Fable 3

cRPG Corner
ODPOWIEDZ
Zachajew
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: środa, 14 lipca 2010, 17:11

Fable 3

Post autor: Zachajew »

Witam. Nie wiem czy znacie serię Fable.
Pierwsza część Fable [Zapomniane Opowiesci] wyszła na konsolę Xbox , a później na PC
Druga częsć jest Only on Xbox 360. Wzgledem jedynki jest to WIEEEEEEELKI krok do przodu, nawet zadałem sobie pytanie "E....to jest Fable?"
Ostatnio premierę miała trzecia część fable - Fable III [ :D ]
Zamówiłem sobie edycje kolekcjonerską i....
....powiem wam jestem w szoku! III różni się od II prawie niczym na poerwszy rzut oka...ale gra się ZUPEŁNIE inaczej! Wprowadzono wiele wiele wiele zmian dotyczących samej rozrywki.
Przeszedłem ją [narazie] dwa razy i powiem wam , że rozrywka wyglądała zupełnie inaczej w każdym przypadku! Jeśli myślicie nad zakupem Fable III to.... nie zastanawiajcie się! Kupujcie w ciemno!

Pozdrawiam
Zachajew
Historię piszą zwycięscy.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Seria Fable

Post autor: Wevewolf »

Fable mi się podobał. Mówię oczywiście o jedynce, choć nie wciągnął mnie na dłużej i nigdy nie chciało mi się do niego wracać. Dwójki nie tknąłem bo nie było pctowej wersji, a na trójkę... na trójkę czekam.
Z ciekawości.

Zachajew? masz rękę? (kto nie grał w COD4 - nie zrozumie ) :P
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Seria Fable

Post autor: Nivellen »

Obrazek
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Seria Fable

Post autor: No Name »

Grałem w jedynkę i raczej mi się nie podobało. Z początku gierka wyglądała całkiem fun, ale na dłuższą metę strasznie nudziła. No i jeszcze ta wciągająca fabuła (Akademia bohaterów, zemsta za spalenie rodzinnej wioski), że ręce opadają.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Aras
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 09:25
Numer GG: 9986661
Lokalizacja: Puszcza

Re: Fable 3

Post autor: Aras »

niebawem ogram 3 to sie wypowiem sie.


w każdym razie nie am na co czekać, bo ta gra, nawet jeśli w mechanice siedzi w uproszczonej zeldzie, jest jedna jedyna.
Obrazek
Zachajew
Szczur Lądowy
Posty: 19
Rejestracja: środa, 14 lipca 2010, 17:11

Re: Fable 3

Post autor: Zachajew »

Większość osób grało w jedynkę.
Cóż....jedynka nie jest dziełem świata, ale dwójka względem jedynki jest zupełnie inną, o wiele lepszą grą...ale niestety Xbox 360 only.
Fable 3 jest [powtarzam] wspaniała, wspaniała i jescze raz.... WSPANIAŁA.
Jeśli porównacie sobie jedynkę i trójkę to spadniecie z krzesła...o ile krzesło pierwsze nie połamie sobie nóżek.

PS: Nie martw się, mam rękę i to w dobrym stanie :-)
Historię piszą zwycięscy.
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Fable 3

Post autor: necron1501 »

Hm dziwne. Bo ogólnie, o Fable III jest naprawdę mało zachwycających się recenzji... Podobno od groma bugów, kiepski ekwipunek, magia za potężna itp.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Fable 3

Post autor: Wevewolf »

Byłem napalony do czasu przeczytania recenzji w CD-action...
I teraz w sumie nie wiem co robić...

Przydałaby się rzetelna, obiektywna recenzja ;)
Grał ktoś?
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Fable 3

Post autor: necron1501 »

Wevewolf pisze:Byłem napalony do czasu przeczytania recenzji w CD-action...
I teraz w sumie nie wiem co robić...

Przydałaby się rzetelna, obiektywna recenzja ;)
Grał ktoś?
Podłączam się do prośby :D

Pita, może ty nam pomożesz?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Fable 3

Post autor: Pita »

Har Har Har
necron1501
Mat
Mat
Posty: 448
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 17:42
Numer GG: 10328396

Re: Fable 3

Post autor: necron1501 »

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Dabu
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 stycznia 2011, 09:05
Numer GG: 7956767

Re: Fable 3

Post autor: Dabu »

Jestem właśnie w trakcie pisania recenzji najnowszego Fable, jednak mogę podzielić się z wami moją skróconą opinią.

