Seria Diablo

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
impostor
Marynarz
Marynarz
Posty: 392
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 08:22
Lokalizacja: Prosto z trzewi molocha!
Kontakt:

Post autor: impostor »

Już to widzę. Kiedy przeczytałem gdzieś newsa że SC:Ghost będzie tylko na konsolę to normalnie walnąłem czołem o blat biurka! Nienawidzę konsol! Nie lubię Blizzarda! Mam do nich szacunek za ich gry, które od razu stają się kultowe, jednak ich polityka doprowadza mnie do ataków żółtaczki!
Obrazek

Obrazek
cwany-lis
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2005, 14:11
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cwany-lis »

phi, liczy się gra a nie platforma docelowa 8) a że częściej developrzey wybieraja konsole to ... masz pecha Impostorze :lol:

dobrze że nie wydali gry słabej, pewnie rzucą potęznym tytułem na nowego x boxa albo ps3 za kilka lat :)

DIABLO III :lol:
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Hmm tak sobie czytam i czytam i poniewaz gram na bnie to zauwazylem ze servery w diablo2 powoli sie sypia czyli jednak Blizzard cos robi nad WoW albo skupili sie na D3.D3 ma byc MMORPG wiec zobaczymy jak to bedzie,uwazam ze klimatD2 zawdziecza wlasnie temu ze nie jest to MMORPG tylko jakas gierka przez neta w ktorej max 8 graczy biega i zabija.Ponadto te kilka postaci mozna twak roznorodnie zbudowac ze tak szybko sie nie znudzi grannie w D2 in do tego dochodza jeszcze przedmity oraz co najlepsze slowa roniczne(w kazdym nowym patchu sa nowe).
Wojtas666
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 12 lipca 2006, 19:45
Lokalizacja: Zadupie Górne zwane popularnie Łodygowem Dolnym

Post autor: Wojtas666 »

Ja gram w d2 od kąd jest... ta gra.. hmm nie widze lepszej ;d granie bez końca nowe postacie a co wazniejsze zeźnia ;D tam sie idzie klika i tyle... co prawda lubie np Titan Questa ładna giera ale lubie ją za prostote tak samo jak diablo 2 lod! D2 SYCI D2 RULEZ!!! Blizzardowi sprzyja SzaTan! ]:-> muahahaha!!!
"Otwórzcie oczy, otwórzcie usta, zamknijcie dłonie, utwórzcie pięść"
EDAS
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 15:11
Numer GG: 0

Post autor: EDAS »

Diablo jest jedną z tych niewielu gier które mało komu sie nudzą i do których chętnie wracamy. Krótko mówiąc Diablo nadal jest wielkie.
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

Ech.. ja tam jakoś nie potrafiłem się do Diablo przekonać, przelazłem dwa rozdziały i mi się odechciało, ale jeśli kumplowi chciało się grać w to tak z 5 lat (przelazł grę wszystkimi postaciami tak po 20 30 razy, maniak) to jednak musi ta gra coś w sobie mieć.
De gustibus non est disputandum, no nie?
Eberk
Majtek
Majtek
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 25 grudnia 2005, 16:36
Numer GG: 0
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Eberk »

Ja w diablo gralem jakos w zerówce. (a to gra dozwolona od 18 :twisted: )
A co do wypowiedzi EDASA to się z nim zgadzam Diablo się poprostu nie nudzi. Zagrasz raz i coraz to do niego wracasz. Jestem ciekaw co zrobią z produkcją D III. Moglo by sie dużo nie zmienić a ogółem to tylko

:arrow: poprawić troszke grafike (bo nie byla najgorsza)
:arrow: zrobić nowy interfejs(ale tak samo czytelny)
:arrow: dodać własne kreowanie postaci(bo lto było wałujące)
:arrow: OCZYWIŚCIE NOWA FABUŁA :D
:arrow: ...

No i chyba tyle. Najlepsze w tej grze jest ot jak ją przejdziesz to możesz później zacząć jeszcze raz i nadal chce się grać :D
Obrazek

http://s13.bitefight.pl/c.php?uid=20114-kliknij a odkryjesz nowy mroczny świat

nie ma że YO!!!
EDAS
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2006, 15:11
Numer GG: 0

Post autor: EDAS »

Też czekam na trójkę, ale mam obawy, że może nie mieć już tego klimaty co poprzednie części. W końcu wiele gier zostało spartaczonych przez zbytnie udoskonalanie, jednak wierzę, że ludzie z Blizzarda staną na wysokości zadania i kolejna część będzie jeszcze lepsza. Tylko kiedy będzie ???
Rubenos
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 5 października 2006, 19:59
Kontakt:

