Gry na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd.

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

To ja dorzucę jeszcze Lunara, Star Ocean, Baldurs Gate, LoTR, Shining Force, Azure Dreams:).........:)
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

coś nam temat zdechł. A jest teraz na czasie. Na GBA szykuje się jeszcze kilka niezłych tRPGów i jRPGów, konsolka posiada już ogromny zestac jRPG,cRPG,tRPG karcianek i hack'n'slashy a można kupić ją za grosze. Warto się zastanowić bo jednak rok szkolny dopiero się zaczął, a w szkole trzbea coś robić. Ja z GBA jestem zadowolony.
Har Har Har
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Czy ja wiem czy za takie grosze. Dla niektorych (np dla mnie) te pareset zl to jest niezly pieniadz, ktorego raczej sie na konsolke (co by sobie pograc) nie przeznaczy.

No a dwa: czy przypadkiem DS nie jest teraz na fali?
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

GBA można kupić nawet za siedemdziesiąt złotych. Ja widziałem wersję z wystającymi kabelkami na ryneczku za 50zł :D.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

DS jest na fali, ale DS jest jak na polskie warunki drogi.
Har Har Har
Artos
Kok
Kok
Posty: 928
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 19:37
Numer GG: 1692393
Lokalizacja: Świnoujście - Koszalin -Szczecin
Kontakt:

Post autor: Artos »

No ja też taki widziałęm, ale już za 75zł ;/

Ale i tak poluje na jakiegoś taniego GBA :D
Obrazek
Obrazek
War, war never changes...
Kuroo
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:24
Lokalizacja: Zarzyn :)

Post autor: Kuroo »

witaj załogo !!!
mam takie małe pytanko : mianowicie skąd mogę ściągnąć FF4 na emulator GBA ???
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

z emuparadise dziecie

jesli łaska to niech modzi zmienia nazwe teamtu na "RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd" aby mozna tu dyskutowac o wszystkich kieszonkonsolkach...

Zmieniłem nazwe tematu, zapraszam do dalszej dyskusji
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Post autor: Pita »

Szczerze to i tak handheldy - przenosne konsole uwazam za przyszlosc RPGow, wlasnie pocinam w Back to Stone - cholera niezywkle zmarnowany potencjał, niezwykla gra, spokojnie moglaby rownac sie wielu gorm na PC i duze konsole, gdyby nie kilka szczegolow, ktore zwalili po maxie ;/

acha i zaczelem Baldurs Gate na GBA - i po tym co zobaczylem powiem, ze wierze iż Baldurs Gate moze byc skonwersowany na DSa bez znacznych cięc . Musze jak najszybciej sprawic sobie tego DS, a kazdemu z calego serca polecam jakąkolwiek przenosna konsole do RPGow w kieszeni :wink:
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Szelmon »

Jest cos ciekawego na PSP? Nosze sie z zamiarem kupna, ale wciaz nie jestem pewien. Potrzebuje argumentow w postaci konkretnych tytulow, ktore przewaza szale na "kupuje".
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Jelcyn »

Jeżeli chodzi o gry na GBA, to wg mnie są przednią rozrywką. wiele z nich ma naprawdę ciekawą fabułę i potrafi zapewnić wiele godzin wspaniałej rozrywki. Co do samej konsoli, to chodzi mi po głowie zakup Advanca po urodzinkach, czyli za dwa dni. Widziałem nawet fajną ofertę za Allergo, 120 zł + 15 gier.
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

Szelmon zalezy jakie gatunki rozwazasz, ale ja jesli mialbym kase bralbym PSP dla sceny - emuluje PSXa, SNESa, GBA, sluzy jako odtwarzacz filmow i MP3. Z ciekawych gier (nie ze sceny ofcourse) posiada chocby rozszerzoną wersję Pirates!, z RPGow chocby Monster Hunter Freedom (diablowiec, 3D, swiat w ktorym koegzystuja ludzie i dinozaury), Valkyrie Profile: Lenneth (jeden z najciekawszych RPGow w klasycznym bocznym rzucie 2D, obok Castlevani Symphony of The Night), mase H&S, mase tRPGow ( chocby Field Commander, LOTR Tactics, Generation of Chaos, MGS ACID! 1&2+ zblizacjaca sie Disagea i FFT na PSP), kilka konwersji z PSXa, z zapowiadanych chocby nowe Star Oceany, Elder Scrolls, + kupa gier z innych gatunkow (Prince of Persie, swietny Metal Gear Solid: Portable Ops, Lumines, BurnOut, SW: Battlefront, WipeOut, Ridge Racer, GTA, zapowiadane God of War). Jak sie ma kase fajna sprawa. Jak sie szuka przygodowek i bardziej pomyslowych/niekonwencjonalnych gier lepszym wyborem jest Nintendo DS
Har Har Har
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Nekonushi »

Z konsol przenośnych najbardziej lubię PSP, ale w związku z moim skromnym budżetem ledwie starczy mi na 2 gry na PS2 rocznie (aktualnie poluję na Kingdom Hearts II Final Mix +) ale jedyne co mam z przenośnych konsol to GBA.