Fable 3 rozgrywa się 50 lat po Fable 2, a co za tym idzie - przemysł się rozwija. Pojawia się więcej fabryk, maszyn parowych, zanieczyszczeń, a kusze odeszły do lamusa. Klimat na tym zyskał drastycznie - lokacje stały się mroczniejsze, brudniejsze i... znacznie ciekawsze. Cała fabuła również prezentuje się nad wyraz dobrze, tylko ma kilka bezsensownych motywów gdy gramy złym bohaterem (po prostu nie zmienia się należycie).

Sam klimat to dla mnie 10/10. Art design całej gry jest mistrzowski zaś muzyka - z fragmentami utworów poprzedniczek - niszczy system. Sama rozgrywka zaś zbyt drastycznie się nie zmieniła, walka polega na tym samym, a sama eksploracja jest identyczna jak w dwójce. Poza tym pojawia się coś, czego zawsze mi brakowało w serii Fable - teraz główny bohater/bohaterka ma coś do powiedzenia i posiada swój własny głos, więc w niektórych cut-scenkach mamy do wyboru "kwestie" dialogowe. Nie jest tego dużo, ale i tak cieszy wreszcie swą obecnością.

Fable 3 poprawia wszystko po poprzedniku... poza jednym. Tak skopanej, idiotycznej i niewygodnej rzeczy nie widziałem jeszcze w żadnej grze. Mowa o interfejsie. O ile sama idea Sanktuarium z Johnem Cleesem po wciśnięciu "start" jest ok, tak każdy jego element został skopany. Rzekoma "mapa" po środku jest strasznie okrojona, nieszczegółowa a nawet nie pokazuje gdzie się znajdujemy. Brak ekwipunku i kontekstowe pojawianie się przedmiotów jest iście debilne - to samo z gestami. Po rozpoczęciu interakcji z NPCem mamy do wyboru 3 gesty z trzech kategorii wybierane losowo. I ten miły (najczęściej jakiś taniec) zawsze działa i podnosi nam reputację. Nieważne, czy koleś jest gejem, szlachcicem, czy żebrakiem - zatańczysz z nim na środku ulicy i będzie zachwycony.

Zbierania lootu tu praktycznie nie ma, bo itemy - poza miksturami życia - są zbędne. Niby można je podarować jako prezenty, ale nie ma zbyt wielu takich opcji, bo interakcja jest kontekstowa. Jedyne co, to - jak zwykle - zbieramy klucze, strzelamy do gnomich gargulców, zrywamy kwiatki. A nagrodą jest albo kasa albo broń, bo reszta przedmiotów to zbędny śmieć.

Szkoda. Gra mogła być mistrzowska, a jest tylko świetna - i to wtedy, gdy wykonujemy jakiś quest, bo gdy mamy ochotę na pochodzenie sobie po mieście i nie robieniu niczego, interfejs zaczyna nas denerwować.

Nie jestem w stanie sprawiedliwie ocenić Fable 3. Jestem zachwycony, zauroczony klimatem i fantastycznymi, zabawnymi questami, ale nie mogę przymknąć oka na te niedoróbki. Póki co wstrzymuję się od oceny.
nache
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:21
Numer GG: 5303286
Kontakt:

Re: Fable 3

Post autor: nache »

Grałam w Fabel 1 i gra nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Przyjemnie się w nią grało, owszem, ale jakoś nie nastawiałam się na granie w kolejne odsłony. Jeśli jednak będę miała trochę czasu i uporam się z ogromniastą listą gier, które mam do przejścia, pewnie i do Fable 3 zerknę.
Po rozpoczęciu interakcji z NPCem mamy do wyboru 3 gesty z trzech kategorii wybierane losowo. I ten miły (najczęściej jakiś taniec) zawsze działa i podnosi nam reputację.
Hehe, rozbawiła mnie ta wypowiedź. Muszę popróbować w realu, może też działa.
ODPOWIEDZ