Pogadanki (c)RPGowe

cRPG Corner
Edrehil
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 19 lipca 2009, 13:01
Numer GG: 5807358

Re: Pogadanki (c)RPGowe

Post autor: Edrehil »

Matt_92 pisze: Chyba że masz na myśli jakiś konkretny fragment gry, np. Wojna o Silmarill czy cuś, ale wtedy gra zapewne nie zaskoczy niczym nowym tych, którzy przeczytali książkę.
Wproszę się do dyskusji :smile:
Zaskoczyć, rzeczywiście nie zaskoczy, ale mi się wydaję, że większość chciałaby zobaczyć "inną formę pokazania zdarzeń". Tak jak mówisz w tym przypadku, np. Wojna o Silmarille. Filmu jak na razie nie ma, ale gdyby ukazała się gra, to pewnie byłoby podobnie jak z Władcą Pierścieni, czyli wielkie zainteresowanie zarówno "zielonych" jak i obeznanych. Rozumiem też, że akurat w przypadku Slmarilli byłby kłopot, ale chciałem tylko wyrazić moje zdanie na twoim przykładzie. Z mojej strony tyle.
Pozdrawiam.
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Pogadanki (c)RPGowe

Post autor: Matt_92 »

Moje zdanie jest takie- niech ta większość co chce na to spojrzeć inaczej, nauczy się czytać. Nic nie straci a wiele zyska ;)

Równie dobrze można by zrobić.. a nie ktoś już zrobił- grę z Biblią ("Odsyłam do joemonstera" i zestawu komunijnego ;) ).
A d'yaebl aep arse!
Sciass
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:37
Numer GG: 7066798

Re: Pogadanki (c)RPGowe

Post autor: Sciass »

Co, zmartwychstanie po 3 dniach Jezusa to respawn z nowymi mocami? :D
Ja odwołam się do pierwszego zgadnienia.
1. Czy Elders Scrools ssie i dlaczego tak?

Ja powiem tak. Grając w Diablo nie nastawiam się na interesujące dialogi tylko młóckę i klimat. Grając w Tes3 nastawiałem się na cRPG i takie dostałem, mimo kulejących rozmów. Grając w Obka szlag mnie trafiał już z tymi monologami postaci, zerową interaktywnością i światem który w teori powinnien byc dżunglą z 3 razy większa powierzchnią od Morrowinda. W praktyce jest z 5 razy mniejszy od tamtego kontynentu. Damn you, X-Box360 and PS3!

Jak to jest że w Morrowindzie w ogóle nie zwracało się na pewne rzeczy uwagi...., pojawiały się one się w Oblivionie i tam już kłuja w oczy. Kwestia wykonania?
Ostatnio zmieniony sobota, 25 lipca 2009, 16:45 przez Sciass, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: Pogadanki (c)RPGowe

Post autor: Odium »

Sciass pisze:Jak to jest że w Morrowindzie w ogóle nie zrwacało się na pewne rzeczy uwagi które również pojawiają się w Oblivionie ale w Obie już kłuja w oczy. Kwestia wykonania?
W czasach, kiedy Morrowind trafił na blaszaki, była to zupełna nowość. Twórcy obezwładnili graczy nowatorskim podejściem do gatunku. Dorzucili do tego wspaniałą fabułę i ogromny świat, co przysłoniło wówczas wszelkie inne produkcje gatunku cRPG. Kiedy natomiast wyszedł Oblivion, wszystkie jego elementy już się pojawiły, czy to w Morku, czy w Gothicu... Mało tego- autorzy nie dali z siebie wszystkiego, tworząc zarazem dużo gorszą kontynuację. Szkoda.
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
ODPOWIEDZ