Ulubiona klasa w cRPG

cRPG Corner
starcu
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 6 stycznia 2008, 13:04
Numer GG: 323029
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce.

Re: ulubiona klasa

Post autor: starcu »

Ha, a właśnie najlepszy jest zabójca, złodziej tak szary kolo w kapturze z niewielkim nożem za pasem. Takimi postaciami mi gra się najlepiej, nie wszedł Ci szybki atak? Wróg postawił za wysoko poprzeczkę? Takim zabójcą zrobisz skok w bok i kurzy się za tobą, że hoho i znikasz gdzieś za horyzontem. A z kolei taki wielki nordycki wojownik z gigantycznym mieczem czy młotem/toporem, gdy jest na skraju wyczerpania pozostaje... wczytać ostatni Save Game, a są gracze, którzy często co tym często zapominają (np. ja) i w tak prosty sposób zrażają się do gry. A maga pozostawię bez komentarza.
Hi I'm Starcu, I like you, I like RPG.

Obrazek <--- RPG we wszelakim słowa znaczeniu.
(NIE JESTEM TERRORYSTĄ!!!)
Gammorin
Pomywacz
Posty: 45
Rejestracja: środa, 6 lutego 2008, 11:21
Numer GG: 7246010

Re: ulubiona klasa

Post autor: Gammorin »

O tak zaboj ! :twisted:
From the darkness, I walk into the life...
From the day, I walk into the night...
From the shadow, I will appear.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: ulubiona klasa

Post autor: Perzyn »

Ok, to teraz jak określicie postać, która lata po okolicy z wytrychami i multitoolami (wytrych do elektroniki) zachodząc wszystkich od tyłu i częstując z kuszy/snajperki z tłumikiem? Bo w grze, o której mowa klas jako takich nie ma. Jak by takiej postaci nie zwać to stwierdzam, że gra snajperem-włamywaczem czającym się po kątach to coś co tygryski lubią najbardziej. A zapomniałem, poza tym to ta postać jest hakerem.

RPG jednak wypaczają psychiką, bo przez grę takim bohaterem doszedłem do wniosku, że nie ma nic przyjemniejszego niż strzelać niczego nie spodziewającym się ludziom w tył głowu z karabinu snajperskiego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: ulubiona klasa

Post autor: Sihamaah »

Perzyn, od kiedy grasz w Deus Ex? Pierwszy raz się dorwałeś? Ja bym tą postać nazwał agentem... :P A fakt, świetna jest. Oby więcej takich gier, gdzie nie ma klas, a jest po prostu plastyczna postać - jak np. DE właśnie czy Gothic, ostatecznie Fallout ;) Bezklasowcy rlz!
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: ulubiona klasa

Post autor: Perzyn »

Sihamaah - Deus Ex przeszedłem bo chciałem wiedzieć "ale o sso chosi jakby?" zanim wezmę się za dołączoną do CDA część drugą. Był to z jednej strony trafiony wybór bo gra jest niesamowita. Z drugiej strony wybór był zły bo od Invisible War mnie potem odrzuciło.

Ale ad rem. Jeśli chodzi o bezklasowców to się ogólnie zgadzam, ponieważ taka postać idealnie dostosuje się do twojego stylu gry a nie na odwrót. No bo patrzmy na gry w DD - jak grasz złodziejem to walki musisz unikać i stosować podstęp bo zginiesz. Grając wojem tracisz dostęp do pewnych rzeczy w skrzyniach, dostajesz z pułapek etc caetera. A w DE moja postać w razie potrzeby łapała za obrzyna, włączała Ballistic Defence, Regeneration i szła wymordować kogo trzeba. Master level w rifle to obowiązek, wtedy ze snajperką strzelcem jest się niechybnym jak nie przymierzając Rip van Vinkle (kto zna Hellsinga ten wie). Choć postać na walkę wręcz z kamuflażem, combat strengh i master w low tech weapon jak weźmie Dragon Tooth w rękę to mało kto zdzierży. Rzecz jasna poza tym koniecznie co najmniej advanced w lockpicking, electronics i computers - ja się bez tego nie obejdę. Choć można też zrobić inaczej - na max skilli w heavy weapon, enviromental i bojowe ulepszenia wybierać. Choć z amunicją dla takiego np. Plasma Rifle byłoby ciężko.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: ulubiona klasa

Post autor: Sihamaah »

Hm, pierwszy raz napisałeś moją ksywę poprawnie... :smile:
Dokładnie, zgadzam się z Perzynem - postać dopasowywuje się do gracza, nie na odwrót. Dzięki plastyczności postaci w DE miałem mój ideał - snajpera, włamywacza, hakera i skrytobójcę w jednym. A że w walce otwartej postać była słaba - cóż... Ale pięknie się grało. Albo w Gothicu, gdzie grałem Najemnikiem, później Magiem Wody (ostatecznie Nekromanta :D), czyli postać świetnie walcząca i świetnie rzucająca czary :) Oby więcej takich gier.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Jacobs
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 13 lipca 2008, 11:04
Numer GG: 124712271

Re: ulubiona klasa

Post autor: Jacobs »

Ja uwielbiam klasę inteligentną, obeznaną w technologii i komputerach, która z na się na hackowaniu i budowaniu robotów i wie iż w zmodernizowanym świecie pełnym zaawansowanej technologii on zawsze się przyda. Lub Maga, który swą inteligencją przewyższa wszystkie stworzenie świata i z natury heroiczny sprawuje opiekę nad ludźmi. Zna potężne czary i nie boi się żadnej poczwary. Wyznaje regułę " Z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność "
Obrazek
Obrazek
Perun
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: środa, 17 września 2008, 11:03
Numer GG: 5862179
Lokalizacja: ok. Częstochowy

