Kody, tipsy, cheaty, trainery...

cRPG Corner

Czy używacie kodów, tipsów czy trainerów?

Tak, cały czas gram na kodach
0
Brak głosów
Tak, czasami ich używam
1
4%
Tak, używam, gdy nie mogę przejść pewnego etapu
3
11%
Tak, gdy gram n-ty w tę samą grę
8
29%
Nie, wolę się wysilać
4
14%
Nie, kody są dla leszczy
2
7%
Nie, bo nie wiem jak ich używać
0
Brak głosów
Nie, gra ich nie posiada
1
4%
Nie, bo gra traci klimat
9
32%
 
Liczba głosów: 28
gregory16mix
Pomywacz
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 20:57

Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: gregory16mix »

Witam :D Zauważyłem, że takiego tematy nie ma... Więc postanowiłem go stworzyć.

Wiem, że to kontrowersyjny temat, ale zarazem mam nadzieje, że powstanie bardzo dynamiczna wymiana poglądów.

Więc chce abyście w tym temacie przedstawiali swój stosunek do tego typu pomocy. Co myślicie o tipsach :?: Czy ich istnienie to dobra rzecz :?: Czy powinno się ich używać :?: Czy kogoś, kto ich używa (nie)można nazywać graczem :?: Czy i w jakich sytuacjach ich używacie :?:

:idea:
:!: :!: :!: Nie wypisujcie tutaj list z kodami, bo nie to było celem stworzenia tego tematu :!: :!: :!:
Sori
Majtek
Majtek
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 25 lipca 2009, 14:42
Numer GG: 2284225
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Sori »

gregory16mix pisze: Czy ich istnienie to dobra rzecz :?:

Ależ oczywiście. Choć sam ich nie używam (wolę się męczyć i z 4 godziny z jakimś etapem), to z pewnością są osoby, które nie mają tyle czasu/ochoty, aby grać fair.

Czy powinno się ich używać :?:

Jeśli lubi się grać z kodami, to jak najbardziej. Mi psują całą zabawę (gdzie są wyzwania?), ale znam ludzi, którym tipsy nie przeszkadzają w czerpaniu radości z grania.

Czy kogoś, kto ich używa (nie)można nazywać graczem :?:

Można. W końcu też gra, prawda? Ale nie za bardzo ma się czym popisać.

Czy i w jakich sytuacjach ich używacie :?:

Jedynie gdy gram w mody do Morka i Obliviona - pełno w nich bugów.
Byłbym zapomniał - w odróżnieniu od singla, granie na kodach w multi jest już okazaniem całkowitego braku szacunku dla reszty graczy.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Alien »

ja od czasu do czasu w obku- niestety jest parę błędów z prznikaniem tekstur( na arenie da się wpaść pod ziemię, wskoczenie między beczki w niektórych wypadkach kończy się brakiem możliwości ruchu)
ale ogólnie jestem przeciw kodom
00088888000
gregory16mix
Pomywacz
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 20:57

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: gregory16mix »

Taaa. Bugi :twisted: Szczególnie odczułem je w Gothicu :mad: Gdy jeszcze nie używałem w takiej sytuacji kodów, to zawsze wczytywałem grę :lol: można powiedzieć, że dopiero później odkryłem kody, jako element przydatny przy bugach ;) :lol:
Jak usunąć konto z Tawerny??
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Alien »

w gothicu? ja mimo wieloletniego stażu w tej seri ( 1,2,NK) nie zaznałem prawie żadnego buga tego typu.
Wręcz przeciwnie bugi zaczęły się pokazywać dopiero PRZY używaniu kodów...( chodzi mi o przewijanie klatek)
00088888000
gregory16mix
Pomywacz
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 20:57

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: gregory16mix »

Nie mówię że, w Gothicu było dużo bugów :smile: Kilka razy niestety zapadłem się pod ziemię :? To miałem na myśli. A często bywało tak, że długi czas grałem bez zapisu i po takim incydencie ... :!: rybka;) zaczynasz od nowa. :mad:
Jak usunąć konto z Tawerny??
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Alien »

miałem raz coś podobnego( tyle że nie bug a własna głupota) chciałem sobie skrócić drogę i skoczyłem z dachu...
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: No Name »

Z zasady nie korzystam, ale na myśl przychodzi mi jeden tytuł - Morrowind.
Na początku ślamazarność mojej postaci denerwowała mnie do tego stopnia że wpisałem sobie na 100 szybkości i atletyki :P
Oczywiście kiedy trochę się zagłębiłem w świat tej prze miodnej gry, okazało się to niepotrzebne. Po prostu trzeba poznać kilka trików ;) czasem związanych z magią, a czasem z itemami.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Obelix »