Post autor: Rubenos »

W D II doszedłem bodajże do 3 aktu i mi się znudził. O ile mi pamięć nie szwankuje to grałem paladynem ;) Zdecydowanie wolę część I z jej świetną muzyką z Tristram. :)
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

EDAS pisze:Też czekam na trójkę, ale mam obawy, że może nie mieć już tego klimaty co poprzednie części.
To dwojka miala klimat?
EDAS pisze:W końcu wiele gier zostało spartaczonych przez zbytnie udoskonalanie
No wlasnie. I zapominanie, ze bieganie i rzezanie to nie wszystko.
A skonczylem LOD dwa razy (paladynem i zabojczynia), wiec wiem o czym mowie...
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

EDAS pisze: jednak wierzę, że ludzie z Blizzarda staną na wysokości zadania i kolejna część będzie jeszcze lepsza.
Hmm.. tu nie był bym takim optymistą, nie wiem czy pamiętacie ale Blizzard rozpadł się na dwa zespoły i spora częśc dawnej ekipy pracuje nad Hellgate: London (czy jakoś tak), poza tym słyszałem, że gra ma być realizowana w widoku FPP ale to nic pewnego (tzn. kumpel tak mówił a z nim to nigdy nie widomo).
De gustibus non est disputandum, no nie?
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Post autor: Ant »

Mam nadzieje, że D3 to nie będzie znów typowy H&S tylko bedzie bardziej rpg'owe niz wczesniejsze części
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Post autor: Solarius Scorch »

Ant pisze:Mam nadzieje, że D3 to nie będzie znów typowy H&S tylko bedzie bardziej rpg'owe niz wczesniejsze części
Bo ja wiem? Dla mnie niekoniecznie musi byc bardziej erpegowy. Coz to bowiem jest "erpegowosc"? Zgaduje, ze chodzi o dokonywanie jakichs wyborow fabularnych, prowadzenie rozmow itp. Nie jestem pewien, czy to by wyszlo na zdrowie tej grze - co nie znaczy, ze uwazam ze to zly pomysl. Dla mnie jednak wazniejszy jest powrot do korzeni, do klimatu z jedynki, w ktorej grafika byla o wiele ladniejsza niz w dwojce (pewnie dlatego, ze 2D), a przede wszystkim bylo wrazenie osaczenia, niebezpieczenstwa, ale i wielkiej misji... W jedynce naprawde mozna sie bylo bac.
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Post autor: kajtek Raulin »

Dodatek zawieraz nowy akt i ogromną ilość przedmiotów i potworów.
Zacząłem grać i jak każdy powrót do super gierek gra mnie wciągnęła.
Fanotherpg
Majtek
Majtek
Posty: 95
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9340933
Lokalizacja: Calisia vel Kalisz
Kontakt:

Post autor: Fanotherpg »

Nie wiem czy był sens odświeżania Raulin tak starego tematu, no ale cóż..

Skoro już się odświeżyło to się wypowiem w Dodatku do Diablo I są 3 nowe postacie (2 zablokowane przez 1 plik konfiguracyjny ale da się je odblokować)

A gra jest RPG jest to podgatunek (przez wielu określany jako action RPG bądź też Hack and Slash..) tak samo jak np gry Roguelike chociaż, wielu zapewne stwierdzi, że warstwa fabularna tejże gry czyli to co powinno być najważniejsze w RPG jest uproszczona do minimum, ale dzięki temu dotarła do bardzo szerokiego grona odbiorców dzięki których finansom później mogły powstać takie tytuły jak StarCraft, Warcraft 3, WoW..
Obrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Diablo II + LoD

Post autor: Pita »

http://speeddemosarchive.com/Diablo.html

diablo w 6 minut, rekord Polaka

BTW gral ktos w Diablo na PSXa?? bo moze w koncu bym skonczyl ta wersje (bez kitu jest HC), a miło byloby z kims sie wymienic ekwipunkiem itd. No i musze znalezc drugiego gracza, o ile straczy nam cierpliwosci do coopa i tej gry O_O zawsze mnie nudziła po czasie i wysiadałem, ale na innym forum znów mnie na nią nakręcają, więc może znów ją sprawdzę.

EDIT - propo dodatku do jedynki - Blizzard uznaje go za niekanoninczy i sam dodatek raczej najwyzszych lotów nie jest ;/

BTW kto kiedys napisał ze Diablo stworzyło podgatunke action-rpg/hack&slash - chciałem tylko powiedziec ze to raczej nie prawda :p
Har Har Har
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Diablo II + LoD

Post autor: Azrael »

Szkoda, że ten ziom miał kody : / (skąd tyle forsy?)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
ODPOWIEDZ