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: Perun »

To zależy też od gry w jednej lubię grać jedną klasą, w drugiej inną klasą. Tak np. w Icewind Dale nie wyobrażam sobie gry bez czarodziej (bądź czarownika) drowa czy barbarzyńcy pół-orka.
W NWN lubię grać elfem łowcą-łucznikiem i człowiekiem mnichem.
W PT to zdecydowanie magiem (kapitalne czary i ich animacje).
Jak gram pojedynczą postacią, to jednak postaci od magi rzadziej wybieram na rzecz wojów (wojownik, barbarzyńca, rzadziej paladyn), chyba że kapłanem bo ten łączy magię z walką kontaktową.
Poza tym nudno by mi było za każdym razem grać tą samą klasą, lubię sobie urozmaicać.
Bądź wytrwały - będąc wytrwałym wzrastaj w siłę
Allgethon
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 12 grudnia 2008, 13:45
Numer GG: 0

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: Allgethon »

Kiedyś lubiałem grać kimś w rodzaju nieustraszonego rycerza(paladyn). Jednak jak najbardziej odepchnęło mnie od nich ich sztywniactwo np: NIECH ŚWIATŁOŚĆ BĘDZIE Z TOBĄ bla,bla,bla... Obecnie lubie grać wojownikami, szczególnie krasnoludem lub półorkiem, druid też jest spoko jaśli jest nim krasnolud oczywiście :smile: ...
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: Sirion »

Allgethon pisze:Kiedyś lubiałem grać kimś w rodzaju nieustraszonego rycerza(paladyn). Jednak jak najbardziej odepchnęło mnie od nich ich sztywniactwo np: NIECH ŚWIATŁOŚĆ BĘDZIE Z TOBĄ bla,bla,bla
Nie do końca tak jest. Ja kocham granie paladynem ze względu na ich kodeks i poczucie obowiązku. Nie każdy jednak musi być sztywny. Wiadomo, że paladyn też człowiek - pić musi ;) (szczególnie w miłym towarzystwie :D ). Poza tym paladyni zazwyczaj maja jakieś super odjechane skille od swoich bóstw :D
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Greebo
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 4 grudnia 2008, 21:48
Numer GG: 0

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: Greebo »

Dwuklasowiec mag/złodziej z dwoma krótkimi mieczami i kryciem si·e w cieniu w BG rządził u mnie niepodzielnie. Rozwijał się oczywiście jako mag.
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: bOdziO Wolf »

Szczerze mówiąc to zależy to chyba od typu samej rozgrywki i systemu...

W Neverwinter Nights najlepiej mi się grało Czarownikiem albo Czarnoksiężnikiem (Sorcerer w każdym razie - mam angielską wersję) ale za to w TESIII:Morrowind chyba najfajniejszy był łucznik ze sporą gamą zdolności złodziejskich. W pierwszym za skuteczność (bardzo elastyczne używanie czarów, oraz sama mechanika gry) a w drugim za trochę inne i ciekawsze podejście do grania w crpg-i. Dużo skradania, walka w stylu 'uderz i uciekaj'... było miło. No dopóki nie stworzyło się własnej broni i zabijało się wszystko praktycznie jednym ciosem. :D
Ilenear
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 13:13

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: Ilenear »

Dla mnie cRPG to zupełnie co innego niż sesje w prawdziwe RPGi, więc nawet nie licze na to, że cRPG zatąpi mi spotkanie ze znajomymi i wspólną grę. I jeżeli mam oceniać gry pod względem fabuły, grywalności i przedstawionego świata (grafika jest istotna, ale to tylko bajer. Od czego jest wyobraźnia? ;)) to zdecydowanie moją ulubioną grą jest Gothic. A tam nie ma klas do wyboru za wiele ale jak juz wybieram to tak jak wszędzie, tak żeby gra nie powodowała frustracji spowodowanej czesto ginaca postacia, czyli wojownik.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 marca 2009, 21:00 przez Ilenear, łącznie zmieniany 1 raz.
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://quakenet/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: Ragnar »

Ja tam lubię barda, ale takiego "Jaskrowego", czyli franta i nieroba. Wolę dyplomację niż bitkę. Chociaż - cytując Al Capone "broń i dobre słowo zaprowadzą cię o wiele dalej niż dobre słowo" - zawsze mam przy sobie coś na wypadek bitki (najlepiej coś co robi duzo zamieszania i da się łatwo ukryć - np. butelkę ognia alchemicznego czy kamyczek gromu)
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: Nivellen »

W cRPG-ach preferuję hybrydę mag/wojownik. Taki to potrafi dobrze przywalić, a i zawsze jakieś pomocne zaklęcie ma w rękawie ;)
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: Alien »

Kiedy przechodzę grę pierwszy raz to zawsze jest wojownik( taki duży kolo z tasakiem). Jeśli gra jest fajna to potem złodziej, mag itd. Ale najlepiej czuję się złodziejem( taki mam charakter że jako złodziej szybko zbijam kasę).
00088888000
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Ulubiona klasa w cRPG

Post autor: Blue Spirit »

Alien pisze:Kiedy przechodzę grę pierwszy raz to zawsze jest wojownik( taki duży kolo z tasakiem). Jeśli gra jest fajna to potem złodziej, mag itd. Ale najlepiej czuję się złodziejem( taki mam charakter że jako złodziej szybko zbijam kasę).
Ja też zwykle zaczynam wojownikiem, ale zdarzyło mi się zacząć też Magiem, co okazało się bardzo dobrym wyborem.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
ODPOWIEDZ