Kiedy gram w coś na poważnie to nawet nie myślę o kodach, ale jak gram bardziej dla jaj i zabicia czasu to dlaczego nie? W końcu chodzi o zabawę, a nie da się nie zaśmiać kiedy nagle zacznie się w Deus Exie spawnować duże ilości kotów nad jakimś sporym zbiornikiem wodnym (przykład co się może dziać http://www.youtube.com/watch?v=5vvClV94Zl8 ) albo zabić kogoś spuszczając mu na łeb setki batonów i puszek z napojami.
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Ragnar »

Kodów to używam jak mnie gra po prostu wkurza. Po "alei snajperów" MoHAA miałem ochotę pogryźć klawiaturę. I wtedy się wkurzyłem i wpisałem kody. Gra ma mi dać przyjemność. Jeżeli mam przy niej dostać nerwicy bo ktoś najwyraźniej zaprojektował grę dla flegmatycznych stoików po lobotomii no to sorry - wy nie gracie ze mną uczciwie, to ja nie gram z wami (ale nie mylić tu przesadzenia z wyzwaniem - to że jest trochę trudniej to nie znaczy że od razu wpisujemy pewien 7-literowy skrót na g). Ja tam kodów nie używam prawie wcale
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Marz »

Ja jestem hardkorem i nie używam żadnego rodzaju "pomocy dydaktycznych". Wcale. Tępię kodziarstwo, bo uważam to za zło, za pójście na skróty. Nawet jeśli sytuacja wydaje się nie do przejścia to prędzej zostawię grę na tydzień, zastanowię się i spróbuję jeszcze raz. Okej, jedynym wyjątkiem są od czasu do czasu simsy gdy chcę po prostu zbudować sobie jakąś wielka chawirę, ale to co innego ;)
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Obelix »

To polecam Battletoads, chyba nikt nie przeszedł tej gry w 100% uczciwie
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Matysz »

Oj tak, pamiętam to cholerstwo. A co do grania zawsze bez kodów-dla mnie to czasami strata, wręcz ograniczenie, np. w GTA SA NIGDY nie grałem bez kodów, bo ta gra ssie pałkę bez nich. Parę kodów i świat staje się lepszy.
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
Obelix
Bombardier
Bombardier
Posty: 775
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 15:18
Numer GG: 6330570
Lokalizacja: Twoja świadomość
Kontakt:

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Obelix »

Oj tak, GTA bez kodów potrafią być monotonne. Zawsze wkurwiało mnie odkupywanie broni po każdym wyjściu z komisariatu/szpitala, na szczęście potem można było to sobie wyrandkować żeby bronie zostawały :P
Psychodeliczny Łowca Żelaznych Motyli Z Planety Mars
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Wevewolf »

ja tam nie uzywam, chyba ze do zabawy. tak to jestem zdecydowanie na 'nie'. jaka to frajda ? :|
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: corvus »

Ogólnie nie popieram, szczególnie za pierwszym podejściem do gry. Chociaż był jeden taki przypadek, że najpierw przeszłam grę z kodami, dopiero potem od początku bez. Taa... Wiedźmin. Byłam tak ciekawa wyglądu całej gry, że nie byłabym w stanie wytrzymać grając bez kodów, a szkoła uniemożliwiała mi długie granie.
Kolejny raz zagrałam już bez, grając w zupełni inny sposób niż za pierwszym razem (tj. przestając być postacią neutralną).
Ale to w sumie jedyny przypadek, kiedy zagrałam z kodami.

Właściwie czasami zdarza mi się ich używać, ale tylko przy strategiach. Grając w FPSy, RPGi i inne, w których zazwyczaj steruje się jedną postacią etc. kodów nie używam, bo to psuje zabawę.
Dla mnie wielką przyjemnością jest przejść całą grę na najwyższym poziomie trudności bez pomocy "god mode" czy innych kodów. Satysfakcja. Z kodami to już nie to samo. No chyba, że grę przechodzi się po raz n-ty jedynie dla zabicia czasu, wtedy to co innego, można i kodów użyć.

Ach, używam kodów w jeszcze jednej sytuacji. Kiedy gra jest tak beznadziejna, że właściwie nie chce się w nią grać, ale z braku czegoś lepszego zabija się czas za jej pomocą. Wtedy zdarza mi się korzystać z kodów.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Kody, tipsy, cheaty, trainery...

Post autor: Alien »

w wiedźmaka NA KODACH!? I to kiedy przechodzisz po raz pierwszy... Mógłbym ewantualnie zrozumieć gdybyś grał na najtrudniejszym levelu i nie mógł pokonać pewnego wielce upierdliwego echichopsa na bagnach( chyba każdy wie o czym gadam)
nie zrozumiem tego nigdy...
Corvus- nie rozumiem cię... jeśli przez szkołę nie mam czasu grać to czekam na najbliższą przerwę świąteczną ( lub gram w weekendy).
Psujesz sobię pasjonującą przygodę nic więcej...
00088888000
ODPOWIEDZ