@Artos jeśli jeszcze szukasz, to ile byś za niego dał ? Bo jestem skłonny swojego sprzedać (brakuje w nim tylko tej tylnej pokrywki na baterie, ale nie wypadają) jak młodsza siostra nie będzie ryczeć (ale mamy GB Color a wszystkie jej ulubione gry chodzą na niego)

@edit A co do ulubionych tytułów RPG - Kingdom Hearts - Chain of Memories
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

nie cierpie KH X_X. A niedawno na GBa wyszedl dobry Mazes of Fate, Ygra Union (bedzie recka w tawernie), Back to Stone czy Final Fanatsy Vi Advance
Har Har Har
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Nekonushi »

Wiesz .... może na GBA jest pewnego rodzaju crapem, ale na PS2 jest arcymistrzostwem. Swoją drogą - podałeś wcześniej link do http://emuparadise.org Czy to nie jest sprzeczne z regulaminem ? (link do nielegalnego oprogramowania - że niby emulatory są legalne) ?


Jesli tak bardzo Cie to kuje moge przedeytowac posta w ktorym napisalem o emuparadise.... - Pita
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Pita »

link podales Ty w tym momencie :) ja tylko podalem nazwe strony, bez konkretnego linka, a same emualtory sa legalne , romy - tylko w przypadku posiadania wlasnej kopii gry. A Kingdom Heartsy na PS2 to jedne z najzalosniejszych, najprostysz, najbardziej przereklamowanych i komercyjnych gier jakie miałem ogromną nieprzyjemnośc widziec. Śmieszna przygoda, bez głębi, zrobiona tylko po to, aby upadły artystycznie już SE zbijał tylko ciape na ludziach, któzy dorabiają ideologie do tej gry. a akurat czesc na GBA uwazam za najlepszą - bo jednak jakies przeslanie ma, poziom trunosci daje rade i system kart mi się podobał. Gdyby ludzie zamiast sluchac prania mozgu i kierowac sue tytulem, zainteresowali sie chocby grami Atlusa na PS2 (polecam z calego serca Shin Megami Tensei 3 - ale uwaga! gra jest ambitna) to dzisijeszy rynek RPG wygladałby DUZO lepiej.
Har Har Har
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: RPG na przenośne konsole: GBA, DS, PSP, GB, NGP itd

Post autor: Szelmon »

Pita pisze:Z ciekawych gier (nie ze sceny ofcourse) posiada chocby rozszerzoną wersję Pirates!, z RPGow chocby Monster Hunter Freedom (diablowiec, 3D, swiat w ktorym koegzystuja ludzie i dinozaury), Valkyrie Profile: Lenneth (jeden z najciekawszych RPGow w klasycznym bocznym rzucie 2D, obok Castlevani Symphony of The Night), mase H&S, mase tRPGow ( chocby Field Commander, LOTR Tactics, Generation of Chaos, MGS ACID! 1&2+ zblizacjaca sie Disagea i FFT na PSP), kilka konwersji z PSXa, z zapowiadanych chocby nowe Star Oceany, Elder Scrolls, + kupa gier z innych gatunkow (Prince of Persie, swietny Metal Gear Solid: Portable Ops, Lumines, BurnOut, SW: Battlefront, WipeOut, Ridge Racer, GTA, zapowiadane God of War).
Dzieki Pita. Jedna trzecia tytulow, ktore wymieniles rozwiazalaby sprawe. Jak na razie gralem jedynie w GTA i Ridge Racer, jak kumpel konsolke do pracy przynosil :) Dlatego sie podjaralem i zapragnalem miec wlasna. Raz majac ja w reku nie sposob jej nie pragnac. A wiec Pita, swa wyczarpujaca odpowiedzia sprawiles, ze niedlugo kupie pierwsza w zyciu konsole. ;)
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
ODPOWIEDZ