd DSowych dungeon crawlerów. Tak jest niepełny i tak był pisany na szybko, ale mam nadzieję, że spragnionym podobnych gier chociaż lekko rozjaśni sytuację i pomoże w wyborze. Spodziewajcie się poszerzonej wersji tekstu. Kiedyś.
Har Har Har
ODPOWIEDZ